Lewandowski znowu strzelił! I to dwa razy! Jest już liderem strzelców Bundesligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

jac
W niesamowitej formie jest Robert Lewandowski! Właśnie w meczu przeciwko FC Augsburg (3:1) napastnik Bayernu Monachium zdobył swoją 20. i 21. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców!

Jak padł pierwszy gol? Obrońcy Augsburga za dużo miejsca zostawili Polakowi we własnym polu karnym. To nie mogło się skończyć inaczej jak utratą bramki. Lewandowski przyjął piłkę, zrobił z nią zamach, po czym przełożył na prawą nogę i umieścił obok prawego słupka. Asystę zaliczył Thomas Mueller.

W drugiej połowie Lewandowski podwyższył na 2:0. Stało się to w 62. minucie. Akcję sam na sam z bramkarzem wypracował mu Thiago Alcantara.

Dla Lewandowskiego to odpowiednio 20. i 21. bramka w tym sezonie ligi niemieckiej. Dzięki nim prześcignął w klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzącego dotąd samotnie Pierre'a-Emericka Aubameyanga (Borussia Dortmund).

Jeżeli chodzi o same występy w 2016 roku, to dla Lewandowskiego dzisiejsze trafienia były siódmym i ósmym. Co interesujące, cały Bayern zdobył tylko o dwie bramki więcej.

W Bundeslidze Lewandowski strzelił już łącznie 112 goli. W klasyfikacji najlepszych strzelców w historii tych rozgrywek jest na miejscu 37. Goni piłkarzy z miejsca 36, którzy to zdobyli po 113 bramek.