Szachtar Donieck

0

- 2 połowa

14 karne

• Lechia zagra w jutrzejszym finale ze zwycięzcą z pary AS Monaco - Hannover 96. Na ten mecz zapraszamy już około 19:00.

• Tiago Valente kończy karne! Lechia wygrywa 15:14, coś nieprawdopodobnego!

• Znów na prowadzeniu Szachtar, 7:8

• Tiago Valente również pięknie w górny róg.

• Gladky od poprzeczki.

• Paweł Stolarski pięknie w górny róg!

• Sergej Gryń celnie.

• Gierszewski skutecznie, znów remis.

• Eduard Sobol trafia, 5:4

• Kopka również bardzo źle, broni Piatow!

• Volovyk pudłuje w pierwszm karnym!

• Trwa losowanie kolejności wykonywania jedenastek...

• Sędzia Złotnicki gwiżdże po raz ostatni. Wynik 0:0, będziemy więc świadkami rzutów karnych.

• Marić w ostatniej minucie ratuje remis Lechii, instynktownie wyłapując strzał z bliska.

• Kolejny strzał głową Pawłowskiego, tym razem w dużo trudniejszej sytuacji. Ponad bramką.

• Sergiej Gryń mocno z ostrego kąta, lecz tylko w boczną siatkę.

• Piłka w siatce bramki Szachtara po strzale Wiśniewskiego, lecz chwilę wcześniej chorągiewka sędziego bocznego poszła w górę.

• Wiśniewski z rzutu wolnego z 25 metrów wysoko nad poprzeczką. Obie ekipy słabo wykonują dziś stałe fragmenty gry.

• Świetna akcja Maka, który z prawej strony dośrodkował wprost na głowę Pawłowskiego, który z bliska... strzela w kierunku linii bocznej boiska.

• Po rożnym dla Lechii głową strzela Garbacik, lecz na tyle niecelnie, że piłkę w okolicy kornera przejmuje Kazlauskas. Chwilę później przed polem karnym z piłką znalazł się Pawłowski, lecz strzelił lekko obok słupka.

• Świetna kombinacja Szachtara na prawej flance i strzał sprzed szesnastki Wellingtona, który zatrzymuje się na jednym z defensorów

• Żółtą kartą za faul taktyczny ukarany Maciej Wolski

• Z 16 metrów instynktownie strzela Teixeira, lecz zbyt lekko i pewnie łapie Marić.

• W ekipie Lechii melduje się Łukasz Kopka, który zmienia Vranjesa.

• Kolejna seria zmian w zespole Szachtara, a chwilę wcześniej dobrą akcję prawą flanką przeprowadziła Lechia, ze Stolarskim i Makiem w roli głównej. Udało się wywalczyć jedynie aut na wysokości ławki rezerwowych.

• Przed momentem pierwszą szybką akcję przeprowadzili Pawłowski z Makiem, lecz futbolówkę niedokładnym podaniem w okolicy kornera oddał Wiśniewski.

• Szachtar również wyszedł mocno zmienioną jedenastką, jednak skupimy się w większej mierze na piłkarzach Lechii.

• Wysoka piłka od Wiśniewskiego do Wolskiego, jednak przejmują defensorzy Szachtara. Póki co goście z Ukrainy mają zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, a gdańszczan stać tylko na nerwowe podania do linii ataku.

• Jedenastka Lechii na drugą połowę: Marić - Stolarski, Valente, Borysiuk, Garbacik - Mak, Wolski, Wiśniewski, Vranjes - Kazlauskas, Pawłowski

• Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Lechii Gdańsk.

• W przerwie meczuw koszulkach meczowych rozgrzewają się Wellington, Sobol, Gladky, Kucher oraz Kobin w ekipie Szachtara

• Ależ piękny strzał Colaka na zakończenie połowy. Piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Sędzia już nie wznawiał gry. Przerwa.

• Z rzutu wolnego bardzo niecelnie uderzył Vranjes.

• Kontra Lechii. Mila wychodził na czystą pozycję i został sfaulowany od tyłu przez Taisona. Tylko żółta kartka. W meczu oficjalnym z pewnością byłaby czerwona.

• Rzut rożny dla Szachtara po interwencji Borysiuka.

• Z rzutu wolnego uderzył Sebastian Mila, celnie, ale bramkarz Szachtara był na posterunku.

• Za faul żółtą kartką ukarany Ordets

• Ależ okazja Lechii! Buksa z kilkunastu metrów uderzył ponad bramką!

• Po wrzutce z lewej strony głową próbował Marlos, lecz nieczysto trafił w piłkę.

• Mila faulowany w środku pola. Natychmiastowy przerzut ze stałego fragmentu gry do Wojtkowiaka, lecz ten zaprzepaścił szansę po nieudanej próbie dryblingu.

• Kazlauskas w miejsce Makuszewskiego

• Jest bardzo gorąco. Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Arbiter Złotnicki zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. No to pijemy :)

• Wrzutka w pole karne Lechii, ale wybija piłkę Janicki.

• Faulowany w środku pola Teixeira, od rzutu wolnego Szachtar.

• Rzut wolny dla Lechii. Wrzucał piłkę Mila, a Vranjes z bliska uderzył głową obok bramki.

• Rzut rożny dla Lechii, wrzucił piłkę w pole karne Mila, została ona szybko wybita.

• Kolejna dynamiczna akcja Lechii, ale Colak został zablokowany w polu karnym przez Srnę.

• Dobra akcja Lechii, do zagranej w pole karne piłki pognał Makuszewski, miał wbiegającego w szesnastkę Colaka, ale niecelnie uderzył piłkę i nie wyszedł mu ani strzał, ani podanie.

• Taison uderzył na bramkę, ale piłka przeszła obok prawego słupka.

• Mecz jak na razie nie porywa. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Srna oddał strzał na bramkę Lechii, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką Budziłka.

• Łukasz Budziłek pewnie wyłapał piłkę, którą piłkarze Szachtara posłali do Dentinho

• Niestety na stadionie w Lublinie nie zgromadziło się dziś wielu kibiców.

• Szachtar gra dziś w białych strojach z czerwono-czarnymi elementami, zaś piłkarze Lechii Gdańsk występują w czerwonych strojach.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Lechia – Szachtar LIVE! Lublin na weekend stanie się stolicą futbolu.

• Rezerwowi Szachtara: Azevedo, Pyatov, Kucher, Kobin, Volovyk, Karavajew, Gladky, Facundo, Bolbat, Duts, Gryń, Shevchuk, Sobol, Wellington, Tankovsky, Kanibolotsky.

• Rezerwowi Lechii: Podleśny, Marić – Garbacik, Kazlauskas, Mak, Valente, Wiśniewski, Pawłowski, Kopka, Wolski, Macierzyński, Gierszewski, Żebrakowski, Stolarski.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z towarzyskiego meczu Lechia Gdańsk - Szachtar rozgrywanego w ramach turnieju Lotto Cup!