Hannover 96

1

- 2 połowa

4 karne

• Tym razem Lechii nie poszczęściło się w rzutach karnych. Gdańszczanie zajmują 2. miejsce w turnieju. Za uwagę w ciągu dwóch dni z Lotto Lubelskie Cup dziękuje Maciej Popko.

• Christian Schulz trafia od słupka i zapewnia Hannoverowi zwycięstwo!

• Hieronim Gierszewski i broni Radlinger!

• Zacznie Hannover.

• Wczoraj Lechia pokonała w karnych Szachtar, strzelając aż 15 goli. Przekonamy się, czy dzisiejszy konkurs będzie równie długi i emocjonujący. Trwa losowanie kolejności...

• Koniec regulaminowego czasu gry! Lechia po raz drugi będzie rozstrzygać wynik w rzutach karnych.

• Benschop wrzucił półgórną piłkę w środek pola karnego, skąd niepilnowany Karaman uderzył z pierwszej przy słupku. Budziłek zdążył z udaną interwencją, lecz przy dobitce górą był piłkarz Hannoveru.

• Goool! Hannover wyrównuje w samej końcówce!

• Kartka także dla Żebrakowskiego za ostre wejście w dryblującego Noaha-Joela Sarenrena-Bazee.

• Gulselam i Benschop zagrali ze sobą na jeden kontakt, czym przedostali się w pole karne Lechii, jednak strzał tego pierwszego odbił się od interweniującego obrońcy i trafił do rąk Budziłka.

• Teraz niezadowolony z decyzji sędziego jest Mila. I chyba ma racje, bo faul na zawodniku Hannoveru został mocno naciągnięty. Niemniej jednak od rzutu wolnego na wysokości ławki rezerwowych przyjezdni zza zachodniej granicy.

• Kara indywidualna dla Janickiego za wyładowanie frustracji na piłce.

• Pawłowski posłał piłkę między nogami obrońcy, po czym pobiegł wzdłuż linii końcowej, ale swoim podaniem w środek pola karnego nie znalazł żadnego z partnerów.

• Dośrodkowanie Wawrzyniaka i głową bardzo dobrze strzelił Mak, ale jeszcze lepiej interweniuje Radlinger! Tylko korner dla gdańszczan.

• Żółta kartka dla Maka za przeszkadzanie w rozegraniu rzutu wolnego.

• Vranjesa zmienia Macierzyński.

• Żółtko za faul w środku pola dla Valdemara Antona.

• Dobra klepka Lechii z prawej strony pola karnego, piłkę w kierunku bramki przyjął Żebrakowski, lecz z ostrego kąta posłał futbolówkę na aut po przeciwnej stronie boiska.

• Noah-Joel Sarenren-Bazee w ladnym stylu próbował przyjęciem odwrócić się w kierunku bramki Budziłka, ale golkiper Lechii jako pierwszy dopadł do piłki.

• Bramkarz Hannoveru obronił pierwszy strzał Vranjesa, lecz piłka trafiła pod nogi gracza Lechii i niemiecki golkiper był bezradny wobec dobitki. Przed chwilą mieliśmy przerwę na uzupełnienie płynów, ale już wracamy do gry.

• Vranjes na raty pokonuje Radlingera!

• Karny dla Lechii! Faulowany Mak po podaniu Mili

• Z groźną akcją 4 na 4 wyszła Lechia, 2 napastników w asyście 1 obrońcy zbiegali w pole karne (Mila, Pawłowski), lecz prostopadłe podanie z prawej strony od Michała Maka nie było dopieszczone.

• Szansa dla Hannoveru ze stałego fragmentu gry po faulu na Schmidebachu

• Hannover w ostatnich minutach nie może znaleźć skutecznego sposobu na Lechie. Ataki Niemców zatrzymują się w drugiej linii, po czym piłka wycofywana jest do obrońców.

• Mecz zaczyna nabierać rumieńców! W odpowiedzi akcja Michała Maka prawą stroną boiska i wyłożenie do Pawłowskiego, który z bliska trafia tylko w poprzeczkę!

• Po rożnym duże zamieszanie i ponownie uderzenie Gulselama trafia w obrońcę, po czym odbija się od spojenia słupka z poprzeczką! Po raz drugi szczęście sprzyja Lechii.

• Groźnie po krótkim rozegraniu uderzył Gulselan, ale piłkę na korner wybił stojący przed bramkarzem obrońca.

• Vranjes fauluje Tima Dierssena na 20. metrze od bramki Budziłka.

• Lechii od początku bardzo ciężko idzie zdobywanie pola na połowie dobrze ustawionego Hannoveru.

• Skład Lechii na drugą połowę: Budziłek - Wawrzyniak, Garbacik, Janicki, Stolarski - Vranjes, Mila, Mak, Wolski - Pawłowski, Żebrakowski

• Od środka Hannover.

• Obie ekipy już na murawie, w mocno zmienionych jedenastkach. Postaramy się przybliżyć cały skład Lechii.

• Urodziny obchodzi dziś Rafał Janicki, który znalazł się na ławce rezerwowych na to spotkanie.

• Jeśli takim wynikiem zakończy się to spotkanie, zwycięzce Lotto Lubelskie Cup wyłoni konkurs rzutów karnych.

• W tym momencie sędzia Gil kończy pierwszą połowę spotkania.

• Kolejne żółtko, tym razem dla Hirscha, za przerwanie kontry Lechii.

• Żółtko dla Marcelo za ewidentne wybicie piłki ręką w walce z Antonio Colakiem.

• Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego Lechii, Sebastian Ernst dokłada miękko nogę i piłka trafia w słupek!

• Kazlauskas podał teraz za plecy do Wojtkowiaka, czym zepsuł dobrze zapowiadający się atak Lechii. Kazlauskas jest mimo to jednym z najaktywniejszych graczy z Pomorza.

• Z ostrego kąta po stosunkowo łatwym ograniu obrońców uderza Edgar Prib, lecz błędu nie popełnia Marić.

• Kolejny korner dla Niemców. Dośrodkowanie zablokował Wojtkowiak.

• Dośrodkowanie z wolnego w pole karne Lechii, piłka przypadkowo odbija się od zamykającego akcję Andre Hoffmanna, jednak Marić przytomnie interweniuje.

• Kolejna akcja Lechii prawą stroną. Wiśniewski przy linii bocznej do Kazlauskasa, ten zwiódł jednego rywala i uderzył prawą nogą w kierunku dalszego słupka. Nieskutecznie.

• Sędzia Paweł Gil zarządza przerwę na uzupełnienie płynów. Póki co drużyną, która osiągnęła przewagę, lecz nie miażdżącą, jest Hannover.

• Przerzut z lewej obrony na prawą flankę w wykonaniu Lechii i szybki Kazlauskas wywalcza korner, po którym groźnie uderzył Wiśniewski. Piłka minęła jednak okienko bramki.

• W odpowiedzi Edgar Prib, lecz wysoko nad bramką. W ostatnich minutach wyrównana walka.

• Strzał Wiśniewskiego z 16. metra zablokowany

• Dobry odbiór Lechii i prostopadła piłka do dobieg do Kazlauskasa, którego w ostatniej chwili wślizgiem uprzedza Felipe. Od autu gdańszczanie.

• Hannover od dobrych kilku minut nie opuszcza połowy Lechii. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekłada się jednak na sytuacje bramkowe.

• Na meczu obecna około 50-osobowa grupa kibiców Hannoveru 96, którzy od czasu do czasu dopingują swoją drużynę.

• Pierwsze ofensywne wyjście Lechii, lecz klepka w polu karnym okazała się minimalnie niedokładna. Od bramki Hannover.

• Pierwsza akcja Hannoveru i Wojtkowiak wybija na rzut rożny

• Gramy! Od środka gdańszczanie!

• Obie jedenastki już na murawie. Lechia na czerwono, Hannover na biało.

• Pierwszego finalistę wyłoniły wczoraj rzuty karne. W regulaminowym czasie gry gdańszczanie bezbramkowo zremisowali z Szachtarem, natomiast w serii jedenastek padł niecodzienny wynik 15:14. Hannover zdołał rozstrzygnąć losy meczu z AS Monaco w 90 minutach i golu Charlisona Benshopa, który zapewnił Niemcom udział w dzisiejszym finale. W meczu o 3. miejsce rozegranym dziś o 13:30 ukraiński Szachtar gładko ograł Monaco 3:0.

• Witamy w relacji z finałowego meczu Lotto Lubelskie Cup, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z niemieckim Hannoverem 96.