Lechia Gdańsk

1

Górnik Zabrze

1

• Druga połowa nawet przez moment nie nawiązała emocjami i poziomem do końcówki pierwszej, bardziej zadowolona jest na pewno ekipa Leszka Ojrzyńskiego. Nikt nie ma prawa jednak narzekać - Górnik miał swoją szansę w postaci karnego, Lechia miała więcej z gry.

• Koniec spotkania! Lechia remisuje z Górnikiem 1:1!

• Ciekawy rajd Maka przerwał w odpowiednim momencie Kwiek.

• Sędzia dolicza trzy minuty do tego meczu!

• W ostatnich minutach najprawdopodobniej atakować będą gospodarze, Górnik mocno wycofany broni remisu.

• Ostatnia zmiana w zespole Lechii: Łukasik za Wiśniewskiego.

• O strzał zza pola karnego pokusił się Madej. Uderzył wprost w Maricia.

• Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy: z prawej strony w pole karne wbiegł Mak i uderzył z lewej nogi, pomylił się jednak znacznie.

• W końcu jakaś akcja Górnika! Kapitalnie zabrał piłkę Peszce Sobolewski już będąc w parterze, uruchomił dobrym podaniem Madeja, a skrzydłowy Górnika umożliwił strzał Kosznikowi z drudziestu kilku metrów. Na posterunku był jednak Marić.

• Próbują atakować kombinacyjnie biało-zieloni, lecz brakuje ostatniego podania. A najczęściej również przedostatniego.

• Mario Maloca zastępuje na placu gry Jakuba Wawrzyniaka.

• Wiśniewski przerywa groźnie zapowiadającą się kontrę rywali.

• Około dwudziestu minut do końca spotkania, Górnik gra tak jakby zależało mu przede wszystkim na remisie, Lechia natomiast nie rzuca się do huraganowych ataków.

• Zmiana w ataku Górnika: Piasecki zmienia Korzyma.

• Lechia posiada przewagę optyczną , ale nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

• Coraz mniej dzieje się na PGE Arenie. Po świetnym ostatnim kwadransie pierwszej połowy można się było spodziewać lepszej gry obu zespołów.

• Zmiana również w Lechii, aktywnego Haraslina zmienia Peszko.

• Zmiana w Górniku: Przybylski za Magierę.

• Było groźnie! Wszyscy zawodnicy przepuścili piłkę po dośrodkowaniu Borysiuka, ale czujny pozostał Kasprzik, chwilę później sytuację wyjaśnił Danch.

• Niepotrzebny faul Vidanova z boku boiska. Będzie szansa dla Lechii.

• Spora niedokładność wkradła się w poczynania obu zespołów.

• Niepotrzebna zabawa piłką na własnej połowie Vidanova i Kwieka, sytuację wyjaśnia Danch podaniem głową do bramkarza.

• Tym razem bardzo niecelnie uderzał z dystansu Borysiuk. Na razie gospodarzom brakuje pomysłu na zdobycie bramki.

• Dobra, szybka akcja Wiśniewskiego! Przedarł się przez środkową linię zabrzan i uderzył z okolic dwudziestego metra, jednak wprost w Kasprzika.

• Wyrównany początek drugiej części tego meczu.

• Groźnie pod bramką Maricia! Przed szansą stanął na piątym metrze Szeweluchin, lecz ofiarna interwencja obrońców nie pozwoliła mu zdobyć gola!

• Od razu zaatakowali goście i wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Za kilka chwil początek drugiej części spotkania! Na stadionie w Gdańsku dziś 10.987 widzów!

• Dodajmy, że bardzo dobrej pierwszej połowy! Wielkie emocje w Gdańsku, bramki, przepychanki, niestrzelone karne... Oby tylko piłkarze wyszli z takim samym nastawieniem na drugą część spotkania.

• Zaraz potem sędzia kończy pierwszą połowę tego meczu!

• Ależ fatalnie wykonał rzut karny Magiera! Przeniósł piłkę kilka metrów nad poprzeczką!

• Będzie rzut karny dla Górnika! Faul Wawrzyniaka, faulowany Gergel!

• Ależ podostrzył się ten mecz! Madej polował na faul na dwudziestym metrze, sędzia nie zagwizdał i nieomal znów nie doszło do przepychanek!

• Dobra sytuacja dla Lechii! Urwał się obrońcom Haraslin, lecz jego podanie już w polu karnym zostało zablokowane.

• Ostry faul Borysiuka na Magierze, sędzia bez wahania pokazuje mu żółty kartonik.

• Było gorąco przez chwilę na boisku, starli się ze sobą Makuszewski i Gergel. Obaj zostali ukarani żołtymi kartkami.

• Świetna akcja piłkarzy z Gdańska! Na prawym skrzydle Haraslin poradził sobie z Kosznikiem i zagrał idealnie w tempo do Buksy. Napastnik wycofał piłkę kapitalnie na dwunasty metr do Makuszewskiego, a ten bez problemu trafił do siatki. Kasprzik bez szans!

• GOOOOOOL!!!!! BRAMKA DLA LECHII!!!!!!

• Ależ błąd zabrzańskich defensorów! Dwukrotnie nie potrafili wybić piłki sprzed własnego pola karnego i do piłki doszedł Michał Mak, myląc się o centymetry!

• Dobra techniczna próba Wiśniewskiego, piłka o pół metra przelatuje jednak nad poprzeczką.

• Faul Dancha na Haraslinie na dwudziestym metrze! Będzie groźnie pod bramką Górnika!

• Dobra kontra w wykonaniu gości, fantastycznie uwolnił się Gergel, ale po chwili płaskie dośrodkowanie Kosznika okazało się niecelne.

• Stuprocentowa okazja dla Lechii! Cudowna klepka Borysiuka z Makuszewskim, ten pierwszy wyszedł sam na sam, ale przegrał pojedynek z Kasprzikiem!

• Obyło się bez zagrożenia bramki Kasprzika.

• Niepotrzebny faul Magiery z boku boiska, wrzucać z wolnego będzie Borysiuk.

• Nic z niego nie wynikło, po chwili próbę kontrataku zabrzan przerywa sędzia, sygnalizując spalonego Gergela.

• Chwila przerwy w grze, mocny cios piłką w twarz otrzymał Szeweluchin. Za moment rzut rożny dla gospodarzy.

• Teraz uderzał Mak, ale zdecydowanie zbyt lekko.

• Lechia po chwili zaczyna wychodzić z szoku, sygnał do ataku daje Borysiuk niecelnym uderzeniem z dystansu.

• Pierwsza okazja zabrzan od razu kończy się bramką! Kapitalnie przechwycił w środku pola piłkę Sobolewski, zagrał ją na skrzydło do Gergela, a Słowak płasko dośrodkował w kierunku Korzyma. Błąd popełnił Janicki, który przepuścił futbolówkę, a ta dotarła do napastnika Górnika. Zaplątała się pod jego nogami, ale w odpowiednim momencie odzyskał nad nią kontrolę i pewnie trafił do siatki!

• GOOOOOOL!!!!!!! BRAMKA DLA GÓRNIKA!!!!!!

• Beznadziejny kwadrans w wykonaniu gości, lechiści bardzo swobodnie operują piłką na połowie zabrzan i są bliscy zdobycia gola.

• Znów gorąco w polu karnym zabrzan! Wawrzyniak kompletnie nieatakowany wbiegł ze skrzydła w pole karne, jednak jego podanie zostało w ostatnim momencie zablokowane przez Dancha.

• Makuszewski zabawił się na skrzydle z Szeweluchinem i zagrał dobrze do Haraslina. Jego uderzenie pewnie złapał jednak Kasprzik.

• Gospodarze w natarciu, Górnik nie potrafi wyjść z własnej połowy.

• Piłka ląduje w siatce zabrzan, lecz sędzia słusznie odgwizdał oczywistego spalonego Janickiego.

• Sobolewski fauluje Makuszewskiego na 35. metrze od bramki Kasprzika, będzie rzut wolny.

• Było gorąco w polu karnym Górnika! Uderzenie Makuszewskiego zostało zablokowane przez któregoś z obrońców.

• Pierwsza próba rajdu Makuszewskiego, uderza jeszcze z dystansu Borysiuk, ale bardzo niecelnie.

• Początek spotkania, rozpoczyna Lechia!

• Kapitanowie - Makuszewski i Danch - właśnie wymieniają się proporczykami i losują strony.

• Na trybunach PGE Areny nie mogło zabraknąć Stanisława Sętkowskiego, najsłynniejszego kibica Górnika. Przywitał się już charakterystycznym dzwonkiem z kibicami Lechii. Fanów z Zabrza dzisiaj zabraknie w Gdańsku z powodu zakazu wyjazdowego na ten mecz.

• Leszek Ojrzyński nie rezygnuje z ustawienia 5-4-1, które sprawdziło się w meczu z Legią. Dokonał tylko jednej korekty w porównaniu do tego spotkania - Kopacza zastąpił Magiera.

• Trzech zmian dokonał Thomas von Heesen w wyjściowej jedenastce swojego zespołu w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. Miejsce w pierwszym składzie stracili Łukasik, Krasić i Kuświk. Dziś zastąpią ich odpowiednio Haraslin, Wiśniewski i Buksa.

• Rezerwowi Górnik: 84. Radosław Janukiewicz, 2. Bartosz Kopacz, 3. Mateusz Słodowy, 14. Armin Cerimagić, 15. Fabian Piasecki, 19. Mariusz Przybylski, 81. Robert Jeż.

• Rezerwowi Lechia: 1. Łukasz Budziłek, 7. Milos Krasić, 8. Daniel Łukasik, 10. Bruno Nazario, 21. Sławomir Peszko, 22. Mario Maloca, 29. Neven Marković.

• Witamy z PGE Areny! To tutaj odbędzie się pierwszy, wyczekiwany mecz Ekstraklasy po przerwie na mecze reprezentacji narodowych. Lechia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ZABRZE

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Mecz w Gdańsku rozpocznie 12. kolejkę ligową po przerwie na eliminacje Euro 2016 i awansie reprezentacji Polski do turnieju finałowego. W zespole biało-zielonych jest czterech piłkarzy, którzy byli na ostatnim zgrupowaniu kadry, czyli Ariel Borysiuk, Sebastian Mila, Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak. Do tego ambicje gry w kadrze mają Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Janicki.

Zabrzanie przyjadą na północ Polski z nożami na gardle. Chociaż w minionej kolejce postawili się Legii, z którą ostatecznie zremisowali na własnym terenie 2:2, ich sytuacja w ligowej tabeli wciąż nie jest dobra. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zajmują przedostatnie miejsce i mają na koncie tylko siedem punktów.