Legia Warszawa

3

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania. Legia pewnie pokonała Lechię 3:0. Nie udał się debiut Rafałowi Ulatowskiego.

• Gra toczy się tylko na połowie Lechii.

• Przetestował nowego bramkarza Lechii Kosecki, ale Andriuskevicius na raty obronił to uderzenie w środek bramki.

• Sędzia Musiał doliczył aż 6 minut.

• Lechia przechodzi na ustawienie 4-3-2. Lewym obrońcą będzie teraz Łuczak.

• Bramkarskie rękawice zakłada Andriuskevicius.

• Nie wygląda to dobrze. Teraz Małkowski położył się na murawie. Bramkarz Lechii musi jak najszybciej zostać odwieziony do szpitala.

• Ucierpiał przy ostatniej interwencji Małkowski, który od dwóch minut ma wyraźne problemy. Najprawdopodobniej zahaczył go w głowę Radović.

• Bardzo dobre podanie Gola, który nie najlepiej wszedł w to spotkanie. Wyraźnie z kryciem zaspał z kolei Janicki.

• GOOOLLL!!! Radović dostał piłkę od Gola ze środka i lekko podciął nad bezradnym Małkowskim!

• Schodzi strzelec pięknej bramki dla Legii w drugiej połowie. Za Wolskiego wchodzi Jakub Kosecki.

• Niezbyt dobre dośrodkowanie po ziemi Łuczaka. Nie miał problemu ze złapanie futbolów Kuciak. Słowak dostał gromkie brawa od warszawskiej publiczności.

• Borysiuk faulowany przez Nowaka. Legia wyraźnie dominuje w środku pola.

• Ostatnia zmiana w Lechii: schodzi właśnie Hajrapetjan, w jego miejsce Fred Benson.

• Dobrze wyprowadzona akcja gości. Z 25 metrów uderzał Hajrapetjan, jednak finalizacja daleka od ideału.

• Dominacji Legii ciąg dalszy. Teraz po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Żyro, który ładnie złożył się z woleja i z najwyższym trudem obronił Małkowski.

• Andriuskevicius łokciem potraktował Radovicia. Będzie żółta kartka.

• W geście niezadowolenia unosi ręce Radović. Serb przedarł się prawą stroną, uniknął spalonego, zagrał do środka w kierunku pustej już bramki. Całą sytuację uratował wybiciem Andriuskevicius.

• Stracił piłkę Gol, na lewej stronie zakręcił defensywą Dawidowski, ale podał bardzo niedokładnie.

• Spokojnie stara się rozgrywać piłkę Lechia, jednak im bliżej bramki Legii, tym większe pojawiają się problemy.

• A także Michał Żyro zastępuje Rybusa, który po przerwie wyrazie spuścił z tonu.

• Kolejne zmiany. W miejsce Wiśniewskiego wchodzi Dawidowski.

• Słupek! Nieudany strzał Radovicia z ostrego kąta próbował wykończyć Wawrzyniak. Było bardzo blisko podwyższenia.

• Bardzo swobodnie Radović przedryblował dwóch obrońców Lechii tuż przy linii pola karnego, rozciągnął na prawą stronę do Jędrzejczyka, ale dośrodkowanie było już zbyt mocne.

• Mateusz Łuczak w miejsce Deleu. Zajmie miejsce na lewym skrzydle.

• Wyraźnie otrząsnęli się gospodarze. Teraz inicjatywa jest zdecydowanie po ich stronie. Lechiści nie są w stanie przedostać się pod pole karne Legii.

• Lechia miała swoje trzy sytuacje w drugiej części, ale fenomenalny Wolski podwyższył prowadzenie gospodarzy. Czy zdołają podnieść się goście z Gdańska?

• GOOOOLL!!! Cudowna bramka Wolskiego! Młody legionista efektownie minął Vucko, uderzył potężnie z lewej nogi, piłka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony akcję zamykał Jędrzejczyk, ale kąt był zbyt ostry i obrońca Wojskowych nie był w stanie trafić w światło bramki.

• Zbyt mocno odchylony Wolski uderzył nad poprzeczką. Od bramki rozpocznie golkiper gości.

• Trzecia szansa Lechii po przerwie na wyrównanie! Deleu strzelał z 4 metrów, ale na linii strzału stanął mu Jędrzejczyk.

• Błyskawiczna akcja Legii, Rybus zbyt długo holował piłkę, tuż przy linii końcowej wycofał ją do środka, ale trafił prosto w Małkowskiego.

• Fantastycznie broni na refleks Kuciak! Piłkę w pole karne dorzucał Nowak, musnął ją w polu karnym Wiśniewski.

• Ależ mogła rozpocząć Lechia! Piłka wystawiona na prawą stronę, gdzie przed polem karnym nabiegał na nią Janicki. Potężne uderzenie przeszło tuż nad poprzeczką!

• Janusz Gol zastąpił narzekającego na uraz Komorowskiego.

• Drugą połowę rozpoczęła Lechia.

• Gol do szatni daje prowadzenie gospodarzom. Pierwsza połowa mimo zdecydowanej przewagi Legii nie zachwyciła.

• Za dyskusje

• A jednak !!!! Kapitan wyprowadza zespół na prowadzenie po uderzeniu z 16 metrów. Po drodze piłka odbija się od Ljuboi

• Bardzo ładną piłkę dostał Radovic od Wolskiego ale zbyt nonszalancko podszedł do piłki i obrońcy z Gdańska zażegnali niebezpieczeństwo. Jak do tej pory to najlepsza okazja w tym meczu