Zawisza Bydgoszcz

0

Lechia Gdańsk

3

• One man show. Patryk Tuszyński zdobył trzy gole, dzięki którym Lechia zrównała się punktami z Jagiellonią. Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Koniec spotkania, Lechia wygrywa aż 3:0 na wyjeździe z Zawiszą.

• Dłużej teraz przy piłce utrzymuje się Zawisza, jednak nic z tego nie wynika.

• Piotr Wiśniewski zszedł z boiska, a w jego miejsce wchodzi Sadajew.

• Mieliśmy przed chwilą rajd Lekovicia, ale temu w ostatniej chwili zabrakło sił i stracił piłkę.

• Dobry strzał na bramkę Kanieckiego, ale bez skutku bramkowego.

• To mógł być gol dla gospodarzy. Świetne dośrodkowanie z prawej strony i nieznacznie głową przestrzelił Vasconcelos.

• Zawisza już chyba pogodzony z losem. Przy piłce goście.

• Zawisza Bydgoszcz - Lechia GdańskZawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk

• Ależ błąd obrony. Tuszyński długo holował sobie piłkę, i kompletnie nie atakowany oddał spokojny strzał, którym pokonał bramkarza!

• Gooooooool! Hat-trick Tuszyńskiego!

• Zawisza nie ma pomysłu na rozegranie akcji w ataku. Ten mecz chyba musi skończyć się wygraną gdańszczan.

• Pazio wchodzi na boisko za Makuszewskiego.

• Dobry strzał Wiśniewskiego sprzed pola karnego, jednak zawodnik Lechii nieznacznie się pomylił.

• Adam Pazio jest szykowany do wejścia na boisko.

• Kolejne dobre prostopadłe podanie Frankowskiego i gdyby obrońca nie interweniował w ostatniej chwili, to Tuszyński wyszedłby sam na sam z Kaczmarkiem.

• Zawisza bije głową w mur jak na razie. A możliwość wyrwania jakiegokolwiek punktu ucieka.

• Vasconcelos mógł zagrozić bramce przeciwnika, jednak w momencie podania od kolegi był na spalonym.

• Zrobiło się groźnie w polu karnym Lechii. Po dośrodkowaniu Dudka z rzutu rożnego niepewnie interweniował Kaniecki, jednak nic dobrego z tego dla Zawiszy nie wyszło.

• Wojciechowski wchodzi za Wójcickiego

• Faulowany był teraz Makuszewski.

• Szykuje się zmiana u gospodarzy. Gotowy do wejścia jest już Paweł Wojciechowski.

• Patryk Tuszyński tym razem się nie popisał i dość mocno przestrzelił sprzed pola karnego.

• Nieudane dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Lechii.

• Vasconcelos uderzył sprzed pola karnego, jednak futbolówka minęła bramkę.

• Wiśniewski dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Kaczmarka.

• Lewczuk faulował teraz Tuszyńskiego, w dość bliskiej odległości od prawej strony pola karnego.

• Zawisza próbuje teraz ataków, ale za dużo w tym wszystkim chaosu. Nie klei się gra gospodarzom.

• Żółta kartka dla Pietrowskiego. Już piąta kara w tym meczu dla Lechii Gdańsk.

• Świetnie zaczęli tę drugą połowę goście, teraz prowadząc dwiema bramkami mogą grać bardzo spokojnie i oczekiwać na ruch przeciwnika.

• Dobry strzał Masłowskiego i jeszcze lepsza interwencja Kanieckiego!

• 2:0 prowadzi Lechia, ale mamy kontrowersję. Czy Tuszyński nie był na spalonym w momencie podania?

• Goooooooool! Tuszyński po raz drugi!

• Zmianę zrobił Ryszard Tarasiewicz. Strąk wszedł za Micaela.

• Marcin Borski gwiżdże, gospodarze wznawiają grę.

• Jak do tej pory mecz wygląda całkiem nieźle, mogliśmy zobaczyć kilka sytuacji pod bramkowych. Prowadzą goście, gdyż to oni byli bardziej skuteczni. Zobaczymy jak sprawa wyglądać będzie w trakcie drugich 45 minut. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• I mamy koniec pierwszej połowy, Lechia prowadzi 1:0

• Masłowski dośrodkował z rzutu wolnego, jednak zrobił to nieudanie.

• Dwie minuty doliczył arbiter do tej pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Makuszewskiego.

• Sprytny strzał Makuszewskiego sprzed pola karnego, ale nieznacznie niecelny.

• W między czasie żółtą kartkę otrzymał Janicki.

• Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Skrzyński, jednak poradzili sobie obrońcy.

• Dobry strzał Masłowskiego sprzed szesnastki, jednak dobrze z tym zagrożeniem poradził sobie Kaniecki.

• Nieźle został on wykonany, ale pogubili się gdańszczanie w szesnastce Zawiszy.

• Rzut wolny dla Lechii na połowie rywala.

• Było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Skrzyńskiego z lewej strony do pustej bramki mógł trafić Lewczuk, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Leković.

• Wójcicki zaatakował prawą stroną, ale został zatrzymany przez gdańszczan.

• Żółta kartka dla Christophera Oualembo.

• Rzut wolny miał Zawisza, jednak Sebastian Dudek trafił w... Łukasza Skrzyńskiego.

• Luis Carlos zakręcił teraz obrońcami Lechii, ale został ostatecznie zatrzymany przez Oualembo.

• Vasconcelos oddał strzał głową po wrzutce z rzutu wolnego, jednak zawodnik Zawiszy nie trafił w światło bramki.

• Żółta kartka dla Piotra Wiśniewskiego.

• A teraz Zyska kontuzjowany schodzi z boiska. W jego miejsce Pietrowski.

• Zagranie w pole karne, Zyska w ostatniej chwili wygarnia piłkę wślizgiem i zalicza świetną asystę przy trafieniu Tuszyńskiego!

• Gooooooooool! 1:0 dla Lechii, Patryk Tuszyński!

• Fatalne dośrodkowanie Lekovicia z rzutu wolnego.

• Dudek faulowany na połowie Zawiszy

• Niezła akcja Skrzyńskiego, ale zabrakło ostatecznie dokładnego dogrania.

• Lechia próbuje atakować, ale wszystkie te próby kończą się mniej więcej na linii pola karnego karnego gospodarzy.

• To mógł być gol dla Zawiszy! Vasconcelos świetnie podał do Wójcickiego, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez Bieniuka

• A teraz Vasconcelos faulowany przez Bieniuka na połowie Lechii.

• Makuszewski faulował Carlosa na połowie Zawiszy.

• Świetne prostopadłe podanie Drygasa z głębi pola do Luisa Carlosa, ale ten potknął się i nie przejął futbolówki.

• Ładna próba kontrataku w wykonaniu gdańszczan, ale Tuszyński wybiegł z piłką za linię końcową boiska.

• Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę Lechii, łapie piłkę Bartosz Kaniecki.

• Zawisza dłużej utrzymuje się przy piłce, goście wyraźnie nastawieni na grę z kontry. Zobaczymy, kto skończy lepiej z takim układem gry.

• Sebastian Ziajka spróbował przed chwilą strzału sprzed pola karnego, jednak uderzył zdecydowanie za lekko i nie mógł tym sprawić kłopotów bramkarzowi.

• Ładna akcja gospodarzy, jednak niedokładnie z lewej strony w pole karne dogrywał Masłowski.

• Skromna grupka fanów Zawiszy próbuje rozkręcić doping dla swoich piłkarzy.

• Vasconcelos przeprowadził akcję z Masłowskim, strzał oddał ten pierwszy, ale piłka minęła bramkę gości.

• Dwa cornery mieli teraz goście. Oba wykonali nieźle, jednak poradzili sobie obrońcy Zawiszy.

• Lechia zaatakowała teraz prawą stroną i wywalczyła rzut rożny.

• Sędzia dał znak, goście zaczynają mecz.

• Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy.

• Piłkarze obu drużyn wyszli już na boisko. Czekamy na ciekawe starcie!

• Arbitrem tego pojedynku będzie pan Marcin Borski z Warszawy.

• Kiedy pierwszy raz w tym sezonie starły się te dwie drużyny, padł remis 1:1. Gola dla Lechii strzelił Piotr Grzelczak, wyrównał Luis Carlos.

• W pierwszej tegorocznej kolejce T-Mobile Ekstraklasy lepiej spisał się Zawisza, który ograł 2:0 na wyjeździe Cracovię. Lechia przegrała 2:3 u siebie z Pogonią Szczecin. Na kogo stawiacie dzisiaj?

• Do pierwszego gwizdka zostało jeszcze troszkę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią do tego meczu, którą przygotował dla Was Marek Stefańczyk. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• Wokół Zawiszy panuje gorąca atmosfera, ale bydgoski zespół wygrywając dzisiaj może utrzymać się w walce o europejskie puchary. Lechia natomiast ma trzy oczka straty do miejsca ósmego i gra o grupę mistrzowską nie jest skończona. Dla obu ekip jest to więc bardzo ważny pojedynek.

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Ciechanowski, Gevorgyan, Hermes, Petasz, Strąk, Witan, Wojciechowski

• Ławka rezerwowych Lechii: Krzysztof Bąk, Mateusz Bąk, Deleu, Grzelczak, Pazio, Pietrowski, Sadajew

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Witamy! Już tylko pół godziny zostało do rozpoczęcia spotkania pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Lechią Gdańsk. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.