Legia Warszawa

2

Piast Gliwice

0

• Niezbyt przekonująca Legia pewnie pokonuje Piasta 2:0 i wraca na fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy. To już wszystko z naszej strony w trakcie tej Wielkiej Soboty z naszą Ekstraklasą. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.

• Koniec meczu!

• Schodzi z boiska Orlando Sa, a w jego miejsce Saganowski.

• Żółta kartka dla Kuciaka za grę na czas.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Po rzucie rożnym w niezłej sytuacji znalazł się Jodłowiec, ale nie trafił czysto w piłkę. To jednak niewielka strata dla Legii, która za chwilę sięgnie po pewne trzy punkty.

• Szeliga zmienia Podgórskiego.

• Kolejna okazja dla Ziveca, ale nie ma gola kontaktowego! Słoweniec uderza obok bramki Kuciaka!

• W ekipie gości z kolei Badia zastępuje Murawskiego.

• Kosecki zmienia Guilherme.

• Znowu Wilczek! Po jego strzale piłka odbita rykoszetem nieznacznie mija bramkę Legii!

• Lepszy fragment gry w wykonaniu Piasta. Teraz jednak Wilczek w dwóch sytuacjach nie potrafił oddać strzału na bramkę Kuciaka.

• Teraz z kolei błąd na przedpolu popełnił Dusan Kuciak, ale uderzenie głową Heberta poszybowało ponad poprzeczką.

• Kuciak!!! Słowak naprawia błąd Rzeźniczaka, który stracił piłkę na rzecz Ziveca. Słoweniec przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Legii!

• Masłowski zmienia Dudę wśród gospodarzy.

• 2:0 dla Legii! Kolejne fantastyczne podanie Guilherme i tym razem Orlando Sa wygrywa pojedynek z Rusovem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Orlando Sa!

• Kucharczyk!!! Skrzydłowy Legii po podaniu Guilherme przegrywa pojedynek sam na sam z Rusovem!

• Rzut rożny dla Piasta, ale centrę Mokwy pewnie łapie Kuciak.

• Rusov pewnie broni teraz słabe uderzenie swojego rodaka, Ondreja Dudy.

• Teraz Moskwik schodzi z boiska, a w jego miejsce Vassiljev.

• Żółta kartka dla Moskwika.

• Goście zaczynają protestować teraz wobec decyzji sędziego Stefańskiego. Na pewno w przerwie dowiedzieli się, że przy akcji bramkowej Kucharczyk pomagał sobie ręką.

• Akcja gości kończy się teraz nieudanym dośrodkowaniem Ziveca.

• Żółta kartka dla Csaby Horvatha.

• Aktywny na początku drugiej części gry jest Kucharczyk, ale jego strzał zza pola karnego minął bramkę Rusova.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Nie jest to wielki mecz, ale po bramce Kucharczyka i błędzie Rusova Legia skromnie prowadzi z Piastem 1:0. Oby po przerwie to spotkanie było zdecydowanie ciekawsze.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wilczek doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym Legii, ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką!

• Słaby strzał z dystansu Horvatha wyraźnie minął bramkę mistrzów Polski.

• Znowu problemy miał Rusov! Po płaskim strzale Kucharczyka bramkarz Piasta odbił piłkę przed siebie, ale na jego szczęście nie było dobitki ze strony gospodarzy.

• Sa! Portugalczyk dostał dobre podanie w pole karne, poradził sobie z atakującym go Osyrą, ale jego strzał z ostrego kąta minął bramkę Rusova.

• Raz jeszcze Wilczek! Napastnik Piasta uderza głową obok bramki Kuciaka!

• Kuciak!!! Świetna akcja Piasta, do płaskiego dośrodkowania z prawego skrzydła Podgórskiego doszedł w polu karnym Wilczek, ale jego niezły płaski strzał kapitalnie broni słowacki bramkarz Legii!!!

• Gol dla Legii i duży błąd Rusova!!! Dwójkowa akcja w szybkim kontrataku gospodarzy, Orlando Sa zagrywa w pole karne do Kucharczyka, który oddaje słaby strzał z ostrego kąta, ale piłka i tak między rękoma i między nogami słowackiego bramkarza Piasta wpada do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Kucharczyk!

• Dobra wrzutka w pole karne Podgórskiego, opanował piłkę na klatkę piersiową Wilczek, ale nie zdołał oddać strzału przewrotką, do którego się szykował.

• Zdecydowana przewaga optyczna Legii Warszawa, ale póki co na Łazienkowskiej utrzymuje się bezbramkowy remis.

• To powinien być gol! Po rzucie rożnym i złym wyjściu z bramki Rusova, słowacki bramkarz zdołał obronić dwa strzały Ivicy Vrdoljaka i dwie próby Orlando Sa!

• Duda! Słowak odważnie przedarł się w pole karne Piasta, mijając po drodze trzech graczy rywala, ale zdołał go jeszcze zablokować Hebert. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie Tomasza Mokwy nie dotarło w pole karne do żadnego z gości.

• Teraz z kolei na indywidualną akcję zdecydował się Orlando Sa, ale jego uderzenie zdołał zablokować Mokwa.

• Vrdoljak! Chorwat popisał się nietypowym dla siebie rajdem w środku pola, wpadł w pole karne i zagrał do lepiej ustawionego Kucharczyka, ale ten uderzył płasko prosto w ręce Rusova.

• Rzut rożny dla Legii. Po drobnym zamieszaniu w polu karnym Piasta Rzeźniczak próbował zgrać piłkę przed bramkę, ale tę zdołał przejąć Rusov.

• Kolejny rzut wolny dla Legii, ale i tym razem Brzyski nie ma pomysłu na rozegranie tego stałego fragmentu gry.

• Niezła centra Podgórskiego, ale sytuacji tej nie wykorzystał Moskwik.

• Tomasz Brzyski uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w dobrze ustawiony mur. Piłkę przejęli gracze Piasta.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Łukasz Hanzel, Gerard Badia, Wojciech Kędziora, Bartosz Szeliga, Ruben Jurado, Konstantin Vassiljev.

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Marek Saganowski, Helio Pinto, Michał Masłowski, Inaki Astiz, Jakub Kosecki, Michał Żyro.

• Serdecznie witamy z Warszawy! Za kilka minut rozpocznie się mecz Legii z Piastem Gliwice!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - PIAST GLIWICE

Gliwiczanie pokonali Legię po raz pierwszy w historii.

Piłkarze Legii Warszawa w nie najlepszych nastrojach przystąpią do meczu z Piastem. Przed dwoma tygodniami „Wojskowi” przegrali na wyjeździe hitowe starcie z Lechem Poznań 1:2, przez co ich przewaga nad drużyną „Kolejorza” wynosi już tylko trzy punkty.

- Czujemy, że mamy o co walczyć. Prowadzimy w tabeli Ekstraklasy, mamy szanse po raz trzeci zdobyć mistrzostwo. Każdy zawodnik w naszej szatni jest zmotywowany i jestem pewien, że chce przejść do historii. Liga to nie sprint, można ją porównać do maratonu, musisz prezentować dobrą formę przez cały czas – mówi przed meczem Henning Berg.

Rywalem Legii będzie Piast Gliwice, który trenera zmienił już przed poprzednią, 25. Kolejką Ekstraklasy. Pod wodzą Radoslava Latala „Piastunki” nie sprawiły swoim kibicom radości i przegrali z Koroną Kielce 1:2. Gliwicki zespół czeka zatem na pierwsze zwycięstwo z czeskim trenerem na ławce, ale o to będzie niezwykle trudno. Co ciekawe, jesienią starcie obu drużyn zakończyło się zaskakującym zwycięstwem Piasta 3:1.