Liderujący Arsenal znowu wygrał w Premier League. Jakub Kiwior podniósł się z ławki, by zagrać przez chwilę z Wolverhampton

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
emisja bez ograniczeń wiekowych
Liga angielska. Arsenal jeszcze przed upływem piętnastu minut prowadził z Wolverhampton 2:0. Ostatecznie wygrał różnicą jednej bramki, dzięki czemu zachował pozycję lidera. W doliczonym czasie drugiej połowy na boisku zameldował się reprezentant Polski Jakub Kiwior. Zmienił autora pierwszego gola, Bukayo Sakę. Oto skrót najciekawszych akcji meczu.

Premier League. Arsenal - Wolverhampton 2:1

To piąte z rzędu zwycięstwo "Kanonierów", licząc także występy w Lidze Mistrzów, w której podopieczni Hiszpana Mikela Artety rozbili w środę Lens Przemysława Frankowskiego 6:0 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

W sobotę bramki dla wicemistrza Anglii zdobyli Bukayo Saka (6.) i Norweg Martin Oedegaard (13.). Stratę "Wilków" zmniejszył w końcówce Brazylijczyk Matheus Cunha (86.).

Arsenal ma 33 punkty i o cztery wyprzedza broniący tytułu Manchester City, który w niedzielne popołudnie podejmie Tottenham Hotspur. PAP