Legia wygrała drugi piątkowy sparing

Tomasz Dębek
Grająca w teoretycznie rezerwowym składzie Legia pewnie wygrała ze Zniczem Pruszków 4:1 w drugim sparingu rozegranym dziś na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej.

Legia Warszawa 4:1 Znicz Pruszków - zobacz zapis naszej relacji live

Legioniści, którzy zagrali w meczu ze Zniczem, jak określił trener Skorża "aspirują do bycia w pierwszej jedenastce". Pierwszy skład kilka godzin wcześniej zmierzył się z Wisłą Płock ("Wojskowi" zwyciężyli 4:1). W drugim sparingu od pierwszej minuty zagrali m.in. Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz czy Ariel Borysiuk.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Legii. Wynik meczu w 17' minucie otworzył Michał Żyro (jedyny - obok Damiana Zbozienia - zawodnik, który zagrał w obu dzisiejszych meczach). Wykorzystał on dobre prostopadłe podanie Damiana Łukasika i nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Pięć minut później było już 2:0. Ariel Borysiuk popisał się bardzo mocnym strzałem zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od niepewnie interweniującego Skowrona. W 30' minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Wolski, który wykończył kombinacyjną akcję całego zespołu.

Sił (lub ambicji) legionistom starczyło tylko na pierwsze 45 minut gry. Druga połowa rozpoczęła się od błędu defensywy warszawian, który wykorzystał Kamil Tomas. W 54' minucie dośrodkowanie Tomasza Kiełbowicza wykorzystał Damian Zbozień. Do końca spotkania Legia prowadziła grę, miała kilka okazji (m.in. Michał Kucharczyk), ale wynik pozostał bez zmian.

Bramki: Żyro 17', Borysiuk 22', Wolski 30', Zbozień 54 - Tomas 47'

Legia: Marijan Antolović (46' Jakub Szumski) – Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz – Daniel Łukasik (46' Damian Zbozień), Ariel Borysiuk (77' Kordian Latos), Srdja Kneżević, Rafał Wolski (67' Bartłomiej Czarnecki), Michał Kucharczyk – Michał Żyro (46' Maciej Prusinowski)

Znicz Pruszków: 1. Skowron - 13. Bobrowski, 5. Kowalczyk, 6. Makowski, 3. Wojdyga - 22. Sztybrych, 2. Januszewski, 8. Tomas, 9. Kasztelan - 4. Majewski, 7. Witkowski

Ławka rezerwowych: 12. Błażejczyk, 20. Moryc, 21. Jędrzejczyk, 19. Martin, 8. Kopciński, 17. Duda, 14. Michalak, 11. Bylak

Powiedzieli po meczu:

Maciej Skorża: Nie ukrywam, że w drużynie było wielu zawodników, którzy aspirują do wyjściowej „jedenastki”. W pierwszej połowie swoją postawą sprawili mi pozytywny ból głowy. Był to dobry okres gry, co potwierdziliśmy trzema bramkami. Po przerwie poluzowaliśmy szyki. Straciliśmy bramkę po ładnej akcji rywali. Odpowiedzieliśmy tylko jednym trafieniem ze stałego fragmentu gry. Przeprowadziliśmy kilka zmian. Daliśmy szanse wyróżniającym się zawodnikom drużyn juniorskich. Zabrakło nam kreatywności, dlatego w drugiej części spotkania nie stwarzaliśmy już tak wielu okazji strzeleckich.

Myślę, że dobra postawa i wysokie prowadzenie po 45 minutach uśpiły czujność naszych zawodników. To wpłynęło na postawę Legii. Nie spodziewaliśmy się, że rywal podejmie walkę, a kilka chwil po wznowieniu gry straciliśmy bramkę na 1:3. Dopiero po tym momencie wzięliśmy się do roboty.

W niedzielę wylatujemy do Austrii. Podczas obozu musimy się tak przygotować, aby do grudnia drużyna dobrze wyglądała pod względem fizycznym oraz złapała wspólny język na boisku. Latem w zespole pojawiły się nowe twarze – Michał Żewłakow i Danijel Ljuboja. Musimy ich wkomponować. Chcemy, aby oni odgrywali ważne role. Dodatkowo liczę, że ktoś jeszcze dołączy do nas. Dodatkowo zmierzymy się z wymagającymi drużynami z 1. i 2. Bundesligi.

Ariel Borysiuk: Wiadomo, że te sparingi były po to, abyśmy sobie pograli w dłuższym wymiarze czasowym. Był to więc trening biegowy połączony z grą w piłkę. Wygraliśmy dwa mecze w stosunku 4 do 1 - było to więc dobre przetarcie przed obozem. Wyniki cieszą, a teraz lecimy do Austrii, aby przygotować się do meczów ligowych.

Michał Żyro: Trener dał mi szansę gry i w jednym, i w drugim meczu. W sumie wystąpiłem przez dziewięćdziesiąt minut. Byłem ustawiony w ataku i zrobiłem to, czego oczekuje się od napastnika - zdobyłem bramki, choć mogło być ich więcej. Najważniejsze, aby podtrzymać dobrą dyspozycję. Wiadomo, że to były nasze pierwsze sparingi, ale zwycięstwa są dobrym prognostykiem na przyszłość.