Piast Gliwice

1

Lechia Gdańsk

3

• Sędzia kończy to spotkanie! Lechia Gdańsk wygrywa z Piastem Gliwice 3:1. Strzelcami dwóch bramek dla zespołu z Gdańska był Wiśniewski, trzecie trafienie dołożył Vranjes. Jedyną bramkę dla Piasta zdobył Jurado. To już koniec relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net!

• Murawski uderzył z przed pola karnego. Piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

• Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Kolejna próba gliwiczan. Piłka ląduje w rękach Treli.

• Próbuje jeszcze coś wykombinować Piast, ale brakuje dobrego zamknięcia akcji.

• Z piłką do końca popędził Kędziora. Piłkarz Piasta uderzył, ale trafił prosto w interweniującego Trelę.

• Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany Makuszewski.

• Druga zmiana w Lechii. Schodzi strzelec dwóch bramek, Wiśniewski, a w jego miejsce pojawia się Możdżeń.

• Wilczek uderzył z rzutu wolnego i trafił prosto w obrońcę Lechii. Piłka wyszła za linię końcową i mamy rzut rożny.

• Wilczek uderza z przed pola karnego. Piłka mija lewy słupek bramki.

• Valente wyjaśnia sytuację przed własną bramką daleko wybijając piłkę.

• Żółtą kartką ukarany Horvath.

• Izvolt dostał znakomitą piłkę w pole karne i uderzył. Znajdował się jednak na pozycji spalonej, a piłka i tak nie trafiła do bramki.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza kapitan, Podgórski, zastępuje go Izvolt.

• W polu karnym piłkę dostał Makuszewski. Piłkarz Lechii uderzył w stronę bramki, ale nabił jednego z kolegów i grę wznowi Cifuentes.

• Klepczyński uderzał na bramkę Cifuentesa. Bramkarz Piasta z problemami wybił piłkę przed siebie. Po chwili dopadł do niej inny piłkarz Lechii. Ostatecznie piłka opuściła jednak boisko.

• Druga zmiana w Piaście. Z boiska schodzi Badia, a w jego miejsce na boisku pojawia się Kędziora.

• GOOOOOL!!! 1:3! Vranjes pewnie wykonuje rzut karny i umieszcza piłkę w bramce!

• Sadajew faulowany w polu karnym, mamy jedenastkę! Żółtą kartką za ten faul ukarany Brożek.

• Piłka po dośrodkowaniu w pole karne trafiła na głowę jednego z piłkarzy Lechii, jednak ten uderzył tuż nad bramką.

• Faulowany Pietrowski. Rzut wolny dla Lechii z prawej strony pola karnego.

• Kolejne dośrodkowanie, kolejny raz piłka w rękach Treli.

• Badia dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od dwóch głów i trafiła w ręce Treli.

• Makuszewski ukarany żółtym kartonikiem.

• Sadajew bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego. Z problemami na rzut rożny wybija golkiper Piasta.

• Sadajew wpadł z piłką w pole karne i na tym się skończyło, bo trafił na obrońcę Piasta.

• Grzelczak z przed pola karnego uderzył płasko na bramkę Cifuentesa. Trafił prosto w nogi obrońców.

• Pierwsza zmiana w Piaście. Hanzela zmienia Wilczek.

• GOOOOOL!!! 1:2! WIŚNIEWSKI! Piłkarz Lechii uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił do bramki!

• Brożek płasko centrował w pole karne, jednak i tym razem przytomnie interweniowali defensorzy Lechii.

• Badia zabrał się z piłką prawą stroną, odegrał do Jurado, który następnie zwrócił mu piłkę . Piłkarz Piasta próbował zakończyć akcję dośrodkowaniem w pole karne, ale tylko nabił obrońców Lechii.

• Podgórski z rzutu wolnego dośrodkowywał w pole karne. Piłka trafiła prosto w obrońców Lechii.

• Grzelczak wysokim zagraniem szukał kolegów w polu karnym, ale żadnego z nich tam nie było.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę. Tym razem od środka goście.

• W przerwie Grzelczak zastępuje Pawłowskiego.

• Jednym z gości na gliwickim stadionie jest dziś selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice 1:1 Lechia Gdańsk.

• Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• Z przed pola karnego uderzał Borysiuk. Piłka trafiła prosto w mur.

• Przed polem karnym faulowany Wiśniewski. Rzut wolny z dobrej odległości.

• Z przed pola karnego dwukrotnie uderzał Martinez. Później piłkę próbował przyjąć jeszcze Jruado, ale zrobił to ręką i sędzia użył gwizdka.

• Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

• Murawski faulowany na połowie Lechii.

• Podanie w pole karne dostał Pawłowski. Piłkarz Lechii zdecydował się na strzał, ale trafił prosto w jednego z obrońców Piasta.

• Druga żółta kartka. Tym razem ukarany nią inny piłkarz Lechii, Levković.

• Wyskoczył teraz Trela, który złapał futbolówkę.

• Na murawie leży faulowany Jurado. Żółtą kartką ukarany Janicki.

• Przy linii bocznej opatrywany był Makuszewski, który już wrócił na boisko.

• Badia próbował płasko centrować w pole karne, ale nabił tylko obrońcę Lechii.

• Piłka przez dłuższą chwilę w środkowej strefie boiska. Raz w jej posiadaniu są gliwiczanie, raz gdańszczanie.

• Brożek próbował wypuścić lewą stroną Hanzela, ale zbyt mocno zagrał do niego piłkę.

• Jurado dostał piłkę w pole karne od Badii i próbował uderzać na bramkę Treli, jednak trafił prosto w niego!

• GOOOOOL! 1:1! JURADO! Długo nie musieliśmy czekać na wyrównanie. Klepczyński był z prawej strony i dośrodkował w pole karne. Tam był Jurado, który głową wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOL!!! 0:1! WIŚNIEWSKI! Piłkarz Lechii dostał piłkę od kolegów z drużyny, wbiegł z nią w pole karne i prostym strzałem pokonał bramkarza Piasta.

• Makuszewski popędził prawą stroną i próbował płasko dogrywać w pole karne, ale jeden z obrońców wybił mu futbolówkę.

• Klepczyński głową oddala zagrożenie od własnej bramki.

• Lewą stroną popędził Badia i wywalczył rzut z autu.

• Odważnie z bramki wyszedł Cifuentes i wybił piłkę z pod nóg nacierającego Makuszewskiego.

• Wiśniewski uderzał z dystansu, wprost w ustawionego na środku Cifuentesa.

• Janicki odebrał piłkę w obrębie pola karnego Piasta. Ostatecznie Polak wybił jednak na rzut rożny.

• Vranjes próbował wypuścić Sadajewa głębiej w pole karne, ale zbyt mocno uderzył w futbolówkę i w efekcie Sadajew nie doszedł do piłki.

• Vranjes dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. Przytomne piąstkowanie golkipera Piasta.

• Obrońcy Piasta głową wybijają na rzut rożny.

• Sędzia używa gwizdka, faulowany był Wiśniewski.

• Gdańszczanie podeszli pod pole karne Piasta, jednak niedokładność podań spowodowała, że to zespół z Gliwic jest teraz przy piłce.

• Z dystansu niecelnie uderzał Badia.

• Faulowany Hanzel.

• Lewym skrzydłem popędził teraz Hanzel. Piłkarz Piasta zamknął akcję dośrodkowaniem w pole karne. Piłka nie trafiła do żadnego z kolegów i przy piłce goście.

• Sam na sam wychodził Sadajew. Podanie było jednak zbyt mocne i piłkę złapał Cifuentes.

• Próbowała zaatakować Lechia, ale jedno niedokładne podanie i przy piłce gospodarze.

• Sędzia Daniel Stefański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Minuta ciszy upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także hymn Polski w wykonaniu kibiców!

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• "Cześć i chwała bohaterom!" niesie się po trybunach gliwickiego stadionu.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Daniel Stefański. Na liniach pomagać będą mu Tomasz Listkiewicz i Marcin Boniek.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut. Obie jedenastki są już w szatni i za moment wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

• W poprzedniej kolejce lepiej wypadła Lechia Gdańsk, która wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Gliwiczanie natomiast pokazali lepszy futbol, remisując z Wisłą Kraków 1:1.

• Dzisiejsze spotkanie będzie wyjątkowe dla Dariusza Treli, który jeszcze niedawno bronił bramki gliwickiego Piasta, a teraz reprezentuje barwy Lechii Gdańsk. Bramkarz gdańskiego zespołu został dziś mile przywitany na stadionie w Gliwicach.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 20 minut. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania.

• Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą w ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy poprzedniego sezonu. Wówczas lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która wygrała 3:1.

• Do tej pory Piast Gliwice zmierzył się z Lechią Gdańsk 29 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla gdańszczan, którzy wygrali 14 spotkań, 6-krotnie mecz zakończył się remisem, natomiast 9-krotnie zwycięsko z pojedynków wychodził zespół z Gliwic.

• Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o 20:30 Piast Gliwice podejmie Lechię Gdańsk w ramach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania! Piast Gliwice - Lechia Gdańsk