Jagiellonia Białystok 4 - 2 Lechia Gdańsk

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

4

Lechia Gdańsk

2

• Koniec! Jagiellonia - Lechia 4:2!!! Futbol jest nieprawdopodobny! Futbol jest wspaniały właśnie dzięki takim meczom jak ten. O tej 'remontadzie' w Białymstoku będzie mówiło się latami, szczególnie że pieczętuje ona najlepszy sezon w historii Jagiellonii!! To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!!!
    Rzut karny dla Jagiellonii po faulu na Tuszyńskim, Gajos pewnie pokonuje Budziłka i już 4:2! Przecież to jest niepojęte!!!

• Niewiarygodny zwrót akcji w Białymstoku! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do pustej bramki pakuje Romańczuk!!! 3:2 dla Jagiellonii!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Taras Romańczuk!

• Po składnej akcji gospodarzy i zgraniu piłki przez Tuszyńskiego, Mystkowskiego w polu karnym w ostatniej chwili uprzedził jeden z rywali!

• Pięć minut doliczonych do tego meczu!

• Mamy remis w Białymstoku! Złe dośrodkowanie Świderskiego Modelski zdołał opanowac w polu karnym, po czym zwiódł obrońcę i płaskim strzałem pokonał Budziłka! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Filip Modelski!!!

• Przerwa w grze, bo na murawie leży Colak. Obejdzie się jednak bez interwencji medycznej.

• Dzisiejszy mecz w Białymstoku ogląda 17 748 widzów. Druga najlepsza frekwencja w meczach Jagi w tym sezonie.

• Mystkowski zmienia Mackiewicza.

• Po dobrej centrze Filipa Modelskiego w niezłej sytuacji Karol Świderski uderzył głową ponad bramką!

• Drągowski! Bramkarz Jagi świetnie broni techniczny strzał Adama Buksy po kontrataku gdańszczan!

• Dźwigała zmienił kontuzjowanego Rudinilsona.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński bardzo pewnie pokonuje Budziłka! 1:2!

• Karny dla Jagiellonii! Rudinilson sfaulował w szesnastce rozpędzonego Mackiewicza!

• Tuszyński zostawił teraz piłkę w polu karnym Świderskiemu, którego płaski strzał z trudem broni Budziłek!

• Wznawiamy grę.

• Gra przerwany, bowiem pod bramką Drągowskiego jest mnóstwo dymu z rac kibiców gości. Oj, solidna kara czeka Lechię za ten mecz.

• Upomnienie od sędziego Stefańskiego dla protestującego trenera Michała Probierza.

• Niezła akcja Lechii kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Możdżenia.

• Zmiana w Jagiellonii. Świderski za Dzalamidze.

• Po rzucie wolnym dla gospodarzy nieco zakotłowało się w polu karnym Lechii, ale goście wychodzą z kontrą, po której sytuację sam na sam z Drągowskim marnuje Colak!

• Możdżeń zmienia Łukasika w ekipie gości.

• Ponad godzina gry za nami w Białymstoku. Lechia pewnie prowadzi 2:0, ale warto wspomnieć, że taki wynik nic nie zmienia w sytuacji obu drużyn w ligowej tabeli. Jaga pozostanie trzecia, Lechia piąta.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii dobrą interwencją wyjaśnił Budziłek.

• Po akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego potężnym uderzeniem pod poprzeczkę popisuje się Colak i Lechia prowadzi w Białymstoku już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antonio Colak!

• Borysiuk świetnym wślizgiem przerwał kontratak Jagiellonii, a tymczasem Legia prowadzi z Górnikiem już 2:0. Jagiellonia skończy sezon na trzecim miejscu.

• Po rzucie wolnym dla Jagiellonii i długiej piłce w pole karne źle z bramki wyszedł Budziłek, ale gospodarze nie potrafili z tego skorzystać.

• Żółta kartka dla Mili za brzydki faul taktyczny na Gajosie.

• Bardzo składna akcja Lechii w kontrataku, Makuszewski zagrywa ze skrzydła płasko w pole karne, gdzie uderzenie Łukasika ofiarnie blokuje Tarasovs!

• Romańczuk! Piłka trafiła w pole karne do pomocnika Jagi, ale ten uderzył wysoko nad bramką!

• Tymczasem wznawiamy grę w Białymstoku!

• W przerwie w Jagiellonii Modelski zmienił Frankowskiego.

• Tymczasem w przerwie jest nerwowo.

• W innych meczach do przerwy:

• Lech - Wisła 0:0
    • Legia - Górnik 1:0
    • Śląsk - Pogoń 1:0
  • Lechia jest dzisiaj w Białymstoku zdecydowanie konkretniejsza i zasłużenie prowadzi z Jagiellonią 1:0. Gdańszczanie mają więcej sytuacji i zdobyli gola za sprawą Nikoli Lekovicia. Jaga z kolei wydaje się być jakby już myślami na świętowaniu historycznego sezonu i wręczeniu medali, które będzie miało miejsce po meczu.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Frankowskiego pewnie łapie Budziłek, a w dodatku sędzia dopatrzył się jeszcze faulu w ofensywie Tuszyńskiego.

• Po fatalnym podaniu Frankowskiego z kontratakiem popędził Makuszewski, po czym zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

• Sędzia dolicza do pierwszej połowy pięć minut.

• Tuszyński! Powinno być 1:1, ale w idealnej sytuacji napastnik Jagiellonii uderza prosto w Budziłka!

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym pozostawiony bez opieki Leković uderzył mocno z 18 metrów i Drągowski nie zdołał odbić tej piłki! Gol, Lechia prowadzi w Białymstoku 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nikola Leković!

• Uderzenie Mili z dystansu zostało zablokowane i piłka potoczyła się na rzut rożny.

• Mackiewicz złapany przez gości w pułapkę ofsajdową.

• Powtórka w Canal+ potwierdziła, że Gajos rzeczywiście był na minimalnym spalonym przy nieuznanej bramce dla Jagi.

• Błąd Dzalamidze, w kontrataku Lechii Mila chciał zagrać w pole karne do Makuszewskiego, ale tego uprzedził Pawlik, dzięki czemu skrzydłowy Lechii nie wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zdołał jeszcze oddać strzał z kilkunastu metrów! Niecelny!

• Złe dośrodkowanie Dzalamidze z rzutu wolnego poszybowało poza linię końcową. Piłka dla Lechii.

• Faul taktyczny Janickiego na Mackiewiczu. Żółta kartka.

• Lechia przycisnęła! Uderzenie z dystansu Vranjesa odbija Drągowski, a dobitka Mili z kilkunastu metrów mija bramkę Jagi!

• Słupek!!! Po rzucie rożnym głową uderza z bliska Janicki, ale trafia tylko w słupek! Mogło być 0:1!

• Żółta kartka dla Frankowskiego za ostry faul na Makuszewskim.

• Nieuznany gol dla Jagiellonii! W zamieszaniu po rzucie rożnym do siatki trafił Maciej Gajos, ale zdaniem sędziego był on na spalonym!

• Groźne dośrodkowania z bocznych rejonów boiska nie dotarły do Tuszyńskiego, ale Jagiellonia ma jeszcze rzut rożny.

• Po niezłej wrzutce Lekovicia Colaka w polu karnym uprzedził Pawlik. Po chwili akcję Jagiellonii płaskim strzałem z dystansu kończy Gajos, ale pewnie łapie piłkę Budziłek.

• Po centrze Strausa Janicki wybił piłkę na kolejny rzut rożny dla Jagi.

• Sprytnie rozegrała teraz Jagiellonia swój rzut wolny, ale dośrodkowanie rozpędzonego Mackiewicza zostało zablokowane.

• Kolejny taktyczny faul, tym razem Vranjesa na Gajosie. Nadal bez kartki.

• Rudinilson taktycznie sfaulował Mackiewicza. Ostrzeżenie dla defensora Lechii.

• Krótko rozegrany korner, centra Frankowskiego, którą przypadkowo strąca jeden z gości i piłkę łapie Budziłek.

• Dzalamidze wywalczył na prawym skrzydle rzut rożny dla Jagiellonii.

• Drągowski! Makuszewski urwał się na lewym skrzydle Frankowskiemu i zagrał przed bramkę, gdzie celnie uderzył Buksa, ale Drągowski odbił piłkę ponad bramkę!

• W ważnym dla Jagiellonii meczu w Warszawie, Legia prowadzi z Górnikiem 1:0 po bramce Kucharczyka.

• Aha, zapomnieliśmy chyba wspomnieć. Lechia gra ostatecznie z Buksą w miejsce Nazario w jedenastce. Ławka Lechii wygląda za to tak: Bąk, Dźwigała, Nazario, Macierzyński, Pietrowski, Grzelczak, Możdżeń.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Buksy, Makuszewski strącił piłkę głową wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

• W akcji gości Buksa starał się przedostać z piłką w szesnastkę Jagi, ale obrońcy gospodarzy razem z Drągowskim zabrali mu futbolówkę.

• Korner nie przyniósł zagrożenia dla bramki Budziłka.

• Bardzo ładna akcja Jagiellonii na prawym skrzydle. Po dośrodkowaniu Dzalamidze na rzut rożny wybił piłkę Janicki.

• Makuszewski! Vranjes wyprowadził świetną kontrę i podał w pole karne do Makuszewskiego, który fatalnie skiksował!

• Była szansa dla Lechii! Po ostrej centrze Łukasika jeden z gości główkował z bliska obok bramki!

• Spóźniony Frankowski na skrzydle fauluje Makuszewskiego. Rzut wolny dla gości.

• No wreszcie chyba zaczynamy grać na dobre.

• Mecz został wznowiony, po czym... ponownie przerwany. Po minucie sytuacja się powtarza. Żenada ze strony gości.

• Gra przerwana, bowiem goście rzucili sporo serpentyn na murawę.

• Pierwszy gwizdek spotkania i zaczynamy!

• Sędzia Daniel Stefański wyprowadza oba zespołu na boisko.

• Listy nieobecnych są dzisiaj bardzo długie. W Jagiellonii nie mogą zagrać Pazdan, Madera, Wasiluk, Baran oraz Pawłowski, z kolei w Lechii brakuje Friesenbichlera, Wawrzyniaka, Wojtkowiaka, Bougaidisa, Gersona czy Wiśniewskiego.

• Rezerwowi Lechii: Mateusz Bąk, Mateusz Możdżeń, Marcin Pietrowski, Piotr Grzelczak, Paweł Czychowski, Filip Malbasić, Adam Buksa.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Filip Modelski, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, George Popchadze, Kamil Pajnowski, Karol Świderski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Zwracamy uwagę na bardzo ciekawe zestawienia formacji defensywnych.

• Lechia z kolei już wie, że nie będzie w stanie zakończyć tego sezonu wyżej niż na piątym miejscu w tabeli. Pewne jest jednak, że ekipa Jerzego Brzęczka dzisiaj tanio skóry nie sprzeda.

• Drużyną, która w dzisiejszym meczu ma jeszcze coś do ugrania jest trzecia w tabeli Jagiellonia. Białostoczanie mają obecnie tylko jeden punkt mniej od drugiej Legii Warszawa i w razie potknięcia aktualnych mistrzów Polski w starciu z Górnikiem mogą pokusić się nawet o wicemistrzostwo Polski.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 37. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

Białostoczanie w tym sezonie zachwycali formą i bardzo dobrą postawą w lidze i na kolejkę przed końcem rozgrywek są już pewni gry w europejskich pucharach. Mimo to, podopieczni Michała Probierza po ciuchu marzą jeszcze o zdobyciu wicemistrzostwa Polski. Jagiellonię od drugiej Legii dzieli tylko punkt, zatem jeśli gospodarze wygrają z Lechią, a warszawiacy przegrają z Górnikiem Zabrze, zostaną drugą najlepszą drużyną w kraju.

Do Białegostoku przyjedzie Lechia, która nie ma już szans na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Drużyna Jerzego Brzęczka jest obecnie na piątym miejscu.