Zawisza Bydgoszcz

0

Lechia Gdańsk

2

• Lechia po bardzo dobrze rozegranej drugiej połowie pokonuje Zawiszę 2:0! Cóż, dla trenera Jorge'a Paixao, który poniósł piątą porażkę z rzędu i siódmą w ostatnich ośmiu spotkaniach oficjalnych, w których prowadził Zawiszę, jest to prawdopodobnie koniec przygody z polską piłką. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Zawisza - Lechia 0:2!

• Groźny strzał z dystansu Colaka jeszcze broni Sandomierski! Mogło być 0:3!

• Trela łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne.

• Z rzutu rożnego dla Zawiszy nie było zagrożenia dla bramki Treli.

• Cztery minuty doliczone.

• Schodzi z boiska Pawłowski, a wchodzi Grzelczak.

• Trela jeszcze opatrywany po swojej niefrasobliwej interwencji. Były bramkarz Piasta szybko wraca jednak do gry i gramy dalej.

• Fatalny błąd Treli w interwencji na przedpolu, ale koszmarnie uderzył Alvarinho i posłał piłkę nad bramką!

• Długa piłka na skrzydło, fatalny błąd Luisa Carlosa, a Makuszewski wychodzi sam na sam i potężnym strzałem pokonuje Sandomierskiego! Lechia zwycięży w Bydgoszczy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Maciej Makuszewski!

• Makuszewski zakręcił w polu karnym rywalem, po chwili się przewrócił i domagał się rzutu karnego, ale sędzia Musiał z nim się nie zgodził.

• Ledwie kilka minut do końca spotkania. Czy Zawisza jest jeszcze w stanie wyrównać?

• Długa piłka w pole karne do Ziajki, ale ten przegrywa pojedynek siłowy z Valente.

• Żółta kartka dla Janickiego za niebezpieczne zagranie wobecDrygasa.

• Dobra szansa dla Zawiszy! Po centrze Geworgiana odchylony Vasco z kilku metrów główkował obok bramki Treli!

• 1 564 widzów na spotkaniu w Bydgoszczy.

• Sandomierski dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu Aleksicia, a po chwili w polu karnym Zawiszy został zablokowany Makuszewski.

• Po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez gospodarzy Micael uderzył głową zbyt lekko, by zaskoczyć Trelę.

• Geworgian wchodzi w miejsce Anestisa.

• Po rzucie rożnym dla Lechii to gospodarze mieli okazję do kontry, ale jej nie wykorzystali, bo źle zagrał Alvarinho.

• Pawłowski lewą stroną z łatwością minął rywala, ale jego zagranie przed bramkę przerwał Micael. Rzut rożny, tymczasem Anestis ma spore problemy fizyczne.

• Sandomierski! Wychowanek Jagiellonii broni uderzenie z 18 metrów Aleksicia, a następnie także dobitkę Makuszewskiego!

• Nawotczyński wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Makuszewskiego.

• Alvarinho zmienia Wagnera w ekipie gospodarzy.

• Sandomierski pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Borysiuka.

• Lechia zdecydowanie się ożywiła po zdobyciu gola. Teraz mecz toczy się pod dyktando gdańszczan.

• Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk

• Lechia atakuje. Sandomierski musiał ponownie piąstkować po wrzutce Makuszewskiego z narożnika boiska.

• Sandomierski skutecznie piąstkował po dośrodkowaniu Makuszewskiego, a po chwili kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z dystansu Aleksicia!

• Rzut rożny dla Lechii po akcji Pawłowskiego.

• Szansa dla Zawiszy, ale Valente zdołał powstrzymać w polu karnym Wójcickiego, a po chwili uderzenie Vasco zostało zablokowane.

• Teraz w podobnej sytuacji Tomasz Musiał zachował się niekonsekwentnie, bo nie ukarał kartką Janickiego za faul na Vasco. Długą piłkę posłaną w pole karne przez Wójcickiego chwyta Trela.

• Żółta kartka dla Fleurivala za faul taktyczny Pawłowskiego.

• Kapitalna indywidualna akcja Colaka, który poradził sobie w siłowym pojedynku z Micaelem, rozpędzony minął Nawotczyńskiego i płaskim strzałem pokonał z kilkunastu metrów Sandomierskiego! Lechia prowadzi w Bydgoszczy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Antonio Colak, co za bramka!

• Vasconcelos centruje w pole karne, gdzie dobrze asekurował swoich partnerów Możdżeń.

• Sandomierski łapie długą piłkę posłaną w pole karne w kierunku Antonio Colaka.

• W odpowiedzi niezły strzał z dystansu Wójcickiego trafia tylko w boczną siatkę bramki Treli!

• Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego na drugi słupek w kierunku Vranjesa, ale ten naciskany przez Anestisa uderzył głową niecelnie!

• Pawłowski w indywidualnej akcji wyjechał poza linię końcową.

• Wznawiamy grę!

• Aleksić zmienia Malbasicia w przerwie spotkania.

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Bydgoszczy. Za chwilę zamelduje się na boisku Danijel Aleksić.

• Po początkowej dominacji Zawiszy, spotkanie szybko stało się wyrównane i jednocześnie bardzo słabe. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i może zmieni się to w drugiej połowie.

• Tuż po rozegraniu rzutu rożnego sędzia Musiał kończy pierwszą połowę. Bez bramek w Bydgoszczy.

• Jeszcze na koniec pierwszej połowy jest rzut rożny dla Lechii.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Kamil Drygas huknął z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka nieznacznie minęła bramkę Treli!

• Szansa dla Lechii! Po odbitym dośrodkowaniu Vranjesa piłka spada pod nogi Pawłowskiego, ale ten po zbyt długim zastanowieniu uderza i zostaje zablokowany przez gospodarzy!

• Vasconcelos zdołał spod linii końcowej dośrodkować piłkę w pole karne, gdzie Luis Carlos faulował interweniującego Trelę.

• Na spalonym znowu znalazł się Malbasić.

• Nawotczyński jeszcze ucierpiał w tym starciu w polu karnym, tymczasem powtórki nie pokazują jednoznacznie, czy Zawiszy należał się rzut karny.

• Mamy kontrowersję! Vasco był chyba ściągany w polu karnym przez Valente, ale sędzia puszcza grę, a Nawotczyńskiego przed bramką uprzedził Valente!

• Kolejna bardzo ładna akcja kombinacyjna Zawiszy, Wójcicki przedarł się prawą stroną w pole karne i szukał Luisa Carlosa, ale zablokował go jeszcze Pietrowski, który przeniósł się na lewą obronę. Tylko rzut rożny.

• Stracił cierpliwość trener Machado do fatalnie dysponowanego Mirandy i już teraz zmienia go Możdżeń.

• Kolejna centra Wójcickiego, doszedł do piłki Vasco, ale uderzył w ją głową w niezbyt skoordynowany sposób.

• Wójcicki dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Lechii, gdzie Pietrowski posyła piłkę na rzut rożny.

• Pół godziny za nami. Micael faulował brutalnie Colaka w środku pola i ogląda żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla Zawiszy, Fleurival zdecydował się na strzał z bardzo daleka, ale piłka trafia w jednego z graczy gości.

• Colak złapany na pozycji spalonej.

• Teraz z kolei Pawłowski fauluje przy linii końcowej Anestisa.

• I już faul w ofensywie Vasco na Janickim. Piłka dla Lechii.

• I jest zmiana. Vasco za Porcellisa.

• Vasconcelos już gotowy do gry, tymczasem Porcellis schodzi niemalże ze łzami w oczach z boiska.

• Jakiejś kontuzji doznał teraz Rafael Porcellis. Będzie potrzebna zmiana.

• Wójcicki na skrzydle znowu poradził sobie z Mirandą i zagrał w pole karne do Porcellisa, który jednak nie opanował piłki.

• Nie ma co ukrywać, po niezłym początku w wykonaniu gospodarzy nie jest to teraz dobre widowisko.

• Colak i Malbasić minęli się z piłką w polu karnym Zawiszy po wrzutce Makuszewskiego.

• Kontra Zawiszy, ale rozpędzony Wójcicki zdobywa tylko korner dla niebiesko-czarnych.

• Obrońcy Zawiszy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Vranjesa.

• Luis Carlos faulował Makuszewskiego około 40 metrów od bramki Sandomierskiego. Rzut wolny dla Lechii.

• Moment tzw. 'kopaniny' na murawie w Bydgoszczy.

• Bydgoszczanie radzą sobie z kolejną centrą Makuszewskiego, po chwili zrobiło się zamieszanie w polu karnym Zawiszy, ale wyjaśniają sytuację gospodarze.

• Malbasić zdobywa kolejny korner dla lechistów.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i bardzo niedokładne uderzenie głową Valente. Piłka dla gospodarzy.

• Do akcji ofensywnej podłączył się prawym skrzydłem Janicki, ale niedokładnie centrował w pole karne do Colaka, a po chwili Makuszewski został powstrzymany przez Drygasa. Rzut rożny dla gości.

• Wagner!!! W środku pola faulowany był Anestis, ale gospodarze ruszyli z atakiem, Wójcicki dośrodkował na głowę Wagnera, ale ten w świetnej sytuacji spudłował z kilku metrów!

• Teraz z kolei Wójcicki wykłada piłkę na 16. metr do Wagnera, ale ten uderza wysoko nad poprzeczką!

• Zawisza wciąż w ataku, dobra długa piłka na skrzydło do Ziajki, ale tego dośrodkowanie było zdecydowanie zbyt długie.

• Wagner!!! Porcellis był przed polem karnym faulowany przez Janickiego, ale piłka spadła pod nogi Wagnera, którego bardzo mocny strzał obronił Trela!

• Kapitalny długi cross na skrzydło Nawotczyńskiego do Wagnera, ten na skraju rzutu wolnego przewraca się w starciu z Mirandą, ale sędzia Musiał nakazuje grać dalej.

• Faul w środku pola Borysiuka na Wójcickim.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy! Lechia przy piłce!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami obu drużyn są Kamil Drygas (Zawisza) oraz Rafał Janicki (Lechia).

• Na trybunach stadionu w Bydgoszczy znaleźli się m.in. Mariusz Piekarski i Czesław Michniewicz.

• Sędzią tego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

• Kogo brakuje w obu drużynach? W Lechii nie ma kontuzjowanych Lekovicia, Bąka i Wiśniewskiego, zawieszonego Sadajewa, a także piłkarzy, którzy nie zmieścili się w osiemnastce, czyli Stolarskiego i Buksy. W Zawiszy wciąż kontuzjowani są Kaczmarek, Masłowski oraz Goulon, a ponadto dzisiaj nie zagrają Samuel, Petasz oraz Joshua Silva.

• Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Mateusz Możdżeń, Mavroudis Bougaidis, Adam Dźwigała, Daniel Łukasik, Danijel Aleksić, Piotr Grzelczak.

• Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Paweł Strąk, Vahan Gevorgyan, Korneliusz Sochań, Bernardo Vasconcelos, Álvarinho, Jorge Kadú.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W Lechii mamy aż trzech debiutantów: Colaka, Malbasicia i Mirandę.

• W minionym sezonie oba kluby w lidze mierzyły się trzykrotnie. W rundzie zasadniczej w Gdańsku padł remis 1:1 po trafieniach Piotra Grzelczaka i Luisa Carlosa, natomiast w Bydgoszczy to Lechia pewnie zwyciężyła 3:0 po hattricku Patryka Tuszyńskiego. W grupie mistrzowskiej na stadionie Zawiszy padł bezbramkowy remis.

• Mimo nie najlepszego startu, szkoleniowiec Lechii, Joaquim Machado, może być jeszcze spokojny o pracę, choć nie ma wątpliwości, że każda kolejna niepotrzebna strata punktów może zmniejszać cierpliwość włodarzy Lechii do jego osoby.

• Lechia Gdańsk w tym sezonie również nie przekonuje. Gdańszczanie zdołali tylko pokonać Piasta (3:1) oraz Podbeskidzie (1:0), a poza tym zremisowali szczęśliwie z Jagiellonią 2:2, a także przegrali z Lechem Poznań (1:2) i Wisłą Kraków (1:3). Przez to biało-zieloni, pomimo dużych aspiracji przed sezonem, zajmują dopiero dziewiąte miejsce.

• Jak dobrze wiadomo, prezesi polskich klubów nie są specjalnie cierpliwi i w związku z tym już mówi się, że portugalski szkoleniowiec niebiesko-czarnych, Jorge Paixao, gra dzisiaj o swoją posadę. Porażka może skutkować jego zwolnieniem jeszcze przed końcem sierpnia.

• Jesteśmy już po pięciu kolejkach nowego sezonu i trzeba uczciwie przyznać, że oba zespoły nie zaczęły najlepiej nowych rozgrywek. Zawisza Bydgoszcz po zwycięstwie na inaugurację z Koroną Kielce 2:0 poniósł cztery porażki z rzędu: z Jagiellonią (1:3), Śląskiem (1:2), Podbeskidziem (1:2) i Górnikiem Łęczna (2:5), przez co niebiesko-czarni zajmują z trzema punktami na koncie czternaste miejsce.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Lechią Gdańsk.