• Posiadanie piłki: Fiorentina 59% - Dynamo 41%
    • Strzały: 24 (6) - 3 (1)
    • Rzuty rożne: 7 - 2
    • Faule: 11 - 11
  • W stu procentach zasłużony triumf Fiorentiny. Gospodarze byli dzisiaj zdecydowanie lepsi, stworzyli sobie masę okazji podbramkowych, przy czym Dynamo zagrażać zaczęło dopiero w samej końcówce spotkania. A i tak stuprocentową szansę miało tylko jedną

• I koniec! Fiorentina ogrywa Dynamo 2:0!

• Czwarta minuta doliczonego czasu gry. Wprowadzony z ławki Vargas popędził z lewej strony w pole karne, oddał strzał z ostrego kąta i pokonał bramkarza! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Vargas, teraz już nic nie odbierze gospodarzom awansu!

• Groźnie pod bramką Violi! Yarmolenko dopadł do piłki zgubionej przez Vidę, ale jego strzał był zablokowany!

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Vargas wchodzi na boisko i zmienia Salaha

• Neto minął się z piłką po wrzutce z narożnika boiska, ale na swoje szczęście wyszła ona na aut bramkowy

• Yarmolenko! Dobra indywidualna akcja, ale kiedy już zbierał się do strzału, to został zablokowany. Rzut rożny

• Neto! Pierwsza groźna akcja gości, Rybalka nieźle uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz Fiorentiny na posterunku!

• Pizarro schodzi z boiska, zmienia go Aquilani

• Alonso przymierzył sprzed pola karnego, ale dość wyraźnie się pomylił

• Rybalka faulował w środkowej strefie boiska Pizarro

• Borja Valero schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Badelj

• Pizarro przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońców

• Z Gusevem już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Tomović ostro potraktował Guseva pod szesnastką gości, przerwa w grze.

• Alonso dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym

• Valero przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki

• Ostatnia zmiana w Dynamie. Schodzi Buyalskiy, wchodzi Sudorchuk

• To mogła być bramka! Joaquín świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale przestrzelił z bliskiej odległości!

• Kalitvintsev dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po rykoszecie wylądowała w rękach Neto

• Salah zaatakował indywidualnie środkiem pola, ale tuż przed polem karnym przeciwnika został powstrzymany

• Belhanda schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Kalitvintsev

• Z oboma piłkarzami już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

• Vida i Alonso zderzyli się w polu karnym Fiorentiny, obaj potrzebują chwili, by dojść do siebie

• Salah! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie mija bramkę!

• Tomović dośrodkował z prawej strony boiska, ale bramkarz Dynama bardzo pewnie interweniował we własnej szesnastce

• Atunes dośrodkował z lewej strony boiska, a Gonzalo dobrze interweniował we własnym polu karnym

• Wymowna statystyka strzałów:

• Fiorentina 14
    • Dynamo 1
  • Salah! Fantastyczna indywidualna akcja piłkarza wypożyczonego z Chelsea, zakręcił kilkoma obrońcami w polu karnym, wyłożył piłkę Valero, a ten przestrzelił!

• A teraz Joaquin przymierzył sprzed pola karnego, ale wyraźnie się pomylił

• To mogła być bramka Salah zaatakował indywidualnie, oddał strzał będąc w polu karnym, ale został zablokowany tuż przed linią bramkową! Piłka odbiła się jeszcze od słupka!

• Z oboma już wszystko w porządku, możemy wracać do gry

• Rodriguez starł się z Rybalką i obaj piłkarze potrzebują pomocy lekarzy

• Gwizdek arbitra i wznawiamy grę

• Gol strzelony przez Gomeza:

• Fiorentina jest do tej pory zdecydowanie lepsza, dominuje pod każdym względem i na dobrą sprawę mogła strzelić już kilka goli więcej. Głupota Lensa i nieporadność całego Dynama tylko ułatwiają jej zadanie

• A więc już wiemy, w kim trener Rebrow upatrzył sobie kozła ofiarnego fatalnej pierwszej połowy. Teodorczyk grał słabo, ale na pewno nie słabiej niż pozostali zawodnicy Dynama (wyjątek stanowi oczywiście Shovkovskiy)

• I teraz sędzia kończy pierwszą połowę

• Kilka sekund do końca doliczonego czasu i zmiana u gości. Schodzi... Łukasz Teodorczyk. W jego miejsce melduje się Gusev

• Tomović! Świetny "centrostrzał" z prawej strony, piłka nieznacznie mija bramkę!

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Joauquin wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, Gomez zmienił tor jej lotu i zupełnie zaskoczył bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gomez w końcu się wstrzelił, 1:0!

• Co za głupota Holendra! Jeremain Lens próbował symulować faul w polu karnym przeciwnika, ale sędzia nie dał się nabrać i dał mu drugą żółtą kartkę! Coraz trudniejsza sytuacja Dynama

• Druga żółta i czerwona kartka dla Lensa!

• Tomović dośrodkował z prawej strony, ale w polu karnym Gomez nie potrafił opanować futbolówki

• Shovkovskiy! Savić oddał świetny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a bramkarz Dynama interweniował jeszcze lepiej!

• Fernandez dośrodkował z lewej strony, ale jedyne co wywalczył to kolejny, czwarty już rzut rożny dla swojej drużyny

• I znowu blisko Gomez! Tym razem minimalnie przestrzelił po dośrodkowaniu z lewej strony boiska!

• To mogła być bramka! Gomez fantastycznie przełożył sobie obrońcę w polu karnym, oddał strzał, który jednak kapitalnie obronił Shovkovskiy!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Teodorczyka, ale tego zagraniem głową uprzedził Rodriguez

• Alonso dośrodkował z lewej strony boiska, a będący w polu karnym Salah przegrał pojedynek z jednym z obrońców i piłkę mają goście

• Po raz pierwszy w tym meczu goście podeszli bliżej szesnastki Fiorentiny, ale cała ich akcja skończyła się niedokładnym podaniem Lensa i autem bramkowym

• Alonso uderzył z okolic szesnastego metra od bramki, jednak tym razem zdecydowanie się pomylił i przestrzelił

• Coraz bardziej nerwowo robi się w szeregach ukraińskiej drużyny. Teraz Lens ostro potraktował Salaha i dostał za to żółtą kartkę

• Dużo szczęścia mają goście! Valero uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę!

• Naciska Fiorentina! Marcos Alonso oddał potężny strzał sprzed szesnastki i trafił w poprzeczkę!

• I znowu blisko gola byli gospodarze! Salah oddał mocny strzał sprzed pola karnego, a Shovkovskiy z trudem odbił piłkę!

• Spokojnie rozgrywają piłkę goście z Ukrainy, ale nie potrafią przenieść się z nią pod bramkę Fiorentiny. Gospodarze bardzo mądrze bronią dostępu do własnej bramki

• No i mieliśmy piłkę pierwszy raz w bramce. Valero oddał mocny strzał z dystansu, a bramkarz Dynama odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Gomez, który co prawda umieścił ją w siatce, ale wcześniej był na spalonym

• Teraz mamy nieco spokojniejszy fragment meczu. Przy piłce są goście, ale rozgrywają ją na tyle daleko od bramki Neto, że ten nie musi czuć się zagrożony

• To powinien być gol! Po mocnym wstrzeleniu piłki z lewej strony w pole karne, minął się z nią nieupilnowany Gomez stojący na wprost bramki!

• Pan Jonas Eriksson dał właśnie sygnał do rozpoczęcia meczu

• Piłkarze już są na murawie i właśnie przybijają piątki. Początek za kilka chwil!

• Popełniliśmy błędy w pierwszym meczu, stąd również wziął się stracony gol. Tym razem musi być inaczej. Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu i jestem pewien, że będziemy w stanie pokazać to na boisku. Fiorentina to jednak bardzo dobry zespół, ze świetnymi piłkarzami. Na naszym krajowym podwórku możemy ich tylko porównać do Szachtara Donieck - powiedział z kolei Serhij Rebrow

• Każde doświadczenie czegoś nas uczy. Z Kijowa wróciliśmy z remisem, ale nie jest to jakaś szczególnie duża zaliczka. Dynamo to silny zespół i do tej rywalizacji musimy być odpowiednio przygotowani fizycznie i psychicznie - powiedział przed tym meczem szkoleniowiec włoskiej ekipy.

• Forma podopiecznych Vincenzo Montelli nie napawa jednak zbytnim optymizmem. Jego zespół w czterech ostatnich meczach strzelił tylko jednego gola, ani razu nie wygrał i trzykrotnie schodził z boiska pokonany

• W pierwszym starciu tych dwóch ekip padł remis 1:1, więc w korzystniejszej sytuacji są dzisiejsi gospodarze. Im awans daje bezbramkowy remis i oczywiście każda wygrana. Porażka, bądź bramkowy remis do półfinału premiują Łukasza Teodorczyka.

• Ławka gospodarzy: Tătăruşanu, Basanta, Pasqual, Badelj, Vargas, Aquilani, Iličić

• Ławka gości: Betao, Rybka, Sydorchuk, Garmash, Gusev, Chumak, Kalitvintsev

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Szymon Janczyk.

• Witamy! Wkraczamy w ostatnią fazę przed półfinałami Ligi Europy. W jednym z ćwierćfinałowych rewanżów Fiorentina będzie starała się obronić zaliczkę z pierwszego meczu.

• Fiorentina - Dynamo LIVE!

Teodorczyk i spółka w drodze do Warszawy odwiedzą Florencję

Po remisie w pierwszym spotkaniu, kwestia awansu w parze Fiorentina - Dynamo rozstrzygnie się we Florencji. Czy Ukraińcy wygrają we Włoszech i przedłużą swoją przygodę z Ligą Europy? Zapraszamy na relację LIVE z tego meczu w naszym serwisie.