Apollon Limassol

1

Trabzonspor

2

• Apollon walczył do końca, ale ostatecznie Cypryjczykom nie udało się zdobyć choćby punktu. Ekipa skazywana na pożarcie pokazała pazur i udowodniła, że nie będzie łatwo oddawała punktów w Grupie J. W 2. kolejce Ligi Europy Trabzonspor z Adrianem Mierzejewskim w składzie, który zaliczył dziś bardzo dobry występ, podejmie na własnym obiekcie rzymskie SSC Lazio. Natomiast piłkarze z Limassolu przyjadą do Warszawy na mecz ze stołeczną Legią. Kłaniam się i dziękuje za wspólnie spędzone 90 minut.

• Koniec spotkania, jakże upragniony przez drużynę turecką!

• Tymczasem gospodarzom jednak udało się wywalczyć stały fragment gry. Piłkę wyłapał, po czym wypluł bramkarz Trabzonsporu, następnie ofiarnie dobijał jeden z zawodników gospodarzy a piłkę z linii bramkowej wybija Bamba!

• Mądrze piłką gospodarują goście, nie dając szansy na jej rozegranie piłkarzom cypryjskim.

• W międzyczasie żółtkiem ukarany Vasiliou.

• Druga część gry przedłużona aż o 5 minut.

• Ależ odpowiedź Apollonu! Najpierw głową próbował Merkis, ale pocelował prosto w słupek, a dobitkę Gullona w fantastycznym stylu obronił Kivrak!

• Rezerwowy Trabzonsporu obecny na placu gry niespełna 10 minut lekkim strzałem po ziemi pokonuje bramkarza. Asystował w tej sytuacji nikt inny jak Adrian Mierzejewski!

• GOOOL! Erdogan!

• Limit zmian wyczerpany, możemy zająć się grą. Coraz bardziej nerwowo wygląda rozgrywanie akcji po obu stronach (o ile nie wyglądało tak od początku meczu w ekipie Apollonu).

• Trenerzy, jakby umówili się przed meczem co do zmian. Zgodnie z regułą, zmiana w ekipie gospodarzy. Bertrand Robert za Papoulisa.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje trener Senol Gunes.

• Adin technicznie! Z narożnika pola karnego Apollonu dokręcał piłkę w długi róg bramki, lecz włożył minimalnie zbyt dużo siły i futbolówka zatrzymała się na górnej siatce.

• Równocześnie zmiana u gości, według mnie bardzo adekwatna. Henrique zastąpiony przez Yusufa Erdogorana.

• Druga zmiana w Apollonie.

• Żółtko dla Yumlu

• Henrique zbyt długo trzymał futbolówkę przy nodze i ta została mu zabrana, a było to już pole karne. Brazylijczyk nie pomaga partnerom w budowaniu akcji ofensywnych, wydaje się być zbyt statycznym.

• Marios Stylianou potężnym strzałem z dystansu próbował pokonać Kivraka i trzeba przyznać że była to niezła próba. Piłka mimo wszystko przeleciała nad poprzeczką, a Vale tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Pierwsza zmiana także w drużynie Apollonu, Meriem za Abrahama.

• Niedobre wieści z Rzymu. Lazio prowadzi z Wojskowymi od 53 minuty.

• Żółta kartka dla Jose Bosingwy.

• Kolejne udane zagranie Mierzejewskiego. Adrian minął atakującego go obrońcę, wpadł w pole karne i sprzed linii końcowej dorzucił piłkę do wbiegających partnerów. Tam po małym zamieszaniu próbował uderzyć głową Zokora, ale przytomnie został uprzedzony przez defensora gospodarzy.

• Świetny odbiór piłki przez Sangoy'a zapoczątkował szybko rozegraną akcję gospodarzy. Z boku pola karnego nieczysto interweniował turecki obrońca i Apollon wywalczył stały fragment gry, po którym niecelny strzał zanotował Abraham.

• Jak błyskawica wszedł z piłką między obrońców napastnik Apollonu, Fotis Papoulis, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg piłkarza wybijają obrońcy.

• Popis umiejętności Maloudy w narożniku boiska, jednak efektowna próba minięcia obrońcy zakończyła się opuszczeniem pola gry przez futbolówkę. Od bramki Vale.

• Tym samym zaczynamy drugą połowę spotkania.

• W przerwie meczu zanotowałem 1 zmianę z ekipie Trabzonsporu. Colmana zastępił Akgun

• Korzystając z przerwy, zobaczmy jedynego jak do tej pory gola Polaka w spotkaniu z Caykur Rizespor (2. kolejka).

• Rzut rożny gospodarzy w żadnym stopniu nie zagroził bramce tureckiej i arbiter Antonio Lahoz z Hiszpani zakończył pierwsze 45 minut.

• Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

• Mamy przerwę w grze spowodowaną urazem Hamdani'ego. Przy okazji wspomnę, że Adrian Mierzejewski jest jednym z trzech piłkarzy Trabzonsporu, którzy trafiali do siatki w spotkaniach ligowych. Oprócz Polaka po jednym golu zanotowali Henrique oraz Malouda.

• Malouda zakręcił trzema obrońcami i zabrał się do linii końcowej, następnie wycofał futbolówkę na dziesiąty metr, by ta została przejęta przez Cypryjczyków.

• Egzekutorem rzutu wolnego został polski pomocnik, jednak jego strzał odbił się od muru.

• Mierzejewski do Henrique, ten zaplątał się między obrońcami ale ostatecznie został sfaulowany i będzie stały fragment gry dla gości z dwudziestego metra.

• Posiadanie piłki nieco się ustabilizowało. Zawodnicy Apollonu słusznie zauważyli, że samą grą z kontry nie wygrają dzisiejszego meczu.

• Yumlu potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Abrahamem. Chwilę po tym starciu piłkę do własnego bramkarza ryzykownie zagrywał obrońca Trabzonsporu, Aykut Demir, ale sędzia nie zakwalifikował tego jako nieprzepisowej sytuacji.

• Dobre wejście w mecz Mierzejewskiego. Polak podawał prostopadle do Adina, ale wrzutka tego drugiego padła łupem Bruno Vale'a. Żywą, efektowną i efektywną grę prezentują zawodnicy obu ekip - oby tak przez pełne 90 minut.

• Niecałą minutę cieszyli się gospodarze z tego prowadzenia. Olcan Adin wrzucił piłkę z prawego skrzydła wprost w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył reprezentant Francji i głową doprowadził do wyrównania.

• GOOL!! Błyskawiczna odpowiedź Trabzonsporu!

• Sangoy i mamy otwarcie wyniku! Mocny, półgórny strzał w okolice środka bramki.

• Jedenastka dla Apollonu! Żółtą kartkę ponadto ogląda Bamba!

• Pierwszy strzał w meczu, co ciekawe zanotujemy go po stronie Apollonu. Marcos Gullon otrzymał podanie z narożnika pola karnego i z pierwszej piłki próbował pokonać Kivraka. Strzał oddany z 18 metrów ominął jednak nieznacznie spojenie bramki tureckiej.

• Dobra wrzutka Polaka z lewej flanki, ale piłki zawieszonej na dobrym pułapie nie zdołał przeciąć Henrique i ta trafiła pod nogi obrońcy.

• Pierwsze minuty pokazują kto będzie rozdawał karty w meczu. Trabzonspor długo rozgrywa ataki pozycyjne na połowie rywala, natomiast Apollon stawia na grę z kontry. Póki co gospodarze nie umieją jednak wymienić więcej niż 5 podań.

• Strata Adriana Mierzejewskiego przed polem karnym rywali i gospodarze wyszli z kontrą. Błąd Polaka był zmuszony naprawić Aykut Demir, który popełnił przewinienie i został ukarany żółtą kartką.

• Pierwszy stały fragment gry dla Apollonu Limassol, jednak piłka po zbyt niskim dośrodkowaniu została wybita przez obrońcę gości na aut.

• Od środka gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie odbywające się równolegle do meczu Lazio-Legia Warszawa.

• Drużyna gospodarzy po dwóch kolejkach cypryjskiej ekstraklasy zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 3 punktów. Natomiast piłkarze Trabzonsporu w 4 rozegranych spotkaniach zgromadzili sześć oczek i zajmują dziesiątą lokatę.

• Adrian Mierzejewski, z numerem 10 na plecach, wystąpi dziś na pozycji ofensywnego pomocnika.

• Witam serdecznie w relacji z meczu 1. kolejki Ligi Europejskiej grupy J, w której to cypryjski Apollon Limassol podejmie turecki Trabzonspor. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało około 15 minut.