Korona Kielce

3

Lechia Gdańsk

2

• Lechia może miała więcej z gry, oddawała więcej (dużo więcej) strzałów na bramkę, ale była gorsza jeśli chodzi u skuteczność i dlatego przegrała to spotkania. Na jej szczęście inne mecze ułożyły się jednak w taki sposób, że zachowała swoje miejsce w grupie mistrzowskiej. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Jeszcze dwa razy Cerniauskas ratuje swój zespół i koniec! Trzy punkty zostają w Kielcach!

• Cerniauskas wyszedł przed pole karne i faulował rywala i, podobnie jak Bąk w pierwszej połowie, otrzymał żółtą kartkę

• Luis Carlos dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, tam rezerwowy Korony świetnie proadził sobie z Wawrzyniakiem i pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Rafael Porcellis, 3:2!

• Wracamy już na Kolporter Arenę, gdzie goście zaczynają drugą połowę meczu

• Dzieje się! Lechia przeważa, oddaje więcej strzałów, ale to ona musiała gonić wynik. Brawa dla obu zespołów, bo oglądaliśmy kilka naprawdę efektownych akcji, oby po przerwie było podobnie!

• Friesenbichler i Cerniauskas ścigali się do długo zagranej piłki, ale to Litwin był szybszy i zdołał ją przejąć

• Golański dośrodkował z tego rzutu wolnego, a Bąk pewnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwu.

• Nazario przymierzył sprzed pola karnego, a bramkarz Korony pewną interwencją odbił piłkę na rzut rożny

• Gerson zaatakował indywidualnie, poradził sobie z Golańskim i Malarczykiem, po czym oddał strzał. Piłka odbiła się od słupka, spadła pod nogi Makuszewskiego, a ten umieścił ją w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Niebywałe, Makuszewski i remis!!

• Nazario zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam pewnie już interweniował litewski bramkarz kielczan

• Dwie FENOMENALNE akcje! Najpierw Kapo świetnie podał do Carlosa, ten minął paru obrońców i spokojnie pokonał bramkarza. Następnie Nazario idealnie obsłużył Friesenbichlera, a ten strzałem z powietrza nie dał szans Cerniauskasowi. Bramki stadiony świata!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co tu się dzieje, Friesenbichler i już tylko 2:1 dla Korony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 2:0, Luis Carlos!

• Friesenbichler był teraz faulowany w środkowej strefie boiska przez Malarczyka

• Friesenbichler przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki

• Olivier Kapo niespodziewanie zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a Bąk interweniował niepewnie i piłka wpadła do bramki! Niewykorzystane sytuacje się mszczą

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Olivier Kapo i to gospodarze obejmują prowadzenie!

• Troszkę dłużej są teraz przy piłce kielczanie, ale rozgrywają ją powoli i daleko od bramki przeciwnika

• Naciska Lechia. Friesenbichler oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale piłka minęła bramkę Korony

• Makuszewski! Wawrzyniak dośrodkował w pole karna z lewej strony boiska, a w polu karnym znów w światło bramki trafić nie potrafił Makuszewski!

• I już było blisko gola dla gości! Nazario zaatakował indywidualnie, szczęśliwie wpadł z piłką w pole karne, ale tam świetnie jego strzał obronił Cerniauskas. Dobitka Makuszewskiego do niemal pustej bramki była niecelna!

• Pan Marcin Borski daje znak, zaczynają kielczanie!

• Obie ekipy już są na murawie i właśnie przybijają piątki. Początek już za kilka chwil

• Tarasiewicz był wybitnym zawodnikiem, znakomitym pomocnikiem, który ma za sobą udaną reprezentacyjną i zagraniczną karierę. Z kolei jako szkoleniowiec dał się poznać z bardzo dobrej pracy w Śląsku, Jagiellonii Białystok, Zawiszy Bydgoszcz, a teraz w Kielcach - tak z kolei trenera sowich rywali komplementował przed tym pojedynkiem Jerzy Brzęczek

• Od początku mówiliśmy, że chcemy jak najszybciej się utrzymać i potem budować coś na przyszłość. Każdy to rozumiał jako awans do pierwszej ósemki. Teraz chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, żeby nie było niepewności i robienia w „Imię Ojca i Syna” w ostatniej kolejce - powiedział przed tym meczem Ryszard Tarasiewicz

• Ostatni raz Lechia wygrała w Kielcach w sezonie 2012/2013. Wtedy gdańszczanie zwyciężyli 1:0, a jedynego gola zdobył Ricardinho

• Lechia jest jedną z najlepszych drużyn naszej ligi biorąc pod uwagę mecze rozgrywane tylko w roku 2015. Gdańszczanie zdobyli w nich 20 punktów i nikt poza Zawiszą, który ma tyle samo, nie potrafił tego osiągnąć.

• W pierwszym starciu tych dwóch ekip górą byli kielczanie, którzy na boisku rywala wygrali 2:1. Ogólnie Lechia nie wygrała trzech ostatnich meczów ligowych z Koroną, dwa z nich przegrywając. Zobaczymy, czy dzisiaj będzie potrafiła przełamać tę passę

• Jeszcze do poprzedniej kolejki Korona była jedynym zespołem w stawce , który w tym roku nie przegrał ani jednego spotkania. Kielczanie pojechali do Krakowa na mecz z Wisłą, aby przedłużyć swoje szanse na awans do pierwszej ósemki, ale skończyło się na porażce 0:2

• Lechia przyjechała do Kielc z jasnym celem. Gdańszczanie chcą wygrać i nie oglądając się na rywali zapewnić sobie miejsce w czołowej ósemce. Czego chce Korona? Kielczanie nie mają już szans na awans do grupy mistrzowskiej, ale teraz mają nadzieję na zwiększenie swojej przewagi nad strefą spadkową

• Ławka gospodarzy: Małecki - Pilipczuk, Klemenz, Kiercz, Matulka, Porcellis

• Ławka gości: Budziłek - Rudinilson, Łukasik, Możdżeń, Grzelczak, Buksa, Wiśniewski

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania Korony Kielce z Lechia Gdańsk, początek już za około 45 minut!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - LECHIA GDAŃSK

Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Korona Kielce przegrała w niedzielę w Krakowie z Wisłą 0:2 i ostatecznie przekreśliła swoje szanse w walce o awans do czołowej ósemki. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza ligową jesień zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli, ale wiosną dzielnie walczyli, aby odbić się od dna. Poniekąd udało im się odrobić znaczną część strat do wyżej notowanych zespołów, ale zabrakło jednak kilku "oczek" do pełni szczęścia. "Scyzory" obecnie zajmują dziesiątą lokatę i mają na koncie trzydzieści sześć punktów.

Korona w środę zagra z Lechią Gdańsk, która po słabej jesieni, wiosną zachwyca formą. Drużyna Jerzego Brzęczka po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej awansowała na siódmą pozycję. Ekipa z Pomorza zapewniła sobie miejsce w czołowej ósemce i teraz będzie mogła grać o mistrzostwo.