Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 2:1. Mistrzowie Polski lepsi od wicemistrzów Czech

ZA
Michał Kucharczyk strzelił pierwszego gola dla Legii
Michał Kucharczyk strzelił pierwszego gola dla Legii Grzegorz Rutkowski
Legia Warszawa wygrała w sparingu z wicemistrzem Czech Viktorią Pilzno 2:1. Dla mistrzów Polski było to pierwsze spotkanie w tym roku kalendarzowym.

Jakie szanse ma Legia z Ajaxem bez Dudy? (SONDA)

W 9. minucie pierwszą dobrą okazję dla Legii zmarnował Ondrej Duda, który po centrze z prawej strony w dobrej sytuacji strzelił obok słupka. Kilka minut później Słowak został ostro sfaulowany i po kwadransie gry nie wrócił już na boisko.

W 21. minucie Legii prowadzenie dał Michał Kucharczyk, który mocnym strzałem z lewego narożnika pola karnego pokonał bramkarza czeskiego klubu. Pod koniec pierwszej połowy legioniści zdobyli drugą bramkę. Z rzutu karnego trafił Orlando Sa.

W drugiej części meczu trener Henning Berg postawił na zupełnie inną jedenastkę piłkarzy. Po przerwie do siatki trafił tylko gracz Viktorii - Aidin Mahmutović.

Legia Warszawa – Viktoria Pilzno 2:1 (2:0)

Kucharczyk 21’; Sa 39’ (karny) - Aidin Mahmutović 83’.

Legia: Dusan Kuciak (46. Konrad Jałocha) - Łukasz Broź (46. Bartosz Bereszyński), Inaki Astiz (46. Mateusz Wieteska), Igor Lewczuk (61. Bartłomiej Kalinkowski), Guilherme (46. Robert Bartczak) - Ivica Vrdoljak (38. Norbert Misiak, 46. Helio Pinto), Tomasz Jodłowiec (46. Dominik Furman) - Michał Żyro (46. Łukasz Moneta), Ondrej Duda (15. Mateusz Szwoch), Michał Kucharczyk (46. Jakub Kosecki) - Orlando Sa (46. Adam Ryczkowski).

Viktoria (skład wyjściowy): Petr Bolek - David Limbersky, Radim Reznik, Vaclav Prochazka, Jan Baranek - Vaclav Pilar, Milan Petrzela, Patrik Hrosovsky, Ondrej Vanek, Daniel Kolar - Jan Holenda.