0

Legia Warszawa

1

• Legia przełamuje Lechię !!! Wywozi 3 punkty z Gdańska.

• Piłka w polu karnym Legii. Makuszewski postraszył gości, strzelił wprost w Juniora, a dobitka Sadajewa poleciała w ...aut.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Jodłowiec na podwyższenie składu wszedł za Ojamę.

• Vranjes !!! 30 metrów od bramki !!! Kuciak końcówkami palców obronił.

• Madera za Deleu.

• Lechia nie ma pomysłu na rozbicie defensywy gości.

• Wszystkie ręce na pokład ! Wiśniewski za Grzelczaka.

• Mamy zapasy na boisku. Zdecydowanie ! teraz żółć dla Sadajewa.

• Skandaliczne zachowanie Deleu i Ojammy ! Zmienili sport i pokazali nam trochę MMA. Takie zachowanie nie przystoi ! Obaj ukarani kartkami.

• Sagan na boisku ! Zastępuje strzelca bramki ! Lechia musi uważać !

• Frankowski pojawia się na boisku za Tuszyńskiego.

• Janicki ujrzał bardzo głupią żółta kartkę- za dyskusję, gdy sędzia odgwizdał wolnego dla...Lechii. Obrońca Lechii nie zagra w następnym meczu.

• Teraz Lechia dłużej rozgrywa piłkę, a goście szukają kontry.

• Bąk wybrał się na wycieczkę poza pole karne, ale Radović nie potrafił ukarać bramkarza Lechii i strzelił obok pustej bramki.

• Lechia wyraźnie z każdą minutą słabła i gracze Legii mieli coraz więcej miejsca na rozgrywanie swoich akcji. Niewykorzystane sytuację się mszczą. Banalne ? Piekielnie prawdziwe.

• Brzyski ukarany "żółtkiem".

• To były dwie minuty, które pokazały wielką klasę Legii. Najpierw koronkowa akcja, która zakończyła się pierwszym(!) celnym strzałem w tym meczu. Strzelał Duda. Po chwili Słowak po wrzutce Brzyskiego strzelił w słupek. Za ciosem poszedł Radović, który dograł na głowę Dudy i Słowak w myśl zasady "do 3 razy sztuka" pokonuje Bąka.

• DUDA !!! LEGIA JEST BEZLITOSNA !!!

• Gospodarze wyglądają na zmęczonych. Czyżby mieli już dość ?

• Radović próbuje obudzić Legię. Zdecydował się na indywidualną akcję, ale w ostatniej chwili został pozbawiony futbolówki.

• Bardzo nudny, schematyczny fragment meczu. Panowie do roboty !

• Ojamaa cudownie zagrywa do Radovica, który nawinął Deleu w polu karnym, ale...sędzia odgwizdał spalonego. Słusznie.

• Kucharczyk w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył róg. Kuciak mógł zaliczyć asystę ponad 80 metrowym podaniem!

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Kontuzjowanego Helio Pinto zastępuje Michał Kucharczyk.

• Heroiczny fragment gry w wykonaniu Pinto. Pomocnik Legii stłukł kolano, ale bardzo ambitnie walczy na boisku, mimo wielkiego bólu.

• Legia próbowała odgryźć się kontrą. Bereszyński popędził prawą stroną, ale w polu karnym nie było nikogo z jego partnerów,

• Dossa Junior dość długo opatrywany przed medyków z Warszawy.

• To trzeba było strzelić ! Makuszewski świetnie z rożnego. Vranjes główkuje wprost na...głowę Janickiego. Ten stojąc dwa metry od bramki nie potrafi umieścić piłki w siatce !

• Co się dzieje z Tomaszem Brzyskim ? Pamiętacie jego ostatnią dobrą wrzutkę ? znowu rozegrał fatalnie stały fragment gry.

• Obraz gry na razie się nie zmienia. Mecz rozgrywany głównie w środku boiska.

• Oba zespoły bez zmian.

• Na boisku są już i gospodarze i to oni rozpoczynają drugą połowę spotkania.

• Pierwsi na murawie meldują się legioniści.

• Trenerzy mają chyba sporo uwag do zawodników, gdyż przerwa lekko nam się przedłuża.

• Potwierdza się to, że warszawianie nie bardzo lubią grać przeciwko Lechii. To gospodarze są stroną dominującą i choć oddali tylko jeden celny strzał, to sytuacji na zdobycie bramki mieli sporo. Celność nie jest jednak atutem biało-zielonych. Legioniści nie potrafią przebić muru ustawionego już w środkowej strefie boiska i nie radzą sobie z przyśpieszaniem gry. Na pocieszenie dla kibiców Legii, to drugie połówki są mocną stroną ich pupili.

• Mariusz Złotek kończy tą część gry.

• To mogła być nokautująca odpowiedź Legii. Duda ładnie przyśpieszył grę zagrał na prawe skrzydło do Vrdoljaka ,który dobrze dograł w pole karne. Radović został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Lechii.

• Sędzia dolicza 60 sekund.

• Lechia coraz bliżej ! Tym razem Sadajew zza pola karnego. Piłkarz Lechii ładnie zszedł z prawej strony do środka boiska, ale strzał był oczywiście niecelny.

• Kuciak udowadnia swoją klasę! Makuszewski posyła prostopadłe podanie do Sadajewa, ale bramkarz gości pewnie, głową interweniuje poza polem karnym !

• MAKUSZEWSKI !!! 17 metr, na wprost bramki i...niecelny strzał. O lepsze sytuacje może być bardzo trudno !

• Mamy 38 minutę meczu i tylko jeden celny strzał na bramkę. Słabo to wszystko wygląda.

• Legia próbuje przejąć inicjatywę, dłużej utrzymuję się teraz przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Kolejna szansa Lechii! Makuszewski mądrze dorzucił do Janickiego. Środkowy obrońca gospodarzy był sam w polu karnym, ale nie potrafił strzelić z 12 metrów celnie w bramkę.

• Vranjes tym razem znacznie lepiej uderzył z dystansu. Kuciak musiał parować piłkę na róg.

• Kolejna kontrowersja. Makuszewski ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia karnego. Sędzia nie miał wątpliwości i uznał, że to było typowe padolino. Powtórki sugerują kontakt między Makuszewskim i Brzyskim.

• Sadajew pięknie zgrał piłkę klatką piersiową i doskonałą sytuację na strzał z 16 metrów miał Vranjes. Obawiamy się, że piłki należy szukać gdzieś w okolicach plaży...

• Na trybunach w Gdańsku obecny jest...Michał Probierz. Czyżby Pan trener przyjechał po odprawę ?

• Mecz niestety jest rozgrywany w bardzo sennym tempie. Obie jedenastki mają przed sobą dużo respektu. Zbyt dużo.

• Głupia strata Bereszyńskiego i mogła pójść zabójcza kontra gospodarzy. W Gdańsku chyba grasuje jakiś kret, gdyż Tuszyński potknął się o własne nogi i spartaczył tę sytuację.

• Rzut wolny z ponad 40 metrów wykonywał Brzyski. Lewy obrońca Legii szukał w polu karnym Juniora, ale wykonał ten stały fragment gry fatalnie.

• Kilka ostatnich minut to agresywna walka w środku pola i wyczekiwanie na błąd przeciwnika.

• Świetna szansa dla Lechii!! Tuszyński dośrodkowuje z prawej strony, Sadajew lekko trąca piłkę głową i niepilnowany w polu karnym Grzelczak oddał strzał z 10 metrów. Bardzo niecelny.

• Duda próbował chaotycznym dryblingiem przedrzeć się w pole karnym gospodarzy. Przesadził i zamiast podawać do Radovicia stracił piłkę.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Brzyskiego na murawę upada Dossa Junior. Znowu mamy kontrowersję i znowu mogliśmy oczekiwać gwizdka sędziego i wskazania na "wapno".

• Gospodarze w natarciu ! Drugi rzut rożny w krótkim odstępie czasu, ale Kuciak znowu pewnie.

• Szansa dla Lechii po rzucie rożnym ! Jednak w zamieszaniu pod bramką najpewniejszy był Kuciak, który wyjaśnił sytuację.

• Powtórka pokazała, że Junior był zaskoczony tym, że Vrdoljak nie wybił piłki, która trafiła go później w rękę. Sędzia mógł pokusić się o rzut karny, ale równie dobrze wybroni się ze swojej decyzji.

• Mamy pierwszą kontrowersję ! Rzut wolny z daleka wykonywali gospodarze, a Dossa Junior dość nieporadnie wybijał futbolówkę. Czy dotknął piłkę ręką ?

• Sędzia Mariusz Złotek ustawił piłkę na środku boiska i gwizdkiem dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Pierwsi z futbolówką zapoznali się goście !

• Mecz poprzedza wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego ! A to wszystko oczywiście z okazji dzisiejszego święta.

• Zawodnicy już wychodzą z tunelu na murawę. Mecz coraz bliżej, emocje coraz większe !!!

• Rezerwowi Legia: Konrad Jałocha, Łukasz Broź, Inaki Astiz, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk, Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili.

• Rezerwowi Lechia: Kacper Rosa, Paweł Stolarski, Sebastian Madera, Przemysław Frankowski, Piotr Wiśniewski, Christopher Oualembo, Maciej Kostrzewa

• W szeregach Lechii szansę na występ otrzyma Deleu. Brazylijczyk już od dłuższego czasu leczył uraz wiązadeł pobocznych, którego nabawił się podczas spotkania z Widzewem Łódź, ale dziś jest do dyspozycji trenera.

• W wyjściowej jedenastce Legii mamy również sporą niespodziankę. Tomasz Jodłowiec, który w meczu z Zawiszą zaliczył asystę nie wystąpi dziś od pierwszej minuty. Szansę od Henninga Berga otrzyma Daniel Łukasik.

• Przed meczem główną niewiadomą w składzie Legii było to, kto zastąpi będącego w świetnej dyspozycji Michała Żyro. Mówiono o Kucharczyku, mówiono o Pinto i to właśnie ten drugi wystąpi na prawym skrzydle. Decyzja ciekawa i odważna, gdyż Portugalczyk nigdy nie słynął z szybkości.

• Ulubieniec warszawskich kibiców Marek Saganowski docenia przeciwnika i zdaję sobie sprawę z tego, że to na nim i jego kolegach ciąży obowiązek zwycięstwa:

- Lechia ma nowego trenera, który wpaja im grę ofensywną. Jest to zespół polegający głównie na młodzieży. Ich celem była gra w pierwszej ósemce, więc to my jesteśmy teraz pod większą presją. Zdajemy sobie sprawę z tego, o co gramy. Jesteśmy faworytem. Mam nadzieję, że gdańszczanie nie postawią autobusu we własnym polu karnym.

- mówi "Sagan".

• W zespole Lechii nastroje są bojowe! Sebastian Janicki, obrońca lechistów nie ma najmniejszych kompleksów przed meczem z liderem:

-Myślę, że na to spotkanie nie trzeba będzie nikogo dodatkowo mobilizować. Pokonaliśmy Legią już dwa razy i myślę, że to ona powinna się nas bać, a nie odwrotnie. W ostatnim meczu z Zawiszą, choć wygranym, zespół z Warszawy nie zaprezentował jakiejś wybitnej gry, goście też mieli swoje okazje. Jeżeli będziemy skuteczniejsi niż w spotkaniu z Ruchem, możemy liczyć na zwycięstwo.

- uważa piłkarz Lechii.

• Gospodarze zajmują obecnie ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej. Walka o tytuł jest nierealna, ale cały czas gracze z północy Polski liczą się w rywalizacji o europejskie puchary. Punkty są im jednak potrzebne jak rybie woda. Do trzeciego obecnie Ruchu tracą już 5 punktów.

• Warszawianie nad morze wybierali się z duszą na ramieniu. Mimo 7 spotkań z rzędu bez porażki (w tym 5 zwycięstwom), to Lechia wybitnie nie leży Legii. W tym sezonie Gdańszczanie jako jedyni pokonali dwa razy obecnie urzędującego Mistrza Polski. Kibicom Legii nie musimy też przypominać sezonu 2011/12, gdy to w Gdańsku ich pupile w zatrważającym stylu zaprzepaścili szansę na mistrzostwo.

• Witamy wszystkich! Już o godzinie 18. rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek. Na PGE Arenie gospodarze podejmą Legię Warszawa. Dla Lechii będzie to mecz, którego stawką jest włączenie się do walki o europejskie puchary. Natomiast Legia, w drodze po kolejny tytuł, nie może pozwalać sobie na wpadki.