Lechia Gdańsk

3

Górnik Łęczna

1

• Oj, ciężko patrzyło się na grę Lechii. Mozolna gra na zwolnionym tempie, schematycznie przeprowadzanie akcji... A to wszystko działo się po 7. minucie, w której gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika! Gol w 45. minucie Lukasa Haraslina dał chwilowe poczucie ulgi do momentu odpowiedzi Grzegorza Piesio. Jednak dalsze trzy kwadranse w grze o jednego zawodnika więcej niekoniecznie powodowało, że piłkarze Jerzego Brzęczka będą mieli zwycięstwo w kieszeni. Słowak drugi raz wpisał się na listę strzelców i nie chcąc popełnić błędu z pierwszej odsłony, Lechia szanowała piłkę.

Mówi się, że w piłce nożnej nie ma ocen za "walory artystyczne", a za zwycięstwa (lub remisy). Trzy punkty zostają w Gdańsku, ale z taką grą próżno szukać kolejnych. No, chyba że przeciwnik będzie grał przez prawie cały mecz w osłabieniu.

Może trochę ostre zakończenie, ale tak było. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam w tym miejscu na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Po chwili Szymon Marciniak kończy mecz! Lechia wymęczyła zwycięstwo z Górnikiem Łęczna i pierwszy raz w tym sezonie inkasuje komplet punktów. Dla łęcznian do trzecia porażka.

• Silvio Rodić rzucił się w swoją prawą stronę, a piłka została skierowana do siatki przy przeciwległym rogu.

• STOJAN VRANJES PEWNIE EGZEKWUJE "JEDENASTKĘ"!!!

• Słuszna żółta kartka dla obrońcy Górnika.

• Piotr Wiśniewski dostał kapitalną piłkę na wprost bramki i uderzył! Tomislav Bozić blokuje uderzenie, ale zagrał ręką! Rzut karny dla Lechii!

• Fedor Cernych! Najpierw zwlekał ze strzałem, a miał przed sobą jedynie bramkarza. Piłkę wygarnęli mu obrońcy Lechii, a przy drugiej okazji był na spalonym.

• Jeszcze trzy minuty potrwa druga połowa.

• Sebastian Mila zagrał prostopadle do Grzegorza Kuświka, który... no właśnie. Był na spalonym.

• Łukasz Mierzejewski w ostatnich minutach gra drugiego napastnika, więc przypomina sobie czasy, w których występował na tej pozycji. Po zgraniu piłki został złapany na spalonym. Gdyby odpuścił, to w idealnej sytuacji znalazłby się Fedor Cernych.

• Marko Marić pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu. Uprzedził nabiegającego Tomislava Bozicia.

• Grzegorz Kuświk na spalonym. Tym razem miał on miejsce

• Niewidoczny do tej pory Grzegorz Bonin chciał ograć Stojana Vranjesa po efektownym zagraniu. Pomocnik Górnika lekko ucierpiał w tym pojedynku.

• Jurij Szatalow decyduje się na ostatnią zmianę. Na ostatnie minuty wpuszcza Bartosza Śpiączkę kosztem Grzegorza Piesio

• "Skrupulatnie" rozgrywana akcja Lechii i niespodziewany strzał Stojana Vranjesa z dystansu! Silvio Rodić z problemami przenosi piłkę tak, że gospodarze mają rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie Sebastiana Mili.

• Prostopadłe podanie Stojana Vranjesa do Grzegorza Kuświka. Ten zdaniem liniowego znowu był na niby-spalonym...

• Bardzo dobrzy przerzut Mario Malocy na lewą stronę do Jakuba Wawrzyniaka. Ten po przyjęciu piłki zdecydował się na dośrodkowanie, ale "przeciął" je Tomislav Bozić.

• Chyba pierwszy raz w dzisiejszym meczu pokazał się Leandro w akcji ofensywnej, ale kilka metrów za linią środkową stracił piłkę.

• Fedor Cernych również ogląda żółtą kartkę.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Górnik momentami biega od przeciwnika do przeciwnika, ale nie udaje się odzyskać futbolówki.

• Bruno Nazario miękko wrzucił w pole karne z lewego skrzydła, ale uprzedzony został Grzegorz Kuświk. Piłkę opanował jego imiennik z Łęcznej (Piesio) i ten dalekim podaniem chciał "uruchomić" Fedora Cernycha. Litwin spodziewał się innego rozegrania tej

• Wymowny "kołowrotek" Słowaka. Na boisku pojawia się Bruno Nazario.

• Lukas Haraslin znowu leży na murawie. Tutaj już konieczna jest pomoc medyczna. Prawdopodobnie będzie też potrzebna zmiana.

• Jeszcze raz Łukasz Mierzejewski w roli głównej, ale tym razem z negatywnej strony. Sfaulował rywala i otrzymał żółtą kartkę.

• ładna indywidualna akcja Łukasza Mierzejewskiego, który mijał rywali jak (biało-zielone) tyczki. Został lekko trącony przez Mario Maloce przed "16", ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać rzutu wolnego .

• Nieco ponad godzinę grał Jakub Świerczok, który raczej nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych. Zastępuje go Feodr Cernych.

• Radość Grzegorza Kuświka po strzeleniu bramki została przerwana przez arbitra! Zdaniem sędziego, napastnik Lechii w momencie był na spalonym. Jak mówił klasyk, to jest "wielbłąd" liniowego - gol powinien zostać uznany!

• Jeszcze Sebastian Mila upomniany "żółtkiem" przez arbitra.

• Grzegorz Kuświk pada na 20. metrze po starciu z Maciejem Szmatiukiem. Sędzia wskazał rozpoczęcie gry przez z rzutu wolnego przez gości, co nie spodobało się napastnikowi Lechii. Żółta kartka za złapanie piłki w ręce.

• Dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka w pole karne i błąd Silvio Rodicia, który źle piąstkował. Piłka spadła na nogę Lukasa Haraslina a ten drugi raz wpisał się na listę strzelców uderzeniem do pustej bramki!

• GOL, LUKAS HARASLIN!!!

• Goście od kilku minut mają problem by przekroczyć linię środkową. Próbują przy każdej nadarzającej się okazji celebrować rozgrywanie piłki, ale pressing Lechii uniemożliwia to założenie. Z kolei ataki piłkarzy Jerzego Brzęczka są chaotyczne gdy zbliżają się w ok. pola karnego.

• Sebastian Mila "szukał" prostopadłym podaniem Grzegorza Kuświka, ale go nie "znalazł". Napastnik Lechii stał przed polem karnym, a piłka była skierowana na 10. metr od bramki Górnika.

• Leandro wzorowo "kasuje" akcję Lukasa Haraslina. Silvio Rodić łapie piłkę.

• Tym razem przewinił Grzegorz Piesio, który niezgodnie z przepisami powstrzymał Pawła Stolarskiego. Po stałym fragmencie gry nie udało się stworzyć nawet namiastki groźnej sytuacji.

• Stojan Vranjes w roli lewoskrzydłowego. Stracił piłkę na rzecz Łukasza Mierzejewskiego po czym sfaulował defensora Górnika.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Powracamy na PGE Arena. Jerzy Brzęczek przeprowadza w przerwie zmianę. Macieja Makuszewskiego zastępuje Piotr WIśniewski.

• Po pierwszych trzech kwadransach z małym okładem Lechia może pluć sobie w brodę, że nie wykorzystała "prezentu" Kamila Poźniaka i czerwonej kartki Sergiusza Prusaka. Ciężka dla oka gra została co prawda nagrodzona w 45. minucie po "niecodziennej" bramce Lukasa Haraslina, ale fenomenalna odpowiedź Grzegorza Piesio powoduje, że druga połowa zapowiada się interesująco. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy! Grający od 7. minuty w osłabieniu Górnik strzelił Lechii gola do szatni i remis na PGE Arena!

• Kapitalne uderzenie zza pola karnego byłego piłkarza Dolcanu! Piłka trafiła pod nogi pomocnika Górnika, który chciał uderzyć z woleja lewą nogą, ale ledwie trącił futbolówkę. Jako że nie doskoczyli do niego gdańszczanie, to huknął z prawej nogi. Marko Marić wyciągnął się jak struna, lecz nie miał szans na skuteczną interwencję!

• REMIS, GRZEGORZ PIESIO!!!

• Mozolnie rozgrywana akcja Lechii na 25. metrze i błyskawicznym zagraniem Stojana Vranjesa akcja przyspieszyła. Obsłużony świetnym zagraniem był Lukas Haraslin, który przerzucił piłkę na wychodzącym z bramki Silvio Rodiciem, a ta nabrała tak dziwnej rotacji, że wpadła do siatki!

• Łukasz Tymiński uderzył trochę od niechcenia na bramkę Lechii. Piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła bramkarza gospodarzy i przetoczyła się tuż obok lewego słupka!

• Grzegorz Piesio na spalonym. Jeszcze został zahaczony przez Mario Malocę.

• Wymuszona zmiana w Lechii będąca wynikiem urazu z meczu z Wisłą Kraków Stojan Vranjes pojawia się na murawie, a w stronę ławki udaje się Rafał Janicki.

• Zabawy Silvio Rodicia o mały włos nie zakończyły się stratą piłki. Bramkarz Górnika czekał na piłkę "prowokując" Macieja Makuszewskiego, który w wyniku pressingu nadepnął na stopę rezerwowego golkipera łęcznian.

• Łukasz Tymiński chciał przelobować bramkarza Lechii strzałem z... połowy boiska. Tym uderzeniem pokazał, że nieprędko dostanie zaproszenie do "Turbokozaka""

• Chwila oddechu dla gości po faulu na Grzegorzu Piesio. Piłka zagrana w pole karne Lechii i ostatecznie grę z "piątki" wznawia Marko Marić.

• Lukas Haraslin bliski strzelenia bramki! Czech chciał przelobować stojącego na 5. metrze Silvio Rodicia, ale ten zdołał wrócić i sparować piłkę na rzut rożny!

• Grzegorz Kuświk przez większą część meczu czekał na podania, więc tym razem cofnął się po piłkę. Dostał ją na 20. metrze i "zabrał się" z nią w pole karne. Uderzył w stronę dalszego słupka, ale Silvio Rodić jest czujny.

• Świetne zagranie z rzutu wolnego Łukasza Tymińskiego w pole karne do niepilnowanego Macieja Szmatiuka. Na szczęście dla gospodarzy nieczysto trafił w piłkę.

• Daniel Łukasik strzela z ponad 20 metrów obok bramki Górnika. Brakowało ok. metra by piłka wpadła do siatki!

• Bez zagrożenia i Marko Marić z "piątki".

• Kolejna zaczepna akcja Lechii spaliła na panewce przed linią pola karnego. W odpowiedzi akcja Grzegorza Piesio, który zabrał piłkę i podał do Jakuba Świerczoka. Jego uderzenie na wślizgu przyblokował Ariel Borysiuk. Rzut rożny.

• Nie można odmówić Grzegorzowi Boninowi chęci do gry. Powinien jednak patrzeć jak ustawieni są obrońcy Lechii. Skrzydłowy Górnika znowu został złapany na spalonym.

• Maciej Makuszewski włączył wyższy bieg i pognał prawą stroną. Zagrał niemal z linii końcowej w pole karne. Silvio Rodić chwyta piłkę.

• Ariel Borysiuk huknął z drugiej linii i Silvio Rodić z problemami odbija piłkę przed siebie. Tam dopadł do niej Sebastian Mila, który zamiast strzelać chciał zagrać do Grzegorza Kuświka. Piłka padła łupem obrońców Górnika!

• Jakub Wawrzyniak podłączył się do akcji ofensywnej i od razu dostał piłkę. Mierzona, idealna wrzutka w "16" wprost do... rękawic Silvio Rodicia.

• Daniel Łukasik dostał piłkę w polu karnym i strzelił z woleja wysoko nad poprzeczką.

• Indywidualna akcja Grzegorza Bonina, który zdecydował się uderzyć na bramkę Lechii z ok. 20 metrów. Piłka po rykoszecie straciła na sile i spokojnie łapie ją Marko Marić.

• Grzegorz Bonin przedzierał się prawą stroną, ale powstrzymał go Paweł Stolarski. Górnicy mają jednak rzut wolny, po którym nie udało się zagrozić Marko Mariciowi. Piłka znowu znalazła się w pobliżu "16" Lechii, ale Grzegorz Piesio był na spalonym.

• Lechia szybko próbuje przycisnąć rywala. Póki co goście bronią się ze zdwojoną siłą.

• Sebastian Mila zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Trafił w mur.

• Silvio Rodić wchodzi do bramki Górnika. Z murawy schodzi Kamil Poźniak.

• Silvio Rodić szybko musiał zacząć rozgrzewkę.

• Za lekkie zagranie Kamila Poźniaka do tyłu i piłkę przejął lechista. Ten chciał trącić piłkę obok będącego daleko poza polem karnym Sergiusza Prusaka, który jednak zatrzymał ją ręką!

• Czerwona kartka dla Sergiusza Prusaka za zagranie ręką poza polem karnym!!!

• Jakub Świerczok nie miał szans by dojść do podania z drugiej linii. Górnicy grają bardzo blisko gospodarzy, utrudniając im rozgrywanie piłki.

• Tomasz Nowak popędził środkiem i Ariel Borysiuk nie widział innej możliwości, jak sfaulować rozpędzone rywala. Szybka żółta kartka w tym meczu dla pomocnika Lechii.

• Prostopadłe podanie z głębi pola do Jakuba Świerczoka, ale piłkę opanował Tomasz Nowak, który był na spalonym. Tan sytuacja nie umknęła arbitrowi. Spalony.

• Od razu walka o każdą piłkę - Grzegorz Bonin przekroczył przepisy, faulując na środku boiska.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przywitanie obu drużyn, a przy arbitrze kapitanowie - Sebastian Mila i Sergiusz Prusak. Losowanie wygrali gospodarze, którzy zostają na zajętej połowie.

• Przenosimy się na murawę PGE Arena w Gdańsku. Za kilka chwil rozpoczęcie spotkania. A teraz obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

• Biorąc pod lupę mecze 6 ostatnich bezpośrednich spotkań, to wygrywał najpierw Górnik, potem był remis i potem komplet punktów zdobywała Lechia. Co istotne, ta reguła "sprawdzała" się w przypadku gospodarzy danego spotkania. Czy dzisiaj będzie tak samo?

• Lepsze nastroje są w Górniku, choć łęcznianie nie mogą zdobyć kompletu punktów w trzech ostatnich meczach, odpowiednio przegrywając z u siebie Legią (1:2) i Śląskiem (2:3)."Domowe" wpadki rozdziela bezbramkowy remis w Szczecinie. A początek sezonu był imponujący po ograniu śląskich drużyn -na inaugurację w Chorzowie (2:0) i na własnym obiekcie z Górnikiem Zabrze (2:1).

Oba zespoły łączy jedno - chcą wrócić na zwycięską ścieżkę, ale tylko jednej z ekip będzie to dane. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie remisu.

• Tytuł zapowiedzi jest dość znamienny. Aspirująca do gry w europejskich pucharach Lechia nie może "wejść" w sezon. W pierwszych dwóch kolejkach zanotowała dwie porażki (u siebie z Cracovią 0:1 i 1:2 w Poznaniiu), a w trzech ostatnich meczach dzieliła się punktami z Pogonią (1:1), Śląskiem (0:0) praz 3:3 z Wisłą Kraków po szalonym meczu. Te wyniki powodują, że gdańszczanie są na czternastej pozycji w tabeli i sytuacja Jerzego Brzęczka w zespole nie jest najmocniejsza.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi: Lechia – Górnik Łęczna LIVE! Gospodarze w oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo

• I rezerwowi Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Fedor Cernych, Jan Bednarek, Radosław Pruchnik, Bartosz Śpiączka

• Znamy wyjściowe składy obu ekip, więc zobaczmy kogo Jerzy Brzęczek i Jurij Szatałow mają w obwodzie. Zacznijmy tym razem od gospodarzy, czyli rezerwowi Lechii Gdańsk: Łukasz Budziłek, Nikola Leković, Rudinilson, Stojan Vranjes, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski, Bruno Nazario.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam do relacji NA ŻYWO z tego spotkania.

• "Polski" piłkarski maraton, klaps czwarty. Wczoraj udanie zagrały w IV rundzie el. Ligi Europy Legia i Lech, a dzisiaj po emocjonującym widowisku Pogoń Szczecin podzieliła się punktami z Wisłą Kraków. A za pół godziny kolejny ciekawy pojedynek w Ekstraklasie - Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ŁĘCZNA

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna

Piłkarze Górnika po świetnym początku sezonu w ostatnim czasie nieco spuścili z tonu. W ostatnich trzech kolejkach nie udało im się zanotować zwycięstwa, przegrali bowiem z Legią i Śląskiem, a z Pogonią podzielili się punktami. Powodów do radości w ostatnim czasie nie mają też podopieczni Jerzego Brzęczka, którzy w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania i dziś powalczą przed własną publicznością o przełamanie tej fatalnej passy.