Liga angielska. Arsenal Londyn wymęczył zwycięstwo z beniaminkiem Luton Town 4:3. Fatalny występ Jakuba Kiwiora od pierwszej minuty

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Jakub Kiwior zagrał od pierwszej minuty! Drużyna straciła trzy gole...
Jakub Kiwior zagrał od pierwszej minuty! Drużyna straciła trzy gole... PAP/EPA/VINCE MIGNOTT
Premier League. Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Luton Town 4:3 w 15. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Od pierwszej minuty wystąpił Jakub Kiwior, który zagrał 64. minuty. W tym czasie "Kanonierzy" stracili... trzy bramki.

Premier League. Jakub Kiwior od pierwszej minuty dla Arsenalu. Stracili... trzy gole

Po pierwszej połowie wydawało się, że Arsenal ma wszystko pod kontrolą. Lider prowadził 2:1 po golach Brazylijczyków - Gabriela Martinellego i Gabriela Jesusa. Dla Luton trafił Gabriel Osho.

Niespodziewanie jednak po 12 minutach drugiej części to gospodarze wygrywali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Elijah Adebayo i Ross Barkley.

Szalony mecz w końcówce. Rice bohaterem!

Arsenal wyrównał chwilę później za sprawą Kaia Havertza, ale zwycięską bramkę zdobył dopiero w siódmej minucie doliczonej przez sędziego. Wówczas skuteczną główką popisał się Declan Rice.

Kiwior wyszedł na boisko w podstawowym składzie i został zmieniony w 64. minucie. Dla polskiego obrońcy w trwającej kampanii angielskiej ekstraklasy był to trzeci mecz od pierwszej minuty. Łącznie w tych spotkaniach "Kanonierzy" stracili pięć bramek. Polak w bieżącym sezonie ma na swoim koncie uzbieranych już we wszystkich rozgrywkach 11 meczów.

W tabeli Arsenal wyprzedza teraz o pięć punktów Liverpool i o sześć Manchester City. Drużyny te swoje mecze rozegrają w środę na wyjazdach. "The Reds" zmierzą się z innym beniaminkiem Sheffield United, a obrońcy tytułu z Aston Villą Matty'ego Casha.

(PAP.oprac.własne)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...