Thomas FOCH Heesen [KOMENTARZ]

jac
Thomas von Heesen
Thomas von Heesen Aleksandra Sieczka
Pora to w końcu napisać: trener Lechii wini wszystkich za porażki, tylko nie siebie. A przecież także za nie odpowiada. Wczoraj w meczu z Cracovią w ogóle nie zareagował na perspektywę gry w dziesiątkę przez 85 minut.

Niemiec na pomeczowej konferencji prasowej, nim odwrócił się na pięcie lekceważąc pytania z sali, wypalił: - Spotkanie skończyło się dla mnie w 6 minucie, kiedy Michał Mak obejrzał czerwoną kartkę.

Zdanie to jest skandaliczne. Oto trener, który wszystkich dookoła poucza, wszystkim wytyka błędy i ograniczenia, publicznie przyznał, że nie miał planu na rywalizację w osłabieniu, więc po prostu pozwolił Cracovii działać. I przedłużeniem tej mentalnie chorej myśli byli niestety jego piłkarze, którzy zaprosili drużynę przeciwną do własnego pola karnego. Skończyło się tak jak skończyć się musiało, czyli na poddańczym 0:3.

Doprawdy grając w dziesiątkę nie da się czegokolwiek wskórać lub przynajmniej przegrać z godnością? Kto jak kto, ale Thomas von (w zasadzie to nie von, a foch z racji obrażania się na piłkarzy) Heesen powinien o tym wiedzieć doskonale – np. jeszcze z czasów kariery zawodniczej w HSV Hamburg. Trafił się mu pewnie niejeden mecz, w którym trzeba było walczyć w dziesiątkę a mimo to wynik końcowy okazał się być dla niego satysfakcjonujący. Po co zatem wczoraj powiedział, że mecz trwał ledwie 6 minut? Bo Mak zszedł? My tego nie kupujemy. Zalatuje to raczej wywieszeniem białej flagi.

Jeżeli chodzi o Heesena, to znamy na razie jego jedną twarz – to twarz demotywatora, totalnego krytyka. Być może na początku pracy z zespołem było to uzasadnione; szczególnie w przypadku Sebastiana Mili i Sławomira Peszki, którzy zupełnie zapomnieli o swoich zadaniach. Teraz jednak, kiedy już zostali konkretnie zrugani, wymagają oni (i nie tylko oni) wsparcia, bojowego okrzyku, a nie fochów i smęcenia, że mecz się skończył po 6 minutach.