Lechia Gdańsk

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Do zobaczenia w rundzie wiosennej!

• Piłkarze Lecha utworzyli szpaler schodzącemu z boiska Wołąkiewiczowi. Były kapitan Lecha żegna się z poznańska widownią.

• To niebywałe, że poznaniacy, mając tyle okazji, zdobyli tylko jedna bramkę. Podopieczni Macieja Skorży mieli sporą przewagę i zasłużenie wygrali ostatnie spotkanie w tym roku. Dzięki temu przezimują na trzecim miejscu w tabeli.

• Koniec meczu! Lech wygrywa 1:0!

• Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

• Naciskany przez Sadajewa Bąk wybił piłkę na rzut rożny, a teraz ma ogromne pretensje do swoich obrońców.

• Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

• Hamalainen przegrywa pojedynek sam na sam z Bąkiem!

• Były kapitan Lecha zmienia Dariusza Formellę. To jego ostatni występ w Lechu, już pewne jest bowiem, że klub nie przedłuży kończącej się w grudniu umowy zawodnika.

• Do wejścia na boisko gotowy jest Hubert Wołąkiewicz. Skorża zrezygnował zatem z wprowadzenia na boisko Pawłowskiego, zamiast tego szansę na pożegnalny występ w Lechu dostanie "Żaba".

• Grzelczak uderza tuż obok bramki Buricia. Niewiele brakowało, by zaskoczył bramkarza Lecha.

• Trzecia zmiana w Lechii - Piotr Grzelczak zastępuje Bruno Nazario.

• Bąk wyszedł daleko z bramki, wybijając piłkę głową. Próbował wykorzystać to Jevtić, który uderzył z 40 metrów do pustej bramki, ale nie trafił.

• NIESAMOWITE! Kownacki zagrywa z lewej strony w pole karne, a Sadajew stojąc tuż przed pustą bramką nie trafia w piłkę! Co za fatalny błąd!

• Zmiana w drużynie Lechii Gdańsk: Paweł Czychowski zastępuje Bartłomieja Pawłowskiego.

• A Pawłowski ponownie odesłany na rozgrzewkę. Zwleka z ostatnią zmianą szkoleniowiec Lecha.

• Brutalny faul Borysiuka na Kownackim, żółta kartka dla zawodnika Lechii.

• Uderzenie Formelli z 30 metrów łapie Bąk.

• Do wejścia na boisko szykuje się Szymon Pawłowski, zatem za chwilę ostatnia zmiana w zespole Lecha.

• Bednarek faulował Colaka na boku boiska, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Fatalny błąd Tiago Valente,, na szczęście dla gości bez konsekwencji. Obrońca Lechii nie wybijał piłki, czekając aż wyjdzie do niej Bąk, tymczasem zza pleców wyskoczył mu Sadajew i odebrał futbolówkę. Napastnik Lecha wyrzucił się mocno do boku i gracze Lechii mieli czas, by uporządkować sytuację w defensywie. Gdyby nie to, mogło być 2:0.

• Druga roszada w ekipie poznańskiego Lecha. Na boisko wchodzi Dawid Kownacki, zajmując miejsce Muhameda Keity.

• Zmiana w zespole Lechii, Daniel Łukasik zastępuje Stojana Vranjesa.

• Nie ma gola! Hamalainen strzela w środek bramki, a jego uderzenie broni Bąk!

• Jevtić przedzierał się przez trzech obrońców Lechii, wpadł w pole karne i został sfaulowany! Jedenastka dla Lecha!

• Będzie również roszada w Lechii, do wejścia szykuje się Daniel Łukasik.

• Pierwsza zmiana w zespole Lecha - boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Paulus Arajuuri, a zastąpił go Jan Bednarek.

• Sadajew stracił piłkę na rzecz Tiago Valente, po czym... złapał go za koszulkę i powalił na ziemię. Tym razem obyło się bez kartki, ale ciekawe, kiedy cierpliwość sędziego Kwiatkowskiego się skończy. Czeczen wręcz prosi się o upomnienie.

• Hamalainen do Sadajewa, ten z metra trafia prosto w Bąka! W tej sytuacji trzeba go jednak usprawiedliwić, bo bramkarz Lechii był tuż przy nim i nie pozwolił na oddanie lepszego strzału.

• Sadajew uderza niecelnie na bramkę Bąka.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Do przerwy Lech zasłużenie prowadzi. Poznaniacy byli lepsi pod każdym względem - częściej byli przy piłce, stwarzali więcej i groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. To, że prowadzą tylko jednym golem jest winą nieskuteczności, przede wszystkim Zaura Sadajewa i Muhameda Keity. Obaj mieli kilka okazji, by wpisać się na listę strzelców.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• I znów Sadajew! Teraz wszedł w pole karne z lewej strony boiska i z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę!

• Sadajew huknął sprzed pola karnego, Bąk z problemami odbija piłkę!

• pawcio426 - urodził się w Gambii, ale ma tylko obywatelstwo norweskie, grał w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju. Dlatego myślę, że nazwanie go Norwegiem jest jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam ;)

• Rzut rożny dla Lechii, tym razem z drugiej strony boiska, tym razem wykonywany przez Bruno Nazario. Efekt ten sam - piłkę łapie Burić.

• Keita strzela z narożnika pola karnego zbyt lekko, by pokonać Bąka. To już kolejna nieudana próba tego zawodnika w tym spotkaniu.

• Niesamowitego pecha mieli teraz piłkarze Lechii Gdańsk! Formella oddał strzał w krótki słupek, a piłka odbiła się od nogi próbującego interweniować Pietrowskiego, minimalnie zmieniła kierunek i wpadła tuż przy słupku obok Mateusza Bąka. Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOOL!!! DARIUSZ FORMELLA!!!

• Formella widowiskowo ograł Pietrowskiego, później dośrodkował w pole karne, ale akurat tam, gdzie stał inny obrońca Lechii.

• Momentalny kontratak Lechii lewą stroną, wchodzący w pole karne Colak prawie ograł Arajuuriego, ale wtedy Finowi pomógł jego partner ze środka boiska, wybijając piłkę z pola karnego.

• Po dośrodkowaniu z rożnego niezbyt dobry strzał oddał Kamiński, przez co piłkę spokojnie złapał Bąk.

• I ponownie blisko był Sadajew! Tym razem znalazł pozycję do strzału na szesnastym metrze, a piłka po rykoszecie wyszła na róg.

• Keita zagrywa z prawej strony do Sadajewa, a ten stojąc tuż przed bramką... nie trafił w piłkę!

• Keita strzela z jedenastu metrów prosto w stojącego przy nim obrońcę.

• Drugi rzut rożny Lechii w tym meczu i ten sam klops, co przy pierwszym - piłka trafia prosto do Buricia.

• Ależ teraz petardę z dystansu posłał Garbacik! Ostatecznie piłka bo odbiciu od któregoś z lechitów wyszła na rzut rożny.

• Kędziora do Trałki, ten strzela w krótki słupek, ale świetnie broni Bąk. Nawet jakby bramka wpadła, to nie mogła zostać uznana, bo kapitan Lecha był na spalonym.

• Hamalainen chciał zagrać długą piłkę do Formelli, ale trafił w twarz stojącego nieopodal Borysiuka. Oszołomiony piłkarz Lechii na chwilę opuszcza boisko.

• Bardzo dobra sytuacja Lecha zmarnowana przez Keitę! Formella dobrze zauważył wychodzącego prawą stroną Norwega, ten ruszył w stronę bramki, wszedł w pole karne i oddał strzał, obroniony przez Bąka! Bramkarz Lechii nie był za dobrze ustawiony, odsłonił długi słupek, trzeba było tam ładować!

• Sadajew wygrał przepychankę z Garbacikiem, ale w sukurs młodemu stoperowi Lechii przyszedł Stojan Vranjes i odzyskał piłkę.

• Dobra piłka Wiśniewskiego do Bruno Nazario, którego uprzedził wychodzący z bramki Burić. Golkiper Lecha skutecznie interweniował głową tuż przed własnym polem karnym.

• Za mocna piłka do wychodzącego z głębi pola Keity ląduje w rękach Bąka.

• Sędzia Kwiatkowski uciął sobie pogawędkę z Zaurem Sadajewem, prawdopodobnie z powodu jakiś komentarzy zawodnika Lecha. Czeczen musi opanować emocje, bo inaczej zarobi żółtą kartkę.

• Złe dośrodkowanie Wiśniewskiego ze stałego fragmentu gry, piłka posłana prosto w ręze Buricia.

• Pierwsza akcja Lechii, po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki nie doszedł Bruno Nazario, dobrze powstrzymywany przez Kędziorę. Gdańszczanie mają jeszcze rzut rożny.

• Pierwszy strzał nie mógł zaskoczyć Mateusza Bąka. Dariusz Formella uderzał lekko z narożnika pola karnego i golkiper gości spokojnie złapał piłkę.

• Na początku meczu długo przy piłce utrzymują się lechici, na razie rywal miał ją w posiadaniu tylko sporadycznie.

• Colak do Wiśniewskiego i zaczynamy pierwszą połowę!

• Kto okaże się lepszy w spotkaniu ostatniej tegorocznej kolejki? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• Oba zespoły na murawie - Lech dzisiaj na niebiesko, natomiast Lechia wystąpi w białych strojach.

• Ławka rezerwowych Lechii: Podleśny, Łukasik, Grzelczak, Dźwigała, Buksa, Czychowski, Leković.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Douglas, Pawłowski, Drewniak, Wołąkiewicz, Kownacki, Bednarek.

• Odnotujmy jeszcze, że dzisiaj po raz pierwszy od momentu rozstania z Lechem na Bułgarską wraca Mateusz Możdżeń. Zawodnik, który w Poznaniu spędził niemal siedem lat, odszedł latem tego roku i został piłkarzem Lechii.

• Czeczen jeszcze jaki piłkarz Lechii zagrał w pierwszym meczu między tymi zespołami, zakończonym zwycięstwem Lecha 2:1. W sumie przyczynił się wtedy do zdobycia przez "Kolejorza" trzech punktów, bo jeszcze przed przerwą zebrał dwie żółte kartki i głupio osłabił zespół. Ciekawe, czy dzisiaj, już po drugiej stronie barykady, również pomoże poznaniakom w zwycięstwie.

• W okienku obok przedstawiliśmy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obydwie drużyny. Maciej Skorża postawił m. in. na Zaura Sadajewa, który jeszcze na początku rundy jesiennej występował w barwach Lechii Gdańsk.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Po raz ostatni w tym roku witam was ze stadiony przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie już za kwadrans rozpocznie się spotkanie "Kolejorza" z Lechią Gdańsk.