Cracovia

2

Lechia Gdańsk

1

• Po słabej pierwszej połowie dostaliśmy naprawdę dobrą drugą część spotkania. Lepsza okazała się dziś Cracovia, której bohaterem w tym meczu był Kosanović. Lechia z kolei nie wywiezie z Krakowa nawet punktu, a do tego dwóch jej zawodników zarobiło czerwone kartki. Dziękuję za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na następne - Konrad Kryczka.

• Koniec meczu. Cracovia wygrywa u siebie po raz trzeci w trwającym sezonie ligowym.

• Piłka do Nowaka, ten podaje do Saidiego, który jednak poślizgnął się w momencie oddawania strzału.

• Długa piłka na Nowaka. Bąk wychodzi jednak z bramki i łapie futbolówkę.

• Nowak wygrał pojedynek z Maderą, wystawił piłkę Kicie, ale ten strzelił tuż obok bramki.

• Bieniuk za Wiśniewskiego. Obrońca Lechii zagra w ataku...

• Cracovia stara się teraz kontrolować przebieg spotkania. Lechia ma z kolei duży problem, grając w osłabieniu.

• Czerwona dla faulowanego Machaja, który chamsko odwdzięczył się za faul, kopiąc Danielewicza.

• Faul Danielewicza i żółta kartka dla piłkarza Cracovii.

• Mocne uderzenie Wiśniewskiego i bardzo dobra interwencja Pilarza!

• Kosanović strzela z karnego i Cracovia prowadzi!

• Oualembo zarobił jeszcze żółtą za dyskusje.

• Jeszcze czerwona kartka dla Deleu!

• Saidi do Nowaka, a ten powalony w polu karnym przez Deleu.Rzut karny!

• Boljevic mocno uderza z dystansu. Tuż nad poprzeczką.

• Bramka dla Lechii. Wiśniewski głową po wrzutce Pazio!

• Pazio wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Matsuiemu. Ten jednak trafił w Pilarza. Po chwili dobijał Grzelczak, ale niecelnie.

• Pazio wchodzi za Frankowskiego.

• Rożny dla Lechii, choć gdańszczanie domagali się odgwizdania rzutu karnego.

• Ładnie wymienili piłkę piłkarze Cracovii, w ostatniej fazie akcji odgwizdany spalony.

• Dąbrowski kolejny raz z dystansu, kolejny raz niecelnie.

• Schodzi Zejdler, w jego miejsce Danielewicz.

• Goooool! Co za bramka! Grzelczak stracił piłkę pod bramką Cracovii, Kosanovic ruszył z kontrą, w końcu znalazł się przed bramką Bąka, huknął i zdobył bramkę.

• Leży Oualembo, który ucierpiał w starciu z Kitą.

• Nowak faulowany w środku pola.

• Matsui faulował i zarobił żółtą kartkę.

• Rzut rożny dla Lechii i głową uderza Madera. Niecelnie.

• Kita za Strausa.

• Faul Deleu na Zejdlerze.

• Co za błąd Dąbrowskiego. Piłkę przejął Grzelczak, ale jego strzał broni Pilarz.

• Kuś fauluje Wiśniewskiego blisko linii końcowej. Żółta kartka dla gracza Cracovii.

• Zejdler leży w polu karnym Lechii. Po chwili schodzi za linię końcową.

• Rzut wolny dla Cracovii.

• W Cracovii natomiast Ntibazonkiza wchodzi za Bernhardta.

• Matsui za Zyskę w Lechii.

• Obie drużyny wróciły już na boisku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć drugą część meczu.

• Ciężko nazwać meczem to, co oglądamy do tej pory. Mało celnych strzałów. Mało jakości w grze. Mamy tylko nadzieję, że druga połowa będzie lepsza.

• Sędzia Jarzębak wysyła obie drużyny do szatni. Za nami bardzo marna pierwsza część spotkania.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Cracovia wymienia piłkę pod polem karnym Lechii. Wszystko kończy się niecelnym podaniem Zejdlera.

• Bernhardt strzela sprzed pola karnego. Również niecelnie.

• Teraz Zejdler spróbował uderzyć z dystansu. Niecelnie.

• Ładnie z rywalami w środku pola poradził sobie Dawidowicz, jednak jego podania nie przyjął dobrze Machaj.

• Żytko popędził prawym skrzydłem i podał do... no właśnie, do kogo?

• I znów Dąbrowski uderza z dystansu. I znów wysoko nad bramką.

• Deleu dośrodkowuje bardzo niecelnie. Pilarz od bramki.

• Machaj uderza, ale bardzo niecelnie.

• Żytko wskoczył na plecy Grzelczaka. Rzut wolny dla Lechii.

• Boljevic do Nowaka, po chwili napastnik Cracovii oddaje piłkę koledze, który strzela bardzo niecelnie.

• Marciniak fauluje Deleu.

• I Machaj już wrócił na boisko.

• Mateusz Machaj leży przy linii bocznej. Zajmuje się nim sztab medyczny.

• Mateusz Machaj faulowany w środku pola.

• Cracovia wymieniała piłkę na połowie Lechii, ostatecznie futbolówkę stracił Kuś.

• Teraz prostopadłego podania próbował Deleu, ale wykonał je za mocno.

• Na murawie leży Marcin Kuś, który ucierpiał w starciu z Janickim.

• Dąbrowski oddaje strzał z bardzo dużej odległości i bardzo wysoko nad bramką.

• Długa piłka do Grzelczaka, który opanował futbolówkę i uderzył celnie na bramkę Pilarza.

• Faul Strausa w ataku.

• Boljević uderza celnie, a Bąk wypluwa piłkę, którą po chwili wybijają gracze Lechii.

• Kolejny korner wywalczony przez Grzelczaka.

• Strzał Grzelczaka broni Pilarz.

• Cracovia stara się wymieniać piłkę na połowie rywali, jednak do bramki Bąka na razie nie dociera.

• Dobry pomysł Zejdlera, który górną piłką próbował uruchomić Nowaka, jednak Bąk wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

• Dośrodkowanie z rożnego i Madera uderza niecelnie głową.

• Tym razem Grzelczak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Grzelczak fauluje Kosanovicia.

• Oba zespoły już na środku boiska. Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzia Sebastian Jarzębak wyprowadza obie drużyny na boisko.

• Bilans Lechii na wyjeździe jest natomiast bardzo...zrównoważony. Gdańszczanie poza swoim stadionem zanotowali bowiem w tym sezonie ligowym po trzy porażki, zwycięstwa i remisy.

• Przypomnijmy, że na własnym obiekcie Cracovia nie gra w tym sezonie najlepiej. "Pasy" u siebie wygrały tylko dwa mecze, jeden zremisowały i aż pięć spotkań przegrały.

• Dzisiejszy mecz to starcie między drużynami sąsiadującymi w ligowej tabeli. Cracovia jest dziesiąta, a Lechia jedenasta. Oba zespoły dzieli jedynie punkt.

• Lechia - rezerwowi: Sebastian Małkowski, Krzysztof Bąk, Adam Pazio, Jarosław Bieniuk, Maciej Kostrzewa, Daisuke Matsui, Patryk Tuszyński.

• Cracovia - rezerwowi: Matko Perdijić, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Saidi Ntibazonkiza, Przemysław Kita, Sebastian Steblecki.

• Nigdy nie sugeruję się takimi statystykami. Każdy mecz to przecież nowa historia. Nas też skazywano na porażkę z Jagiellonią, tymczasem pokonaliśmy gospodarzy 1:0. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w czwartek większa presja ciążyć będzie na rywalach, którzy ostatnio nie mogą pochwalić się najlepszą passą. Poza tym w meczach z Koroną Kielce i Ruchem Chorzów krakowianie pierwsi zdobywali bramkę, ale nie potrafili utrzymać prowadzenia

- powiedział z kolei trener gości - Michał Probierz (źródło: PAP).

• Po wtorkowym rozruchu okaże się czy Saidi zostanie włączony do kadry, w każdym bądź razie jest zgoda fizjoterapeuty na grę tego piłkarza. Dalej uważam, że Cracovia nie jest w kryzysie. Patrząc w przeszłość, trochę gdybając, to naprawdę brakowało nam szczęścia. Jeżeli zespół znajdowałby się w dołku, to nie stwarzałby sobie sytuacji strzeleckich. Oczywiście nie mamy komfortu, ale tragedii również nie ma, bo zespół potrafi zaskakiwać rywali

- powiedział przed meczem trener gospodarzy - Wojciech Stawowy, cytowany przez oficjalną stronę Cracovii.

• Zachęcamy również do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego pojedynku (link)

• Przed nami kolejny mecz rozgrywany w ramach 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Cracovia podejmie na własnym obiekcie Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.