Sparingowa porażka Legii z Zenitem St. Petersburg

mgs
Legia Warszawa przegrała z Zenitem 2:3
Legia Warszawa przegrała z Zenitem 2:3 sylwester wojtas
Legia Warszawa przegrała drugi, wtorkowy sparing, który rozegrała z ekipą Zenita St. Petersburg 2:3. Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem po tym, jak gole dla "Wojskowych" zdobyli Orlando Sa i Michał Kucharczyk, a dla rosyjskiej drużyny trafili Igor Smolnikov i Danny, bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Nicolas Lombaerts.

Źródło: Foto Olimpik/X-news

Piłkarze Legii Warszawa przegrali drugi wtorkowy sparing. Najpierw "Wojskowi" grający w mocno rezerwowym składzie ulegli Karabachowi Agdam 0:2, a kilka godzin później po zaciętym boju ostatecznie przegrali z Zenitem St. Petersburg 2:3.

Sparing: Legia Warszawa - Karabach Agdam 0:2

Mistrzowie Polski pierwszego gola stracili w 15. minucie spotkania. Wówczas Hulk bardzo dobrze odegrał piłkę do Smolnikova, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Dusana Kuciaka. Kolejny cios rosyjska drużyna zadała w 27. minucie, kiedy to Danny przymierzył idealnie w samo w okienko bramki warszawiaków.

Szczęście uśmiechnęło się do zespołu Henninga Berga minutę później, kiedy to Lombaerts dopuścił się faulu na Michale Kucharczyku. Sędzia sparingu nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę na korzyść przedstawicieli Ekstraklasy. Do piłki podszedł Orlando Sa i zamienił "jedenastkę" na gola.

Nadzieję na zwycięstwo przywrócił Legii Michał Kucharczyk, który w 66. minucie wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Polski znalazł sobie sporo miejsca z boku pola karnego i fantastycznie przymierzył w okienko, dając Legii wyrównanie.

Niestety legioniści stracili bramkę w doliczonym czasie gry, co przesądziło o ich porażce. W 93. minucie Arshavin dośrodkował prosto na głowę Lombaertsa, który wykorzystał okazję i zdobył decydującego gola.