Lechia Gdańsk

0

Cracovia

1

• Koniec meczu! Mamy niespodziankę w Gdańsku! Lechia, która w tym sezonie ma walczyć o Europejskie Puchary przegrywa z Cracovią 0-1. Strzelcem jedynej bramki jest Polczak.

• Budziński za Cetnarskiego.

• Bomba Wiśniewskiego odbita od Wołąkiewicza - mamy korner i chyba ostatnią szansę dla gospodarzy!

• Mila z rożnego na głowę Wojtkowiaka - ten prosto w Pilarza.

• Doliczono 4 minuty.

• To powinno być wyrównanie! Dobra piłka w pole karne, lekkie zamieszanie. Janicki odgrywał do kolegi, a ten huknął.... nad bramką!

• Zamieszanie w polu karnym Lechii. Zjawiński doszedł do strzału głową, ale nad bramką.

• Uderzenie Wawrzyniaka fatalne.

• Tym razem kartka dla Polczaka.

• Centra w pole karne, ale Leković uprzedzony przez Pilarza.

• Cracovia zamknięta na własnej połowie.

• Już tylko 15 minut do zakończenia tego meczu. Nie zanosi się na bramki...

• Dąbrowski do Rakelsa, ten oddał strzał, ale prosto w Maricia.

• Oraz Leković za Bukse.

• Zjawiński w miejsce Jendriska.

• Korner dla Cracovii z którego nic nie wynikło. No co najwyżej zdobyty czas, który działa na korzyść gości.

• 25 minut do końca. Lechia w dalszym ciągu nie ma pomysłu na sforsowanie obrony krakowian.

• Wiśniewski w miejsce Maka.

• Dobra akcja Buksy, ograł Sretenovicia, uderzył na bramkę, ale Pilarz sparował na róg!

• Kartka dla Covilo za faul.

• Lecha próbuje, ale nie ma żadnego sposobu na sforsowanie defensywy gości.

• Polczak faulowany w swoim polu karnym przez Bukse.

• Makuszewski do Vranjesa, ten kolejny raz uderzał z dystansu i kolejny raz fatalnie.

• Cetnarski z rzutu rożnego, ale nic z niego nie wynikło.

• Vranjes na spalonym.

• Zbyt mocna piłka do Jendriska, którego uprzedza Marić.

• Mak płasko zagrywał w pole karne w kierunku Makuszewskiego, ale Pilarz bez problemów wyłapał!

• Na razie piłka toczy się w środku pola.

• W Cracovii Covilo w miejsce Kapustki.

• I mamy zmiany w obydwu zespołach. W Lechii za Nazario wszedł Makuszewski.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Póki co pachnie małą niespodzianką. Lecha przegrywa u siebie z Cracovią 0-1 po golu Polczaka. Wracamy za 15 minut.

• Indywidualna akcja Maka, ale ostatecznie fatalnie zagrał i od bramki Pilarz.

• Vranjes szukał kolegów w polu karnym, ale nikt nie oddał precyzyjnego strzału.

• 5 minut do końca pierwszej części gry. Czy padnie jeszcze jakiś gol przed przerwą?

• Kartka dla Kapustki.

• Janicki do Nazario, ten uwolnił się od defensorów, nieźle uderzył, ale obok bramki!

• Lechia bez pomysłu. Cracovia gra mądrze i nie na wiele pozwala gospodarzom.

• Niezła próba Rakelsa zza pola karnego - piłka minęła minimalnie bramkę.

• Fatalny strzał Vranjesa z dystansu.

• Fatalne dośrodkowanie Mili z kornera. Lechia szuka swoich szans, ale brakuje głównie dokładności.

• Dośrodkowanie Maka zablokowane i mamy korner.

• Zagranie z rożnego na bliższy słupek, przedłużenie piłki głową, gdzie Polczak szczupakiem praktycznie do pustej bramki wpakował piłkę!

• GOOOL! 0-1!

• Chwilę wcześniej kartką ukarany został Łukasik.

• Szybka i składna akcja gdańszczan. Vranjes dobrze centrował z lewej strony - Mila uderzył głową nad bramką! Mogła być z tego bramka!

• Ponownie wrzutka Mili z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym, ale nikt nie oddał ostatecznie strzału.

• Odpowiedź gości - uderzenie z dystansu Cetnarskiego, ale prosto w bramkarza.

• Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, do strzału dochodzi Vranjes, ale sędzia odgwizduje faul na jednym z graczy Cracovii.

• Tym razem korner dla krakowian - dobra piłka do Jendriska, który potężnie uderzył, ale wysoko nad bramką!

• Mila z rzutu rożnego, ale piłka nie znalazła adresata.

• Niedokładnie zagranie do Mili.

• Oglądamy przez te 10 minut całkiem szybki mecz. Miejmy nadzieję, że tempo nie siądzie.

• Mak zagrywał płasko z prawej strony w pole karne w poszukiwaniu Nazario, ale zagrał za bardzo do tyłu.

• Dąbrowski zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie.

• kolejna dobra akcja gospodarzy. Nazario ładnie zagrał do Buksy, ten znalazł w polu karnym Mile, ale ten ostatni uderzył prosto w Pilarza.

• Dobra akcja Lechii. Nazario zagrywał z lewej strony do Buksy w pole karne, ten starał zrobić sobie trochę miejsca, dogrywał do Vranjesa, ale ostatecznie piłkę przejęli krakowianie.

• Wydawało się, że czeka nas pierwsza dobra akcja gości, ale jak się wcześniej okazało - Wołąkiewicz był wcześniej faulowany w środku pola.

• Początek spotkanie.

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Cracovia Kraków rezerwowi: Sandomierski, Covilo, Dialiba, Zjawiński, Rymaniak, Budziński, Szewczyk.

• Lechia Gdańsk rezerwowi: Budziłek, Makuszewski, Wiśniewski, Dźwigała, Maloca, Leković, Stolarski.

• Lechia od dawna nie wygrała inauguracyjnego meczu. Ostatni raz stało się to w sezonie 2008/09. Na stadionie przy Traugutta pokonała wtedy w Derbach Trójmiasta Arkę Gdynia 2:1 (gole strzelił Karol Piątek). Z obecnej kadry tylko dwóch piłkarzy pamięta tamto spotkanie: to bramkarz Mateusz Bąk i pomocnik Piotr Wiśniewski.

• Cracovia w okresie przygotowawczym rozegrała pięć sparingów. Cztery z nich wygrała. Przegrała tylko jeden i to nieznacznie, bo 2:3. - Nie zawsze wygrywanie sparingów jest wyznacznikiem tego, co będzie w lidze. Mnie poza wynikiem tych meczów interesowało to, co robimy na treningach i w wielu sytuacjach mogę być zadowolony – wyjaśnia Zieliński.

• Koniec z walką o utrzymanie, czas na coś więcej, przynajmniej na pierwszą ósemkę – tak brzmi natomiast oficjalny cel Cracovii na nadchodzący sezon. Po cichu wszyscy jednak w niej liczą, że będą czarnym koniem rozgrywek i narobią trochę zamieszania w czołówce.

• - Mecze sparingowe na pewno dużo nam dadzą w lidze. Graliśmy z dobrymi zespołami zagranicznymi i nie przegrywaliśmy tych spotkań. Najważniejsza jest jednak liga, a my chcemy zagrać dobry sezon, żeby zakwalifikować się do europejskich pucharów. To się dla nas liczy najbardziej – przyznaje Michał Mak.

• Lechia formę przed sezonem szlifowała w Grodzisku Wielkopolskim. Znacznie cenniejsze były jednak sparingi rozegrane w Lublinie i w Gdańsku. Otóż biało-zielonym przyszło tego lata rywalizować z Szachtarem Donieck, VfL Wolfsburg, Hannoverem 96 i APOEL-em Nikozja. Rezultaty? Co najmniej zadowalające: w regulaminowym czasie gry odnotowano trzy remisy i zwycięstwo. Bilans bramkowy: 6-3.

• Witam serdecznie! Już za 15 minut początek drugiego spotkania nowego sezonu T Mobile Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie u siebie Cracovie Kraków!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2

Do bardzo ciekawego starcia dojdzie w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z Cracovią. Gdańszczanie chociaż w poprzednim sezonie mierzyli wysoko, nie osiągnęli upragnionego celu i nie zdołali awansować do europejskich pucharów. Rozpoczynające się rozgrywki mają być zgoła odmienne i piłkarze Lechii zapowiadają, że liczy się tylko walka o ścisłą czołówkę. Pomóc w tym mają nowi piłkarze - Bartłomiej Pawłowski czy też Michał Mak, a także dobre wyniki, jakie gdańszczanie zanotowali w przedsezonowych sparingach z takimi drużynami jak VfL Wolfsburg, Szachtar Donieck i Hannover 96.

Piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają z Cracovią, która mimo iż w poprzednim sezonie grała w grupie spadkowej, spisywała się w niej koncertowo i nie przegrała ani jednego spotkania. Nie ulega wątpliwości fakt, że w tym sezonie "Pasy" będą chciały pójść za ciosem i utrzymać świetną passę sprzed kilku miesięcy.