2

Zagłębie Lubin

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Marek Koktysz. Zapraszam na kolejne relację na żywo oczywiście do Ekstraklasa.net. Miłego wieczoru!

• Legia nie daje się dogonić. Przewaga nad Lechem, to ciągle cztery punkty. Kolejny mecz na Łazienkowskiej, to pojedynek przyjaźni między Legią a Pogonią. Następny ligowy mecz Legia zagra na wyjeździe z Wisłą. Zagłębie z kolei u siebie zmierzy się z Koroną Kielce.

• W pełni zasłużone zwycięstwo Legii, która zdominowała w pewnym momencie Zagłębie. Gościom zabrakło dokładności, ostatniego podania i zimnej krwi. Papadopulos dzisiaj w bardzo kiepskiej dyspozycji.

• Radović długim podaniem znajduje Bereszyńskiego. Ten próbuje uderzyć z pierwszej piłki, ale fatalnie kiksuje. Koniec meczu!

• Podanie do Dwaliszwiliego. Gruzin wywalczył aut. Legia spokojnie rozgrywa. Trzy punkty zostaną w Warszawie. Wojskowi chcą już dotrwać do końca.

• Niecelny strzał Vrdoljaka. Ponad bramką.

• Trzy minuty doliczone.

• Rożny. Piąstkuje Kuciak. Piłka trafia do Wilczka, który uderza w obrońcę. Futbolówka odbija się do legonisty i jest kontra!

• Wilczek pocelował w okienko! Fantastyczna parada Kuciaka!

• Za długo bawią się teraz zawodnicy Zagłębia. Pressing Legii i ciężko jest gościom wyjść z własnej połowy.

• Jakiś błąd techniczny. Nie wprowadziła się zmiana z 65. minuty kiedy Hanzela zmienił Woźniak.

• Kartka dla Woźniaka za faul na Vrdoljaku.

• Dwójkowa akcja Saganowskiego z Golem. Napastnik wystawia rezerwowemu piłkę jak na tacy na jedenasty metr. Gol jednak źle przyjmuje, piłka mu odskakuje i w efekcie uderza niecelnie.

• Kartka dla Bereszyńskiego. Wolny dla Zagłebia przy linii bocznej. Wypiąstkowuje to Kuciak.

• Znowu wykonany bez pomysłu. Legia wybija.

• Wilczek mocno w pole karne z lewej strony, ale wybijają legioniści. Rożny.

• W Legii też zmiana. Gol za Furmana.

• Zmiana w Zagłębiu. Bilek schodzi. Za niego Rakowski.

• Saganowski ścina na prawej stronie pola karnego w lewo i strzela! Obok słupka! Pokręcił obrońcą Saganowski.

• Okazja przed Zagłębiem. Prostopadłe podanie do Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak.

• Po raz kolejny szarżuje Bereszyński, ale musi wycofać piłkę. Ale on ma zdrowie!

• Zagłębie wreszcie mogło wyjść z własnej połowy, ale faulowany był Błąd.

• Nieudana próba wejścia w pole karne Saganowskiego. Piłka przy Zagłębiu.

• Brzyski strzela mocno po ziemi z rzutu wolnego. Wybija Zagłębie.

• Dwaliszwili wypuszcza Furmana, który dobiega z prawej strony na wysokość pola karnego i nisko nad ziemią podaje w stronę Saganowskiego. W polu karnym szybszy jest jednak defensor Zagłębia.

• Zmiana w Legii. Poturbowany dzisiaj mocno Kosecki schodzi. Za niego Brzyski.

• Kosa szybko wraca. Nic mu nie jest.

• Znowu poturbowany Kosecki. Służby medyczne zajmują się nim poza boiskiem.

• Rożny wykonany, wybija Zagłębie. Piłka wraca, znowu rożny. Trochę zamieszania, skacze paru zawodników, ale w końcu goście oddalają zagrożenie.

• Legia Warszawa - Zagłębie LubinLegia Warszawa - Zagłębie Lubin

• Mocny strzał gospodarzy! Z trudem broni Gliwa. Rożny dla Legii.

• Zmiana w Zagłębiu. Wilczek za Cotre.

• Okazja dla Zagłębia! Cotra szarżuje lewą stroną, wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Papadopulos się pogubił kompletnie, piłka zaplątała mu się w nogach i nie wykorzystał znakomitej okazji.

• Niecelne podanie górą do Koseckiego na wolne pole. Futbolówkę ma Gliwa.

• Ała... Radović dostaje podanie na linii jedenastu metrów, jest sam. Strzela z pierwszej piłki prosto w podbrzusze zawodnika Zagłębia. Musiało boleć.

• Niecelne podanie Wawrzyniaka do Radovicia, ale nieudanie też obrońca, który wybija piłkę na rożny. Dośrodkowanie spada pod nogi Wawrzyniaka, który strzela w obrońców.

• Wysoka piłka w pole karne Zagłębia. Piąstkuje Gliwa. Za chwilę strzał z dystansu Saganowskiego - niecelny i lekki.

• Rożny dla Zagłębia. Wybijają obrońcy Legii. Pędzi z kontrą Saganowski, podaje do Koseckiego, który dobrze obraca się. Na jego drodze staje jednak obrońca i Kosa trochę bez pomysłu wali prosto w niego.

• Cotra w pojedynku z Bereszyńskim. Legionista nie pozostawia jednak złudzeń rywalowi. Nabija go i rzut z autu dla Legii. Piłka jednak szybko wraca do Zagłębia.

• Odpowiedź Legii. Sunie szybki atak, ale tylko rożny. Kiepsko rozegrany i piłka wraca do Kuciaka.

• Centra gości w pole karne. Główka Papadopulosa ląduje w rękach Kuciaka.

• Furman szybko wykonuje rzut wolny, podaje na wolne pole do Dwaliszwiliego, który dobrze się zastawia i pędzi na bramkę. Technicznym i lekko podkręconym strzałem po długim rogu pokonuje Gliwę.

• GOOL! Dwaliszwili i jest 2:0!

• Znowu piłka szuka Dwaliszwiliego, ale ten źle przyjmuje. Legia cały czas w natarciu. Wolny na dwudziestym metrze.

• Ładne prostopadłe podanie Radovicia w stronę Dwaliszwiliego. Jednak minimalnie za mocne i Zagłębie ma piłke.

• Papadopulos powalony na ziemie przez Vrdoljaka. Wolny dla Zagłębia, ale goście szybko tracą po nim piłkę.

• Drybling Radovicia nagrodzony brawami. Serb podaje do Bereszyńskiego, który uderza na bramkę, ale lekkie uderzenie ląduje w nogach defensorów gości.

• Radović nieudanie dośrodkowuje. Lekko bita piłka w nogach Costy. Ten wybija, ale piłka wciąż u Legii.

• Kosecki podaje piłkę do wbiegającego z lewej strony Wawrzyniaka. Obrońca wpada w pole karne i traci piłkę.

• Faulowany Kosecki. Rzut wolny na własnej połowie dla Legii.

• Wykonuje Furman. Obrońca Zagłębia główkuje i wybija piłkę.

• Kolejny faul. Tym razem bez kartki. Furman centruje w pole karne, ale wybija Gliwa. Piłka z Miro Radoviciem wraca i Legia ma rzut rożny.

• Fauluje Cotra i zarabia żółtą kartkę.

• Na stadionie 16 608 widzów.

• Dwaliszwili walczy o piłkę, ale fauluje.

• Ale mógł mieć wejście Dwaliszwili! Gruzin dostaje piłkę w polu karnym i uderza w poprzeczkę!

• Legia w drugiej połowie bez Ljuboji. Za niego Dwaliszwili.

• Druga połowa. Zaczynamy.

• Piłkarze wracają już na boisko, a my z relacją.

• Trochę dziwnych i kontrowersyjnych decyzji podjął Paweł Pskit. Miejmy nadzieję, że poprawi się w drugiej odsłonie, bo jego sędziowanie pozostawia trochę do życzenia.

• Oglądamy dobre, otwarte spotkanie. Początek był nieco chaotyczny i zdecydowanie na korzyść Zagłębia, które jednak nie potrafiło tego udokumentować bramką. Legia stopniowo się budziła, przejmowała inicjatywę, aż wreszcie zdobyła dołującą gości bramkę do szatni.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Legia prowadzi jedną bramką.

• Żółta kartka dla Vidanova.

• Wawrzyniak dośrodkowuje w pole karne. Ponad obrońcę skacze Radović i pakuje piłkę głową do bramki. Gliwa bezradny. Legia strzela bramkę do szatni, a Serb podbiega pod Żyletę i cieszy się z kibicami.

• GOOOOL! RADOVIĆ!

• Fauluje Hanzel. Mamy kolejną kartkę. Tym razem dla Zagłębia.

• Mogło być groźnie. Piłka po zamieszaniu w polu karnym znajduje się pod nogami Papadopulosa, ale napastnika ubiega Jędrzejczyk i zagrożenie oddalone.

• Mocna centra Cotry. Wybija obrońca Legii. Rożny dla gości.

• Ljuboja ścina w pole karne i po ziemii podaje do Koseckiego, ale obrońcy Zagłębia czujni. Mimo wszystko Legia cały czas przy piłce.

• Dobrze pracuje w napadzie Błąd. Ma z nim dzisiaj problemy Astiz. Wawrzyniak też, ale on lepiej sobie radzi.

• Wyłożenie piłki do Vrdoljaka, który mocno uderza, ale nad bramką. Chorwat domagał się jeszcze rożnego, ale Pskit nieugięty.

• Ljuboja zza pola karnego. Strzał prawą nogą, ale prosto w Gliwę, który bez problemów to łapie.

• Vidanov niecelnie dośrodkowuje. Cotra gubi piłkę. Z kontrą chce wyjść Radović, ale sędzia gwiżdże faul. A mógł zastosować przywilej korzyści na rzecz Legii. Kiepskie zawody Pskita.

• Błąd naciska Astiza. Hiszpan musi oddać do bramkarza. Kosecki wraca na boisko.

• Rożny dla Legii wykonany nieszczególnie dobrze. Zagłębie wybija.

• Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

• Kosa poza boiskiem.

• Opatrywany na boisku zawodnik Legii. To Kuba Kosecki.

• Radović z ostrego kąta! Gliwa wybija na rożny. Piekielnie mocny strzał.

• Wybicie piłki do Ljuboji, ale Serb na spalonym.

• Bereszyński znowu lata gdzieś na połowie Zagłębia i walczy o każdą piłkę. Kibice to doceniają i nagradzają brawami!

• Bramkarz Zagłębia myślał chyba, że piłka przejdzie obok. Mógł się poważnie oszukać.

• Słupek! Strzał z niczego legionistów, Gliwa stoi jak wryty, a piłka za jego plecami trafia w słupek bramki!

• Saganowski faulowany na linii pola karnego, ale Pskit znowu milczy. Kolejna dziwna decyzja arbitra.

• Odpowiedź Legii, znowu szarżuje Kosecki na lewej stronie, ale jego strzał trafia w obrońców.

• Źle uderzony wolny. Prosto w mur. Jeszcze dobitka. Prosto w trybuny.

• A za faul Astiz.

• Na skraju pola karnego faulowany piłkarz Zagłębia. Za dyskusję kartka dla Kuciaka.

• Kosecki indywidualnie, kiwa w polu karnym. Ścina do boku i wykłada piłkę po ziemii do Saganowskiego, który od razu strzela. Obrońcy Zagłębia udało się jednak wsadzić tam nogę i ze strzału nic nie wyszło.

• Zagłębie gubi piłkę i Legia wychodzi z kontrą, ale znowu brakuje dokładności gdzieś w okolicach czternastego/szesnastego metra.

• Zagłębie ma rzut rożny, ale nic z niego nie wynika. Chwilę potem na murawie leży jeden z piłkarzy gości. Bez kartek.

• Ładna akcja. Błąd wkręcał w ziemię Astiza, w końcu oddał do niepilnowanego Papadopoulosa, ale ten za długo się wahał i legioniści wybili mu piłkę.

• Dobrze rzucił się Gliwa, ale piłka przecisnęła się koło niego i z hukiem trafiła w słupek.

• Okazja dla Legii! Radović mocno strzela, ale trafia w słupek!

• Bereszyński niczym czołg przeciska się prawą stroną przez obrońców Zagłębia. W końcu pada powalony na ziemię, ale sędzia nie reaguje.

• Bereszyński z poświęceniem odzyskuje piłkę, oddaje do Radovicia, ktory posyła ją daleko w przód. Dobiega do niej Ljuboja i niepotrzebnie od razu strzela. Bardzo niecelnie. Miał czas, mógł spróbować zwodu. Zachował się jak młodzik.

• Nagrodzony brawami Bereszyński przejmuje piłkę, pędzi prawą stroną, centruje, ale bardzo niedokładnie. Do piłki próbował doskoczyć Kosecki, ale nieudolnie.

• Odpowiedź Zagłębia, długie podanie na Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak, który bardzo ryzykownie podaje do Kuciaka. Bramkarz jednak złapał piłkę, więc sędzia nie zinterpretował tego jako podanie.

• Próba rajdu Radovicia, ale Serb wbiegł w całą grupę obrońców i stracił piłkę.

• Szybko doszedł jednak do siebie. Piłka w grze. Zagłębia zachowuje zasady fair play i oddaje piłkę Legii.

• Ljuboja zderzył się z Costą. Ucierpiał zawodnik Zagłębia. Słuzby medyczne na boisku.

• Legia długo buduje ataki pozycyjne. Legioniści się budzą.

• Bardzo nieudana próba dryblingu Vrdoljaka w polu karnym. Zagłębie zabiera piłkę i wychodzi z atakiem.

• Próba strzału Ljuboji sprzed pola karnego, ale Gliwa nie ma problemu z tak marnym strzałem.

• Dośrodkowanie z rożnego przeszło wszystkich. Nikt nie strącił futbolówki.

• Dobrze podłączył się Wawrzyniak. Musiał interweniowac obrońca gości i jest rożny dla Legii.

• Odpowiedź Zagłębia. Szybka kontra zakończona niecelnym uderzeniem Adriana Błąda.

• Dośrodkowanie do Saganowskiego, ale napastnik niepotrzebnie przyjmował sobie piłkę i ją zgubił.

• Zagłębie dobrze poukładane w obronie. Na razie legioniści mają mało miejsca do rozgrywania piłki.

• Cotra z Hanzelem wymieniają podania na lewej stronie. Po raz kolejny Zagłębie z inicjatywą. Legia troszkę niepoukładana.

• Nieźle wyrzucił z autu Wawrzyniak. Do piłki dobiega Ljuboja i od razu próbuje zagrać do wbiegajacego za plecami Saganowskiego, ale nie udaje mu się.

• Ljuboja dostał dobre podanie, był sam na sam z bramkarzem, ale sędzia gwiżdże spalonego.

• Kolejny atak Zagłębia. Na prawej stronie przebija się w okolice pola karnego Błąd, ale jego dośrodkowanie jest mocno niecelne.

• Przebija się lewą stroną Costa, z najwyższym trudem powstrzymuje go Bereszyński do spółki z Jędrzejczykiem.

• Rożny bez historii. Legioniści wybijają, przez chwilę są przy piłce, ale szybko traca.

• Okazja na gola dla gości! Centra do Jeża, którego słaby strzał broni z trudem Kuciak! Rożny!

• Inicjatywa po stronie Zagłębia. Goście utrzymują się przy piłce i na połowie rywali.

• Szarżuje prawą stroną Bereszyński, oddaje do Radovicia, ale ten gubi piłkę.

• Rymaniak zmuszony do wycofania piłki, Saganowski naciska.

• Zaczynamy spotkanie! Startuje Zagłębie!

• Odpalone race! Oprawa wygląda teraz naprawdę dumnie!

• Piłkarze wychodzą na boisko. Tubalne "Mistrzem Polski jest Legia" i oprawa zaczęła się ruszać! Flagi w barwach klubu i sreberka. Sektorowa Żyleta przemówiła!

• Kibice powstają, a na stadionie pobrzmiewa Sen o Warszawie. Pomimo mocnych głosów z trybuny ultras organizatorzy i tak puszczają z głośników oryginalną wersję...

• Na Żylecie rozkłada się już powoli wielka, sektorowa... żyleta!

• Na krzesełkach trybuny północnej leżą także chyba małe flagi. Zapowiada się ciekawa oprawa!

• A kibice z Żylety przygotowali oprawę. Widzimy barwy - zielone, czerwone i białe - a także dużo srebrnych części, jak folia śniadaniowa.

• Do Warszawy przybyła spora grupa kibiców gości. Lubinianie zajęli całą górną część swojego sektora.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Koził, Trochim, Wilczek, Rakowski, Abwo, Woźniak, Kowalczyk.

• Ławka rezerwowych Legii: Skaba, Żewłakow, Gol, Brzyski, Kucharczyk, Łukasik, Dwaliszwili.

• Żyleta już prawie pełna. Wszystkie bilety na tę trybunę zostały wyprzedane. Przed meczem uprawnionych do wejścia na stadion było 20 525 osób. Ciekawe ilu wytrwałych dotrze na Ł3.

• Gospodarze grają dzisiaj z dodatkową presją, bo w piątek Lech pewnie pokonał Lechię (4:2) i zbliżył się na odległość jednego punktu do lidera.

• Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, a więc spokojnie możecie jeszcze zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• W zespole Zagłębie zabraknie, tak jak przewidywano, kapitana Adama Banasia. Jego rolę będzie dzisiaj pełnił Jiri Bilek.

• Po raz kolejny już trafiliśmy w 100% ze składem Legii Warszawa. Po wyleczeniu grypy do napadu wskakuje Marek Saganowski. Od pierwszych minut zagra także bohater derbów Warszawy - Dominik Furman. Wraca również pauzujący za kartki Artur Jędrzejczyk.