Lechia Gdańsk

2

Widzew Łódź

0

• Koniec! Lechia Gdańsk pokonuje Widzew Łódź 2:0 i zdobywa bardzo ważne trzy punkty. Dwadzieścia minut dobrej gry to za mało, by myśleć o korzystnym rezultacie. Łodzianie ponoszą, trzynastą już z rzędu porażkę na wyjeździe. Bohaterem spotkania został strzelec obu bramek dla gospodarzy, Stojan Vranjes.

• Żółta kartka dla Deleu.

• Ostatnia zmiana w meczu. Jagiełło za Wiśniewskiego.

• Mogła być bramka dla Widzewa. Po centrze z lewej strony najwyżej do piłki wyskoczył Mroziński, ale pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów.

• Zero celnych strzałów po stronie gości, a mamy już 85. minutę meczu. Niech to będzie najlepsze podsumowanie poczynań Widzewa.

• Zmiana w Lechii. Grzelczak za Makuszewskiego.

• Jak to nie wpadło?! W wybornej sytuacji znalazł się Wiśniewski, który dosłownie z kilku metrów nie był w stanie trafić w bramkę, mając przed sobą tylko Wolańskiego. Niebywałe pudło!

• Ostatnia zmiana w Widzewie. Cetnarski za Batrovicia.

• Strata Batrovicia na 30 metrze. Piłkę przejął Makuszewski, który świetnie w uliczkę wypuścił Vranjesa, a ten z zimną krwią minął Wolańskiego i zdobył swoją drugą bramkę. Szykuje się kolejna porażka Widzewa na wyjeździe.

• 2222222 Lechiaaa!!!

• Niecałe dziesięć tysięcy kibiców zasiadło dziś na PGE Arenie. Nie za wiele.

• Doskonała sytuacja Wiśniewskiego, który z kilku metrów nie był w stanie pokonać golkipera gości. Nadziewają się na bardzo groźne kontry łodzianie. Póki co, bez efektu.

• Z dobrej strony pokazał się teraz Leković, który wpadł w pole karne z lewej strony, tam otrzymał piłkę i zdecydował się na strzał, ale obok bramki.

• Wyjątkowo ofensywne ustawienie w tym momencie drużyny Widzewa. Wygląda na to, że goście aktualnie grają trójką obrońców. W efekcie łodzianie częściej są teraz przy piłce, a rywale czekają na kontry na własnej połowie.

• I jeszcze jedna zmiana. Bruno za Stępińskiego.

• Reaguje trener Skowronek. Wchodzi Rybicki, schodzi Urdinov.

• Spadło tempo meczu i niewiele aktualnie dzieje się na boisku. Lechia spokojnie kontroluje przebieg spotkania, natomiast goście jeszcze nie rzucili wszystkiego na jedną kartę. Niemal pół godziny do końca meczu.

• Pierwsza zmiana w meczu. Pietrowski za Sadajewa.

• Poprzeczka ratuje Widzew po strzale głową Wiśniewskiego! Ależ nam się zrobił mecz!

• Co za okazja Batrovicia, który znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po znakomitym podaniu Kaczmarka! Zawodnik Widzewa strzelał, ale Mateusz Bąk sparował futbolówkę. Arbiter tego jednak nie zauważył.

• Niczym sprinter ruszył Visnakovs, który wbiegł w pole karne. Łotysz zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale fatalnie przestrzelił.

• Z przytupem rozpoczęła drugą połowę Lechia. Widzew w opałach, a gospodarze raz po raz atakują. Pachnie bramką w Gdańsku.

• W kapitalnej sytuacji znalazł się Tuszyński, któremu świetnie zgrał piłkę Sadajew, ale piłka przeleciała tuż nad bramką. To powinien być gol!

• Piłkarze na boisku. Czas na drugą połowę. Ruszamy!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lechia Gdańsk prowadzi z Widzewem Łódź 1:0 po bramce Vranjesa. Na drugą część zapraszamy za piętnaście minut.

• A teraz swojej szansy szukał Urdinov, ale jego strzał z dystansu także katastrofalny. Kilka minut pozostało do końca pierwszej części gry.

• Strzał rozpaczy (?) Nowaka z 35 metrów, ale wysoko nad bramką. Bezsilni są goście.

• Rzut rożny dla gości. Zero zagrożenia.

• Rozpędzeni gospodarze zaczynają coraz bardziej dominować. Tymczasem w wykonaniu piłkarzy Widzewa coraz więcej błędów i strat.

• Mają prawo czuć się rozczarowani goście. Dobrze weszli w mecz, wyglądali lepiej od rywala, a mimo to przegrywają, choć do tej pory skutecznie rozbijali ataki gdańszczan. Czy Widzew będzie w stanie się podnieść?

• Świetnie do akcji podłączył się Makuszewski, który dośrodkował piłkę, w polu karnym głową zgrał ją jeden z zawodników Lechii, a Vranjes ładnym strzałem z woleja wpisał się na listę strzelców. 1:0 dla Lechii!

• Gooool dla gospodarzy!

• Po niezłym początku, teraz nieco gorsze widowisko. Więcej strat, więcej niedokładności, a w efekcie więcej chaosu. Oby piłkarze szybko przypomnieli sobie o grze z pierwszych minut.

• Rzut wolny w okolicy pola karnego dla Widzewa. Dośrodkowuje Batrović, ale obrońcy Lechii wybijają piłkę. Strzał Kaczmarka z dystansu niecelny.

• Deleu świetnie zagrywał do Makuszewskiego, a ten wstrzelił piłkę, ale najprzytomniej zachował się golkiper łodzian, który pewnie chwycił piłkę. Pierwsza groźna sytuacja w wykonaniu gospodarzy.

• Słabo póki co prezentuje się Patryk Mikita, który traci sporo piłek i gra zbyt nonszalancko. Cierpi na tym gra Widzewa.

• Kwadrans gry za nami. Te piętnaście minut lepsze w wykonaniu gości, którzy starają się rozgrywać piłkę, nie czekając jedynie na okazje w postaci kontr. W szeregach gospodarzy najaktywniejszy Sadajew.

• Naprawdę dobry mecz w Gdańsku. Teraz z niezłej strony pokazał się Sadajew, który przytomnie zachował się w polu karnym, a później oddał strzał, ale Wolański bez problemu złapał futbolówkę.

• Strzał z dystansu Mikity, ale także obok bramki. Zdecydowanie lepiej w tym fragmencie gry wyglądają goście. Gospodarze jakby zaskoczeni obrotem spraw.

• Tuszyński zdecydował się na strzał po składnej akcji, ale piłka przeleciała metr obok bramki Wolańskiego. Od pierwszych minut obserwujemy ciekawe spotkanie.

• Świetnie do Visnakovsa zagrywał Batrović, ale Łotysz nie połapał się w tym wszystkim. Ambitnie i odważnie rozpoczęli goście.

• Na stadionie nie ma oszałamiającej frekwencji, ale oby Ci, którzy nie zdecydowali się dziś przyjść na PGE Arenę, po meczu żałowali. Zaczynają gospodarze!

• W ostatnim meczu z Lechem Poznań przebudził się najlepszy strzelec łodzian, Eduards Visnakovs, którego bramka uratowała dla Widzewa punkt. Kibice gości mają nadzieję, że to początek nowej, lepszej serii snajpera. Dziś w ataku asystować mu będzie wypożyczony z Legii Warszawa, Patryk Mikita. Do rozpoczęcia meczu pozostało dziesięć minut.

• W pierwszym meczu obu drużyn, łodzianie dali prawdziwy koncert i rozbili Lechię aż 4:1. Bilans ostatnich pięciu pojedynków jest jednak korzystny dla gdańszczan, którzy wygrywali trzykrotnie, raz przegrali, a raz obie drużyny podzieliły się punktami.

• Łodzianie na wyjazdach są nad wyraz konsekwentni. Dość powiedzieć, że w tym sezonie poza domem...przegrali wszystkie dwanaście spotkań, strzelając raptem siedem bramek i tracąc aż 29. Z drugiej strony Lechia, obok Cracovii, to najgorzej punktująca drużyna na własnym stadionie w T-Mobile Ekstraklasie. Podopieczni Michała Probierza u siebie wygrali zaledwie trzykrotnie. Ostatni raz na początku lutego z Legią, pokonując ją 2:0.

• Pół godziny dzieli nas od meczu, w którym słabo spisująca się ostatnimi czasy Lechia Gdańsk podejmie u siebie rozpaczliwie broniący się przed spadkiem łódzki Widzew. Obie drużyny są w trudnej sytuacji, ale to goście postawieni są pod ścianą i to oni bardziej potrzebują punktów. Czy ostatni remis łodzian z Lechem Poznań zwiastuję lepsze czasy dla Widzewa? A kogo Wy widzicie w roli faworyta? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!