Lechia Gdańsk 5 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• GOOOOOL!! Sławomir Peszko podwyższa na 5:0!

• GOOOOOOL!!! Milos Krasić!

• W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele ciekawego. W drugiej Lechia potrafiła jednak wykorzystać fakt, że z boiska wylecieli za drugie żółte kartki Kohei Kato i Marek Sokołowski. Gdańszczanie efektownym zwycięstwem rozpoczęli rundę wiosenną Ekstraklasy.

• KONIEC MECZU. Lechia rozgromiła grające w drugiej połowie w dziewięciu Podbeskidzie.

• Nieoczekiwanie, po rzucie rożnym i błędzie obrońców Lechii szansę na gola miało Podbeskidzie. Marić zatrzymał jednak tuż przed swoją bramką Samuela Stefanika.

• Groźnie z dystansu strzelił Buksa, ale efektowną interwencją popisał się Kaczmarek.

• Zza pola karnego uderzał Mila, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Podbeskidzia.

• Ależ sytuację zmarnował Peszko... Reprezentant Polski otrzymał świetną piłkę z głębi pola, wyszedł sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia, ale będąc kilka metrów od bramki posłał futbolówkę w trybuny...

• Ładnie do strzału na rogu pola karnego złożył się Chrapek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Niezłe zawody rozegrał Milos Krasić, którego zastępuje teraz Michał Chrapek.

• Na boisku pojawia się również Adam Buksa, który zmieni Flavio.

• Ostatnia roszada Roberta Podolińskiego. Kowalskiego zastępuje Paweł Tarnowski.

• Lechia wciąż tworzy sobie kolejne sytuacje. Podbeskidzie chciałoby, by ten mecz już się skończył...

• Niepotrzebnie Janicki faulował Chmiela na żółtą kartkę - obrońca Lechii nie zagra w następnym meczu z Koroną.

• Zmiana Piotra Nowaka. Za Haraslina wchodzi Michał Mak.

• Druga zmiana w ekipie "Górali". Adama Deję, który zupełnie pogubił się w drugiej połowie, zastępuje Kristian Kolcak.

• GOOOOOOL STADIONY ŚWIATA! ALEŻ PRZYMIERZYŁ KUŚWIK! Napastnik Lechii przyjął piłkę przed polem karnym, szybko się obrócił i strzałem w okienko nie dał szans Kaczmarkowi!

• Zmiana w Podbeskidziu. Za Szczepaniaka wchodzi Słowak Samuel Stefanik, dla którego będzie to debiut w Ekstraklasie.

• Strzelał z dystansu Wawrzyniak, ale wymierzył prosto w Kaczmarka.

• GOOOOL DLA LECHII!! Haraslin dośrodkował piłkę z prawej strony w pole karne, piłkę sprytnie przepuścił między nogami Flavio, a dopadł do niej Mario Maloca, który niepilnowany przez obrońców powiększa prowadzenie swojego zespołu!

• Dla Mili była to 50. bramka Ekstraklasie!

• GOOOOOOL!!! Sebastian Mila pewnie uderza z jedenastu metrów!

• Wszystko posypało się Podbeskidziu... W polu karnym ręką zagrywa Deja i Stefański dyktuje rzut karny dla gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• W pierwszej połowie w Gdańsku pod względem piłkarskim działo się niewiele ciekawego. Znacznie dłużej przy piłce utrzymywała się Lechia, ale w jej grze brakowało jakości, a jedyną dobrą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Flavio Paixao. Bielszczanie umiejętnie się bronili i także mogli strzelić bramkę, gdy po rzucie wolnym Adama Mójty piłka trafiła w poprzeczkę. Obraz meczu zmienił... Daniel Stefański. Arbiter z Bydgoszczy w odstępie dwóch minut ukarał drugimi żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Podbeskidzia. O ile same kartki nie podlegały dyskusji, to wydaje się, że sędzia miał prawo podyktować rzut karny dla gości tuż przed czerwienią Sokołowskiego.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Lechia bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

• Piłkarze i sztab szkoleniowy mają do sędziego ogromne pretensje, bo tuż przed kartką dla Sokołowskiego w polu karnym podcinany był Damian Chmiel. Arbiter jednak nie zareagował.

• Coś niesamowitego!! Niemal bliźniacza sytuacja jak w przypadku Kato, do kontrataku na czystą pozycję wychodził Flavio, zahaczył go Sokołowski i otrzymał drugą żółtą kartkę. Podbeskidzie w dziewiątkę!

• Ależ głupota Kohei Kato! Japończyk, który miał już na koncie żółtą kartkę, zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Haraslina i sędzia słusznie pokazuje mu żółtą kartkę. Podbeskidzie przez 50 minut będzie grało w dziesiątkę!

• Tym razem żółtą kartkę ogląda Sokołowski - za faul na Mili.

• Pierwsza stuprocentowa okazja do Lechii! Po błędzie Sokołowskiego i Piacka Flavio Paixao wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem, ale uderzył nad bramką.

• Wawrzyniak ostro zaatakował wślizgiem Możdżenia i zasłużenie ogląda żółtą kartkę, która wykluczy go z występu w następnym spotkaniu.

• POPRZECZKA ratuje Lechię! Po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego piłka skozłowała w polu karnym i odbiła się od poprzeczki. Kibice gospodarzy coraz bardziej zniecierpliwieni, w ostrych słowach domagają się teraz lepszej gry swoich piłkarzy.

• Siadło nam tempo meczu. Gra toczy się teraz głównie w środku pola, a w grze obu drużyn brakuje dokładności i ryzyka.

• Kato ostro zaatakował w środku pola Łukasika i sędzia ukarał go żółtą kartką. Japończyk będzie przez to pauzował w następnym meczu z Lechem Poznań.

• 77% - przez tyle czasu przy piłce znajdują się gospodarze.

• Przycisnęła Lechia. Po zamieszaniu w obrębie szesnastki Podbeskidzia Peszko zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta, ale dobrą interwencję zaliczył Kaczmarek.

• Kontra Podbeskidzia, środkiem boiska akcję wyprowadził Chmiel i prostopadle zagrał w pole karne do Szczepaniaka, ale szybciej przy piłce był Marić.

• Z rzutu wolnego próbował Daniel Łukasik, ale uderzył niecelnie i zbyt lekko.

• Blisko szczęścia Lechia! Krasić dośrodkował piłkę w kierunku Kuświka, który miałby idealną okazję do strzelenia bramki, gdyby nie dobra interwencja Jozefa Piacka.

• Mogło być bardzo groźnie! Podbeskidzie zaskoczyło pressingiem Maricia, który wybił piłkę pod nogi Szczepaniaka, Chmiel miał okazję przelobować bramkarza Lechii, ale źle złożył się do strzału i posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

• Pierwsza akcja Podbeskidzia - z lewej strony dośrodkowywał Chmiel, ale w polu karnym Szczepaniaka uprzedził Marko Marić.

• W momencie, gdy Lechia jest przy piłce, Adam Deja cofa się do linii obrony i Podbeskidzie gra piątką zawodników w defensywie. Jak na razie taki zabieg działa, bo gospodarzom trudno przedostać się w pole karne rywali.

• Od początku przycisnęła Lechia. Po interwencji Sokołowskiego gospodarze mieli pierwszy rzut rożny, ale nic z nie nie wyszło.

• Co ciekawe, Podbeskidzie wygrywało w Ekstraklasie wszystkie swoje mecze na inaugurację rundy wiosennej. Czy Lechia przerwie passę "Górali"?

• Rezerwowi Podbeskidzia: Emilijus Zubas, Frank Adu Kwame, Dariusz Kołodziej, Samuel Stefanik, Robert Demjan, Paweł Tarnowski, Kristian Kolcak.

• Rezerwowi Lechii: Łukasz Budziłek, Aleksandar Kovacević, Michał Mak, Adam Buksa, Michał Chrapek, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski.

• W składzie gospodarzy zadebiutuje Paixao, a w barwach Podbeskidzia również zobaczymy tylko jedną nową twarz - środkowego obrońcę ze Słowacji, Jozefa Piacka. Na ławce rezerwowych na debiut poczeka jego rodak, Samuel Stefanik.

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z jednego z trzech sobotnich meczów Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jak wypadnie debiut trenera gospodarzy, Piotra Nowaka? Przekonajcie się razem z nami!

• Lechia - Podbeskidzie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Debiut Nowaka. Czy dzięki niemu Gdańsk doczeka się wreszcie drużyny?

W Gdańsku czeka nas konfrontacja Lechii z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli trzynastego zespołu z ostatnim. Który z nich lepiej zainauguruje wiosnę? Początek spotkania na Stadionie Energa o godzinie 18.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:1

• Lechia Gdańsk przed wiosną

Czas na amerykański sen [SPARINGI, TRANSFERY]

Nowy trener i nowa taktyka, ale cel ten sam; podium albo miejsce gwarantowane grą w kwalifikacjach do Ligi Europy. Lechia Gdańsk, bo o niej mowa, przystępuje do wiosny pełna nadziei. Czy w dobrym humorze będzie ją też żegnać?

Trening Lechii Gdańsk

• TOP 5 - Podbeskidzie

Najbardziej wartościowi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:2