PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

2

Wisła Kraków

2

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami! Zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Plebiscyt na najlepszego zawodnika spotkania, prowadzony na naszym portalu, wygrywa kapitan Lechii Gdańsk - Sebastian Mila.

• Obraz drugiej połowy był zdecydowanie dużo lepszy, aniżeli miało to miejsce w pierwszej odsłonie. Obie drużyny nie mają zbyt wielkich powodów do radości, podział punktów nie satysfakcjonuje żadnej z nich.

• Koniec meczu! Arbiter gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu.

• Strzał Jovicia! Piłka mija o centymetry spojenie poprzeczki ze słupkiem!

• Lechia daje odetchnąć zmęczonym zawodnikom obu zespołów. Długo wznawiają grę z rzutu wolnego.

• Daniel Stefański dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Wisła teraz broni się pełną jedenastką we własnym polu karnym.

• Przebudzenie Stilicia w końcowych minutach. Świetne zagranie do Burligi, który był jednak na minimalnym spalonym.

• Wisła nie przestaje atakować, cały czas napierają na gospodarzy.

• Co za szanse Wisły! Najpierw sprzed szesnastki w poprzeczkę trafia Stilić, a później strzał Burligi na rzut rożny paruje Budziłek.

• Vranjes głową wybija piłkę na rzut rożny.

• Wisła stara się strzelić bramkę na wagę zwycięstwa, jednak Lechia przytomnie gra w defensywie.

• Zmianę przeprowadza także Kazimierz Moskal. Strzelca wyrównującego gola dla Wisły zmienia wracający po kontuzji Węgier - Richard Guzmics.

• Mający problemy ze skurczami Łukasik opuszcza boisko, a w jego miejsce Jerzy Brzęczek wpuszcza Mateusza Możdżenia.

• Barrientos pada w polu karnym, jednak arbiter nie daje się nabrać.

• Koronkowa akcja Wisły, jednak Brożek nie mógł oddać strzały, gdyż był blokowany przez defensorów Lechii.

• Jović nie zdołał opanować piłki i od bramki wznawia Budziłek.

• Z boiska schodzi kapitan Lechii, Sebastian Mila. Na jego miejsce wchodzi Piotr Wiśniewski.

• Nazario marnuje świetną szansę! Z najbliższej odległości nie trafia czysto w piłkę.

• Jović odpycha Friesenbichlera i otrzymuje za to żółtą kartkę.

• Obie drużyny przyspieszyły w drugiej połowie, czego rezultatem są kolejne bramki.

• Lechia odpowiada po 5 minutach! Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego pewnie wykorzystuje Friesenbichler, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Znowu mamy remis!

• Głowacki wybija piłkę spod nóg Nazario i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Wisła nie przestaje atakować, kolejna akcja podopiecznych Kazimierza Moskala.

• Iskrzy między zawodnikami obu zespołów po starciu Dudki i Borysiuka. Arbiter musi interweniować.

• Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

• CO ZA BRAMKA BARRIENTOSA! Urugwajczyk zabawił się w polu karnym z piłkarzami Lechii i piętą umieszcza piłkę w siatce. Wisła wraca z dalekiej podróży!

• Daniel Łukasik w ciemno na prawe skrzydło, jednak piłka do nikogo nie dociera.

• Jęrzy Brzęczek przeprowadza pierwszą zmianę. Wpuszcza na boisko Kevina Friesenbichlera, który zmienia Antonio Colaka.

• Barrientos chciał zaskoczyć Budziłka strzałem z lewej flanki, jednak golkiper Lechii przytomnie zachował się w tej sytuacji.

• Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Buchalika, jednak Colak fauluje Głowackiego.

• Wojtkowiak głową do Budziłka. Nie mógł sobie pozwolić na błąd, za jego plecami czaili się już zawodnicy Wisły.

• Bliski straty Gerson, jednak Brazylijczyk naprawia swój błąd.

• Zamieszanie w polu karnym. Daniel Stefański przerywa atak Wisły widząc, że Colak leży tuż obok bramki gospodarzy.

• Wisła wraca do gry! Stilić świetnie uruchomił ze środka Jovicia, który podbiegł prawym skrzydłem pod pole karne i dośrodkował piłkę wprost na głowę Boguskiego. Ten z kolei pięknym strzałem nie pozostawił złudzeń Budziłkowi na jego obronę. Mamy remis!

• Złe podanie Stilicia, Lechia odzyskuje futbolówkę.

• Burliga blokuje dośrodkowanie Makuszewskiego, piłka wychodzi za linię boczną.

• Nieczyste uderzenie głową Wojtkowiaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Lechia przed kolejną szansą. Ponownie z prawego skrzydła zagrywał Makuszewski, lecz jego podanie przecina Sadlok.

• Pierwsza akcja Wisły przed polem karnym gdańszczan w tej połowie, jednak kończy ją brak pomysłu Stilicia na rozegranie piłki.

• Faul Burligi na Makuszewskim. Obrońcy Wisły udaje się wyjść z tej sytuacji bez kary.

• Nieporozumienie przy rozegraniu rzutu wolnego przez Lechitów. Od bramki wznowi Buchalik.

• Lechia ponownie w natarciu. Dudka widząc zbliżające się zagrożenie postanowił sfaulować Milę, za co ujrzał żółty kartonik.

• Kontratak Lechii! Prawym skrzydłem popędził Makuszewski, który idealnie zagrał piłkę za linię defensywną Wisły wzdłuż pola karnego, jednak napastnik gospodarzy mija się z piłką.

• Stilić najpierw zwykłym zwodem minął dwóch zawodników Lechii, lecz późniejsze zagranie Bośniaka pozostawia wiele do życzenia.

• Colak leży na boisku po starciu z Sadolkiem.

• Lechia gubi piłkę, błąd w rozegraniu Makuszewskiego.

• Gospodarze rozpoczęli już od środka. Zaczynami drugą połowę!

• Kazimierz Moskal w przerwie decyduje się na zmianę. Za Łukasza Gargułę wchodzi Jean Barrientos.

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Kazimierz Moskal ma kwadrans, aby poprawić obraz gry swoich zawodników. Lechia zdecydowanie przeważa, dużo atakuje, zaś Wisła skupia się jedynie na działaniach defensywnych. Szczególnie martwi forma Semira Stilicia w pierwszej odsłonie. Bośniak ma problemy z wywalczeniem piłki oraz jej rozegraniem, a to przede wszystkim na nim opiera się gra "Białej Gwiazdy" w środkowej części boiska.

• Daniel Stefański nie dolicza nawet minuty i gwizdkiem zaprasza obie drużyny do szatni na 15-minutową przerwę.

• Nieporozumienie Stilicia i Brożka, Lechia ma szansę na kontrę.

• Dudka przenosi piłkę z rzutu wolnego wysoko nad bramką .

• Wojtkowiak przed własnym polem karnym przerywa taktycznym faulem kontrę Wisły za co arbiter karze go żółtą kartką.

• Za mocne zagranie do Colaka od Mili, Chorwat nie trafia czysto w piłkę i nie trafia w bramkę.

• Brożek ponownie na spalonym. Dudka zbyt szybko chciał wznowić grę z rzutu wolnego.

• Lechia przed szansą na drugą bramkę! Colak nie mógł jednak przeciąć dośrodkowania.

• Na murawie leży Mila po wślizgu Boguskiego.

• Wisła po stracie bramki chciała jak najszybciej odrobić stratę, jednak ponownie przed polem karnym myli się Stilić.

• Maciej Makuszewski otwiera wynik spotkania! Błąd przy wybiciu Wiślaków i piłka trafia pod nogi Colaka, którego uderzenie broni Buchalik, lecz przy dobitce Makuszewskiego z prawej części pola karnego jest już bez szans. 1:0!

• Rolę wysuniętego napastnika w drużynie Wisły przejął Garguła. Były gracz GKS-u Bełchatów podchodzi najbliżej bramki Budziłka.

• Potężne uderzenie Mili sprzed pola karnego Wisły! Piłka przelatuje tuż obok słupka, golkiper gości byłby bez szans na obronę.

• Stilić gubi futbolówkę przed szesnastką Lechii po podaniu Brożka.

• Brożek nie zdołał uratować piłki przed wyjściem na aut. Gospodarze wznawiają grę wyrzutem zza linii bocznej boiska.

• Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego zamyka Makuszewski. Jego strzał jednak wysoko ponad poprzeczką.

• Błąd w podaniu Jankowskiego, Lechia kontratakuje, jednak Jović przerywa akcję faulem.

• Faul Jovicia na Makuszewskim. Mila będzie dośrodkowywał z wysokości pola karnego.

• Arbiter główny wznowi grę rzutem sędziowskim. Przez moment mieliśmy na boisku dwie piłki.

• Piłkarze obu zespołów na połowie Wisły. "Biała Gwiazda" zamknięta na własnej części boiska.

• Długo wznawia grę z rzutu wolnego Sebastian Mila.

• Po pierwszych 20 minutach zdecydowanie lepiej wygląda gra Lechii, Wisła ma problemy ze skonstruowaniem ataku. Jedyne zagrożenie stwarzają ze stałych fragmentów.

• Lechia oddaje kolejny niecelny strzał. Buchalik zaczyna z 5. metra.

• Świetny wślizg Dudki przed polem własnym polem karnym powstrzymuje atak Lechii.

• Wawrzyniak chciał zaskoczyć Jankowskiego technicznym zagraniem. Pomocnik "Białej Gwiazdy" zdołał ją wybić za boisko.

• Dudka w poszukiwaniu partnerów do zagrania obrócił się z piłką kilka razy, lecz nie mógł nikogo znaleźć.

• Colak ponownie na spalonym. Chorwat w każdej akcji liczy na błąd w ustawieniu linii obrony Wisły.

• Wiślacy agresywniej podchodzi do rywala, rozpoczynają pressing już od połowy Lechii.

• Makuszewski na spalonym po podaniu z lewej części boiska Mili.

• Garguła próbował w polu karnym napastnika "Białej Gwiazdy", ale piłka po jego zagraniu ląduje w ręakch Budziłka.

• Wawrzyniak próbuje się przedzierać lewą flanką, jednak Burliga wybija piłkę na aut.

• Piłka po zagraniu Stilicia nie znajduje drogi do Brożka. Obrona Lechii świetnie pilnuje najlepszego strzelca Ekstraklasy.

• Paweł Brożek na spalonym po dośrodkowaniu Garguły.

• Faul Gersona na Jankowskim. Wisła ma stały fragment z okolic pola karnego gospodarzy.

• Makuszewski przerywa akcję Wisły, wybijając piłkę na aut spod nóg Stilicia.

• Zbyt szybki strzał Nazario, nie dostrzegł on partnerów z drużyny i piłka mija się z bramką.

• Lechia nie przestaje atakować. Podchodzą bardzo blisko bramki Michała Buchalika, jednak nie potrafią oddać celnego strzału.

• Dwójkowa akcja Colaka i Nazario przed szesnastką Wisły. Goście wychodzą obronną ręką z tej akcji.

• Tym razem Wisła marnuje stuprocentową sytuację! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Semura Stilicia wprost na głowę Macieja Jankowskiego, jednak pomocnik Wisły nie trafia czysto w piłkę.

• Potężny strzał Dariusza Dudka z rzutu wolnego. Łukasz Budziłek z problemami wybija piłkę za bramkę.

• Wisła przyśpiesza lewym skrzydłem. Gospodarze nie mogąc zatrzymać Wiślaków faulują na wysokości 25. metra.

• Sebastian Mila ze środka boiska do Antonio Colaka - stuprocentowa akcja Lechii! Arkadiusz Głowacki ratuje sytuację w ostatniej chwili.

• Wisła traci piłkę pod polem karnym Lechitów.

• Wysoki pressing Lechii, defensorzy Wisły uporali się jednak z napastnikami gospodarzy.

• Pierwszy faul dla Krakowian, faulowany Boban Jović przez Bruno Nazario.

• Sebastian Mila wygrywa losowanie, lecz od środka rozpoczynają zawodnicy Wisły. Paweł Brożek do Semira Stilicia - zaczynamy!

• Piłkarze już wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Ławka rezerwowych Wisły prezentuje się następująco:Michał Miśkiewicz, Jean Barrientos, Mariusz Stępiński, Ostoja Stjepanović, Richard Guzimcs, Alan Uryga, Piotr Żemło.

• Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądą: Mateusz Bąk, Rudinilson, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski, Kevin Friesenbichler, Mateusz Możdżeń, Nikola Leković.

• Wiele mówiło się, że szeregach gdańszczan zabraknie Vranjesa oraz Grzegorza Wojtkowiaka, który mecz przeciwko Pogoni Szczecin zakończył już w 25. minucie. Obaj jednak wychodzą w podstawowej jedenastce.

• Na PGE Arena nie zagra Donald Guerrier. Haitańczyk w ostatnich spotkaniach prezentuje wysoką formę, jednak uraz nie pozwala mu na grę w dzisiejszym spotkaniu. Jak wyjaśnia Kazimierz Moskal, bardziej potrzebny będzie on następnych meczach. - Chcemy go trochę oszczędzić, będzie on potrzebny w kolejnych meczach.

• Przed meczem wypowiedział się także najlepszy strzelec Ekstraklasy, Paweł Brożek, o którego formę najbardziej obawia się Mila. - W walce o mistrzowską koronę liczy się praktycznie każda drużyna, co oznacza, że bój o nią będzie się toczył do ostatniej kolejki. Tym niemniej podejmuję rękawicę.

• Patrząc na statystki, zdecydowanym faworytem jest Lechia. Sebastian Mila jednak podchodzi do tego spotkania bardzo ostrożnie. - Każda z grupy mistrzowskiej myśli o europejskich pucharach. Wisła prezentuje się dużo lepiej, niż jesienią, czeka nas ciężki mecz. Trzeba przede wszystkim uważać na Pawła Brożka i Semira Stilicia.

• Podopieczni Kazimierza Moskala rzadko wywożą komplet punktów ze stolicy Pomorza. Z pięciu ostatnich pojedynków tylko raz wychodzili zwycięsko, 3 lata temu, kiedy to wygrali 2:0. Trzykrotnie padał remis w ich starciach, a w lutym zawodnicy Jerzego Brzęczka wygrali 1:0.

• Wisła Kraków nie przyjeżdża dziś na łatwy teren, Lechia przed własną publicznością jest nie do zatrzymania. W Gdańsku nie przegrali od 10 spotkań, remisując przy tym zaledwie dwa razy i tracąc jedynie cztery bramki. W poprzednich kolejkach polegli tu między innymi, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, czy właśnie „Biała Gwiazda”.

• Serdecznie witamy Państwa na relacji ze spotkania Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0

Rywalizację w grupie mistrzowskiej w 32. kolejce Ekstraklasy zainauguruje starcie Lechii z Wisłą Kraków. Spotkania obu drużyn nazywane są "meczem przyjaźni", bowiem kibice tych klubów darzą się dużą sympatią.

W dużo lepszych nastrojach do meczu przystąpią zawodnicy "Białej Gwiazdy". Przed tygodniem krakowianie pokazali, że w trwającym sezonie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i jeśli nawet nie na mistrzostwo, to wciąż mają spore szanse na grę w europejskich pucharach. Zawodnicy Kazimierza Moskala rozbili przed własną publicznością Górnika Zabrze 4:1. Z kolei gdańszczanie pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:1.

Jak wygląda sytuacja w tabeli obu klubów? Wisła plasuję się na czwartym miejscu i ma na koniec 25 punktów, zaś Lechia z dorobkiem 24 punktów jest szósta.