Zaloguj się

Legia Warszawa Herb klubu Legia Warszawa Zagłębie Lubin Herb klubu Zagłębie Lubin 2:0

• 1:0 45′

06.04.2013, godz. 18:00

Gole

• 45′ Miroslav Radović
  • 59′ Władimer Dwaliszwili

• 28′ Dusan Kuciak
  • 29′ Inaki Astiz
  • 84′ Bartosz Bereszyński
  • 44′ Łukasz Hanzel
  • 46′ Pavel Vidanov
  • 50′ Djordje Cotra
  • 86′ Arkadiusz Woźniak

Pavel Hapal

• 45′ Danijel Ljuboja Władimer Dwaliszwili
  • 75′ Jakub Kosecki Tomasz Brzyski
  • 82′ Dominik Furman Janusz Gol
  • 65′ Łukasz Hanzel Arkadiusz Woźniak
  • 71′ Djordje Cotra Kamil Wilczek
  • 82′ Jiri Bilek Adrian Rakowski

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

19:55 Zwykły wpis

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Marek Koktysz. Zapraszam na kolejne relację na żywo oczywiście do Ekstraklasa.net. Miłego wieczoru!

19:55 Komentarz

Legia nie daje się dogonić. Przewaga nad Lechem, to ciągle cztery punkty. Kolejny mecz na Łazienkowskiej, to pojedynek przyjaźni między Legią a Pogonią. Następny ligowy mecz Legia zagra na wyjeździe z Wisłą. Zagłębie z kolei u siebie zmierzy się z Koroną Kielce.

19:52 Komentarz

W pełni zasłużone zwycięstwo Legii, która zdominowała w pewnym momencie Zagłębie. Gościom zabrakło dokładności, ostatniego podania i zimnej krwi. Papadopulos dzisiaj w bardzo kiepskiej dyspozycji.

93′ Zakończenie meczu

Radović długim podaniem znajduje Bereszyńskiego. Ten próbuje uderzyć z pierwszej piłki, ale fatalnie kiksuje. Koniec meczu!

92′ Zwykły wpis

Podanie do Dwaliszwiliego. Gruzin wywalczył aut. Legia spokojnie rozgrywa. Trzy punkty zostaną w Warszawie. Wojskowi chcą już dotrwać do końca.

91′ Zwykły wpis

Niecelny strzał Vrdoljaka. Ponad bramką.

90′ Gwizdek

Trzy minuty doliczone.

90′ Zwykły wpis

Rożny. Piąstkuje Kuciak. Piłka trafia do Wilczka, który uderza w obrońcę. Futbolówka odbija się do legonisty i jest kontra!

89′ Ważne zdarzenie

Wilczek pocelował w okienko! Fantastyczna parada Kuciaka!

88′ Zwykły wpis

Za długo bawią się teraz zawodnicy Zagłębia. Pressing Legii i ciężko jest gościom wyjść z własnej połowy.

65′ Zmiana zawodnika

Jakiś błąd techniczny. Nie wprowadziła się zmiana z 65. minuty kiedy Hanzela zmienił Woźniak.

86′ Żółta kartka

Kartka dla Woźniaka za faul na Vrdoljaku.

85′ Ważne zdarzenie

Dwójkowa akcja Saganowskiego z Golem. Napastnik wystawia rezerwowemu piłkę jak na tacy na jedenasty metr. Gol jednak źle przyjmuje, piłka mu odskakuje i w efekcie uderza niecelnie.

84′ Żółta kartka

Kartka dla Bereszyńskiego. Wolny dla Zagłebia przy linii bocznej. Wypiąstkowuje to Kuciak.

84′ Zwykły wpis

Znowu wykonany bez pomysłu. Legia wybija.

83′ Zwykły wpis

Wilczek mocno w pole karne z lewej strony, ale wybijają legioniści. Rożny.

82′ Zmiana zawodnika

W Legii też zmiana. Gol za Furmana.

Zmiana w Zagłębiu. Bilek schodzi. Za niego Rakowski.

81′ Ważne zdarzenie

Saganowski ścina na prawej stronie pola karnego w lewo i strzela! Obok słupka! Pokręcił obrońcą Saganowski.

81′ Zwykły wpis

Okazja przed Zagłębiem. Prostopadłe podanie do Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak.

80′ Zwykły wpis

Po raz kolejny szarżuje Bereszyński, ale musi wycofać piłkę. Ale on ma zdrowie!

79′ Zwykły wpis

Zagłębie wreszcie mogło wyjść z własnej połowy, ale faulowany był Błąd.

78′ Zwykły wpis

Nieudana próba wejścia w pole karne Saganowskiego. Piłka przy Zagłębiu.

77′ Zwykły wpis

Brzyski strzela mocno po ziemi z rzutu wolnego. Wybija Zagłębie.

76′ Zwykły wpis

Dwaliszwili wypuszcza Furmana, który dobiega z prawej strony na wysokość pola karnego i nisko nad ziemią podaje w stronę Saganowskiego. W polu karnym szybszy jest jednak defensor Zagłębia.

75′ Zmiana zawodnika

Zmiana w Legii. Poturbowany dzisiaj mocno Kosecki schodzi. Za niego Brzyski.

73′ Zwykły wpis

Kosa szybko wraca. Nic mu nie jest.

73′ Kontuzja

Znowu poturbowany Kosecki. Służby medyczne zajmują się nim poza boiskiem.

Rożny wykonany, wybija Zagłębie. Piłka wraca, znowu rożny. Trochę zamieszania, skacze paru zawodników, ale w końcu goście oddalają zagrożenie.

71′ Zdjęcie

Legia Warszawa - Zagłębie LubinLegia Warszawa - Zagłębie Lubin

71′ Ważne zdarzenie

Mocny strzał gospodarzy! Z trudem broni Gliwa. Rożny dla Legii.

71′ Zmiana zawodnika

Zmiana w Zagłębiu. Wilczek za Cotre.

70′ Ważne zdarzenie

Okazja dla Zagłębia! Cotra szarżuje lewą stroną, wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Papadopulos się pogubił kompletnie, piłka zaplątała mu się w nogach i nie wykorzystał znakomitej okazji.

69′ Zwykły wpis

Niecelne podanie górą do Koseckiego na wolne pole. Futbolówkę ma Gliwa.

68′ Zwykły wpis

Ała... Radović dostaje podanie na linii jedenastu metrów, jest sam. Strzela z pierwszej piłki prosto w podbrzusze zawodnika Zagłębia. Musiało boleć.

67′ Zwykły wpis

Niecelne podanie Wawrzyniaka do Radovicia, ale nieudanie też obrońca, który wybija piłkę na rożny. Dośrodkowanie spada pod nogi Wawrzyniaka, który strzela w obrońców.

66′ Zwykły wpis

Wysoka piłka w pole karne Zagłębia. Piąstkuje Gliwa. Za chwilę strzał z dystansu Saganowskiego - niecelny i lekki.

64′ Zwykły wpis

Rożny dla Zagłębia. Wybijają obrońcy Legii. Pędzi z kontrą Saganowski, podaje do Koseckiego, który dobrze obraca się. Na jego drodze staje jednak obrońca i Kosa trochę bez pomysłu wali prosto w niego.

63′ Zwykły wpis

Cotra w pojedynku z Bereszyńskim. Legionista nie pozostawia jednak złudzeń rywalowi. Nabija go i rzut z autu dla Legii. Piłka jednak szybko wraca do Zagłębia.

61′ Zwykły wpis

Odpowiedź Legii. Sunie szybki atak, ale tylko rożny. Kiepsko rozegrany i piłka wraca do Kuciaka.

Centra gości w pole karne. Główka Papadopulosa ląduje w rękach Kuciaka.

60′ Komentarz

Furman szybko wykonuje rzut wolny, podaje na wolne pole do Dwaliszwiliego, który dobrze się zastawia i pędzi na bramkę. Technicznym i lekko podkręconym strzałem po długim rogu pokonuje Gliwę.

59′ Gol

GOOL! Dwaliszwili i jest 2:0!

59′ Zwykły wpis

Znowu piłka szuka Dwaliszwiliego, ale ten źle przyjmuje. Legia cały czas w natarciu. Wolny na dwudziestym metrze.

57′ Zwykły wpis

Ładne prostopadłe podanie Radovicia w stronę Dwaliszwiliego. Jednak minimalnie za mocne i Zagłębie ma piłke.

56′ Zwykły wpis

Papadopulos powalony na ziemie przez Vrdoljaka. Wolny dla Zagłębia, ale goście szybko tracą po nim piłkę.

55′ Zwykły wpis

Drybling Radovicia nagrodzony brawami. Serb podaje do Bereszyńskiego, który uderza na bramkę, ale lekkie uderzenie ląduje w nogach defensorów gości.

Radović nieudanie dośrodkowuje. Lekko bita piłka w nogach Costy. Ten wybija, ale piłka wciąż u Legii.

53′ Zwykły wpis

Kosecki podaje piłkę do wbiegającego z lewej strony Wawrzyniaka. Obrońca wpada w pole karne i traci piłkę.

53′ Gwizdek

Faulowany Kosecki. Rzut wolny na własnej połowie dla Legii.

52′ Zwykły wpis

Wykonuje Furman. Obrońca Zagłębia główkuje i wybija piłkę.

51′ Zwykły wpis

Kolejny faul. Tym razem bez kartki. Furman centruje w pole karne, ale wybija Gliwa. Piłka z Miro Radoviciem wraca i Legia ma rzut rożny.

50′ Żółta kartka

Fauluje Cotra i zarabia żółtą kartkę.

49′ Komentarz

Na stadionie 16 608 widzów.

46′ Gwizdek

Dwaliszwili walczy o piłkę, ale fauluje.

45′ Ważne zdarzenie

Ale mógł mieć wejście Dwaliszwili! Gruzin dostaje piłkę w polu karnym i uderza w poprzeczkę!

45′ Zmiana zawodnika

Legia w drugiej połowie bez Ljuboji. Za niego Dwaliszwili.

45′ Rozpoczęcie II połowy

Druga połowa. Zaczynamy.

19:02 Komentarz

Piłkarze wracają już na boisko, a my z relacją.

19:00 Zdjęcie

18:49 Komentarz

Trochę dziwnych i kontrowersyjnych decyzji podjął Paweł Pskit. Miejmy nadzieję, że poprawi się w drugiej odsłonie, bo jego sędziowanie pozostawia trochę do życzenia.

18:48 Komentarz

Oglądamy dobre, otwarte spotkanie. Początek był nieco chaotyczny i zdecydowanie na korzyść Zagłębia, które jednak nie potrafiło tego udokumentować bramką. Legia stopniowo się budziła, przejmowała inicjatywę, aż wreszcie zdobyła dołującą gości bramkę do szatni.

46′ Zakończenie I połowy

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Legia prowadzi jedną bramką.

46′ Żółta kartka

Żółta kartka dla Vidanova.

45′ Komentarz

Wawrzyniak dośrodkowuje w pole karne. Ponad obrońcę skacze Radović i pakuje piłkę głową do bramki. Gliwa bezradny. Legia strzela bramkę do szatni, a Serb podbiega pod Żyletę i cieszy się z kibicami.

45′ Gol

GOOOOL! RADOVIĆ!

44′ Żółta kartka

Fauluje Hanzel. Mamy kolejną kartkę. Tym razem dla Zagłębia.

43′ Zwykły wpis

Mogło być groźnie. Piłka po zamieszaniu w polu karnym znajduje się pod nogami Papadopulosa, ale napastnika ubiega Jędrzejczyk i zagrożenie oddalone.

Mocna centra Cotry. Wybija obrońca Legii. Rożny dla gości.

41′ Zwykły wpis

Ljuboja ścina w pole karne i po ziemii podaje do Koseckiego, ale obrońcy Zagłębia czujni. Mimo wszystko Legia cały czas przy piłce.

40′ Komentarz

Dobrze pracuje w napadzie Błąd. Ma z nim dzisiaj problemy Astiz. Wawrzyniak też, ale on lepiej sobie radzi.

40′ Zwykły wpis

Wyłożenie piłki do Vrdoljaka, który mocno uderza, ale nad bramką. Chorwat domagał się jeszcze rożnego, ale Pskit nieugięty.

39′ Zwykły wpis

Ljuboja zza pola karnego. Strzał prawą nogą, ale prosto w Gliwę, który bez problemów to łapie.

38′ Zwykły wpis

Vidanov niecelnie dośrodkowuje. Cotra gubi piłkę. Z kontrą chce wyjść Radović, ale sędzia gwiżdże faul. A mógł zastosować przywilej korzyści na rzecz Legii. Kiepskie zawody Pskita.

37′ Zwykły wpis

Błąd naciska Astiza. Hiszpan musi oddać do bramkarza. Kosecki wraca na boisko.

36′ Zwykły wpis

Rożny dla Legii wykonany nieszczególnie dobrze. Zagłębie wybija.

36′ Zdjęcie

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Kosa poza boiskiem.

35′ Kontuzja

Opatrywany na boisku zawodnik Legii. To Kuba Kosecki.

35′ Ważne zdarzenie

Radović z ostrego kąta! Gliwa wybija na rożny. Piekielnie mocny strzał.

34′ Gwizdek

Wybicie piłki do Ljuboji, ale Serb na spalonym.

33′ Zwykły wpis

Bereszyński znowu lata gdzieś na połowie Zagłębia i walczy o każdą piłkę. Kibice to doceniają i nagradzają brawami!

33′ Komentarz

Bramkarz Zagłębia myślał chyba, że piłka przejdzie obok. Mógł się poważnie oszukać.

32′ Ważne zdarzenie

Słupek! Strzał z niczego legionistów, Gliwa stoi jak wryty, a piłka za jego plecami trafia w słupek bramki!

30′ Gwizdek

Saganowski faulowany na linii pola karnego, ale Pskit znowu milczy. Kolejna dziwna decyzja arbitra.

30′ Zwykły wpis

Odpowiedź Legii, znowu szarżuje Kosecki na lewej stronie, ale jego strzał trafia w obrońców.

Źle uderzony wolny. Prosto w mur. Jeszcze dobitka. Prosto w trybuny.

29′ Żółta kartka

A za faul Astiz.

28′ Żółta kartka

Na skraju pola karnego faulowany piłkarz Zagłębia. Za dyskusję kartka dla Kuciaka.

28′ Ważne zdarzenie

Kosecki indywidualnie, kiwa w polu karnym. Ścina do boku i wykłada piłkę po ziemii do Saganowskiego, który od razu strzela. Obrońcy Zagłębia udało się jednak wsadzić tam nogę i ze strzału nic nie wyszło.

27′ Zwykły wpis

Zagłębie gubi piłkę i Legia wychodzi z kontrą, ale znowu brakuje dokładności gdzieś w okolicach czternastego/szesnastego metra.

26′ Zwykły wpis

Zagłębie ma rzut rożny, ale nic z niego nie wynika. Chwilę potem na murawie leży jeden z piłkarzy gości. Bez kartek.

25′ Ważne zdarzenie

Ładna akcja. Błąd wkręcał w ziemię Astiza, w końcu oddał do niepilnowanego Papadopoulosa, ale ten za długo się wahał i legioniści wybili mu piłkę.

23′ Komentarz

Dobrze rzucił się Gliwa, ale piłka przecisnęła się koło niego i z hukiem trafiła w słupek.

22′ Ważne zdarzenie

Okazja dla Legii! Radović mocno strzela, ale trafia w słupek!

22′ Zwykły wpis

Bereszyński niczym czołg przeciska się prawą stroną przez obrońców Zagłębia. W końcu pada powalony na ziemię, ale sędzia nie reaguje.

21′ Zwykły wpis

Bereszyński z poświęceniem odzyskuje piłkę, oddaje do Radovicia, ktory posyła ją daleko w przód. Dobiega do niej Ljuboja i niepotrzebnie od razu strzela. Bardzo niecelnie. Miał czas, mógł spróbować zwodu. Zachował się jak młodzik.

18′ Zwykły wpis

Nagrodzony brawami Bereszyński przejmuje piłkę, pędzi prawą stroną, centruje, ale bardzo niedokładnie. Do piłki próbował doskoczyć Kosecki, ale nieudolnie.

Odpowiedź Zagłębia, długie podanie na Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak, który bardzo ryzykownie podaje do Kuciaka. Bramkarz jednak złapał piłkę, więc sędzia nie zinterpretował tego jako podanie.

17′ Zwykły wpis

Próba rajdu Radovicia, ale Serb wbiegł w całą grupę obrońców i stracił piłkę.

16′ Zwykły wpis

Szybko doszedł jednak do siebie. Piłka w grze. Zagłębia zachowuje zasady fair play i oddaje piłkę Legii.

16′ Kontuzja

Ljuboja zderzył się z Costą. Ucierpiał zawodnik Zagłębia. Słuzby medyczne na boisku.

14′ Komentarz

Legia długo buduje ataki pozycyjne. Legioniści się budzą.

14′ Zwykły wpis

Bardzo nieudana próba dryblingu Vrdoljaka w polu karnym. Zagłębie zabiera piłkę i wychodzi z atakiem.

12′ Zwykły wpis

Próba strzału Ljuboji sprzed pola karnego, ale Gliwa nie ma problemu z tak marnym strzałem.

Dośrodkowanie z rożnego przeszło wszystkich. Nikt nie strącił futbolówki.

11′ Zwykły wpis

Dobrze podłączył się Wawrzyniak. Musiał interweniowac obrońca gości i jest rożny dla Legii.

10′ Zwykły wpis

Odpowiedź Zagłębia. Szybka kontra zakończona niecelnym uderzeniem Adriana Błąda.

Dośrodkowanie do Saganowskiego, ale napastnik niepotrzebnie przyjmował sobie piłkę i ją zgubił.

9′ Komentarz

Zagłębie dobrze poukładane w obronie. Na razie legioniści mają mało miejsca do rozgrywania piłki.

8′ Zwykły wpis

Cotra z Hanzelem wymieniają podania na lewej stronie. Po raz kolejny Zagłębie z inicjatywą. Legia troszkę niepoukładana.

7′ Zwykły wpis

Nieźle wyrzucił z autu Wawrzyniak. Do piłki dobiega Ljuboja i od razu próbuje zagrać do wbiegajacego za plecami Saganowskiego, ale nie udaje mu się.

6′ Gwizdek

Ljuboja dostał dobre podanie, był sam na sam z bramkarzem, ale sędzia gwiżdże spalonego.

5′ Zwykły wpis

Kolejny atak Zagłębia. Na prawej stronie przebija się w okolice pola karnego Błąd, ale jego dośrodkowanie jest mocno niecelne.

Przebija się lewą stroną Costa, z najwyższym trudem powstrzymuje go Bereszyński do spółki z Jędrzejczykiem.

4′ Zwykły wpis

Rożny bez historii. Legioniści wybijają, przez chwilę są przy piłce, ale szybko traca.

3′ Ważne zdarzenie

Okazja na gola dla gości! Centra do Jeża, którego słaby strzał broni z trudem Kuciak! Rożny!

2′ Zwykły wpis

Inicjatywa po stronie Zagłębia. Goście utrzymują się przy piłce i na połowie rywali.

1′ Zwykły wpis

Szarżuje prawą stroną Bereszyński, oddaje do Radovicia, ale ten gubi piłkę.

Rymaniak zmuszony do wycofania piłki, Saganowski naciska.

1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

Zaczynamy spotkanie! Startuje Zagłębie!

17:59 Zwykły wpis

Odpalone race! Oprawa wygląda teraz naprawdę dumnie!

Piłkarze wychodzą na boisko. Tubalne "Mistrzem Polski jest Legia" i oprawa zaczęła się ruszać! Flagi w barwach klubu i sreberka. Sektorowa Żyleta przemówiła!

17:55 Zwykły wpis

Kibice powstają, a na stadionie pobrzmiewa Sen o Warszawie. Pomimo mocnych głosów z trybuny ultras organizatorzy i tak puszczają z głośników oryginalną wersję...

17:53 Zwykły wpis

Na Żylecie rozkłada się już powoli wielka, sektorowa... żyleta!

17:49 Zwykły wpis

Na krzesełkach trybuny północnej leżą także chyba małe flagi. Zapowiada się ciekawa oprawa!

17:48 Zwykły wpis

A kibice z Żylety przygotowali oprawę. Widzimy barwy - zielone, czerwone i białe - a także dużo srebrnych części, jak folia śniadaniowa.

17:46 Zwykły wpis

Do Warszawy przybyła spora grupa kibiców gości. Lubinianie zajęli całą górną część swojego sektora.

17:40 Zwykły wpis

Ławka rezerwowych Zagłębia: Koził, Trochim, Wilczek, Rakowski, Abwo, Woźniak, Kowalczyk.

17:39 Zwykły wpis

Ławka rezerwowych Legii: Skaba, Żewłakow, Gol, Brzyski, Kucharczyk, Łukasik, Dwaliszwili.

17:36 Zwykły wpis

Żyleta już prawie pełna. Wszystkie bilety na tę trybunę zostały wyprzedane. Przed meczem uprawnionych do wejścia na stadion było 20 525 osób. Ciekawe ilu wytrwałych dotrze na Ł3.

17:30 Zwykły wpis

Gospodarze grają dzisiaj z dodatkową presją, bo w piątek Lech pewnie pokonał Lechię (4:2) i zbliżył się na odległość jednego punktu do lidera.

17:28 Zwykły wpis

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, a więc spokojnie możecie jeszcze zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

17:26 Zwykły wpis

W zespole Zagłębie zabraknie, tak jak przewidywano, kapitana Adama Banasia. Jego rolę będzie dzisiaj pełnił Jiri Bilek.

Po raz kolejny już trafiliśmy w 100% ze składem Legii Warszawa. Po wyleczeniu grypy do napadu wskakuje Marek Saganowski. Od pierwszych minut zagra także bohater derbów Warszawy - Dominik Furman. Wraca również pauzujący za kartki Artur Jędrzejczyk.

17:24 Zwykły wpis