Pogoń Szczecin

0

Lechia Gdańsk

2

• KONIEC! Pogoń na własnym stadionie przegrywa z Lechią Gdańsk 0:2. To druga porażka z rzędu podopiecznych Dariusza Wdowczyka.

• Żółta kartka dla Rogalskiego.

• Dariusz Wdowczyk odesłany na trybuny!

• Vranjeś z dystansu. Ponad bramką.

• Sadajew minął dwóch obrońców Pogoni, podciął piłką nad Janukiewiczem, ale nie trafił do siatki!

• Dośrodkowanie Walskiego, na raty, ale broni Bąk.

• Makuszewski opuszcza boisko. Bramka i asysta na koncie skrzydłowego Lechii. Za niego Frankowski.

• Robak z rzutu wolnego! Odbija Bąk, a Frączczak zablokowany w ostatniej chwili, na 10 metrze od bramki gości.

• Bieniuk ukarany żółtą kartką za faul na Robaku.

• Z Makuszewskim jednak wszystko dobrze. Wraca na plac gry.

• Małecki opuszcza boisko. w Jego miejsce młodziutki Walski.

• Na noszach boisko opuszcza Makuszewski. Poważnie to wygląda. Chyba uraz kolana.

• Ale teraz Sadajew zakręcił Gollą. Jakimś cudem piłkę z linii końcowej zdołał wybić Dabrowski.

• POGOŃ SZCZECIN - serwis specjalny Ekstraklasa.net

• "Portowcy" próbują się jakoś przedostać pod pole karne Lechii, ale nie mają pomysłu jak to uczynić.

• Marcin Robak zdecydował się na strzał, ale uderzył niecelnie.

• Z dystansu próbuje Grzelczak, jednak niecelny strzał.

• Bliski zdobycia swojej drugiej bramki Sadajew. Dobra centra na głowę Czeczena Grzelczaka, jednak myli się napastnik Lechii.

• Ależ było blisko! Bąk broni strzał Dąbrowskiego.

• Pogoń rozpoczyna. Drugie 45 minut przed nami!

• Zmiana w ekipie Pogoni. Murayama pozostał w szatni, w jego miejsce Kun.

• I koniec pierwszej połowy. Kibice żegnają piłkarzy gwizdami. Lechia po bramkach Sadajewa i Makuszewskiego wygrywa do przerwy 2:0 w Szczecinie.

• Żółto na boisku. Tym razem kartonik dla Mateusza Bąka, za wybicie piłki przed gwizdkiem arbitra.

• Żółta kartka dla Murayamy, a arbiter dolicza 2 minuty.

• Przed szansą ponownie Sadajew, jednak tym razem broni Janukiewicz.

• Za Poparę Rogalski. Fatalny występ Serba.

• Znowu Makuszewski uciekł lewą stroną, zagrał na jedenasty metr do Sadajewa, ten przyjął sobie piłkę i umieścił ją w bramce. Pogoń rozbita.

• Gooooooooooooooooool!!! 0:2!!! Sadajew!

• Żółta kartka dla Deleu.

• Makuszewski urwał się Lewandowskiemu, wpadł w pole karne, obrońcy nie zdążyli doskoczyć, a skrzydłowy Lechii między nogami Janukiewicza pakują piłkę do siatki.

• Goooooooooooooooooool!!! Makuszewski!!! 0:1.

• Akcja Robaka, który urwał się Deleu, napastnik Pogoni wystawił piłkę na 30 metr do Popary, ten strzela, jednak zostaje w ostatniej chwili zablokowany.

• Marcin Pietrowski ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Sadajew sprytnie przepchnął Lewandoskiego, zdołał podać w pole karne, jednak podania te przeciął dobrze Dąbrowski.

• Groźnie pod bramką Janukiewicza. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Makuszewskiego, piłka trafia na głowę Bieniuka, jednak ten uderzył kilka dobrych metrów obok bramki.

• Dla Bieniuka to ostatni sezon jako piłkarz. Obrońca zapowiedział, że po rozgrywkach zakończy karierę.

• Zgadza się. Kontuzja prawdopodobnie kostki powodem zmiany. Jarosław Bieniuk za Krzysztofa Bąka.

• Oj to chyba będzie koniec meczu dla Krzysztofa Bąka. Defensor Lechii pokazał, że chce zmianę. Musiał odnieść uraz w starciu z jednym, z "Portowców". Póki co gramy dalej.

• Znowu pokazał się z lewej strony Grzelczak, jednak po jego dośrodkowaniu piłkę wybija Golla.

• W odpowiedzi Lechia. Indywidualna akcja Grzelczaka, zakończona niecelnym strzałem.

• Znowu gospodarze! Dobre podanie Lewandowskiego do Robaka, a ten niepotrzebnie przyjmował piłkę w polu karnym Lechii i został powstrzymany przez Krzysztofa Bąka w ostatniej chwili.

• Przed szansą Pogoń!!! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego Akahoshiego, na 5 metrze piłkę przyjął sobie Dąbrowski, a jego uderzenie jakimś cudem wybronił Bąk!

• Marcin Robak wychodzi sam na sam z bramkarzem gości, ale, ale... Spalony. Minimalny.

• Niedokładne podanie Murawskiego do włączającego się prawą stroną Frączczaka i od bramki zaczął już Bąk.

• Przy piłce utrzymuję się Lechia.

• Pierwszy gwizdek sędziego i... Zaczynamy!!!

• Przywitanie kapitanów - Radosława Janukiewicza i Mateusza Bąką, czyli dwóch bramkarzy.

• Hymn "Portowców" i piłkarze pojawiają się już na boisku!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już kilka minut. Piłkarze za chwilę pojawią się w tunelu, z którego wyprowadzi ich Jarosław Przybył - arbiter główny dzisiejszego meczu.

• Obie drużyny już na płycie boiska. Rozgrzewka trwa.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Kudła, Koj, Kun, Walski, Rogalski, Ława. Ławka rezerwowych Lechii: Rosa, Stolarski, Bieniuk, Tuszyński, Frankowski, Zyska, Oualembo.

• Sobota, 10 dzień maja, czas na kolejny mecz 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Pogoń po blamażu 0:5 w Krakowie, będzie chciała zrehabilitować się kibicom dzisiaj, podczas starcia z Lechią Gdańsk, która w poprzedniej kolejce również przegrała (0:1) z Legią Warszawa. Ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie wita Was - Mateusz Warianka. Początek o 18:00!