Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, rewanż

Śląsk Wrocław

1

1 2 połowa

1 karne

• Wielkie brawa dla Śląska, ale ostatecznie to Legia melduje się w kolejnej rundzie po rzutach karnych! Wrocławianie te jedenastki wykonywali fatalnie i mogą mieć pretensje tylko do samych siebie. Legia gra dalej, a w półfinale zagra z Piastem lub Podbeskidziem. To wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• LEGIA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI!!!

• SAGANOWSKI PEWNIE WYKORZYSTUJE KARNEGO! STRZAŁ W OKIENKO!

• Lacny i... nie ma gola!!! Czech pudłuje!!! Legia o krok od awansu! Wystarczy jeden gol!

• Duda... i WRĄBEL!!! Świetna interwencja bramkarza Śląska! Wrocławianie nadal w grze!

• KUCIAK!!! Słowak zatrzymuje drugiego z braci Paixao, Flavio!!!

• Pinto z kłopotami, ale pod brzuchem Wrąbla! 2:1!

• Marco Paixao przegrywa pojedynek z Kuciakiem!!!

• GOL! Pewny strzał Brazylijczyka! 1:1!

• Guilherme...

• Anglik pewnie, w okienko! GOL!

• Zaczynamy! Pierwszy strzela Hateley.

• Pierwsi karne będą wykonywać goście z Wrocławia.

• Jeszcze nieudany strzał przewrotką Paixao i koniec! Będą karne przy Łazienkowskiej!

• Jodłowiec! Po indywidualnej akcji pomocnika Legii jego strzał z kilkunastu metrów broni Wrąbel!

• Szansa dla Śląska!!! Po uderzeniu Picha piłkę przed bramką jeszcze zdobył Lacny, ale uderzył ponad bramką!

• Ostatnia zmiana w Legii. Pinto za Furmana.

• Złe dośrodkowanie Hateleya z rzutu wolnego. Piłka wychodzi poza plac gry.

• Duda uderza z 16 metrów prosto w ręce Wrąbla.

• W przerwie Lacny zmienił Droppę.

• Wznawiamy grę po krótkiej przerwie!

• Koniec pierwszej części dogrywki!

• Nieprawdopodobne!!! Ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym! Wrąbel broni strzały Saganowskiego i Żyry, a piłkę jeszcze z linii bramkowej wybijają obrońcy!

• Duda zdązył jeszcze wywalczyć rzut rożny dla Legii.

• Napomnienie także dla Saganowskiego.

• Żółta kartka dla Ondreja Dudy.

• Kucharczyk złapany na spalonym, a po chwili skrzydłowego Legii zastępuje Saganowski.

• Ostre dośrodkowanie Dankowskiego w światło bramki Legii pada łupem Kuciaka.

• Świetne podanie w pole karne do Paixao, o którym zapomnieli obrońcy Legii. Na ich szczęście Portugalczyk zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

• Hateley! Anglik uderza potężnie z dystansu nieznacznie obok bramki Kuciaka!

• Długa piłka w kierunku Żyry i 'wrocławski Neuer' interweniuje na 30. metrze przed własną bramką.

• Typowy 'mecz walki' w Warszawie jak na razie trwa w najlepsze.

• Zaczynamy mecz!

• Pich zmienia Machaja

• Legia po przerwie grała zdecydowanie lepiej, ale zdołała strzelić tylko jednego gola, który doprowadza do dogrywki. Gospodarze mogą być szczęśliwi, że grają w komplecie, bowiem sędzia Marciniak oszczędził Dossę Juniora, który zasłużył na czerwoną kartkę.

• Koniec doliczonego czasu gry! Dogrywka!

• Jeszcze ostatnia akcja Legii. Dośrodkowanie Żyry pada łupem obrońców Śląska.

• Flavio Paixao dośrodkowuje piłkę z prawego skrzydła w pole karne, gdzie swojego rywala fauluje Marco Paixao. Doliczona tylko jedna minuta do tego meczu.

• Niewiele ostatnio dzieje się na murawie. Czy któraś z drużyn jeszcze zada ostateczny cios?

• Marco Paixao próbował sam przedrzeć się przez trzech obrońców Legii w polu karnym mistrzów Polski. Bez skutku.

• Dobrze do akcji ofensywnej włączył się Bereszyński, którego centra spod linii końcowej nie dociera do Dudy.

• Kolejny rzut wolny dla gości, kolejna centra Machaja, która tym razem trafia w ręce Kuciaka.

• Rzut wolny dla Śląska. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Machaj, ale bardzo dobrze wybijają ją przed szesnastkę stoperzy Legii.

• Teraz z kolei Żyro złapany na spalonym. Mimo wszystko trzeba stwierdzić, że jego zmiana była świetnym ruchem trenera Berga.

• Indywidualna akcja Żyry prawym skrzydłem kończy się zupełnie nieudaną próbą strzału/dośrodkowania skrzydłowego Legii.

• Coraz więcej znaków na niebie i ziemi, że będzie dogrywka na Łazienkowskiej. Przypomnijmy, pierwszy mecz we Wrocławiu także zakończył się wynikiem 1:1.

• Z rzutu wolnego dla gospodarzy Furman dośrodkowuje prosto na głowę Żyry, ale ten uderza wysoko nad bramką.

• Nie mamy powtórek na prasówce, ale z tego, co było stąd widać, Juniorowi bezsprzecznie za to wejście należała się czerwona kartka. Błąd sędziego.

• Jeden z asystentów Tadeusza Pawłowskiego zostaje wyrzucony na trybuny.

• Żółta kartka dla Dossy Juniora, który bardzo ostro zaatakował pędzącego z kontrą Paixao.

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Guilherme i Wrąbel popisuje się dobrym piąstkowaniem.

• Wrąbel ratuje Śląsk! Dobra szybka akcja Legii, piłka do rozpędzonego Kucharczyka, który w narożniku szesnastki mija Celebana i strzela, ale bramkarz gości odbija piłkę na korner!

• Zmiana w Śląsku. Schodzi kontuzjowany Dudu, a w jego miejsce Dankowski.

• Żyro teraz próbował odwdzięczyć się Kucharczykowi świetnym zagraniem na czystą pozycję, ale to podanie przejął Wrąbel.

• Żółta kartka dla Grajciara za wcześniejszy faul na Masłowskim.

• Świetna kontra Legii, Kucharczyk zagrywa ze skrzydła do Żyry, który w idealnej okazji nie oddał nawet strzału przed Wrąblem!!!

• Nieuznany gol dla Śląska!!! Uderzenie z dystansu Machaja Kuciak odbija prosto na głowę Paixao, ten trafia do siatki, ale zdaniem sędziego był spalony!

• Żółta kartka dla Furmana.

• Dzisiejsze spotkanie ogląda około 21,500 widzów. Długa piłka na wolne pole do rozpędzonego Żyry, ale tego uprzedza skutecznie Wrąbel.

• Świetnie prostopadłe podanie Ondreja Dudy w pole karne do Michała Żyry, niefrasobliwość Dudu i skrzydłowy Legii pięknym plasowanym strzałem doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Żyro!!!

• Droppa twardo poradził sobie w polu karnym Dudę. Sędzia nie dopatrzył się w tym zagraniu faulu gracza gości.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Kucharczyka, ale i on znalazł się na spalonym.

• Na spalonym złapany Flavio Paixao.

• Małe spięcie na boisku po faulu Furmana. Sędzia musi interweniować i upomina kilku zawodników.

• Pierwsza akcja Śląska, lewym skrzydłem atakował Machaj, ale jego płaską centrę łapie Kuciak.

• Wznawiamy grę!

• Żyro zmienia Orlando Sa, jedynego napastnika w zespole gospodarzy.

• Piłkarze obu drużyn wracają już powoli na plac gry. Na boisko w przerwie wejdzie Michał Żyro.

• Legia gra słabiutko i zasłużenie przegrywa ze Śląskiem 0:1 po akcji Słowaków - błędzie Kuciaka i bramce Grajciara. Jak warszawianie nie zmienią swojej gry po przerwie, to wszystko wskazuje na to, że Śląsk bez większego trudu zamelduje się w półfinale.

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze jedna niezła centra Zielińskiego, która dociera na głowę Machaja, ale ten uderza prosto w ręce Kuciaka.

• Z prawego skrzydła dobrze dośrodkowuje Zieliński, ale Marco Paixao nie zdołał oddać strzału szczupakiem.

• Kolejna prosta strata gospodarzy pod własnym polem karnym. Techniczne uderzenie zza szesnastki Hateleya broni jednak Kuciak. W odpowiedzi z dystansu uderza Kucharczyk i pewnie łapie piłkę Wrąbel.

• Bardzo ładna kombinacyjna akcja Legii kończy się wejściem Guilherme w pole karne i bardzo dobrą interwencją Pawelca.

• Wreszcie jakiś strzał w kierunku bramki Wrąbla. Z dystansu wysoko ponad poprzeczką uderza Jodłowiec.

• Uderzenie z dystansu Droppy bardzo dobrze blokuje Dossa Junior i piłka trafia w ręce Kuciaka.

• Orlando Sa próbował w pojedynkę wyprowadzić kontrę gospodarzy, ale zakończyła się ona prostą stratą przy próbie podania do Ondreja Dudy.

• Przedarł się lewym skrzydłem Dudu i dobrze zagrał na 16. metr do Flavio Paixao, który jednak został uprzedzony przy próbie oddania strzału.

• Teraz wrocławianie oddają pole gospodarzom. Ci jednak zupełnie nie radzą sobie w ataku pozycyjnym.

• Dobry atak Legii prawym skrzydłem, Bereszyński przedarł się w pole karne, ale jego płaskie zagranie nie dotarło ani do Kucharczyka, ani do Sa.

• Prosta strata Furmana w środku pola, akcja Śląska kończy się jednak zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Mateusza Machaja.

• Niemalże cały czas to Śląsk Wrocław jest w ataku pozycyjnym. Legia ma duże problemy na boisku.

• Kwadrans gry za nami. Legia na razie nie jest w stanie zareagować po stracie gola. Śląsk na razie wygląda lepiej od gospodarzy.

• Ależ błąd Kuciaka, który łatwe dośrodkowanie Paixao wypiąstkował prosto pod nogi Grajciara, który strzałem z 16 metrów zapewnia Śląskowi prowadzenie! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Peter Grajciar!!!

• Mocne uderzenie z dystansu w wykonaniu Dudu czujnie przecina Dossa Junior.

• Niewiele, bo około 200 kibiców Śląska na razie pojawiło się na sektorze gości.

• W odpowiedzi płasko z dystansu uderza Flavio Paixao, jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Kuciaka.

• Kucharczyk po podaniu Dudy wychodzi sam na sam z bramkarzem i pokonuje Wrąbla płaskim strzałem! Jego radość została zmącona przez gwizdek sędziego! Zdaniem asystenta Szymona Marciniaka, był spalony.

• Świetna piłka Furmana za linię obrony do Kucharczyka, ten zagrał ją w polu karnym do Dudy, ale Słowak nie miał pomysłu na rozegranie tej akcji i stracił futbolówkę.

• Rozpoczynamy to spotkanie! Przypominamy, w pierwszym meczu było 1:1.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Sędzią tego spotkania będzie pan Szymon Marciniak z Płocka. Kapitanami obu zespołów z kolei są Inaki Astiz (Legia) oraz Marco Paixao (Śląsk)

• Rezerwowi Śląska: Mateusz Abramowicz, Kamil Dankowski, Juan Calahorro, Krzysztof Ostrowski, Robert Pich, Krzysztof Danielewicz, Milos Lacny.

• Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Adam Ryczkowski, Michał Żyro, Marek Saganowski, Igor Lewczuk, Helio Pinto, Tomasz Brzyski.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów.

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym we Wrocławiu, Śląsk zremisował z Legią 1:1. Bramki zdobywali Marco Paixao oraz Michał Żyro.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa zmierzy się ze Śląskiem Wrocław!