Lechia Gdańsk

1

Lech Poznań

2

• Koniec meczu! Lech po bardzo emocjonującym meczu wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:1! Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na następne!

• Żółta kartka dla Łukasza Teodorczyka za uderzenie piłki po gwizdku sędziego.

• Zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Darko Jevtić, a wchodzi na nie Dariusz Formella.

• Lechia w natarciu!

• Żółtą kartką ukarany Mateusz Możdżeń za faul na rozpędzonym zawodniku Lecha.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Piotr Grzelczak, a zastępuje go Bartłomiej Pawłowski.

• Teodorczyk wyprowadza Lecha na prowadzenie! Napastnik gości po raz drugi pokonał Dariusza Trelę strzałem głową. Kolejorz prowadzi w Gdańsku!

• GOOOOOL DLA LECHA!!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!!!!!

• Żółtą kartką za faul na Buksie ukarany Dawid Kownacki z Lecha Poznań.

• Teodorczyk strzałem głową z bliska pokonał Trelę, wyrównując wynik meczu w Gdańsku! Będą emocje w końcówce!

• GOOOOOL DLA LECHA!!!!! ŁUKASZ TEODORCZYK!

• Adam Buksa faulowany w środku pola przez Kownackiego.

• Zmiana również w zespole gospodarzy. Vranjesa zastąpi Buksa.

• Druga zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Lovrencsics, a wchodzi na nie Barry Douglas.

• Niedokładny strzał Lovrencsicsa z dystansu.

• To mógł być zabójczy cios dla Lecha! Z lewej strony na głowę Vranjesa dośrodkowywał Grzelczak, ale Bośniak minimalnie minął się z piłką!

• Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul na rozpędzonym Grzelczaku! Trybuny PGE Areny znów ożywione!

• Dynamiczna akcja Makuszewskiego na prawym skrzydle zakończona wybiciem piłki przez Wołąkiewicza.

• Zmiana w drużynie Lecha. Z boiska schodzi Hamalainen, a zastępuje go Teodorczyk. Trener Rumak stawia wszystko na jedną kartę.

• Mocny strzał Jevticia z dystansu kilka metrów od bramki.

• Wymiana "pozdrowień" między kibicami gospodarzy i gości na trybunach.

• Tym razem główka Kownackiego wybroniona przez Trelę.

• Powinno być 1:1! Podanie prostopadłe wprost na głowę otrzymał Ubiparip, ale uderzył nad bramką Treli. Coraz groźniejsze są ataki Lecha!

• Kolejna pewna interwencja Treli po dośrodkowaniu jednego z lechitów.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuszcza Daniel Łukasik, a zastępuje go Marcin Pietrowski.

• Znakomita heroiczna walka Lekovicia w lewym narożniku boiska z Kędziorą! Obrońca Lechii wywalczył aut dla swojej drużyny.

• Przy piłce nadal Lech. Poznaniacy starają się skonstruować skuteczny atak pozycyjny.

• Od początku drugiej połowy zdecydowana przewaga Lecha. Widać różnicę w ilości zawodników w obu zespołach.

• Poprzeczka po strzale Jevticia! To mogło być wyrównanie!

• Pewna interwencja Treli po dośrodkowaniu Lovrencsicsa.

• Makuszewski!!!! Poślizgnął się pod własnym polem karnym Wołąkiewicz, co wykorzystał skrzydłowy Lechii. Makuszewski miał przed sobą tylko Kotorowskiego, ale trafił minimalnie obok bramki. Powinno być 2:0 dla gospodarzy!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Frekwencja na dzisiejszym meczu: 25529.

• Koniec pierwszej połowy. Lechia zdecydowanie przeważa, czego dowodem jest wynik. Ciekawe jak potoczy się druga część spotkania w kontekście osłabienia biało-zielonych. Wracamy za 15 minut!

• Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany Zaur Sadajew! Czeczen ostro faulował Łukasza Trałkę. Lechia będzie grać w dziesiątkę.

• Bramkę dla Lecha strzelił Dawid Kownacki, ale chwilę później sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Nadal 1:0 dla gospodarzy.

• Sam poszkodowany bezbłędnie uderzył piłkę w lewy róg bramki Kotorowskiego. Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

• GOOOOOL DLA LECHII!!!!! STOJAN VRANJES Z RZUTU KARNEGO!

• RZUT KARNY DLA LECHII! Wbiegający Vranjes faulowany w polu karnym przez Wołąkiewicza!

• Namieszał w polu karnym Lecha Sadajew, ale skończyło się na wybiciu piłki przez jednego z obrońców Kolejorza.

• ...oraz Zaur Sadajew. Obaj zawodnicy byli najaktywniejsi w tej "bójce".

• Żółtą kartką ukarany Vojo Ubiparip.

• Znowu zamieszanie na boisku. Tym razem chyba posypią się kartki. Wszystko zaczęło się od faulu Grzelczaka.

• Dośrodkowanie Lovrencsicsa pewnie wyłapane przez Trelę.

• Za mocne podanie prostopadłe do Sadajewa. Od bramki zacznie Krzysztof Kotorowski.

• Znakomitym podaniem po ziemi na prawe skrzydło do Makuszewskiego popisał się Borysiuk, co zostało nagrodzone przez kibiców gromkimi brawami. Akcja jednak spaliła na panewce, bo skrzydłowy Lechii nieudolnie próbował wrzucić piłkę w pole karne gości. Piłka dla Lecha.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie piłka wybita przez Janickiego na aut.

• Dośrodkowanie Vranjesa z rzutu wolnego wybite przez obrońców Lecha.

• Brzydki faul Henriqueza na rozpędzonym Makuszewskim. Będzie rzut wolny dla Lechii.

• Makuszewski!!! Były piłkarz Tereka Grozny dostał znakomite podanie z prawej strony od Możdżenia, ale uderzył dwa metry obok bramki Kotorowskiego... To powinna być bramka!

• Tym razem było bardzo groźnie pod bramką gospodarzy! Prostopadłe podanie otrzymał Hamalainen, ale pomocnik Lecha nie zdołał sięgnąć piłki.

• Faul Trałki na Możdżeniu w środku pola. Lechia nadal przy piłce.

• Powinno być 1:0 dla Lechii!!! Znakomitą okazję miał Vranjes, ale piłkę po jego strzale zablokował Tomasz Kędziora. Kibice gospodarzy coraz głośniejsi!

• W sektorze gości około tysiąca kibiców Lecha, którzy jednak od początku meczu są bardzo cicho...

• Małe zamieszanie na boisku po faulu jednego z biało-zielonych na Hubercie Wołąkiewiczu. Piłkarze muszą opanować nerwy, bo inaczej mogą posypać się kartki.

• Teraz chwila niedokładnej gry w środku pola.

• Mieliśmy małe problemy z internetem na stadionie, ale już wracamy. Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando Lechii, gdańszczanie stworzyli sobie już kilka podbramkowych akcji.

• Pierwsza akcja Lecha, ale pewną interwencją popisał się Trela.

• Początek meczu w Gdańsku!

• Piłkarze już są na murawie. Na trybunach hymn kibiców Lechii.

• Na trybunach już ponad 20 tysięcy kibiców. Za kilka minut początek spotkania. Na relację zaprasza Janek Jaźwiński!

• Lechia dla Lecha może okazać się trudną przeprawą. W jej kadrze rzeczywiście doszło do sporych zmian, niemniej drużyna regularnie punktuje. W trzech kolejkach uzbierała siedem punktów. Ma na rozkładzie Podbeskidzie Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Z Jagiellonią Białystok ugrała remis. Jeżeli wygra z Lechem, to może zrównać się punktami z liderującym GKS-em Bełchatów.

• Los Mariusza Rumaka jest przesądzony. Przesądziła o nim kompromitacja w eliminacjach do Ligi Europy. „Kolejorz” chciał zagrać w fazie grupowej, a zatrzymał się na trzeciej rundzie. Co więcej, poległ w dwumeczu z amatorami z Islandii, nie wygrywając żadnego starcia i nie zdobywając gola. Rumaka można było zwolnić przed meczem z Lechią, ale pozwolono mu poprowadzić drużynę jeszcze raz.

• Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Barry Douglas, Łukasz Teodorczyk, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Dariusz Formella, Jan Bednarek.

• Rezerwowi Lechia: Mateusz Bąk, Mavroudis Bougaidis, Adam Dźwigała, Marcin Pietrowski, Adam Buksa, Bartłomiej Pawłowski, Adłan Kacajew.

• Witamy z PGE Areny! Już za niespełna godzinę rozpocznie się spotkanie Lechii Gdańsk z Lechem Poznań. Zapraszamy na relację na żywo!