Lechia rozbiła Panathinaikos 4:0! "Gramy o mistrza!" (ZDJĘCIA)

jac
Siedem tysięcy widzów oklaskiwało piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy w ostatnim sparingu przed nadchodzącym sezonem rozbili 4:0 utytułowany zespół z Grecji, Panathinaikos Ateny. Gole strzelili Bartłomiej Pawłowski, Rafał Janicki, Piotr Grzelczak i Maciej Makuszewski.

Zobacz więcej zdjęć ze sparingu Lechia - Panathinaikos!

Mecz, który rozegrano na starym stadionie Lechii przy Traugutta, poprzedziła oficjalna prezentacja drużyny. Zaprezentowano na niej nowego trenera, Quima Machado i jego podopiecznych. Fanom przybliżono sylwetki trzynastu zawodników, których pozyskano w letnim okienku. Przedstawiono także trzy komplety strojów przygotowane przez markę Saller.

Prezentację biało-zielonych wzbogaciły też wydarzenia towarzyszące, jak choćby muzyczny koncert Golden Life. Głównym punktem sobotniej imprezy był jednak prestiżowy sparing z Panathinaikosem. Starcie z Grekami było ostatnim i najważniejszym sprawdzianem przed rozpoczęciem ligi. Lechiści bez wątpienia zdali egzamin. Spotkanie wygrali wysoko i zasłużenie. Pochwały dla nich są tym większe, że w drużynie przeciwnej zagrali tacy piłkarze, jak np. Chorwat Mladen Petrić.

Wszystkie cztery gole padły w drugiej połowie. Wynik otworzył skrzydłowy Bartłomiej Pawłowski. Później grające w dziesiątkę "Koniczynki" dobili kolejno: stoper Rafał Janicki, pomocnik Piotr Grzelczak oraz skrzydłowy Maciej Makuszewski. Wynik mógł być wyższy, ale Vranjes nie wykorzystał rzutu karnego, którego podyktowano po faulu na Makuszewskim.

Kibice Lechii doskonale bawili się podczas sobotniego meczu - nie tylko ze względu na grę i wynik zespołu. Dla nich był to bowiem sentymentalny powrót na stadion, na którym świętowali największe sukcesy klubu. W pierwszej połowie zaprezentowali nawet oprawę wzbogaconą o flary dymne. Sędzia na moment musiał przerwać spotkanie, ponieważ zadymienie uniemożliwiało grę.

Lechia Gdańsk - Panathinaikos Ateny 4:0 (0:0)
Bartłomiej Pawłowski 67' , Rafał Janicki 73', Stojan Vranjes 77', Maciej Makuszewski 79'

Żółte kartki: Zaur Sadajew - Abdul Ajagun, Zeca
Czerwona kartka: Nikos Karelis
Widzów: około 7000.

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković – Maciej Makuszewski (86' Przemysław Frankowski), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski (46' Piotr Grzelczak), Bartłomiej Pawłowski (81' Danijel Aleksić) – Zaur Sadajew (70' Adam Buksa)