Belenenses

0

Lech Poznań

0

• Co można powiedzieć przy bezbramkowym remisie? Z pewnością spotkanie mocno zawiodło. Brakowało groźnych akcji, brakowało celnych uderzeń. Możemy mówić o sporym niedosycie. Spodziewaliśmy się zdecydowanie lepszego widowiska. Trzeba jednak nadmienić, że jest to jak najbardziej sprawiedliwy rezultat. Najbardziej szkoda jest mi w tym momencie polskich kibiców, którzy przebyli setki kilometrów, aby dotrzeć na spotkanie. Gorąco zapraszam na relację LIVE ze spotkania Legii Warszawa z FC Midtjylland! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk!

• KONIEC! LECH POZNAŃ PO RAZ DRUGI BEZBRAMKOWO REMISUJE Z BELENENSES!

• Dośrodkowanie najpierw Douglasa, potem Lovrencsicsa - oba niecelne. Tu już nic nie może się wydarzyć.

• To musiało być bolesne! Tetteh w powietrzu trafił Kucę prosto w czułe miejsce.

• Ambitnie powalczył Lovrencsics i wywalczył piłkę na połowie rywali. Dograł do Pawłowskiego, później futbolówka trafiła pod nogi Linettego, ale ten zrównał się poziomem ze swoimi kolegami i uderzył bardzo niecelnie.

• Wiele wskazuje na to, że dzisiejsza potyczka w Lizbonie zakończy się bezbramkowym remisem. Niebawem wszystko się rozstrzygnie.

• Pan Arnold Hunter doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry!

• Pinto podniósł się z boiska o własnych siłach. Wciąż nie doczekaliśmy się momentu zdecydowanego ataku ze strony Lecha Poznań.

• Rúben Pinto upadł na murawę, gdzie zwija się z bólu. Douglas wybił piłkę poza boisko. Wiele wskazuje na to, że potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

• Kuca znalazł się z piłką w polu karnym, ale nic z tego nie wynikło. Lechici błyskawicznie przejęli inicjatywę, następnie zainicjowali kontrę. Lovrencsics centrował w szesnastkę przeciwnika, ale po raz kolejny defensywa gospodarzy dobrze się spisała.

• Dalcio dopuścił się przewinienia taktycznego, zatrzymując Macieja Gajosa, który mógł znaleźć się na czystej pozycji. Zasłużony żółty "kartonik".

• Irlandzki sędzia jest dziś bardzo drobiazgowy, zazwyczaj gwiżdże na korzyść drużyny z Portugalii. Typowo aptekarskie podejście. Hunter nie pozwala dziś na twardą walkę.

• Stały fragment gry nie przyniósł miejscowym choćby najmniejszych korzyści. Cóż tu więcej dodać - Kolejorz próbował szybko skontrować, aczkolwiek to się nie powiodło.

• Gospodarze będą egzekwować rzut wolny. Jeden z Lechitów faulował rywala.

• Nieudana próba z dystansu Leala. Belenenses przejęło inicjatywę w ostatnich minutach spotkania. Lech musi ruszyć do ataku!

• Dalcio Gomes zagrał do Pinto, ten zdecydował się na natychmiastowy strzał zza pola karnego, lecz fatalnie skiksował.

• Internauci powoli podsumowują dzisiejszy mecz:

• Pu uderzeniu Pawłowskiego piłka przedostała się do Dudki, ten jednak był na spalonym, co wychwycił arbiter

• Ostatnia zmiana w portugalskim zespole - Dalcio zastąpił niewidocznego dziś Sturgeona

• Lovrencsics zdecydował się na płaską centrę w pole karne przeciwnika, ale nie przyniosło to żadnego wyniku. Piłka zatrzymała się na pierwszym defensorze.

• Na pozycji spalonej znalazł się Tamas Kadar. Sędzia liniowy podjął kolejną słuszną decyzję.

• Zmiana w drużynie Belenenses - z boiska schodzi Tiago Caeiro, za niego pojawia się Luís Leal.

• Pawłowski miał piłkę w polu karnym rywala. Następnie troszeczkę zakręcił, po czym postanowił oddać strzał. Futbolówka po rykoszecie poszybowała w słupek!

• Jan Urban posłał już wszystkie siły na plac gry. Przed nami ostatni kwadrans rywalizacji w ramach regulaminowego czasu. Pora zaryzykować, pora postawić wszystko na jedną kartę!

• Douglas uderzył prosto w portugalski mur. Marna postawa gracza poznańskiego Lecha.

• Tymczasem mamy ostatnią roszadę w Lechu - z boiska schodzi Denis Thomalla, a w jego miejsce pojawia się Kasper Hamalainen

• Tymczasem żółtą kartką napomniany został Dias, który nieprzepisowo powstrzymywał Karola Linettego. Lechici będą egzekwować rzut wolny. Idealna pozycja dla Barry'ego Douglasa oraz Macieja Gajosa.

• Gospodarze wykonywali rzut rożny. Piłka powędrowała na głowę Tonela, który oddał kompletnie niecelne uderzenie. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką Jasmina Buricia.

• Tomasz Kędziora w bardzo prostej sytuacji dał się złapać na spalonym.

• Lechici egzekwowali rzut wolny. Douglas posłał piłkę w pole karne miejscowej ekipy, jednak zagranie to nie znalazło odbiorcy.

• Mitchell van der Gaag dokonuje pierwszej zmiany - boisko opuszcza Tiago Silva, a w jego miejsce pojawia się Carlos Martins

• Szymon Pawłowski chciał odnotować wejście smoka! Zawodnik Lecha próbował wykorzystać dobre podanie, jednak troszeczkę się pospieszył, w wyniku czego uderzył wysoko ponad bramką Ventury. Była to dobra okazja na objęcie prowadzenia.

• Druga zmiana w ekipie Lecha Poznań - Dariusz Formella opuszcza plac gry, w jego miejsce na murawie melduje się Szymon Pawłowski

• Jan Urban szykuje kolejne modyfikacje. Najpewniej na murawie pojawią się niebawem Kasper Hamalainen oraz Szymon Pawłowski.

• Złe wybicie Hugo Ventury, Tetteh przyjął piłkę w środku pola, to była idealna szansa na kontrę, ale gracz z Ghany nie wiadomo dlaczego to wszystko zwolnił.

• Lechici starają się przedrzeć na połowę przeciwnika, jednak Portugalczycy bardzo szybko cofają się w okolice własnego pola karnego, co uniemożliwia skonstruowanie jakiegokolwiek ataku.

• Linetty faulował w środku pola, ale na pewno nie na żółtą kartkę! Nie mamy pojęcia, dlaczego sędzia ją wyciągnął!

• Thomalla nie opanował piłki i Goncalo Brandao bez problemów ją wybił. Z pewnością napastnik gości nadaje się do zmiany.

• Sturgeon opuścił plac gry, lecz po chwili zawodnik Belenenses powrócił na murawę. Tymczasem Portugalczycy próbują podkręcać tempo.

• Kadar bardzo groźnie zderzył się ze Sturgeonem. Lechita wyszedł z tegoż incydentu bez najmniejszego szwanku, natomiast reprezentant portugalskiej ekipy spoczywa na murawie.

• Dobrze się zapowiadał kontratak Lecha. Linetty zagrał na prawo do Thomalli, ale Niemiec - choć miał kilka opcji - zepsuł akcję bardzo niedokładnym podaniem. Słaba gra napastnika gości w dzisiejszym spotkaniu. Może warto by go zmienić?

• Tiago Caeiro doszedł już do siebie. W dalszym ciągu zarówno gospodarze, jak i przyjezdni nie podejmują zbytniego ryzyka.

• Lovrencsics centrował w "szesnastkę" rywali, ale piłka poszybowała prosto w ręce bramkarza gospodarzy. Tymczasem gra została przerwana, bowiem na murawę upadł Tiago Caeiro, który został uderzony przez Tetteha.

• Gospodarze starają się przedrzeć w pole karne Lecha, ale mistrzowie Polski dość dobrze się bronią. Przed momentem ładnym zachowaniem popisał się Thomalla, który z wielkim spokojem nabił przeciwnika.

• Barry Douglas miał dorzucić piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a jak wiadomo, potrafi świetnie zacentrować z lewej nogi. Tym razem piłka wpadła wprost w ręce Ventury.

• Zdjęcia zrobione w trakcie pierwszej połowy:

• Lechici zostali zaatakowani pressingiem pod własnym polem karnym, na szczęście podopieczni Jana Urbana zdołali wyjść z tego bez szwanku

• Fani Lecha zdecydowanie przekrzykują sympatyków Belenenses. Jeżeli chodzi o sportową rywalizację, to żadna z ekip nie dominuje.

• Po centrze z narożnika boiska doszedł do strzału Ruben Pinto, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Kuca pokazał, że jest bardzo niebezpieczny! Minął na lewej stronie trzech rywali, wpadł w pole karne, ale na szczęście w ostatniej chwili dobry wślizg wykonał Linetty. Będzie rzut rożny.

• Pinto próbował przerzucić piłkę na lewą flankę, ale dobrą interwencją popisał się Kędziora. Inicjatywa szybko powróciła w posiadanie Portugalczyków.

• Trener Jan Urban w przerwie dokonał jednej roszady taktycznej - boisko opuścił Łukasz Trałka, a w jego miejsce wszedł Abdul Aziz Tetteh

• GRA WZNOWIONA! Kolejorz zaczął drugie 45 minut! Oby druga część spotkania była lepsza w wykonaniu polskiej drużyny!

• Piłkarze ponownie wybiegają na murawę! Już za kilka chwil sędzia wznowi grę!

• Trzeba przyznać, że póki co byliśmy świadkami dość nużącego widowiska. Na murawie nie działo się zbyt wiele. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni próbowali kreować ataki, aczkolwiek zdawało się to na nic. Warto dodać, że Belenenses zmarnowało rzut karny. Póki co mamy bezbramkowy remis. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• BEZ BRAMEK W LIZBONIE! Arnold Hunter zakończył właśnie pierwszą część meczu!

• Tymczasem na pozycji spalonej przyłapany został Kuca. Jak najbardziej właściwa sygnalizacja arbitra liniowego.

• Miejscowi są aktywniejsi w środku pola, lecz nic z tego nie wynika. Wciąż brakuje większych emocji.

• Potężnie z około 15 metra, z powietrza uderzył Tiago Caeiro! Piłka przeleciała tuż obok lewego słupka. Dużo szczęścia mieli teraz Lechici.

• Do tej pory gospodarze wypracowali cztery sytuacje bramkowe. Przyjezdni natomiast mieli sześć okazji na odnotowanie trafienia. Żadna z nich nie została wykorzystana. Aktualnie nieco lepiej sprawują się gospodarze.

• Lech znów powinien stracić gola! Fatalny błąd popełnił Barry Douglas, który wycofał piłkę w pole karne prosto pod nogi Tiago Caeiro. Ten na szczęście nie trafił jednak w piłkę. Zadanie utrudnił mu wykonujący jeszcze desperacki wślizg Kadar.

• Gajos miał szansę na odnotowanie trafienia, jednak jego strzał został zatrzymany przez Venturę. Po chwili Caeiro miał doskonałą okazję strzelecką, ale tego nie wykorzystał, mijając się z futbolówką.

• Podopieczni Jana Urbana stawiają na dokładność, chcąc dłużej utrzymać się przy piłce. Szczęście już raz im dzisiaj pomogło - oby nie opuściło ich do końca spotkania!

• NIE MA GOLA! Jasmin Burić kompletnie nie wyczuł intencji Tiago Silvy, lecz ten kompletnie zaprzepaszcza szanse na zdobycie bramki!

• Dariusz Dudka został ukarany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym na Tiago Caeiro.

• Sędzia wskazuje na wapno! Będziemy mieli rzut karny dla miejscowych. Nieprzepisową interwencją we własnej szesnastce popisał się Dariusz Dudka. Fatalny rozwój sytuacji dla Lecha.

• Lechici próbowali zaskoczyć przeciwników, ale bardzo niefrasobliwie zachował się Formella.

• Można powiedzieć, że mecz wygląda niemal identycznie jak pierwsza konfrontacja tych dwóch drużyn, do której doszło w stolicy Wielkopolski. Wciąż przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Portugalczycy, podobnie jak Lechici, również nie błyszczą w tym spotkaniu. Brakuje jakichkolwiek emocji. W ostatnich chwilach w pozycyjnym ataku znajduje się Belenenses.

• Dudka uderzał z dystansu, lecz to nie była pozycja strzelecka. To uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Piłka zmierzała prosto w jego stronę.

• Podopieczni Urbana grają na razie bardzo zachowawczo. Na razie brakuje emocji w Lizbonie. Mieliśmy może dwie czy trzy ciekawsze akcje, jednak nic z nich nie wynikło.

• Denis Thomalla zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka poszybowała prosto w objęcia Ventury.

• Ciekawostka odnosząca się do defensora polskiego klubu - Marcina Kamińskiego:

• Denis Thomalla po raz kolejny na pozycji spalonej. Kontra mistrzów Polski bardzo szybko zakończona. Lechici próbują zaatakować nieco wyżej. Miejmy nadzieję, że to się opłaci.

• Było bardzo niebezpiecznie w "szesnastce" Lecha! Kuca centrował w pole karne z prawej flanki, piłkę do siatki próbował skierować Caeiro, lecz na szczęście nie zrobił tego najlepiej. Doskonałą interwencją popisał się się Dariusz Dudka.

• Dariusz Formella starał się wymanewrować obrońców Belenenses, ale to się zbytnio nie udało. Zawodnik Kolejorza zdołał oddać strzał, jednak trafił prosto w jednego z defensorów.

• Lovrencsics dośrodkowywał z bardzo trudnej sytuacji - z dużym spokojem wyłapał futbolówkę Ventura. Poziom sił się zrównoważył, żadna z ekip nie przeważa.

• Tempo konstruowania akcji w ostatnich minutach nie zachwyca. Brakuje groźnych ataków, brakuje uderzeń. Mamy nadzieję, że spotkanie się z czasem rozkręci.

• Wcześniej wspomniani kibice z Polski:

• Do Lizbony dojechało wielu kibiców poznańskiego Lecha. Sympatycy Kolejorza prowadzą głośny doping, jednak póki co nie wpływa to zbytnio na postawę ich ulubieńców. Goście grają bardzo pasywnie.

• Gergo Lovrencsics zdecydował się na drugą próbę w tym spotkaniu. Węgier ponownie nie trafił w światło bramki. Dość kiepska postawa zawodnika Jana Urbana.

• Belenenses miało przed chwilą rzut wolny. Pinto po raz kolejny centrował, tym razem dość głęboko, ale Burić nie miał najmniejszych problemów z odnotowaniem skutecznej interwencji. Portugalczycy pozostają jednak w posiadaniu piłki.

• Barry Douglas zdecydował się na głębokie dośrodkowanie. Ventura się tego nie spodziewał i po "aptekarsku" wybił piłkę na rzut rożny. Korner nie przyniósł gościom żadnych korzyści. Niecelne uderzenie Formelli.

• Trałka faulował jednego ze swoich rywali. Kapitan Lecha dość długo spoczywał na murawie, lecz może kontynuować występ.

• Pinto zagrał całkiem niezłą centre z rogu. Piłka trafiła na głowę Caeiro, który odnotował niecelne uderzenie. Podopieczni Jana Urbana rozpoczęli kontratak, jednak nic z tego nie wynikło.

• Nieporozumienie w polskim zespole. Dudka i Burić ruszyli do piłki. Doszło do zderzenia. Miejscowi egzekwować będą rzut rożny.

• Gajos bardzo ładnie wypuścił Denisa Thomallę. Napastnik Lecha próbował centrować piłkę w pole karne rywala, lecz to się nie udało.

• Lovrencsics dośrodkowywał do Kędziory, jednak zagranie to zostało przecięte. Węgier próbował szukać jeszcze Denisa Thomalli, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

• Portugalczycy próbowali zaatakować, jednak centra jednego z nich poszybowała prosto w objęcia Buricia. Na razie jesteśmy świadkami dość spokojnego spotkania.

• Przed momentem mogło być groźnie, jednak dobrą interwencję na przedpolu odnotował Burić. Niefrasobliwie zachował się jeden z defensorów Kolejorza.

• Przypomnijmy, że również o godzinie 19.00 rozpoczął się drugi mecz w grupie I - FC Basel podejmuje na własnym obiekcie Fiorentinę. Do tej pory polskie ekipy na portugalskich murawach nie sprawowały się zbyt dobrze. Należy jednak pamiętać, że Lech już jedną barierę pokonał, wygrywając z włoską Fiorentiną. Czy dziś uda się przejść kolejną przeszkodę?

• Faulowany przed chwilą był Karol Linetty. Poznaniacy przechwycili inicjatywę i obecnie wymieniają się podaniami na własnej połowie.

• Na murawie nie dzieje się na razie nic szczególnego. Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się zawodnicy szkoleni przez Jana Urbana. Tymczasem atak pozycyjny kreują rywale.

• ZACZYNAMY! Piłkarze gospodarzy przy piłce! Trzymajmy kciuki za Kolejorza!

• Piłkarze wychodzą właśnie na murawę i za moment wysłuchają hymnu Ligi Europy!

• Rozgrzewka dobiega końca. Za kilka minut zaczynamy:

• Bez wątpienia będziemy świadkami wyrównanego pojedynku. Dla jednych i drugich dzisiejsze spotkanie jest meczem ostatniej szansy. Gorąco liczymy na to, że Lech Poznań udowodni, że jest na fali wznoszącej i pokona w Lizbonie Belenenses. Wierzymy, że będziemy świadkami kapitalnego widowiska! Do boju Kolejorz!

• Spotkanie Kolejorza z ambasadorem naszego kraju w Portugalii:

• W pierwszym spotkaniu obu ekip na Inea Stadion w Poznaniu, padł bezbramkowy remis. Sporą przewagę mieli Polacy. To oni częściej posiadali piłkę i w przeciwieństwie do rywali, uderzali na ich bramkę. Nie potrafili jednak przekuć tego na gola.

• Prezentujemy obsadę sędziowską dzisiejszego spotkania:

Sędzia główny - Arnold Hunter

Sędzia liniowy - Richard Storey

Sędzia liniowy - Gareth Eakin

Sędzia techniczny - Stephen Bell

Każdy z arbitrów pochodzi z Irlandii Północnej.

• Drużyna Os Belenenses ma obecnie na swym koncie tyle punktów, co poznański Lech. Do tej pory Portugalczycy zbytnio nie błyszczeli w rozgrywkach Ligi Europy, jednak warto zaznaczyć, że 22 października dość niespodziewanie pokonali na wyjeździe FC Basel. W zmaganiach ligowych natomiast zespół ten kompletnie zawodzi. Po dziesięciu kolejkach Azuis do Restelo plasują się na dwunastej lokacie w zestawieniu Primeira Ligi.

• Zdjęcia z wczorajszego treningu Kolejorza w Lizbonie:

• Wydaje się, że Lech Poznań nabiera wiatru w żagle. Po totalnie nieudanym początku sezonu, podopieczni Jana Urbana zaczynają prezentować się coraz lepiej. Co prawda w swym ostatnim meczu LE zespół ten przegrał na domowym owalu z włoską Fiorentiną, ale na krajowym podwórku spisuje się naprawdę zadowalająco. W minioną niedzielę lechici udali się do Szczecina, gdzie rywalizowali z tamtejszą Pogonią. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. Śmiało można rzec, że Wielkopolanie znajdują się na fali wznoszącej.

• Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią do dzisiejszej potyczki.