2

Juventus Turyn

1

• Za nami wielkie emocje na Estadio da Luz - za uwagę dziękuje Michał Kozera.

• Fantastyczny wynik dla portugalskiej ekipy, która pojedzie do Turynu z bramkową zaliczką i jest już krok bliżej wymarzonego finału. Juventus natomiast może się cieszyć z posiadania gola na wyjeździe, który daje im większe nadzieje na odrobienie strat.

• KONIEC SPOTKANIA! Benfica wygrywa swój pierwszy mecz półfinałowy Ligi Europy!

• Cavaleiro uderza, Buffon się rzuca w jedną, piłka leci w drugą. Na szczęście na rożny, bo blok wykonał obrońca.

• Bardzo dobra piłka do Chielliniego, ale ten kiksuje kompletnie.

• 3 doliczone minuty.

• Benfica przez chwile znów była pod bramką gości, ale jedna z piłek wyszła na aut. Juve znów naciera.

• Marchisio znów sprawdza bramkarza, jednak był na spalonym.

• Marchisio prosto w bramkarza! Niewiarygodna ofensywa Juventusu! To jest oblężenie!

• Żółta kartka dla Almeidy za faul puszczony w ramach przywileju korzyści.

• Marković potężnym uderzeniem z pierwszej piłki z linii szesnastego metra mija się nieznacznie z prawym słupkiem.

• Fantastyczna akcja Benfiki zwieńczona potężnym uderzeniem Limy! Gospodarze na koniec zdobywają prowadzenie!

• GOL! LIMA!!

• Swoje zrobił również Tevez - zmienia go Osvaldo.

• Trzecia zmiana w ekipie gospodarzy.

• Próbowała dośrodkowaniem z rzutu wolnego zagrozić Benfica, jednak ostatecznie obrońcy wybili. Teraz to gospodarze starają się coś wywalczyć.

• Teraz to Juventus zdecydowanie przeważa. Bianconerri co i rusz próbują znaleźć miejsce na bramkę dynamicznymi próbami.

• To pierwsza bramka Teveza w europejskich pucharach w koszulce Juventusu Turyn.

• Wparował z piłką w pole karne Carlos Tevez i gdy grupa obrońców rzuciła się na niego ten zamarkował strzał i przetoczył sobie piłkę obok ich nóg, by natychmiast móc uderzyć na bramkę i dać wyrównanie Juventusowi!

• CARLISITOOOO! 1:1!!!

• Świetna akcja Juve - szybkie prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego i szybka, płaska piłka przez środek. Dobrze zachowała się defensywa, wybijając piłkę, bowiem akcja była tak dynamiczna, że ciężko było zwrócić uwagę kto w niej uczestniczył,

• Fani Benfiki nie lubią Buffona - widać światło laserów na twarzy bramkarza podczas rzutu rożnego dla gospodarzy.

• Czas na zmiany w Juventusie. Schodzi Vucinić, za niego Giovinco.

• Tevez ze strzałem z szesnastego metra, jednak jego strzał został zblokowany. Rożny.

• Druga zmiana w Benfice - wchodzi Lima za Cardozo.

• Schodzi Sulejmani, wchodzi za niego Almeida.

• Strata i faul Vucinicia - w Portugalii robi się coraz goręcej.

• Przed nami pierwsza zmiana - Jorge Jesus przygotowuje nowe siły.

• Marchisio na spalonym przy prostopadłej piłce w pole karne.

• Vucinić wyskakuje by odebrać głową piłkę Arturowi. Udaje się połowicznie, bowiem bramkarz na dwa razy, ale swoje zrobił.

• Powinien być karny! Caceres zostaje w polu karnym ograny "rybką" i fauluje, jednak sędzia nie zamierza odgwizdać jedenastki.

• Półfinał LE: Benfica - Juventus

• Blisko było w polu karnym Benfiki! Marcisio zgarnia podanie do którego rusza też Artur, obraca się i wrzuca, jednak główkę Pogby już zdążył obronić bramkarz.

• Vucinić ze zbyt wysoką podniesioną nogą wywołuje gwizdek arbitra.

• Szybka wymiana piłki zawodników Juventusu, na końcu jednak nie udało mu się dobrze przyjąć piłki w polu karnym, w efekcie czego spokojnie łapie ją Artur.

• Rusza druga połowa spotkania!

• Juventus już próbował zaatakować, jednak obrona wypiła piłkę z pola karnego.

• Póki co na Estadio da Luz jest 1:0. Oto mała garść statystyk:

• Posiadanie 49%-51%
    • Udane podania 186-191
    • Strzały 4-3
  • Tylko jedna bramka padła w pierwszej połowie tego spotkania - od tej pory Benfica była w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Czy podwyższy swój wynik?

• Doczekał się wreszcie Pogba żółtej kartki. Tym razem wślizg w Gomeza.

• Caceres ściga się Sulejmanim i przed linią końcową barkiem posyła rywala na ziemię. Bez faulu.

• Tym razem Tevez wrzuca daleko przed pole karne.

• Podanie do Teveza, wrzutka i blok. Zaraz będzie powtórka.

• Korner dla Juve po agresywnym pressingu Pogby.

• Tymczasem Sevilla wygrywa już 2:0 z Valencią!

• Włoch zaraz powinien wrócić do gry, która została już wznowiona.

• Leży w polu karnym Benfiki Chiellini.

• Gomes nie zagra w rewanżu po tym faulu - żółta kartka.

• Tym razem to Pogba faulowany.

• Lichsteiner! Niesamowicie był blisko po główce szczupakiem, jednak nie tylko nie trafił, ale był też na spalonym.

• Statystyki po pół godziny gry: 59% Posiadanie piłki 41% 2 Sytuacje bramkowe 1 1 Strzały na bramkę 1

• Bardzo długo holował piłkę Tevez mimo, że naciskany był przez obrońcę. Biegł tak, wpadając w pole karne, gdzie biegł nadal. Zatrzymał go dopiero bramkarz.

• Vucinić dostał podanie za obrońców, ale strzelał już wówczas, gdy blokowali go rywale.

• Dośrodkowanie mija wszystkich, nawet gdyby jednak goście strącili ją do bramki, wcześniej sędzia sygnalizował spalonego.

• Wolny dla Juve z lewego skrzydła.

• Wrzutka Pirlo wyjaśniona przez obrońców.

• Pogba z linii końcowej płasko dograł piłkę w pole karne, Luisao na szczęście gospodarzy pierwszy zgarnął futbolówkę. Rzut rożny.

• Rodrigo wyzwał kilku rywali na sprinterski pojedynek, dopiero wślizg odebrał mu piłkę.

• Cardozo ze strzałem, trafia jednak w obrońcę.

• Fantastyczna kontra Benfici lewym skrzydłem, wieńczona kilkoma świetnymi podaniami. Niestety, jedno z nich było niedokładne.

• Pogba na linii karnego mógł zaliczyć asystę, jednak nie udało mu się zmylić rywala i stracił piłkę.

• Powtórki pokazują jak fatalnie zachowała się obrona Juventusu przy bramce - Bonucci po prostu zignorował obecność Garaya w polu karnym i pozwolił mu na niezakłócany niczym wyskok oraz strzał na prawy słupek. Robił co mógł Buffon - Włoch wygiął się jak struna i nawet dał radę trącić futbolówkę - było już jednak za późno.

• Sulejmani był niekryty na lewej stronie - po otrzymaniu piłki spudłował niemiłosiernie, jednak kibicom słusznie podniósł się puls.

• Za nami 10 minut - póki co zdecydowanie lepiej radzą sobie gospodarze, Juventus się jeszcze nie pozbierał po bramce.

• Benfica wita pod polem karnym gości, znów szukając bramki.

• Pogba faulował rywala.

• Juventus próbował szybko odpowiedzieć za pomocą Vucinicia, ten jednak na ofsajdzie.

• GOOOOL! Ezequiel Garay!

• Fantastyczne wykończenie głową dośrodkowania z rzutu rożnego. Benfica fantastycznie rozpoczyna domowe spotkanie!

• Cuneyt Cakir gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

• Na murawie są już zawodnicy - za nami rzut monetą i tylko sekundy dzielą nas od startu spotkania! Gotowi?

• jakubwysoczanski@ trzyma kciuki za Juve. Już kilka minut do rozpoczęcia widowiska.