Lechia Gdańsk 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk

1

Jagiellonia Białystok

1

• Na efekt nowej miotły w Gdańsku trzeba jeszcze trochę poczekać. Na razie gospodarze w debiucie Jerzego Brzęczka remisują z Jagiellonią 1:1 i nie zbliżają się do pierwszej ósemki, która jest ich celem w tym sezonie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Jeszcze zupełnie nieudany strzał Grzelczaka. Ten mecz się już kończy.

• Szansa dla Pawłowskiego! Jego uderzenie z powietrza jednak okazało się słabe i Drągowski pewnie obronił tę próbę!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Z kolei w Lechii Grzelczak zmienia Nazario.

• Zmiany. W Jagiellonii Pawłowski za Piątkowskiego.

• Wasiluk wybija piłkę z pola karnego po centrze Możdżenia. Chwilę później niecelnie dośrodkowuje Bougaidis.

• Na spalonym złapany Patryk Tuszyński.

• Bąk interweniuje odważnie głową przed polem karnym, aby uprzedzić Piątkowskiego.

• Colak poturbowany w starciu z Maderą. Gra przerwana, ale Chorwat szybko się pozbierał. Po chwili Nazario zagrywa 'zawiesinę' w pole karne, gdzie łapie ją Drągowski.

• Ostre płaskie dośrodkowanie Pawłowskiego nie dochodzi do żadnego z napastników gospodarzy.

• Romanczuk w narożniku boiska nie poradził sobie z Możdżeniem. Dobra interwencja gracza gospodarzy.

• Z kolei wychowanek Lechii, Przemysław Frankowski wchodzi w miejsce Niki Dzalamidze

• Łukasza Tymińskiego zmienia Taras Romanczuk

• Kolejne niedobre zagranie Dzalamidze w ataku Jagiellonii. Będą zmiany.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Modelskiego wychodzi poza plac gry.

• Koszmarny strzał z dystansu Borysiuka. Po słabym początku drugiej połowy Lechia gra z każdą minutą coraz lepiej.

• Kolejny rzut wolny z prawej flanki dla gospodarzy po faulu Tuszyńskiego. Drągowski pewnie odbija piłkę po ostrej centrze Nazario!

• Kwadrans do końca tego meczu. Czy któraś z drużyn jeszcze jest w stanie zdobyć dziś trzy punkty?

• Drągowski kapitalnie obronił strzał głową Bougaidisa, ale sędzia dopatrzył się jeszcze jakiegoś faulu gospodarzy! 8.805 widzów dzisiaj na PGE Arenie.

• Wasiluk na skrzydle faulował Colaka. Rzut wolny dla Lechii.

• Niezbyt pewną interwencją popisał się we własnym polu karnym Straus, ale na swoje szczęście zdołał jeszcze nastrzelić rywala i wywalczyć piłkę dla swojego zespołu.

• Bąk znowu dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Gajosa i Lechia wychodzi z kontrą! Pawłowski zagrywa jednak zbyt mocno na skrzydło do Nazario, a ten popisał się bardzo niecelnym dośrodkowaniem w kierunku Colaka.

• Tymiński ograł na lewym skrzydle Możdżenia, ale z ostrego kąta został zablokowany przez rywala. Rzut rożny.

• Vranjes głową uderza z 15 metrów ponad poprzeczką bramki Jagiellonii.

• Wasiluk razem z Maderą świetnie zatrzymali w polu karnym szarżującego Colaka.

• Gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem Gajosa. Goście przejmują szybko piłkę, ale i tak ta akcja kończy się stratą Dzalamidze.

• Możdżeń w ostatniej chwili zatrzymuje przed polem karnym Piątkowskiego. Rzut rożny.

• Wymuszona zmiana w Lechii! Bougaidis na lewą obronę za kontuzjowanego Lekovicia.

• Dobre dośrodkowanie Bruno Nazario kończy się jednak kontrą Jagiellonii, po której uderzenie Dzalamidze dobrze odbija Bąk!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa dobrze piąstkuje Bąk, a zza szesnastki na wiwat uderza Tymiński.

• Jakiś uraz łydki Lekovicia, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.

• Znowu Tuszyński, ale tym razem jego centrę wybija z szesnastki Leković.

• Tuszyński dostał kapitalne długie podanie od Madery, ale po pojedynku z Możdżeniem zdobył tylko korner.

• Wracając do zmiany w Lechii sprzed minuty, to warto wspomnieć, że obaj piłkarze są byłymi zawodnikami Jagiellonii Białystok.

• Faul i żółta kartka dla Borysiuka.

• Pawłowski zmienia Makuszewskiego w Lechii.

• Szansa dla Jagiellonii!!! Po rzucie rożnym Bąk broni uderzenie głową Wasiluka, a dobitka Madery wyraźnie mija bramkę!

• Po zagraniu Strausa fatalnie teraz pomylił się Dźwigała, a mocne uderzenie Piątkowskiego paruje na korner Bąk!

• Odpowiedź Jagiellonii! Tymiński zablokowany w polu karnym przez Dźwigałę, po czym piłka ostatecznie nie dochodzi do dobrze ustawionego Dzalamidze.

• Nazario kapitalnie teraz wrzucił piłkę w pole karne na nogę Colaka, ale ten z powietrza uderza nad poprzeczką!

• Kapitalne podanie Gajosa na wolne pole do Piątkowskiego, ale ten naciskany przez Janickiego nie był w stanie jej opanować!

• Kontratak Jagiellonii! Dzalamidze miał dobrą okazję do uderzenia z kilkunastu metrów, ale skończyło się to jednak nieudanym dośrodkowaniem Gruzina i zamieszaniem, z którego zwycięsko wyszli gospodarze.

• Dalekie zagranie w pole karne do uciekającego Colaka, ale zdołał je czujnie przeciąć Drągowski.

• Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

• Rzut wolny dla Jagi z lewego skrzydła. Gajos dośrodkowuje jednak bardzo nieudanie, w boczną siatkę.

• Tymiński!!! Bardzo mocny strzał pomocnika Jagi odbija Bąk!

• Niepewna interwencja Możdżenia, ale na jego szczęście do bezpańskiej piłki zdołał dojść Maciej Gajos.

• Bąk ratuje Lechię! Indywidualna akcja w kontrataku Piątkowskiego, ten uderza dobrze płasko z narożnika pola karnego, ale świetnie interweniuje bramkarz Lechii!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę PGE Areny. Za chwilę wznawiamy grę.

• Pierwsza połowa w Gdańsku była niezwykle ciekawa i kończy się remisem, choć nie należy zapominać, że sędzia niesłusznie nie uznał jednej z bramek drużyny gości, strzelonej przez Jonatana Strausa. Po przerwie powinno być równie ciekawie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Błyskawiczny atak Lechii kończy się płaskim uderzeniem Vranjesa, które broni jednak Drągowski!

• Gajos uderza dwukrotnie w mur! Ale rusza kontra Lechii!

• Vranjes zagrywa ręką tuż przed polem karnym Lechii! Jeszcze szansa dla gości!

• Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Możdżenia Colak głową w bardzo dobrej sytuacji uderza nieznacznie obok bramki gości!

• Po ładnej kombinacji Colak był bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale został zablokowany przez Maderę!

• Tymiński zagrywa piłkę z rożnego przed pole karne do Strausa, ale ten uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Bąka!

• Dzalamidze zdobywa korner dla gości.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii, Piątkowski zostawia ją Tymińskiemu, który z kilkunastu metrów potężnym strzałem pokonał Bąka!!! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Łukasz Tymiński!!!

• Piątkowski! Napastnik Jagi dopadł do zgranej piłki w pole karne przez Maderę, ale z ostrego kąta uderzył tuż nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Możdżenia za faul na Gajosie.

• Vranjes ucierpiał w jednym z boiskowych starć, ale po interwencji medycznej za chwilę wróci na boisko.

• I błyskawicznie mogło być 2:0!!! W zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii Vranjes w dobrej sytuacji uderza ponad bramką!

• No i mamy ogromny błąd sędziów w tym meczu! Straus głową umieszcza piłkę w siatce, a sędzia absolutnie niesłusznie anulował tą bramkę dopatrując się spalonego! Powinien być remis!

• Znowu przysnęła obrona gości i Drągowski musiał interweniować przed polem karnym, aby uprzedzić Colaka.

• Ładna akcja kombinacyjna Jagiellonii. Piłka dociera na lewe skrzydło do Strausa, ale ten dośrodkowuje ją poza boisko.

• Na spalonym złapany Mateusz Piątkowski.

• Slaby strzał z dystansu Możdżenia pada łupem Drągowskiego.

• Teraz z kolei Vranjes uderza z dystansu na wiwat.

• Nie najlepiej rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, ale kończy się on jeszcze niecelnym uderzeniem z dystansu Borysiuka.

• Znakomita akcja Lechii! Piłka dociera przed pole karne do Vranjesa, który pięknym technicznym strzałem trafia tylko w poprzeczkę!!!

• Nazario poradził sobie z Modelskim, ale jego dośrodkowanie spadło na głowę Wasiluka.

• Kwadrans gry za nami i trzeba go zapisać zdecydowanie na konto Lechii, która wyszła na prowadzenie i na razie prezentuje się nieźle.

• Bąk świetnie broni uderzenie głową Sebastiana Madery, ale wcześniej i tak obrońca Jagi był na spalonym.

• Żółta kartka dla Tymińskiego za ostre wejście na nogi Janickiego.

• Kolejne słabiutkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Tymińskiego. Piłkę przejmują gospodarze.

• Straus popełnia koszmarny błąd, wypuszczając Colaka sam na sam z Drągowskim! Ten minął bramkarza Jagiellonii, ale z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie!!!

• Lechia na prowadzeniu!!! Doskonałe dośrodkowanie Bruno Nazario z kolejnego rzutu wolnego dla Lechii i Colak głową z kilku metrów zapewnia gospodarzom prowadzenie!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gol samobójczy Sebastian Madera!

• Teraz rzut wolny po drugiej stronie boiska, ale Vranjes dośrodkowuje piłkę równie kiepsko.

• Tymiński walczył z Janickim pod linią końcową, ale nie zdołał zdobyć nawet rzutu rożnego.

• Pierwszy stały fragment gry dla gości, ale fatalnie dośrodkowuje z niego Tymiński.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Areny. Kapitanami obu drużyn są Mateusz Bąk (Lechia) oraz Rafał Grzyb (Jaga).

• Sędzią tego spotkania będzie polski sędzia międzynarodowy, pan Tomasz Musiał z Krakowa.

• Kogo dzisiaj nie zobaczymy? W Jagiellonii brakuje kontuzjowanego Michała Pazdana, z kolei w Lechii kontuzjowany jest choćby Filip Malbasić. Ponadto na trybunach zasiądzie wiele letnich 'wzmocnień' biało-zielonych z zagranicy, jak Aleksić, Miranda, Ribeiro czy Friesenbichler.

• Rezerwowi Lechii: Dariusz Trela, Mavroudis Bougaidis, Tiago Valente, Marcin Pietrowski, Piotr Grzelczak, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski

• Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Taras Romanczuk, Martin Baran, Przemysław Frankowski, Jan Pawłowski, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jerzy Brzęczek stawia głównie na Polaków, podobnie jak Michał Probierz.

• Wspomniany Tuszyński zdołał tego dokonać już w pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym w Białymstoku na początku sezonu, kiedy to Jagiellonia dość pechowo zremisowała z Lechią 2:2, a były gracz biało-zielonych dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dla Lechii trafiali wówczas Piotr Wiśniewski oraz Marek Wasiluk (gol samobójczy).

• Jagiellonia Białystok z pewnością będzie równie zmotywowana do odniesienia zwycięstwa na PGE Arenie. Białostoczanie będą chcieli podnieść się po dwóch porażkach z rzędu w lidze, a w dodatku kilku członków drużyny z Białegostoku ma w Gdańsku sporo do udowodnienia. Trener Michał Probierz, a także Sebastian Madera, Przemysław Frankowski oraz Patryk Tuszyński zrobią z pewnością wszystko, żeby pokazać, że w Lechii zrezygnowano z nich zbyt szybko.

• Przeciwko takiemu rozwojowi wypadków ma zapobiec nowy trener Lechii, Jerzy Brzęczek, który w tygodniu podpisał kontrakt z pomorskim klubem. Były wielokrotny reprezentant Polski jest już trzecim po Joaquimie Machado i Tomaszu Untonie szkoleniowcem biało-zielonych w tym sezonie. Czy wreszcie okaże się tą właściwą opcją, która zaprowadzi porządek w gdańskiej stajni Augiasza?

• Zupełnie odwrotny przypadek mamy w Gdańsku. Lechia wzmocniona 20 nowych zawodników miała dołączyć do walki o mistrzostwo Polski, a przynajmniej o europejskie puchary. Tymczasem gdańszczanie mają na swoim koncie ledwie 17 'oczek' i w tej chwili wyprzedzają tylko trzy zespoły, mając nad strefą spadkową zaledwie trzy punkty przewagi. Ewentualna porażka w dzisiejszym meczu jeszcze bardziej skomplikuje sytuację biało-zielonych.

• Aktualne pozycje obu drużyn w tym sezonie na razie są zupełnie odwrotne do tych, których spodziewano się przed rozpoczęciem rozgrywek. Jedna z rewelacji tego sezonu, Jagiellonia Białystok, miała bić się o utrzymanie, a co najwyżej o pierwszą ósemkę, tymczasem podopieczni Michała Probierza przed tą kolejką zajmowali w tabeli miejsce trzecie z 26 punktami na swoim koncie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok!