Legia Warszawa

1

FC Midtjylland

0

• Druga połowa była bardziej zachowawcza w wykonaniu obu stron. Sytuacji było jak na lekarstwo, ale największej "wiatru" robił rezerwowy gości, Awer Mabil. Co ważne, wicemistrzowie Polski zdobyli dzisiaj komplet punktów i powalczą o awans 10 grudnia w Napoli (komplet punktów).

Drugie miejsce zajmują Duńczycy (6 "oczek), a Legia ma 4 punkty. Tabelę z podobnym bilansem, ale słabszym bramkowym, zamyka Club Brugge.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski. Zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Po rzucie rożnym oraz walcie Bereszyńskiego w narożniku sędzia kończy mecz! Legia wygrywa z FC Midtjylland i pozostaje w walce o awans do fazy pucharowej Ligi Europy!

• Andersen z problemami paruje do boku strzał Kucharczyka z 15 metrów!

• Koniec meczu w Club Brugge. Napoli wygrywa 1:0

Onuachu skutecznie powstrzymany w "szesnastce" Legii przez Lewczuka.

• Nemanja Nikolić schodzi z boiska. Na ostatnie (doliczone) trzy minuty wchodzi Marek Saganowski.

• Nikolić chciał piętką skierować piłkę do siatki po podaniu Bereszyńskiego z prawego skrzydła! Minimalnie przestrzelił!

• Onuachu znowu spóźniony w polu karnym Legii. Kontra Legii i Żyro sfaulowany przez Royera. Legionista przejechał kilka metrów obok trenera.

• Kibice Legii śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

• Żyro znokautował Sviatchenkę przy wyskoku do górnej piłki. Kapitan gości przegrał pierwszy pojedynek główkowy, ale to ze względu na faul pomocnika Legii, który ogląda żółtą kartkę.

• Bereszyński zakręcił na prawym skrzydle Novakiem. Zagrał na wprost bramki do Nikolicia, ale Sviatchenko wybija piłkę na rzut rożny.

• Nikolić objechał Andersena na 15. metrze, ale akcję Węgra przerwał Andre Marriner - spalony

• Poulsen musiał ratować się i swój zespół przed kontrą łapiąc Kucharczyka w zapaśniczym stylu. Żółta kartka wędruje na konto Duńczyka.

• Kolejna okazja napastnika FCM, ale Lewczuk zablokował jego strzał.

• Świetna interwencja Malarza na linii 16. metra! Zdecydowanym wślizgiem wybił piłkę przed nadbiegającym Onuachu!

• Ivan Trickovski schodzi, wchodzi Michał Żyro.

• Fatalne dośrodkowania Poulsena i kontra Legii przerwana przez Trickovskiego tuż za linią środkową. Macedończyk najprawdopodobniej naciągnął pachwinę i będzie konieczna zmiana.

• Onuachu przedłużył piłkę po centrze w pole karne do Royera, lecz w porę zorientował się Lewczuk. Po chwili kolejne dalekie zagranie do Mabila nie znajduje adresata. Malarz wznawia grę od bramki.

• Nikolić na prawym skrzydle. Nabił Hansena i gospodarze maja aut w pobliżu chorągiewki.

• Goście przez 40 minut grają w.. 10,5. Onuachu tylko biega nieporadnie po boisku. Rzadko dostaje piłkę od kolegów z drużyny.

• Optymistyczne podanie Kucharczyka w pole karne do wbiegającego Bereszyńskiego. Obrońcę Legii skutecznie powstrzymał Hansen, który pozwolił piłce opuścić murawę.

• Lewczuk bez wysiłku powstrzymał Onuachu na 25. metrze. Gdyby nie on, to goście mieliby klarowną sytuację do wyrównania.

• Trickovski przejął bezpańską piłkę. Popędził na bramkę przyjezdnych i uderzył w stronę dalszego słupka. Brakowało co najmniej dwóch metrów.

• Nikolić na lewym skrzydle jako dośrodkowujący to nie jest dobry pomysł. Tym bardziej, że jego wrzutka została zablokowana.

• Atak gości jedynie do odhaczenia w statystykach. Malarz z "piątki".

• Glen Riddersholm przeprowadza ostatnią zmianę. Kristoffer Olsson kończy dzisiaj swój występ. Na murawie pojawia się Martin Pusić.

• Lewczuk niespodziewanie podłączył się do akcji ofensywnej Legii! Pociągnął z piłką ponad 20 metrów i uderzył z lewego narożnika pola karnego w środek bramki czym ułatwił Andersenowi w interwencji!

• Sviatchenko ma stuprocentową skuteczność w walce o górną piłkę... w obu polach karnych. Nieudanie zgrał piłkę do Mabila, który bardzo ożywił grę ofensywną gości.

• Wymuszona zmiana w ekipie gospodarzy. Strzelca jedynego gola, Aleksandara Prijovicia, zastępuje Guilherme. Szwajcar od blisko dwóch minut był poza boiskiem.

• Mabil dostaje świetną piłkę ze skrzydła i strzela z woleja nad poprzeczką!

• Pojedynek Mabila z Bereszyńskim na prawej stronie. Piłkarz z Kenii wygrał bitwę, ale nie wojnę z "wojskowym" - obrońca Legii zdołał odzyskać piłkę i zapoczątkować kontrę.

• Kucharczyk uciekł prawą stroną, ale doskoczył do niego Olsson i spowodował upadek skrzydłowego Legii. Szarpana gra w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

• Onuachu powinien bardziej patrzeć na ustawienie obrony przeciwnika. Dał się złapać na kilkumetrowego spalonego.

• Mabil strzela z 25 metrów na wiwat. Malarz z "piątki.

• Uderzenie Vranjesa mija prawy słupek bramki Andersena!

• Starcie "28" na lewej stronie. Broź łamiąc akcję do środka został zahaczony przez Romera. Rzut wolny dla gospodarzy, jednak słabe dośrodkowanie w pole karne. Po chwili Broź znowu został sfaulowany przez Olssona. Do bramki ok. 30 metrów.

• Prostopadłe podanie do Trickovskiego, który nie zdążył wrócić ze spalonego.

• Jeszcze raz Mabil zagrywa w pole karne. Lewczuk na chwilę wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię boczną.

• Kontra Legii. Broź na lewej stronie przełożył piłkę do lepszej nogi i dośrodkował w "szesnastkę" do Nikolicia. Sviatchenko pewnie główkuje poza własne pole karne. W odpowiedzi Mabil wrzuca z lewej flanki za głęboko. Malarz łapie piłkę.

• Goście zaczęli z dużym animuszem. Techniczny błąd Trickovskiego ok 35 metrów od własnej bramki. Malarz wychodzi na przedpole i na raty łapie piłkę.

• Malarz łapie piłkę po strzale głową... Sviatchenki.

• Ostre i spóźnione wejście Dudy w Royera. Żółta kartka dla Słowaka.

• Legioniści zaczynają ze środka!

• Awer Mabil zastępuje bezbarwnego Pione Sisto.

• Wracamy na drugie trzy kwadranse przy Łazienkowskiej. W składzie gości będzie kolejna zmiana.

• Dobre trzy kwadranse (z okładem) w wykonaniu wicemistrzów Polski. Składne akcje mogły przyspieszyć (w niewielkim stopniu) bicie serca Duńczyków. Legia mogła szybko objąć prowadzenie, ale Nikolić posłał piłkę do siatki będąc na spalonym.Potem zmarnował wyborną sytuację sam na sam. Co nie wyszło Węgrowi, udało się Szwajcarowi, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Lewczuka.

Goście zagrażali Malarzowi wyłącznie po stałych fragmentach gry. Najczęściej strzelał (głową) Sviatchenko, ale ten ma bardzo rozregulowany celownik...

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Angielski rozjemca patrzy na zegarek i gwiżdże oznajmiając przerwę.

• Poulsen chciał technicznym uderzeniem zza pola karnego posłać piłkę za kołnierz Malarza. Fatalnie przestrzelił - brakował kilku metrów by trafił w okienko.

• Jodłowiec w walce bark w bark wypchnął Onuachiego poza linię boczną. Dodatkowo rosły snajper gości stracił równowagę. Jednak nie ma mowy o faulu.

• Sparv upomniany żółtą kartką przez sędziego za faul

• Andre Marriner dolicza aż 4 minuty do pierwszej połowy.

• Prijović walczył w parterze z dwoma obrońcami FC Midtjylland w narożniku pola karnego. Wślizgiem zagrał na 12. metr do Nikolicia, którego natychmiastowy strzał został zablokowany!

• Stałe fragmenty gry gości są teoretycznie łatwe do przewidzenia: dośrodkowanie w stronę Sviatchenki. Tak było po rzucie wolnym wybitym przez Novaka. Kapitan gości uderzył głową nad poprzeczką.

• Kucharczyk zagrywa w pole karne do Nikolicia. Uczynił to jednak za mocno - Andersen łapie piłkę.

• A w Belgi SSC Napoli wychodzi na prowadzenie po golu Chiricesa.

• Piękny gol głową Aleksandara Prijovicia

• Romer pociągał za koszulkę Dudę przez kilka metrów na lewej stronie boiska. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Sviatchenko stanął na linii podania Bereszyńskiego do będącego w polu karnym Nikolicia.

• Wymuszona zmiana w FC Midtjylland. W miejsce kontuzjowanego Mortena Rasmussena pojawia się dwumetrowy 18-latek, Paul Onuachu.

• Atak pozycyjny i gra w przewadze przynosi fantastyczny efekt! Legia zamknęła rywala przed jego polem karnym. Wycofaną piłkę dostaje Lewczuk, który świetnie centruje w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Prijović, który strzałem głową w okienko otwiera wynik spotkania!

• GOL, ALEKSANDAR PRIJOVIĆ!!!

• Rasmussen raczej na pewno nie dogra tego meczu do końca. Napastnik gości jest poza murawą. Szykuje się zmiana.

• W meczu Club Brugge - SSC Napoli również bez goli. Natomiast Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w meczu z Celtikiem (w Szkocji jest 1:1)

• Broź szczęśliwie przedarł się lewą stroną i zagrał niedokładnie do Prijovicia. Temu w sobie znany sposób udało się zagrać w pole karne do Nikolicia, ale ten z kilku metrów trącił futbolówkę - bo nazwanie tego strzałem byłoby nadinterpretacją - do "koszyczka" Andersena!

• Legioniści oddają piłkę w geście fair play.

• Hansen wybija piłkę poza biosko - Sparv od dłuższego czasu leżał na murawie po ostrym wejściu Prijovicia. Krótka przerwa w grze. Prijović vs. Sparv

• Górne podanie w stronę Nikolicia nie trafiło do adresata, ale futbolówka trafiła na 25. metr do Dudy. Ten szukał błyskawicznym zagraniem Prijovicia w polu karnym gości. Górą Romer.

• Atak gości lewą spalił na panewce - Kucharczyk skutecznie powstrzymał Sisto. Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Na trybunie m.in. selekcjoner Adam Nawałka i Tomasz Iwan.

• Akcja Sisto na lewej flance. "Złamał" akcję w stylu Robbena i huknął w stronę bliższego słupka! Na jego nieszczęście piłka przeleciała nie od tej strony co chciał. Malarz od bramki.

• Jednak nie - Hansen pozostaje na murawie. Przydadzą się jego wyrzuty z autu.

• Kontra Legii. Nikolić zagrywa wzdłuż linii 16. metra do nadbiegającego Trickovskiego. Zagranie było trochę za mocne, przez co Macedończyk miał utrudnione zadanie by od razu uderzyć. Zagrał jednak do Kucharczyka, lecz ofiarna interwencja Hansena przerwała akcję gospodarzy. Obrońca gości naciągnął pachwinę i chyba będzie konieczna zmiana.

• Hansen wyrzuca piłkę z autu. Po zamierzaniu w polu karnym Malarz z najwyższym trudem broni strzał Sviatchjenki z pięciu metrów! Bramkarz jeszcze dostał w głowę kolanem walczącego o możliwość dobitki Rasmussenem!

• Przebojowa akcja Kucharczyka prawą flanką zakończyła się fiaskiem. Goście spokojnie wyszli z opresji.

• Niepewna interwencja Brozia w defensywie. Chciał zagrać do bramkarza, a posłał piłkę poza linię końcową. Pierwszy korner dla FC Midtjylland. Sviatchenko wyskoczył wyżej od pilnującego go Lewczuka, lecz strzelił nad poprzeczką.

• Wyrzut z autu w stylu złotoustego Tomasza Hajty w pole karne Legii. Mierzący prawie 2 m wzrostu Sparv źle strącił piłkę.

• Olsson strzela zza pola karnego obok bramki.

• Gospodarze przez moment muszą grać w "dziesiątkę". W starciu o piłkę ucierpiał Jodłowiec i w asyście medyków opuścił murawę. Szybko na nie wrócił.

• W odpowiedzi Sviatchenko strzela głową po dalekim wyrzucie piłki z autu! Uderzył nad poprzeczką bramki Malarza!

• Nikolić dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego! Strzela po dalszym słupku i pokonuje Andersena! Radość gospodarzy nie trwała długo - Węgier był na spalonym! Legia - FC Midtjylland

• Nikolić centruje w pole karne w stronę Prijovicia, ale ten jest skrupulatnie kryty przez obronę. W pierwszych pięciu minutach zawodnikom Glena Riddersholma nie udało się wyjść poza linię środkową,

• Prijović musiał szybko składać się do strzału po tym, jak dostał piłkę w "szesnastce" gości. Hansen zdołał w ostatniej chwili wygarnąć piłkę Szwajcarowi.

• Bez zagrożenia i goście wychodzą z opresji. Piłka jednak jak bumerang wraca w posiadanie legionistów. Prijović dwukrotnie zdołał dośrodkować z lewej strony. Za każdym razem piłkę łapie Andersen.

• Po interwencji Sviatchenki "Wojskowi" mają drugi rzut rożny. I jeszcze jeden - prawą stroną próbował przedzierać się Bereszyński.

• Pierwsza akcja Duńczyków nie przyniosła zagrożenia pod bramką Malarza. W odpowiedzi Legia zaatakowała prawą stroną. Rzut rożny.

• Gwizdek sędziego i goście zaczynają spotkanie przy Łazienkowskiej!

• "Czwórkowi" kapitanowie przy Andre Marinnerze - Igor Lewczuk i Erik Sviatchenko Legia - FC Midtjylland

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Gospodarze oczywiście w białych strojach z czarnym skośnym pasem, FC Midtjylland na czerwono! Legia - FC Midtjylland

• Przenosimy się na Łazienkowską! Przypominam, że Legia chcąc przedłużyć nadzieje na awans z drugiego miejsca musi dzisiaj uczynić pierwszy krok jakim jest wygrana dwiema bramkami.

• (Angielska) obsada sędziowska dzisiejszego spotkania

• sędzia główny: Andre Marriner
    • liniowi: Mike Mullarkey i John Brooks
    • sędzia techniczny: Michael Salisbury
  • Do rozpoczęcia spotkania jeszcze kilka chwil, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Konrada Kryczki:

• Ciekawe jaką oprawę przygotowali na dzisiaj kibice Legii. Za odpalenie rac podczas meczu ze Śląskiem Wrocław warszawski zespół został ukarany przez Komisję Ligi na 30 000 złotych.

• Legia zaś zagra w "komplecie" mimo kilku absencji. Brakuje m.in. Michała Pazdana i Jakuba Rzeźniczaka.

• W czasie trwania tej relacji będą pojawiały się doniesienie z Brugge, gdzie miejscowy Club Brugge zagra z (rezerwowym) SSC Napoli. Goście są już niemal pewni awansu.

• Ważny jest element zaskoczenia. U gości... brakuje jednego zawodnika ;)

• Rezerwowi Legii: Kuciak, Brzyski, Kopczyński, Guilherme, Żyro, Saganowski, Piech.

• Rezerwowi gości: Raahauge, Lauridsen, Banggaard, Duelund, Mabil, Pusić, Onuachu.

• Zanim przejdziemy do teraźniejszości, zróbmy mało krok do przeszłości. W pierwszym spotkaniu, notabene otwierającym fazę grupową, legioniści pod wodzą Henninga Berga przegrali na wyjeździe 0:1 po samobójczej bramce Michała Kucharczyka.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

• Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. W sumie tylko ona pozostaje Legii by myśleć o fazie pucharowej Ligi Europy. A nadziei trzeba też pomóc - za 45 minut wicemistrzowie Polski zmierzą się z FC Midtjylland.