• Posiadanie piłki: Dnipro 41% - Napoli 59%
    • Strzały: 10 (7) - 17 (6)
    • Rzuty rożne: 3 - 10
    • Faule: 21 - 15
  • Ależ niespodzianka, tego nikt się nie spodziewał! Napoli pechowo zremisowało spotkanie u siebie i w Kijowie miało udowodnić, że jest lepsze. Nic z tych rzeczy! Gospodarze znów strzelili gola i mieli więcej dogodnych okazji do kolejnych! To Dnipro zobaczymy w warszawskim finale, w którym zmierzy się z hiszpańską Sevillą

• KONIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEC! SENSACJA, DNIPRO W FINALE!

• Piąta minuta doliczonego czasu gry, żółta kartka dla Boyko za grę na czas

• Hamsik oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w plecy Higuaina. Od bramki Dnipro, które jest o włos od wielkiego finału! Do końca meczu minuta...

• Trzecia minuta doliczonego czasu gry, Mertens zakręcił obrońcami Dnipro w ich polu karnym, ale jego wrzutkę wyłapał Boyko

• To powinien być gol! Gama świetnie dośrodkował w pole karne, a Matheus głową trafił w poprzeczkę!

• Druga minuta doliczonego czasu gry, Albiol faulował Rotana na własnej połowie boiska

• Aż pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy!

• Andujar! Świetny strzał Matheusa sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Argentyńczyka!

• Tymczasem blisko gola dla gospodarzy! Kalinić dwukrotnie starał się z bliskiej odległości zaskoczyć Andujara, ale ten był górą!

• Albiol otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale kiedy składał się do strzału to został zablokowany

• Winni jesteśmy sprostowanie - Jaba Kankava wcale nie musi pauzować za otrzymaną dzisiaj żółtą kartkę. Jeśli więc Dnipro awansuje dzisiaj do finału, to on będzie mógł w nim zagrać

• Ostatnia zmiana gości. Henrique wchodzi na boisko i zmienia Lopeza

• Ależ kocioł pod bramką gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał starał się oddać Higuain, ale ostatecznie na chwilę obrońcy Dnipro wybili piłkę. Ta jednak szybko wróciła w pole karne, gdzie niecelnym uderzeniem popisał się Britos

• Sprytnie rozegrali teraz rzut wolny Ghoulam i Mertens, jednak skończyło się to tylko rzutem rożnym

• Kalinić wchodzi na boisko i zmienia Seleznyova

• Żółta kartka dla Kakavy. To oznacza, że Gruzin nie zagra dla Dnipro w ewentualnym finale

• Lopez przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć Boyko

• Do wejścia na boisko szykuje się tymczasem Kalinić

• Ulewa na stadionie w Kijowie nie ustaje, ale na razie lepiej radzą sobie w takich warunkach gospodarze. Czy Napoli stać jeszcze chociaż na doprowadzenie do dogrywki?

• Seleznyov ukarany żółtą kartką za faul na Lopezie

• Aj, to mogła być bramka! Mertens przymierzył z okolic piętnastego metra, z ostrego kąta i pomylił się nieznacznie!

• Pierwsza zmiana gospodarzy, Matheus wchodzi za Luchkevycha

• Jedyny jak dotąd gol, który padł w tym meczu:

• Maggio nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale choć Mertens wygrał walkę o pozycję to nie zdołał oddać czystego strzału. Futbolówka w rękach bramkarza

• Mertens oddał teraz strzał z dystansu, ale zrobił to lekko i czytelnie. Boyko spokojnie złapał piłkę

• Druga zmiana gości, schodzi Insigne, wchodzi Mertens

• Konoplyanka dośrodkował z lewej strony boiska, a Seleznyov wygrał pojedynek główkowy z Britosem i pokonał bramkarza! Jak odpowiedzą goście?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Seleznyov, 1:0 dla Dnipro!

• Luchkevych zaatakował teraz prawą stroną boiska i wywalczył tam rzut rożny

• To powinien być gol! Seleznyov zagrał dobrą piłkę w pole karne do Luchkevycha, a ten przestrzelił z idealnej pozycji!

• Dość spokojny początek drugiej połowy meczu. Przy piłce są neapolitańczycy, ale nie można powiedzieć, żeby przedkładało się to na okazje bramkowe

• Wracamy już do stolicy Ukrainy gdzie właśnie zaczyna się druga połowa

• Napoli miało chyba lekką przewagę, stworzyło sobie dwie doskonałe okazje podbramkowe, ale Boyko za każdym razem stawał na wysokości zadania. Wynik 0:0 oczywiście satysfakcjonuje gospodarzy, którzy na tę chwilę są w warszawskim finale

• Konoplyanka dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Luchkevych zdołał oddać strzał, to nie trafił nawet w bramkę

• Blisko gola dla Dnipro! Gospodarze odebrali piłkę rywalowi blisko jego pola karnego, Seleznyov zdecydował się od razu na strzał, który świetnie obronił Andujar!

• Insigne zdecydował się na strzał po dośrodkowaniu w pole karne, ale miał dość trudną pozycję i wyraźnie się pomylił

• Gabbiadini nieźle dośrodkował z narożnika boiska, ale Boyko pewnie wypiąstkował futbolówkę spod własnej bramki

• Ghoulam znów dośrodkował z lewej strony boiska, a tym razem Matos wybił piłkę na corner. Naciskają goście

• Boyko, co za interwencja! Ghoulam świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a bramkarz Dnipro fenomenalnie obronił strzał głową Higuaina!

• Spokojnie teraz przy piłce utrzymują się piłkarze Dnipro. Starają się wymieniać podania daleko od własnej bramki i robią to skutecznie

• To powinien być gol! Higuain wyszedł sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Inlera, ale to Boyko był górą!

• Ostry faul Konoplyanki na Callejonie w środkowej strefie boiska, ale arbiter stwierdził, że pokazanie żółtej kartki nie jest konieczne

• Dużo nerwowości widzimy w grze Napoli w pierwszych minutach tego meczu. Goście popełniają proste błędy i szybko tracą piłkę

• I odpowiadają gospodarze. Z rzutu wolnego przymierzył Konoplyanka, ale piłka poleciała w sam środek bramki i spokojnie złapał ją Andujar

• Pierwszy strzał na bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Gabbiadini, a głową w światło bramki nie trafił Higuain

• Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

• Obie drużyny już wyszły na murawę w Kijowie, zaczynamy za chwilkę!

• Rezultat 1:1 z pierwszego meczu tylko podnosi ciśnienie przed rewanżem. Napoli musi jak najszybciej objąć prowadzenie, im dłużej gospodarze będą mieli korzystny wynik, tym w grze gości będzie wkradać się większa nerwowość. Nam pozostaje liczyć na wielkie, emocjonujące widowisko!

• Dnipro również nie może zaliczyć ostatniego meczu ligowego do najlepszych. Podopieczni trenera Markevycha przegrali przed własną publicznością 0:2, a ich katem okazała się Zorya

• Dla Napoli ostatni okres ogólnie nie jest najlepszy. Przedzielający dwa spotkania z Dnipro mecz z Parmą skończył się remisem 2:2 i szanse podopiecznych Rafy Beniteza na grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów są coraz mniejsze

• W pierwszym starciu tych dwóch ekip Napoli było stroną przeważającą, stwarzało sobie więcej okazji podbramkowych i prowadziło do 80. minuty. Wtedy Seleznyov strzelił gola ze spalonego i Dnipro przywiozło do siebie rewelacyjny wynik, 1:1. Czy dziś zdoła utrzymać swoją przewagę?

• A teraz gospodarzy: Laštůvka, Vlad, Bezus, Bruno Gama, Shakhov, Kalinić, Matheus

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Cabral, Henrique, Koulibaly, Jorginho, Mertens Hamski, Gargano