Lechia Gdańsk

2

Lech Poznań

1

• To wszystko na dziś z PGE Areny. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relacje z następnych meczów tej kolejki T-Mobile ekstraklasy!

• Nikt nie wychodzi ze stadionu, wszyscy fetują zwycięstwo z piłkarzami Lechii!

• Koniec meczu na PGE Arenie! Lechia wygrała z Lechem 2:1! Bohaterem meczu Zaur Sadajew!

• Żółtą kartką ukarany Dawid Kownacki za faul na wychodzącym z kontrą Nikoli Lekoviciu.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii i piłka wybita przez jednego z obrońców! W tym meczu już chyba nic złego nie przydarzy się biało-zielonym.

• Kibice na PGE Arenie już zaczynają fetować zwycięstwo! Nic dziwnego, w końcu przy takim rezultacie ich klub wskoczy na... czwarte miejsce w tabeli!

• Akcja Lecha zakończona fatalnym uderzeniem Dawida Kownackiego.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie piłka wybita przez Lekovicia!

• Powinno być 3:1 dla Lechii!!! Znakomita akcja biało-zielonych zakończona dobrym dośrodkowaniem Grzelczaka na głowę Sadajewa. Ten jednak uderzył nieco ponad bramką Kotorowskiego.

• Roszada również w ekipie gospodarzy. Z boiska schodzi Makuszewski, a wchodzi na nie Przemysław Frankowski.

• Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Z boiska schodzi Szymon Pawłowski, a zastępuje go Dariusz Formella.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza były piłkarz Lechii Hubert Wołąkiewicz, a zastępuje go Dawid Kownacki. Ogromne gwizdy żegnają obrońcę Lecha, a Mariusz Rumak stawia wszystko na jedną kartę!

• Lechia Gdańsk - Lech Poznań

• Niegroźny strzał z dystansu Vranjesa.

• Prostopadłe podanie do Hamalainena, ale piłkę głową wybił Paweł Dawidowicz.

• Bardzo niecelny strzał Vranjesa z rzutu wolnego.

• Zmiana w drużynie Lechii. Z boiska schodzi Piotr Wiśniewski, a wchodzi na nie Patryk Tuszyński. "Wiśnia" żegnany owacją przez kibiców biało-zielonych!

• Znowu znakomita akcja Lecha! Piłka po strzale Teodorczyka uderzyła najpierw w jeden, a potem w drugi słupek bramki gospodarzy! Ostatecznie piłka wychodzi w pole.

• Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Gergo Lovrencsics, a zastępuje go Daylon Claasen.

• Powinno być 2:2!!! W polu karnym na czystej pozycji znalazł się Gergo Lovrencsics, ale Węgier uderzył obok bramki Lechii. To była "setka"!

• Dobra centra Lovrencsicsa wprost na głowę Paulusa Arajuuri. Strzał zawodnika Lecha nad bramką Mateusza Bąka.

• Żółta kartka dla Luiza Henriqueza.

• Grzelczak!! Potężne uderzenie gracza Lechii z dystansu z kłopotami wybronione przez Kotorowskiego. Mogło być 3:1, bo w pobliżu bramkarza Lecha czaił się już zabójczo skuteczny dziś Zaur Sadajew.

• Dobry strzał Szymona Pawłowskiego z dystansu po ziemi, ale w bramce Lechii czujny Mateusz Bąk. To była dobra szansa dla gości.

• Atak pozycyjny Lechii, ale skończyło się na niedokładnym podaniu Piotra Grzelczaka.

• Gorąco pod bramką Lechii, ale faul w ataku popełnił Szymon Pawłowski. Piłka dla gdańszczan.

• "My chcemy gola!" z sektora kibiców Lecha. Na razie na to się jednak nie zanosi, gdyż nadal to Lechia jest stroną przeważającą.

• Żółtą kartką ukarany Marcin Pietrowski za faul na Łukaszu Teodorczyku. Rzut wolny dla Lecha w środkowej strefie boiska.

• Znowu groźnie pod bramką Lecha! Tym razem próbował podawać Piotr Grzelczak, ale piłka została wybita przez obrońców "Kolejorza".

• Grzelczak! Na czystą pozycję wyszedł zawodnik Lechii, ale piłka po jego strzale z woleja przeleciała obok bramki Kotorowskiego.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment początek drugiej połowy!

• Oficjalna frekwencja na PGE Arenie: 16628 osób.

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie niezłe emocje na PGE Arenie. Lechia prowadzi z Lechem 2:1 po dwóch bramkach Zaura Sadajewa.

• Znakomitą pozycję do strzału miał Piotr Grzelczak, ale zdecydował się na podanie i piłka została wybita przez obrońców "Kolejorza".

• Było groźnie w polu karnym Lechii, ale w ostatniej chwili pogubili się piłkarze Lecha. Z kontrą wychodzą biało-zieloni!

• Lewą stroną pognał Piotr Grzelczak, a następnie popisał się idealnym zagraniem na głowę Sadajewa. Czeczen bez problemów umieścił piłkę w siatce gości. 2:1 dla Lechii!

• GOOOOOL DLA LECHII!!! ZAUR SADAJEW!!!

• Żółta kartka za nieprzepisowe zagranie dla Zaura Sadajewa.

• Ostatnie minuty obfitują w nieudane zagrania piłkarzy obu drużyn. Tempo gry na PGE Arenie zdecydowanie spadło.

• Znakomita okazja "Kolejorza". Najpierw przywilej korzyści po faulu na Lovrencsicsu, potem znakomite dogranie Linettego do Pawłowskiego i przedłużenie do Henriqueza. Akcja zakończyła się nieudanym uderzeniem reprezentanta Panamy.

• Wiśniewski ograł Możdżenia, a następnie został sfaulowany przez młodego piłkarza Lecha. Rzut wolny dla Lechii z około 45 metrów.

• GOOOOOL DLA LECHA!!! MATEUSZ MOŻDZEŃ!!!

• Potężną bombą na bramkę gości popisał się Zaur Sadajew, ale piłka przeleciała nad bramką Kotorowskiego.

• Znakomite podanie na wolną pozycję otrzymał Mateusz Możdżeń, a następnie ze stoickim spokojem uderzył obok Mateusza Bąka. Remis na PGE Arenie!

• Na pozycję sam na sam z Kotorowskim wyszedł Zaur Sadajew i tym razem bezbłędnie uderzył na bramkę gości! Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

• Pozycyjny atak Lecha, jednak ostateczne dobrym przejęciem popisał się Nikola Leković.

• Mocne dośrodkowanie Bośniaka, ale piłkę na rzut rożny wybili piłkarze "Kolejorza".

• Z prawej strony faulowany Maciej Makuszewski. Będzie rzut wolny dla Lechii i dobra okazja dla Stojana Vranjesa.

• Z kontrą wyszli piłkarze gości, ale znakomitą interwencją popisał się Marcin Pietrowski. Piłka dla biało-zielonych.

• Tym razem chyba powinna być jedenastka dla biało-zielonych! Sadajew wychodził na pozycję strzelecką w polu karnym, ale został zrównany z murawą przez obrońców "Kolejorza". To powinna być bramka dla Lechii!

• Prowokacyjne "Arka Gdynia!" z sektora kibiców gości.

• Prostopadła piłka do Lovrencsicsa, ale i tym razem górą bramkarz Lechii.

• Niegroźny strzał Teodorczyka z linii pola karnego gospodarzy. Piłka w rękach Mateusza Bąka.

• Teraz jedenastki domagali się kibice Lechii, ale gwizdek Marcina Borskiego i tym razem milczy. Odepchnięty przez Henriqueza został rozpędzony Makuszewski.

• Z piłką w polu karnym gospodarzy znalazł się Karol Linetty. Zawodnik Lecha przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Lechii. Zawodnicy gości domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

• Nieporozumienie w defensywie "Kolejorza", ale z prezentu nie skorzystał Zaur Sadajew.

• Znowu było groźnie pod bramką Lecha! Prawą stroną pognał Maciej Makuszewski, ale jego potężny strzał z ostrego kąta został wybity przez Krzysztofa Kotorowskiego.

• Z pomocnikiem biało-zielonych już wszystko dobrze. Gra wznowiona.

• Leży na murawie Piotr Wiśniewski. Zdarzenie wyglądało groźnie, miejmy nadzieję, że nic poważnego nie stało się zawodnikowi Lechii.

• Po dośrodkowaniu Vranjesa z rzutu wolnego bliski gola był Rafał Janicki. Ostatecznie piłka znalazła się w rękach bramkarza gości, a sędzia liniowy odgwizdał spalonego.

• Mogło być 1:0 dla Lechii! Sam na sam wychodził Zaur Sadajew, ale po wycofaniu piłki żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał uderzyć na bramkę Kotorowskiego.

• Rozpoczęli!

• W sektorze gości około 1500 kibiców Lecha. Wśród nich spora część zaprzyjaźnionych sympatyków z Gdyni.

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• Już za kilka minut początek meczu. Na bezpośrednią relację z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!

• Na trybunach dostrzegliśmy Adama Nawałkę, selekcjonera reprezentacji Polski. Możliwe, że oprócz graczy Lecha pod obserwacją sztabu kadry znalazł się Maciej Makuszewski, który zabłysnął w poprzednim meczu z Pogonią.

• Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Daylon Claasen, Dawid Kownacki, Dariusz Formella, Dimitrije Injac, Jan Bednarek.

• Rezerwowi Lechia: Paweł Szokaluk, Christopher Oualembo, Paweł Stolarski, Adam Pazio, Przemysław Frankowski, Aleksander Jagiełło, Patryk Tuszyński.

• Jako pierwszy na przeszkodzie stanie Lech Poznań - zespół, z którym Lechia przegrała zarówno w rundzie jesiennej (1:4), jak i wiosennej (1:2). Rywal jest w znakomitej formie. Przekonująco wygrał pięć ostatnich meczów, w których zdobył aż szesnaście goli przy czym stracił jedynie trzy. Na niekorzyść Lechii, do składu Lecha powraca jego najlepszy strzelec, Łukasz Teodorczyk, który zdobył dziewiętnaście bramek.

• Dla Lechii ostatnie dni były wyjątkowe udane. Zespół wygrał po raz pierwszy w fazie finałowej, pokonując w Szczecinie Pogoń 2:0 (do siatki trafili Maciej Makuszewski i Zaur Sadajew). Poza tym magistrala Gdańska przyznała klubowi 3,9 mln złotych za promocję miasta. Dobre wieści napłynęły również z PZPN-u. Biało-zieloni otrzymali licencję na grę w eliminacjach do europejskich pucharów.

• Witamy z PGE Areny. Już za pół godziny początek spotkania Lechii Gdańsk z Lechem Poznań. Zapraszamy na relację na żywo.