FC Aktobe

0

Legia Warszawa

1

• Legia, pomimo trudności w drugiej połowie, wywozi z Kazachstanu cenne zwycięstwo 1:0 po bramce Ondreja Dudy. Teraz rewanż na Łazienkowskiej powinien być już znacznie łatwiejszy. Mistrzowie Polski są blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy! Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Legia wygrywa w Kazachstanie 1:0!

• Teraz mogła być ręka w polu karnym Aktobe! Tak sygnalizuje Radović, ale sędzia nie gwiżdże!

• Kucharczyk w dobrej sytuacji został zablokowany w polu karnym Aktobe! Było groźnie.

• Sędzia tego spotkania dolicza dwie minuty.

• Zamieszanie w polu karnym Aktobe wyjaśnione przez gospodarzy. Niemniej jednak Legia jest o krok od zwycięstwa.

• Kuciak pewnie broni strzał z dystansu Neco.

• Sidielnikow na raty łapie piłkę po strzale z dystansu Żuru.

• Po bardzo kiepskim okresie gry w środkowej części drugiej połowy, Legia spokojnie utrzymuje teraz korzystny wynik. Aby tak do końca.

• Sędzia pomaga teraz Tagybergenowi, którego złapały skurcze. Już tylko kilka minut do końca.

• Legioniści mają kłopoty fizyczne i dziwne, że Henning Berg nie wprowadza świeżych piłkarzy. Norweg nie dokonał żadnej zmiany.

• Kolejna prosta strata Vrdoljaka, ale Brzyski zdołał przeciąć zagranie w kontrataku Aktobe.

• Kontratak Legii, który indywidualne starał się rozwiązać Żyro, ale płaski strzał Polaka z 16 metrów obronił Sidielnikow!

• Ładna akcja Legii! Radović starał się obsłużyć Żyrę podaniem pod samą bramkę, ale Polak nie sięgnął futbolówki!

• Mocny, ale niecelny strzał Tagybergena z daleka.

• Korobkin ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Vrdoljaku.

• 20 minut do końca i wygląda na to że legioniści nie radzą sobie z warunkami atmosferycznymi. Wyraźny kryzys Wojskowych.

• Po raz kolejny Pizzelli! Techniczny strzał z dystansu Brazylijczyka grającego dla Armenii nieznacznie mija bramkę Kuciaka.

• Bardzo słaby okres gry Legii. Pizzelli z dystansu uderza wysoko nad poprzeczką.

• Znowu zakotłowało się w szesnastce Legii, ale radzą sobie piłkarze Henninga Berga.

• Pizzelli w mur, ale będzie jeszcze rzut rożny.

• Spore zamieszanie w polu karnym Legii, wybicie piłki poza pole karne, gdzie Żyro fauluje rywala tuż przed szesnastką. Szansa dla gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu Pizzellego interwencja legionistów przynosi kolejny korner dla Aktobe.

• Trzecia zmiana w Aktobe. Aimbetov za Chajrulina.

• Sidielnikow skutecznie piąstkuje po centrze Brzyskiego.

• Teraz to Legia jest w ataku! Vrdoljak po składnej akcji został zablokowany, ale jeszcze wywalczył korner.

• Po uderzeniu Jodłowca piłka odbija się od jednego z gospodarzy i wychodzi na korner.

• Radović z dystansu uderza obok bramki Sidielnikowa.

• Wyraźnie rozochocili się Kazachowie, ale na razie mistrzowie Polski są w stanie odeprzeć ich ataki.

• Zenkowicz zmienia Antonowa w ekipie gospodarzy.

• Arzumanjan uprzedził Żyrę w polu karnym po centrze Kucharczyka.

• Znakomita szansa dla Aktobe! Neco ograł Brzyskiego, a po jego zagraniu zrobiło się zamieszanie, które zakończyło się minimalnie niecelnym strzałem Chajrulina!

• Kuciak! Słowacki bramkarz broni kąśliwy strzał z dystansu Danilo Neco! Aktobe w ataku!

• Pizzelli! Brazylijczyk omal nie wkręcił piłki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale ta jednak minęła nieznacznie bramkę Kuciaka!

• Carikajew zdobywa korner dla Aktobe.

• Świetne szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Legię! Brzyski zagrywa na czystą pozycję do Dudy, który ze spokojem pokonuje Sidielnikowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ondrej Duda!

• Z dystansu uderza teraz Michał Żyro, ale piłka wyraźnie mija bramkę Sidielnikowa.

• Obrońcy Aktobe przerwali akcję dwójkową Dudy z Kucharczykiem.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Skończyło się i zapewne skończy się na rzucaniu na siebie nawzajem różnymi przedmiotami. Sytuacja już opanowana.

• W Kazachstanie tymczasem nie mamy sektora buforowego i są pewne zamieszki pomiędzy kibicami obu drużyn.

• Co tymczasem dzieje się na trybunach?

• Legia dość dobrze rozgrywa to spotkanie. Remis jest ze wskazaniem na mistrzów Polski, choć Kazachowie mieli dwie okazje do zdobycia bramki. Warto by było po przerwie strzelić jakiegoś wyjazdowego gola, żeby nie podzielić losów Lecha Poznań, który dwukrotnie musiał na własnym stadionie odrabiać straty z wyniku 0:1.

• Po rzucie rożnym słowacki bramkarz udanie piąstkuje piłkę i to jest koniec pierwszej połowy! Bez bramek w Aktobe!

• Świetny strzał Pizzellego broni Kuciak! Było groźnie!

• Jeszcze szansa dal Kazachów przed przerwą. Neco faulowany przez Brzyskiego 23 metry od bramki Kuciaka.

• Obrońcy Legii musieli naprawiać błąd Vrdoljaka, który stracił piłkę pod własnym polem karnym. Chwilę później Radović zmarnował okazję do kontry.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Andersona.

• Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego. Piłka poza boiskiem.

• Dobre prostopadłe podanie w pole karne do Żyry, a ten w pojedynku z Sidielnikowem przy linii końcowej zdołał tylko wywalczyć korner.

• Nieuznany gol dla Legii! Kapitalna kontra! Broź, który przebiegł kilkadziesiąt metrów uderza tak, że Sidielnikow odbija piłkę pod nogi Kucharczyka, ten trafia do siatki, ale sędzia doszukał się spalonego!

• Rzut rożny dla Aktobe, ale legioniści radzą sobie z wrzutką Pizzellego.

• Zmiana w Aktobe. Schodzi z boiska Miroszniczenko, a w jego miejsce Carikajew.

• Mnóstwo stałych fragmentów gry bije dziś Brzyski. Teraz po jego dośrodkowaniu Kazachowie wybijają piłkę na aut.

• Kucharczyk w kapitalny sposób poradził sobie z dwoma rywalami na skrzydle, wdarł się w pole karne, ale Arzumanjan zdołał przerwać jego podanie do Radovicia!

• Raz jeszcze Brzyski dośrodkowuje w kazachskie pole karne, gdzie głową uderza Jodłowiec, ale posyła piłkę ponad bramką gospodarzy!

• Kazachowie radzą sobie z jeszcze jednym dośrodkowaniem Brzyskiego ze stałego fragmentu gry, a groźną kontrę gospodarzy przerwał wracający Kucharczyk.

• Chajrulin brzydko potraktował Radovicia, a rosyjski sędzia upomina Kazacha.

• Kapitalna akcja Aktobe! Dwójkowo to rozegrali Korobkin z Chajrulinem, ten pierwszy znalazł się kilka metrów przed bramką Kuciaka i posłał ją tuż nad okienkiem bramki Kuciaka!

• Tymczasem 'wokół meczu':

• Brzyski po raz kolejny centrował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale w szesnastce jeden z legionistów popełnił faul w ataku.

• Druga okazja dla Legii! Żyro wdarł się w pole karne i w pojedynku z Sidielnikowem starał się jeszcze dograć do naciskanego Radovicia, ale ten nie trafił czysto w piłkę!

• Długa piłka w pole karne gospodarzy, którą spokojnie łapie Sidielnikow.

• Ostre wejście Danilo Neco na nogi Brzyskiego, ale obyło się bez kartki.

• Szansa dla Legii! Po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu wolnego Jodłowiec uciekł obrońcom, ale z ostrego kąta uderzył głową niecelnie!

• Tagybergen ucierpiał w starciu z jednym z legionistów, ale szybko się pozbierał. Gra wznowiona.

• Kucharczyk na lewym skrzydle poradził sobie z rywalem, ale dośrodkował wprost na głowę Muldarowa.

• Jodłowiec z dystansu uderza wysoko nad bramką Sidielnikowa.

• Anderson Mineiro dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale Dossa Junior skuteczną interwencją wyjaśnił sytuację.

• Faul w ofensywie Antonowa na Juniorze. Piłka dla Legii, ale już widać, że Kazachowie się nie przestraszyli mistrzów Polski.

• Odpowiedź Aktobe, Danilo Neco przedarł się prawym skrzydłem w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i ta wypadła poza plac gry.

• Muldarow bardzo dobrze dwa razy z rzędu zatrzymał atakującego Kucharczyka.

• Akcja kombinacyjna Legii zakończona niecelnym podaniem Radovicia.

• Raz jeszcze Pizzelli, który tym razem z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Niezbyt pewne, ale skuteczne piąstkowanie Kuciaka po dośrodkowaniu Pizzellego.

• Jest korner dla gospodarzy, którzy zaczęli to spotkanie bardzo aktywnie.

• Legioniści wybijają piłkę po centrze Pizzellego.

• Dużo chaosu w pierwszych minutach tego meczu, a z tego chaosu mamy rzut wolny dla Aktobe z okolic narożnika pola karnego po faulu na Pizzellim.

• Coś na temat transmisji TVP

• Radović do Dudy i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu drużyn są Vrdoljak (Legia) i Sidielnikow (Aktobe).

• Dzisiejsze spotkanie można obejrzeć w TVP2 i TVP Sport.

• Sporo kontrowersji wiązało się z obsadą sędziowską tego pojedynku. Arbitrem głównym będzie bowiem Siergiej Karasiew z Rosji, jego asystentami Dmitrij Mosjakin i Walerij Danczenko, a arbitrem technicznym Michaił Wiłkow. Delegatem UEFA będzie z kolei Białorusin Siergiej Iljicz, a obserwatorem sędziów Walijczyk Rodger Gifford.

• Co przed tym meczem mówił szkoleniowiec Legii, Henning Berg? - Nasza drużyna jest w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. W ostatnich meczach pucharowych i ligowych pokazaliśmy, że jesteśmy w wysokiej formie . Jesteśmy bardzo zmotywowani i skoncentrowani na spotkaniu z naszym jutrzejszym rywalem. Wiemy, że Aktobe to dobry zespół i mamy do naszych przeciwników szacunek. Aktobe doskonale radziło sobie w poprzednich rundach eliminacyjnych. Mecz w Kazachstanie na pewno będzie dla nas wyzwaniem.

• Jedynym zagrożonym zawodnikiem przed rewanżem jest Ondrej Duda. Słowak w razie obejrzenia żółtej kartki nie wystąpi za tydzień przy Łazienkowskiej.

• W zespole Mistrza Polski brakuje dzisiaj tylko zawieszonego Bartosza Bereszyńskiego i kontuzjowanego Inakiego Astiza. Tylko na ławce rezerwowych znalazł się Jakub Kosecki, który po ostatnim meczu ligowym z Jagiellonią był mocno poturbowany.

• Rezerwowi Aktobe: Ałmat Biekbajew, Taras Carikajew, Paweł Szabalin, Jewgienij Liewin, Igor Zienkowicz, Timur Kapadze, Abat Aimbetow.

• Ławka rezerwowych Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Adam Ryczkowski, Orlando Sa, Marek Saganowski.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Zestawienie Legii Warszawa bez niespodzianek.

• Warunki pogodowe w Aktobe są niezwykle ciężkie. Temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza. Nie ma wątpliwości, że będzie to atut przyzwyczajonych do takiej pogody Kazachów.

• Mistrz Kazachstanu, Aktobe FK, również jest 'spadkowiczem' z eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna Władimira Gazzajewa w drugiej rundzie pewnie pokonała gruzińskie Dinamo Tbilisi (1:0, 3:0), by następnie po zaciętym boju nie sprostać Rumunom ze Steauy Bukareszt (2:2, 1:2). Nie ulega wątpliwości, że Kazachowie to nie są żadne 'ogórki', a Legię czeka, szczególnie dzisiaj, bardzo ciężka przeprawa.

• Historii Legii Warszawa w europejskich pucharach w tym sezonie chyba nie trzeba przypominać. Legioniści pokonali w eliminacjach Ligi Mistrzów irlandzki Saint Patrick's Athletic (1:1 i 5:0), a następnie rozbili także szkocki Celtic (4:1 i 2:0), ale w tym drugim spotkaniu UEFA dopatrzyła się nieuprawnionego występu Bartosza Bereszyńskiego i przyznała Szkotom walkowera.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 4 rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z kazachskim Aktobe FK.