Górnik Zabrze

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Do usłyszenia!

• Koniec meczu! Lechia wygrała z Górnikiem 1:0!

• Zamieszanie w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ku uciesze kibiców piłka ostatecznie ląduje w rękach Mateusza Bąka.

• TO POWINIEN BYĆ DECYDUJĄCY CIOS!!! Sam na sam ze Steinborsem wyszedł Maciej Makuszewski, ale skrzydłowy Lechii zakończył tę akcję fatalnym strzałem. Nadal jednobramkowe prowadzenie biało-zielonych w Gdańsku.

• Ostatnia zmiana w zespole Lechii Gdańsk. Boisko opuszcza przeciętny dziś Sebastian Mila, a zastępuje go Piotr Wiśniewski.

• Sędzia doliczył 5 minut do czasu gry w drugiej połowie.

• Górnik nie kwapi się do ataku, Lechia ma wszystko pod kontrolą. Przed chwilą niedokładną piłkę do Makuszewskiego zagrywał Wawrzyniak. Piłka w rękach Steinborsa.

• Niecelny strzał Sebiastiana Mili z około 30 metrów. Reprezentantowi Polski dużo brakuje do formy sprzed kilku miesięcy, a już za tydzień mecz z Irlandią...

• Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Boisko opuszcza Robert Jeż, a wchodzi na nie Rafał Kurzawa.

• Niedokładne dośrodkowanie Makuszewskiego z prawego skrzydła. Od bramki rozpocznie Pavels Steinbors.

• W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymają się goście, ale bardzo solidnie prezentuje się dziś obrona Lechii, która nie pozwala piłkarzom Górnika przedostać się w swoje pole karne.

• Żółtą kartką ukarany Ariel Borysiuk za przerwanie kontrataku gości brzydkim faulem.

• Niezła akcja Lechii zakończona wybiciem piłki na rzut rożny przez jednego z obrońców Górnika.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Bruno Nazario zastąpi Kevin Friesenbichler, który najprawdopodobniej zamieni się pozycjami z Piotrem Grzelczakiem.

• Żółta kartka dla Adama Dancha za faul na Sebastianie Mili w środkowej strefie boiska.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii zakończone niecelnym strzałem Shevelyukhina! Goście blisko bramki wyrównującej!

• Druga zmiana w zespole Górnika. Z boiska schodzi Erik Grendel, a zastępuje go Dominik Sadzawicki.

• Piłkę w pole karne gości dogrywał Stojan Vranjes, ale nie zdążył jej sięgnąć rozpędzony Grzelczak.

• Żółtą kartką ukarany Erik Grendel, który sfaulował Macieja Makuszewskiego.

• Zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Bartosz Iwan, a wchodzi na nie Szymon Skrzypczak.

• Żółtą kartką ukarany spisujący się dziś fatalnie Błażej Augustyn.

• Zmiana w zespole biało-zielonych. Kontuzjowanego Colaka zastępuje Piotr Grzelczak.

• W polu karnym gości leży Antonio Colak.

• Oficjalna frekwencja na PGE Arenie: 12493 osoby.

• Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Lechii piłkę w siatce umieścił Augustyn, ale chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego, który nie uznał gola.

• Niepewna interwencja Mateusza Bąka po strzale Magiery z rzutu wolnego.

• Piłka w rękach Steinborsa po dośrodkowaniu Wojtkowiaka.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Piłkarze gości są już na murawie. Czekamy na zawodników Lechii.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Lechia zasłużenie prowadzi z Górnikiem 1:0 po bramce Antonio Colaka.

• Kolejna akcja sam na sam Colaka, ale tym razem Chorwat był na spalonym. Zresztą... i tak nie trafił :)

• W pojedynku główkowym ucierpiał Grzegorz Wojtkowiak, ale reprezentant Polski jest już gotowy do gry.

• Minimalnie niecelny strzał głową zanotował Rafał Janicki po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego. To mogła być bramka!

• Teraz dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Stojan Vranjes, ale piłka przeleciała nad bramką gości.

• Niezły strzał Gergela z dystansu, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Bąk.

• Przewrócił się w polu karnym gości Stojan Vranjes, ale gwizdek sędziego milczy. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Żółta kartka dla Rafała Janickiego za faul w środkowej strefie boiska.

• ANTONIO COLAK!!!!! Chorwat wyszedł sam na sam ze Steinborsem po fatalnym błędzie Augustyna, ale strzał napastnika Lechii był bardzo słaby i piłka znalazła się w rękach golkipera gości. TO BYŁA SETKA!!!

• Po dośrodkowaniu z 50 metrów strzału głową próbował Antonio Colak, ale nie udało mu się trafić czysto w piłkę.

• Żółta kartka dla Rafała Kosznika za faul na Wojtkowiaku.

• Brzydki faul na Colaku w środku pola. Rzut wolny dla Lechii.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie, ale piłka zagrana przez Wawrzyniaka prawie znalazła się w siatce gości! Dobrą interwencją popisał się Steinbors.

• Makuszewski!!! Lechiści przeprowadzili kombinacyjną akcję zakończoną niecelnym strzałem byłego gracza Tereka Grozny. To jedna z najgroźniejszych sytuacji w tym meczu!

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Antonio Colaka w stronę Bruno Nazario. Piłka dla gości.

• TO MOGŁO BYĆ WYRÓWNANIE! Niezłą okazję miał Łukasz Madej, ale jego strzał z ostrego kąta został obroniony przez Mateusza Bąka!

• Zamieszanie pod bramką Górnika, ale ostatecznie piłka opuściła końcową linię boiska. Grę wznowi Pavels Steinbors.

• Rajdu środkiem boiska próbował Łukasz Madej, ale po raz kolejny czystą i skuteczną interwencją popisali się defensorzy gospodarzy.

• Bardzo niecelny strzał Stojana Vranjesa z około 30 metrów. Od bramki rozpocznie Steinbors.

• Dośrodkowanie Colaka do Nazario, ale 20-latek nie zdołał sięgnąć tej piłki.

• Górnik stara się skonstruować atak pozycyjny, ale biało-zieloni prezentują bardzo skuteczny pressing.

• Absolutnie zasłużone prowadzenie gospodarzy. Gdańszczanie grają na razie zdecydowanie lepiej.

• Najpierw dośrodkowywał Vranjes, a następnie piłkę do Colaka zgrał Maciej Makuszewski. Chorwat wykazał się dobrą skutecznością i umieścił ją w siatce gości. Lechia prowadzi z Górnikiem!

• GOOOOOL DLA LECHII!!!!! ANTONIO COLAK!!!!!

• Świetne prostopadłe podanie Vranjesa do Colaka, ale Chorwat po raz kolejny przegrał pojedynek z obrońcami gości w polu karnym. Piłka dla zabrzan.

• Raca na murawie rzucona przez kibiców Górnika, ale sędzia nie przerywa meczu.

• Od początku meczu wyraźną przewagę mają gospodarze, ale obrona Górnika spisuje się na razie solidnie.

• Mieliśmy dwa rzuty rożne dla gdańszczan, ale po każdym z nich piłkę wybijali obrońcy Górnika.

• Pierwsze zagrożenie pod bramką Górnika. Dobrą piłkę od Mili dostał Colak, ale ostatecznie została ona wybita Chorwatowi spod nóg.

• Pierwsza akcja gospodarzy przerwana niepewnym wybiciem Magiery za linię boczną boiska.

• Początek meczu!

• "Lechio my z wami, my za was życie oddamy" na trybunach. Kibice nawiązują do tragicznej śmierci swoich kolegów.

• Gospodarze cali na zielono, goście w białych strojach.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę początek meczu Lechii z Górnikiem!

• W głośnikach na PGE Arenie piosenka Silvera ku czci kibiców Lechii, którzy 19 marca dwa lata temu zginęli w wypadku autokaru wracającego z Gliwic. Stadion zamilkł, kibice wznieśli szaliki w górę...

• Piłkarze za moment zameldują się na murawie. Na bezpośrednią relację z tego meczu zaprasza Janek Jaźwiński!

• Za nami pierwsza wymiana "uprzejmości" na trybunach. Kibice Lechii i Górnika od dawna nie darzą się sympatią.

• Początek meczu już za kwadrans. Trybuny powoli się zapełniają, ale ze względu na fatalną pogodę w Gdańsku frekwencja zapowiada się marna... Kibice Górnika stawili się w liczbie 750 osób.

• Pytanie na sobotę brzmi: czy Lechia da się namówić na wymianę ciosów. Bo że Górnik w tym roku polubił taki sposób rozgrywania meczów wiemy nie od dziś. W trzech ostatnich meczach zabrzanie wbili dziewięć goli i tyle samo pozwolili sobie strzelić. Punktów z tego było niewiele, raptem trzy, ale za to widowiska przednie. Sęk jednak w tym, że podopieczni Roberta Warzychy nie wygrali żadnego z pięciu wiosennych spotkań. W tabeli zajmują piąte miejsce, ale przewaga nad dziewiątą w tabeli Pogonią Szczecin stopniała do trzech punktów.

• Lechia nie gra piłki dla oka. Ale gra za to bardzo skutecznie i zbiera z tego plony, o czym świadczą trzy wygrane i dwa remisy. Trener Jerzy Brzęczek, który w środę skończył 44 lata, dobrze wie, że na tym etapie rozgrywek należy skupić się na punktowaniu, a nie na robieniu dobrego wrażenia. Dlatego buduje zespół od tyłu, zdając sobie jednocześnie sprawę z mankamentów w grze w ataku pozycyjnym. Zadowolony może być za to z odblokowania Sebastiana Mili, który w Szczecinie zdobył swoją pierwszą bramkę.

• Rezerwowi Lechia: Łukasz Budziłek, Piotr Grzelczak, Mateusz Możdżeń, Mavroudis Bougaidis, Piotr Wiśniewski, Adam Buksa, Kevin Friesenbichler.

• Rezerwowi Górnik: Grzegorz Kasprzik, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Dominik Sadzawicki, Seweryn Gancarczyk, Szymon Skrzypczak, Dzikamai Gwaze.

• Witamy z PGE Areny! Przed nami ostatni sobotni mecz Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ZABRZE

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Wiosną kibice Lechii Gdańsk nie mają powodów do narzekań. Zespół Jerzego Brzęczka awansował już na ósmą pozycję w ligowej tabeli i nie przegrał jeszcze żadnego spotkania., tracąc tylko jednego gola. W ubiegłym tygodniu gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

A jak w lidze radzi sobie Górnik Zabrze? W poprzedniej kolejce kolejne spotkanie z udziałem zabrzan było niezłym "dreszczowcem" dla kibiców. Piłkarze Roberta Warzychy zremisowali po zaciętym boje z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3. Warto wspomnieć, że także dwa poprzednie mecze w wykonaniu Górnika kończyły się podziałem punktów i wysokimi remisami - najpierw ze Śląskiem Wrocław 3:3, a później z Piastem Gliwice 2:2. Ostatnie zwycięstwo zabrzanie zanotowali 21 lutego, kiedy pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0.