Legia Warszawa

2

Ruch Chorzów

1

• Za dziewięćdziesiąt minut ciekawego meczu na Łazienkowskiej 3 już serdecznie dziękujemy. Zapraszamy oczywiście na kolejne relację do naszego serwisu.

• Legia umacnia się na fotelu lidera i pokazuje, że, jeżeli chodzi o efektywność kadry, nie dorównuje jej nikt. Ruch pogrąża się w kryzysie. To już kolejna porażka z rzędu i trzecia od kiedy Waldemar Fornalik objął ponowne rządy w Chorzowie.

• KONIEC! TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W WARSZAWIE!

• Okazja dla Ruchu! Strzał Surmy odbija się od obrońców Legii i ląduje pod nogami Zieńczuka, który nie znalazł sobie jednak miejsca do strzału.

• Rzut wolny dla Legii na prawym skraju pola karnego. Próbuje bezpośredniego strzału Pinto! Ładnie leciała, ale ostatecznie wylądowała w bocznej siatce.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy!

• DUDA! Nie ma bramki! Świetnie broni Kamiński tuż przy słupku. Znakomitym dograniem popisał się też Szwoch, bez którego nie byłoby tej akcji.

• A za przepychanki z Szyndrowskim ukarany Orlando Sa.

• Z przypadku mogła być bramkowa sytuacja dla Legii. Walczący o piłkę Orlando Sa i Szyndrowski padli na ziemię przez co piłka przeszła dalej do Saganowskiego. Napastnik biegł na bramkę, w polu karnym próbował przełożyć Stawarczyka, potknął się i próbował wymusić faul.

• Babiarz znowu miał trochę miejsca przed polem karnym Legii, ponownie zdecydował się na strzał. Tym razem trafił w Gigołajewa.

• Adam Ryczkowski opuszcza boisko. Za niego Ondrej Duda!

• Legia podarowała tego gola gościom. Fatalnie strącił, z pozoru niegroźną, piłkę Rzeźniczak, a ta trafiła prosto pod nogi Kuświka, który był już w polu karnym, minął sobie Kuciaka i trafił do siatki.

• GOOOL!!! Ruch łapie kontakt! Kuświk!

• Indywidualnie poszedł Dziwniel, co okazało się dobrym wyborem! Przed polem karnym Legii oddał piłkę Babiarzowi, który miał trochę miejsca i od razu zdecydował się na uderzenie. Strzał był bardzo niecelny.

• Ostatnia zmiana u gości. Gigołajew zmienia Chovaneca.

• Fenomenalna akcja Marka Saganowskiego! Stadiony świata. "Sagan" minął dwóch obrońców w polu karnym, a następnie spokojnie wyłożył piłkę do pustej bramki Ryczkowskiemu, który dopełnił formalności.

• GOOOOOOL! RYCZKOWSKI STRZELA DO PUSTEJ BRAMKI!

• Jodłowiec za słabo przerzuca piłkę wszerz boiska, przejmuje ją Chovanec, ale traci w okolicach pola karnego gospodarzy.

• Indywidualnie wchodzi w pole karne Sa, któremu przeciwnicy zostawili dużo miejsca. Przecenił jednak swoje umiejętności i stracił futbolówkę.

• Znowu uruchomiony prostopadłym podaniem Saganowski, ale tym razem napastnik był sam na wielu obrońców Ruchu i musiał zatrzymać akcję. Legioniści krążyli wokół pola karnego, ale ostatecznie stracili piłkę na rzecz Ruchu.

• Kalinkowskiego zmienia Tomasz Jodłowiec.

• Dziwniel jest z powrotem na boisku. Tymczasem prostopadłą piłkę do Saganowskiego posyła Vrdoljak, ale "Sagan" daje się dogonić Stawarczykowi, który wybija mu futbolówkę spod nóg.

• Nieudana długa piłka w pole karne od Surmy. Legioniści wybijają. Grający w osłabieniu goście kontynuują jednak atak.

• Lewym obrońcą Ruchu zajęli się klubowi fizjoterapeuci. Daniel jest poza boiskiem i może już na nie nie wrócić. Konkretnie dostał.

• Nokaut! Dziwniel ogłuszony przez piłkę, którą z bliskiej odległości uderzył w niego Lewczuk.

• Dobra piłka po ziemi do wbiegającego w pole karne Chovaneca, ale dobrze kryje go Bartczak, który nie daje mu przejąć piłki.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Kuświk zmienia Visnakovsa. Fornalik posyła do ataku co ma.

• Mamy niezbyt interesujący moment w tym meczu. Żadna z drużyn nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce lub wyprowadzić ofensywnej akcji.

• Efir z pełnym poświęceniem walczy do końca o piłkę. Za dobrze zna go jednak Rzeźniczak i nie daje sobie odebrać piłki.

• Przed piłką stali Vrdoljak, Szwoch i Pinto. Do piłki ruszył kapitan Legii, ale to Szwoch uderzył futbolówkę. Ponad bramką.

• Świetnie zastawiał się Saganowski, dał się sfaulować i Legia ma rzut wolny tuż przed polem karnym Kamińskiego!

• Dłużej utrzymuje się przy piłce Ruch, ale podopieczni Fornalika nie potrafią przekuć tego w jakąś konkretną akcję. Na razie mamy przeciąganie liny.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Efir zmienił Starzyńskiego. Natomiast Saganowski Piecha.

• Michał Efir wejdzie na boisko w drugiej połowie. Na murawie pojawi się też Marek Saganowski.

• Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę startujemy z II połową.

• Eksperymentalny skład Legii na razie zdaje egzamin dojrzałości. Kapitalnie gra Orlando Sa i Ivica Vrdoljak. Dobrze radzi sobie również Robert Bartczak oraz Adam Ryczkowski. Niewidoczny jest Kalinkowski. Zdecydowanie na "NIE" gra Arkadiusz Piech. W składzie Ruchu aktywny szczególnie Visnakovs, Surma oraz Dziwniel. Antybohaterem na razie Szyndrowski, który dał Legii karnego.

• Koniec pierwszej połowy. Legia wygrywa 1:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Orlando Sa.

• Kolejne dziwne zagranie Piecha. W środku pola, obstawiony przez zawodników Ruchu zagrał piętka do przeciwnika.

• Wysoka piłka do Arkadiusza Piecha, który przedłuża podanie głową... prosto do Krzysztofa Kamińskiego.

• Nieudanie główkuje Orlando Sa i Ruch wychodzi z opresji.

• Legia łapie wiatr w żagle. Na prawym skrzydle faulowany Vrdoljak. Będzie wrzutka w pole karne.

• Rzut karny jak najbardziej zasłużony. Orlando Sa na początku odważnie wszedł między trzech zawodników Ruchu, a następnie oddał piłkę w pole karne do Szwocha, który ładnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę i został podcięty przez Szyndrowskiego.

• Do piłki podchodzi Orlando Sa i... pewnie! GOOOL!

• RZUT KARNY DLA LEGII! SZWOCH FAULOWANY PRZEZ SZYNDROWSKIEGO.

• Seria rozpaczliwych wybić piłki spod pola karnego Legii. Ruch przycisnął, ale legioniści zdołali się wykaraskać z kłopotów.

• Teraz z kolei Bartczak dogonił piłkę zmierzającą poza boisko i finezyjnie podbił ją w stronę pola karnego do Szwocha, który jednak nie opanował futbolówki.

• Kapitalnie uratował wychodzącą na aut dla Ruchu piłkę Bartczak. Pinto źle dośrodkował w pole karne i futbolówka leciała już poza boisko. Młody zawodnik opanował ją i wywalczył aut za co dostał słuszne brawa.

• Niezłe dośrodkowanie Pinto, strzela główką Vrdoljak, ale ponad poprzeczką!

• Ostro potraktowany Orlando Sa na prawym skrzydle przez Babiarza. Będzie wrzutka z rzutu wolnego na wysokości pola karnego.

• Szwoch dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, ale piłka leci za wysoko i żaden z piłkarzy Legii nie miał szans do niej doskoczyć.

• Rozpędza się na lewym skrzydle Visnakovs, ale jest dobrze kryty przez Bartczaka i wychodzi za linię końcową.

• Odwdzięczyła się Legia! Akcja prawym skrzydłem, piłka szła jak po sznurku od Bartczaka, przez Szwocha do Piecha, który zakończył akcję strzałem prosto w Kamińskiego.

• Ależ blisko bramki dla gości! Visnakovs strzela płasko po ziemi, a Kuciak łapie piłkę tuż przy słupku. Może nawet na linii bramkowej. Kapitalna interwencja!

• Vrdoljak kapitalnie przeszedł kilka metrów i zagrał w pole karne do Orlando Sa, który strzelił prosto w górne sektory Żylety.

• Rzut wolny dla Ruchu z lewej strony boiska. Wrzutka w pole karne. Najwyżej wyskoczył Visnakovs, ale strzelił ponad poprzeczką.

• Zbyt mocne prostopadłe podanie do Visnakovsa przejmuje dobrze wychodzący do piłki Dusan Kuciak.

• Mogło być groźnie pod bramką Legii. Zagranie pomocnika Ruchu w pole karne minęło Lewczuka i trafiła pod nogi Zieńczuka, który jednak nieprzepisowo przestawiał sobie Pinto. Sędzia gwizdnął rzut wolny.

• Strzału z dystansu próbuje Orlando Sa, ale próba Portugalczyka była bardzo niecelna.

• Piękna akcja młodego Ryczkowskiego, który dwukrotnie przełożył sobie przy linii końcowej Konczkowskiego, a następnie zagrał do Piecha w polu karnym. Zagranie nie było jednak zbyt celne, bo trafiło za plecy napastnika.

• Poślizgnął się przy wybiciu piłki Rzeźniczak, ale na jego szczęście koledzy z obrony zażegnali niebezpieczeństwo w postaci kontry chorzowian.

• Pinto nieprzepisowo powstrzymywany przez Zieńczuka. Portugalczyk wyszedł do akcji ofensywnej jak nie on. W sensie - szybko.

• Lewczuk dobrze wybił centrę Zieńczuka, ale legioniści nie potrafili wyjść z kontrą. Piłkę stracił Ryczkowski.

• Długa piłka Pinto do nikogo. Biegł za tym "podaniem" Piech, ale dobrze zastawiał się Szyndrowski.

• Surma powalony na ziemię przez trzech legionistów. Ruch szybko wznawia grę i równie szybko traci futbolówkę.

• Aj niewiele zabrakło! Mięciutko wrzucił w pole karne piłkę Pinto. Tam znalazł się kompletnie niepilnowany Vrdoljak, który nieudanie uderzał głową ponad bramkarzem i bramką.

• Faulowany przez dwóch graczy Ruchu Chorzów był Orlando Sa. Kolejny rzut wolny dla Legii, która na razie dominuje na boisku.

• Nasz błąd. Stawarczyk jest na boisku. Szyndrowski też. Nie ma Malinowskiego. Przepraszamy za zamieszanie.

• Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska. Pinto wrzuca piłkę w pole karne, ale żaden z legionistów jej nie przejmuje.

• Przed rozpoczęciem meczu musiało dojść do jakiś zmian, bo na murawie nie ma Stawarczyka. Jest natomiast Szyndrowski. Zaraz wprowadzimy zmiany.

• Piłkarze oraz sędziowie tego meczu zajęli już swoje pozycję. Mamy nadzieję, że Wy także siedzicie wygodnie i będziecie śledzić z nami to spotkanie. Zaczynamy!

• WYCHODZĄ!

• Fani Ruchu, a także wspierający ich grupę wyjazdową kibice Widzewa postanowili wygwizdać "Sen o Warszawie".

• Na Pepsi Arenie rozbrzmiewa już "Sen o Warszawie", a tym samym przygotowanie do meczu wchodzi w decydującą fazę. Za chwilkę zaczniemy!

• Od 8 ligowym spotkań pomiędzy Legią a Ruchem w stolicy nie padł remis. Może to być dobry prognostyk na zbliżające się spotkanie. Oby się sprawdziło, bo na zewnątrz jest dość zimno, a w takiej temperaturze oglądać nudny mecz, to prawdziwa tragedia.

• W ostatnich 12 ligowych meczach Legia strzeliła co najmniej 1 bramkę. Za kadencji Henninga Berga drużyna z Warszawy nie strzeliła gola w tylko 1 meczu (nie licząc walkowerów), w 1. kolejce tego sezonu przeciw GKS Bełchatów. - via Ekstrastats.

• Piłkarze schodzą już z rozgrzewki. Zawodnikom Ruchu Chorzów idzie to nieco opornie, jeszcze trenują strzały, ale zaraz i oni zejdą do tunelu.

• Zdecydowanie lepszą frekwencją może pochwalić się koncert, który odbywa się dzisiaj na pobliskim Torwarze. Kto tam występuje nie wiemy, ale ludzi zebrało się pod halą sporo. My mamy nadzieję, że koncert to będzie tutaj na Ł3.

• Do meczu niecałe dwadzieścia minut, a trybuny na Łazienkowskiej nie chcą się zapełnić. Frekwencja zapowiada się słabo. Standardowo najpełniejsza będzie Żyleta. Pozostałe trybuny na razie wyglądają bardzo kiepsko.

• Kibice z Chorzowa przybyli w dość licznej grupie do Warszawy. Fani Niebieskich zajmują całą górną część swojego sektora.

• Na Łazienkowską wraca dzisiaj Michał Efir, który w ostatnim okienku transferowym opuścił Legię na rzecz Ruchu Chorzów. Były legionista zacznie jednak mecz na ławce rezerwowych. W klubie ze stolicy spędził 6 lat i przeszedł przez dwie, bardzo ciężkie kontuzje.

• Ławki rezerwowych:

Legia: Konrad Jałocha, Mateusz Wieteska, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Moneta, Ondrej Duda, Marek Saganowski.

Ruch: Mateusz Prus, Jakub Kowalski, Grzegorz Kuświk, Michał Efir, Roland Gigolaev, Marek Szyndrowski, Volodymyr Tanchyk.

• Także atak wygląda dzisiaj dość nietypowo. Do łask wrócił Arkadiusz Piech, który ostatnio nie łapał się nawet w kadrze meczowej, a częściej grał w Legii II. Tego wieczoru zagra w ataku z Orlando Sa. Czy obaj Panowie się dogadają?

• Zdecydowanie bardziej zastanawiające są roszady w defensywie, która może okazać się dzisiaj piętą achillesową Legii. Na lewej obronie zagra Helio Pinto, który do szczególnie aktywnych nie należy, a poza tym jego dni w klubie z Ł3 wydają się policzone. Na prawej z kolei wystąpi Bartczak, który jest nominalnym rozgrywającym.

• W przeciwieństwie do szkoleniowca Niebieskich, Henning Berg narobił zmian... aż za dużo? Przeciwko doświadczonemu rywalowi zagra bardzo eksperymentalny skład, w którym nie zabraknie wielu młodych piłkarzy takich jak Szwoch, Bartczak, Ryczkowski czy Kalinkowski.

• Waldemar Fornalik nie wprowadził do swojej wyjściowej "jedenastki" wielu zmian. Przeciwko Legii wystąpi niemal identyczny skład jak w spotkaniu z Koroną Kielce (0:1). Jedyna różnica to brak Jakuba Kowalskiego, którego zastąpi doświadczony Marek Zieńczuk.

• Nikt nigdy nie mówi w Warszawie o Ruchu Chorzów jako "odwiecznym rywalu". Niebiescy to jednak zespół, z którym Legia mierzyła się najczęściej w historii.

• Za chwilę dodamy składy do relacji LIVE, ale możecie się z nimi zapoznać już teraz klikając w ten LINK.

• Witamy serdecznie na relacji "na żywo" prosto z Łazienkowskiej 3 w Warszawie. W ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa podejmuje Ruch Chorzów.