Legia Warszawa

1

KSC Lokeren

0

• Legia wymęczyła dziś zwycięstwo nad Lokeren! Bramka Radovicia okazuje się bezbłędna i to zespół Henninga Berga zdobywa trzy punkty w tym spotkaniu! Dziękujemy za uwagę - z Pepsi Areny relacjonowali to spotkanie Kuba Seweryn i Konrad Kryczka.

• Koniec! Trzy punkty zostają w Warszawie!

• Kapitalna kontra Legii! Kucharczyk do Saganowskiego, a ten nieznacznie zbyt lekko do wychodzącego sam na sam Radovicia! Tylko korner.

• Schodzi z boiska Duda, a w jego miejsce Saganowski.

• Mnóstwo centr w pole karne Legii, ale na razie obrońcy Wojskowych są niemal bezbłędni!

• Dossa nie trafił w piłkę po ostrej centre Vanakena, ale Kuciak był czujny! Trzy minuty doliczone.

• Wrzutka z lewego skrzydła Dutry i pewna interwencja w polu karnym Jodłowca. Piłka szybko wraca jednak do Belgów. To będzie ciężka końcówka.

• Rzut wolny dla Lokeren - długą piłkę w pole karne autorstwa Vanakena łapie jednak Kuciak! Słowak także po chwili chwyta zablokowaną przez Brozia piłkę. Prawy obrońca Legii zatrzymał efektowną szarżę Abdurahimiego!

• Kucharczyk po podaniu Żyry pakuje piłkę do siatki, ale był na spalonym! Gol nieuznany!

• Kolejna szansa do kontry po świetnym podaniu Radovicia, ale Duda 'zabrał' piłkę Kucharczykowi i ją stracił!

• Rzeźniczak wybił piłkę na rzut rożny. Lokeren przycisnęło.

• Kartka dla Żyry za faul taktyczny.

• Pokaz niezwykle ambitnej walki w środku pola z obu stron. Vrdoljak zdobywa piłkę dla Legii.

• Prosta strata Brozia na własnej połowie, ale obronca Legii naprawia swój błąd blokując uderzenie Patosiego! Korner.

• De Pauw zostaje zmieniony przez Patosiego.

• Kucharczyk urwał się na lewej flance obrońcy i szukał przed bramką Żyry, ale ten nie trafił w piłkę! Mogło być 2:0!

• Dutra dośrodkowuje piłkę wprost w ręce Kuciaka.

• Vanaken ukarany żółtą kartką za faul na połowie Legii na Radoviciu.

• Radović przejął piłkę we własnej szesnastce i starał się uruchomić kontrę, ale zagrał zbyt mocno do Kucharczyka.

• Overmeire uderza zza pola karnego, a odbita piłka wychodzi na rzut rożny.

• Dutra nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Galitsiosa. Tymczasem Rzeźniczak ogląda żółtą kartkę.

• Dobre zagranie na skrzydło do Brozia, ale jego podanie przed bramkę zostało zablokowane przez obrońcę Lokeren, podobnie jak strzał z dystansu Vrdoljaka kilka sekund później.

• Druga zmiana w Lokeren. Schodzi Leye, wchodzi Junior Dutra.

• 20 minut do konca spotkania. Legia ma korzystny wynik, ale to wciąż nie jest nic pewnego. Druga bramka 'zabiłaby' to spotkanie, ale na tę się nie zapowiada.

• Festiwal nieudanych zagrań bocznych obrońców Legii pod polem karnym rywala. Najpierw nie wiadomo było, co wykombinował Broź, a następnie identyczna reakcja dotyczyła zagrania Brzyskiego.

• Tymczasem w meczu Metalista z Trabzonsporem już jest remis 1:1.

• Zagranie w światło bramki Kuciaka, ale Słowak skutecznie interweniuje. Jest zmiana w Lokeren. Abdurahimi za Ramacle'a.

• Broź faulował Odoia blisko linii bocznej pola karnego. Dodatkowo żółta kartka dla obrońcy Legii.

• Radović chciał teraz wbiec z piłką w pole karne rywala, ale za daleko sobie ją wypuścić i próbował jeszcze wymusić rzut wolny. Bez skutku.

• Legia Warszawa - KSC LokerenLegia Warszawa - KSC Lokeren

• Brzyski! Zaskakujący strzał lewego obrońcy Legii z ostrego kąta mija bramkę Belgów!

• Doskonała piłka za linię obrony, gdzie Kucharczyk z Radoviciem wyszli na jednego obrońcę Lokeren. Polak idealnie wyłożył piłkę Serbowi, a ten bez trudu skierował ją z kilku metrów do siatki! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! MIROOOOOOO RADOVIĆ!

• Radović był o krok od minięcia Scholza i wyjścia na czystą pozycję. Ten jednak fauluje - żółta kartka.

• De Pauw zablokowany w polu karnym Legii. Gospodarze nie mogą wejść w tę drugą połowę meczu.

• Żyro złapany na spalonym.

• Wyszedł z kontrą Broź, ale nie podał żadnemu z kolegów i sam stracił piłkę. Szkoda.

• Od pierwszych minut po przerwie to goście są w ataku pozycyjnym i zdobywają kolejny rzut rożny. Legia przyczajona.

• Druga połowa rozpoczyna się od kornera dla Lokeren. Złe dośrodkowanie Vanakena - piłka wychodzi poza linię końcową.

• Rozpoczynamy drugą połowę

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie ma zmian w przerwie.

• Legia Warszawa - KSC Lokeren

• Legia ma w tym meczu przewagę, której jednak nie potrafi wykorzystać. Trochę jakby zdenerwowani byli piłkarze Henninga Berga, którzy zdają sobie sprawę, że trzy punkty są dzisiaj niezwykle ważne.

• Koniec pierwszej połowy!

• Bardzo mocny strzał zza pola karnego Żyry i odbija piłkę Barry!!!

• Dośrodkowanie w pole karne Legii w poszukiwaniu Leye, ale ten został uprzedzony przez Juniora. W kontrataku Legii poślizgnął się już w polu karnym rywala Radović. Szkoda.

• Na spalonym złapany De Pauw.

• Brzyski uderza nieznacznie nad poprzeczką! Barry nawet się nie ruszył do piłki!

• Radović faulowany teraz 18 metrów od bramki Barry'ego! Szansa dla Legii!

• Słabszy moment tego spotkania. Dużo niedokładności w obu drużynach.

• Radović w polu karnym zwiódł rywala, ale uderzył wysooooooko ponad bramką przeciwnika!

• Broź przerywa już w polu karnym ładną akcję kombinacyjną gości.

• Tymczasem w innym meczu tej grupy Metalist przegrywa z Trabzonsporem 0:1 po bramce Constanta.

• Brzyski zaprzepaścił teraz okazję do bardzo dobrej kontry. Szkoda. Pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek na Łazienkowskiej.

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Brzyski uderza ponad bramką Lokeren!

• Żyro z dystansu uderza płasko na bramkę Barry'ego, ale ten popisuje się świetną interwencją!

• Tymczasem w meczu siatkówki Polacy prowadzą z Rosją już 2:0, co oznacza, że mają już półfinał Mistrzostw Świata. Także na Łazienkowskiej odpowiednio 'celebrowano' wyeliminowanie z gry Rosjan :)

• Rzut rożny dla Lokeren, Belgowie domagali się odgwizdania karnego za faul jednego z legionistów, ale sędzia niewzruszony!

• Fatalna strata Brozia, Vanaken wychodzi sam na sam z Kuciakiem, ale to Słowak okazuje się lepszy!!!

• Żyro otrzymał w polu karnym piłkę od Dudy, ale został zablokowany przez Odoia. Po chwili taka sama sytuacja.

• Ćwierć meczu za nami. Ciekawe widowisko przy Łazienkowskiej, ale wciąż bez goli

• Brzyski poradził sobie z atakującym rywalem przy linii końcowej i wywalczył piłkę dla Legii

• Kucharczyk szukał przed polem karnym Dudy, ale ten stracił piłkę. Po chwili podanie w pole karne do Radovicia, ale od Serba szybszy był Barry.

• Katastrofalne teraz podanie w strefie obronnej Dossy Juniora, ale reprezentant Cypru miał szczęście, że rywal nie opanował piłki na 30. metrze!

• Ostre wejście nakładką Ondreja Dudy. Sędzia Oliver jednak spokojnie, nawet nie upomina Słowaka.

• Dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową wprost w ręce Kuciaka strzela Leye!

• Kucharczyk teraz trafia do siatki rywala, ale już po gwizdku! Sędzia znów dopatrzył się spalonego!

• Radović piętą zagrał w pole karne do Dudy, ten uderzył obok słupka, a ponadto był na spalonym

• Szarża środkiem pola Vrdoljaka, ale Chorwat nie zrozumiał się z Kucharczykiem. Strata.

• Piłkarze Lokeren próbowali rozegrać przy ogromnych gwizdach atak pozycyjny, ale zakończyło się to prostą stratą.

• Żyro!!! Młodzieżowy reprezentant Polski kapitalnie poradził sobie z obrońcą po podaniu Radovicia, ale w sytuacji '1 na 1' z Barrym posłał piłkę obok bramki!

• Kucharczyk! Polski skrzydłowy starał sięteraz po podaniu Dudy zaskoczyć bramkarza głową w sytuacji sam na sam! Nic z tego, a ponadto był jeszcze na spalonym!

• Duda źle zabrał się z piłką w pole karne Lokeren i ją stracił. Szkoda bo to była dobra szansa dla Legii.

• Teraz sędzia Michael Oliver dopatrzył się faulu w ataku jednego z gospodarzy. Piłka dla Lokeren.

• Kolejny rzut rożny dla Legii

• Faul w ofensywie jednego z piłkarzy gości w okolicach pola karnego Legii.

• Kucharczyk już wywalczył korner dla Legii, ale bardzo kiepskim dośrodkowaniem popisał się Brzyski.

• Obie drużyny na środku boiska i zaczynamy!

• Jest też przepiękna oprawa kibiców Legii poświęcona Lucjanowi Brychczemu, związanemu od 60 lat z warszawskim klubem. Hasło 'Veni Vidi Kici' :)

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, czas na hymn Ligi Europy.

• Polacy wygrali pierwszego seta z Rosją 25:22, więc można spokojnie iść na sektor prasowy. Sen o Warszawie już za nami, za chwile wyjdą na murawę piłkarze obu drużyn. Jest też około 100 kibiców z Belgii, którzy głośno starają się dopingować swój zespół.

• Tymczasem w biurze prasowym Legii na razie króluje siatkówka i mecz Polska - Rosja :)

• - Nasza poprzednia próba osiągnięcia jak najlepszego rezultatu w Lidze Europy była dość mizerna. Skończyło się na trzech punktach, ale wydaje mi się, że nie graliśmy słabego futbolu. W ciężkich momentach, kiedy trafiły się kontuzje i trener nie mógł korzystać z kluczowych zawodników, prezentowaliśmy naprawdę fajny futbol. Brakowało szczęście, bramek, a co za tym idzie również punktów. W pewnym momencie staliśmy się w Polsce pośmiewiskiem. Ta krytyka nas bardzo bolała, więc w tym roku nie chcemy dopuścić do tego samego. Gramy lepszy futbol. Trenerzy doskonale nas mobilizują i ustawiają na boisku. Znakomicie nam pomagają. Jestem więc przekonany, że mamy bardzo duże szanse, aby znaleźć się, może powiem bardzo nieskromnie, w finale LE. Pokazaliśmy nie raz w meczu z Celtikiem czy Aktobe, że potrafimy grać w piłkę - to z kolei opinia Jakuba Koseckiego.

• - Lokeren to z kolei zespół z kraju, który niesamowicie rozwinął się piłkarsko w ciągu ostatnich 7-8 lat. Świadczy o tym choćby gra reprezentacji Belgii. Dokonaliśmy oczywiście analizy gry tego zespołu. Widzieliśmy kilka spotkań Lokeren. To bardzo dobry zespół. Vanaken jest dla nich ważnym zawodnikiem. To rozgrywający, a także zdobywca bramek. Zawodnicy Lokeren potrafią grać ofensywny futbol i utrzymywać się przy piłce. Piłkarsko są bardzo dobrą drużyną, ale ich wielkim atutem jest zespołowość, umiejętność gry razem - mówił przed tym meczem Henning Berg.

• Kogo dzisiaj brakuje w zespole mistrza Polski? W osiemnastce próżno szukać Inakiego Astiza, Bartosza Bereszyńskiego, Guilherme, Mateusza Szwocha czy Arkadiusza Piecha.

• Rezerwowi Lokeren: Jugoslav Lazić, Gregory Mertens, Ayanda Patosi, Onur Kaya, Besart Abdurahimi, Junior Dutra, Evariste Ngolock.

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Marek Saganowski, Jakub Kosecki, Helio Pinto, Krystian Bielik, Orlando Sa.

• Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu zespołów!

• Nic dodać, nic ująć.

• Poznaliśmy skład Legii na mecz z Lokeren. Niespodzianek próżno szukać.

• Wiemy już w jakich strojach zagrają obie jedenastki: Legia w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Lokeren na czarno.

• Warszawski klub podaje, że na teraz zajętych będzie 22 414 miejsc. Wybieracie się dzisiaj na Pepsi Arenę?

• W 6 spotkaniach w europejskich pucharach w tym sezonie (el. Ligi Mistrzów i Ligi Europy) Legia zdobyła 15 goli (razem z bramkami z meczu rewanżowego z Celticiem). Najczęściej do siatki trafiał Miroslav Radović.