Jak radzili sobie Polacy w europejskich pucharach? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w europejskich pucharach polscy piłkarze, którzy na co dzień rywalizują w zagranicznych ligach? Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem!

Liga Mistrzów:
Wtorek:

Robert Lewandowski (Bayern) - Mistrzowie Niemiec wygrali na wyjeździe z CSKA Moskwa 1:0. Robert Lewandowski rozegrał równe 90 minut, wówczas w jego miejsce wszedł Claudio Pizzaro. Lewandowski w 22. minucie rozpoczął akcję Bayernu, po której Mario Fernandes sfaulował w polu karnym Mario Goetzego. Arbiter nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Thomas Mueller.

Arkadiusz Milik (Ajax) - Ajax Amsterdam zremisował wyjazdowe spotkanie z APOEL-em Nikozja 1:1. Napastnik Ajaksu całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski (AS Roma) - Debiut Łukasza Skorupskiego w Lidze Mistrzów. Golkiper AS Romy rozegrał solidne zawody, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Manchesterem City 1:1. Polak wpuścił bramkę z rzutu karnego, którego wykorzystał w 4. minucie Sergio Aguero.

Środa:

Łukasz Piszczek (Borussia) - Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe RSC Anderlecht 3:0. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach BVB, a w 69. minucie zanotował asystę przy golu na 2:0 Adriana Ramosa.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) - "Kanonierzy" wygrali 4:1 z Galatasaray Stambuł, lecz Wojciech Szczęsny nie zaliczy tego spotkania do udanych. Golkiper Arsenalu w 60. minucie sfaulował napastnika tureckiego zespołu i Polak musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.

Paweł Cibicki (Malmoe) - Szwedzkie Malmoe wygrało na własnym obiekcie z Olympiakosem Pireus 2:0. Cibicki wszedł na boisko w 75. minucie, zastępując Erikssona. 7 minut później Polak dograł do Rosenberga, który strzelił bramkę na 2:0.
Asysta Polaka od 1:13

Liga Europy:
Czwartek:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) - Rosyjska drużyna zremisowała na własnym obiekcie z Evertonem 1:1. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie na prawej obronie FK Karsnodaru.

Łukasz Teodorczyk (Dinamo Kijów) - Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Dinamo Kijów - Steaua Bukareszt. Były napastnik Lecha Poznań wszedł na plac gry w 91. minucie spotkania i jeszcze w doliczonym czasie gry pokonał bramkarza Mistrza Rumunii. Ostatecznie drużyna z Ukrainy wygrała 3:1.

Łukasz Szukała (Steaua) - Całe spotkanie polskiego defensora w barwach Steauy Bukareszt w przegranym meczu z Dinamem Kijów. Szukała w 77. minucie został ukarany żółtą kartką.

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - Sevilla zremisowała na wyjeździe z HNK Rijeka 2:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w barwach hiszpańskiej drużyny.

Łukasz Załuska (Celtic) - Celtic Glasgow pokonał przed własną publicznością Dinamo Zagrzeb 1:0. Załuska cały mecz spędził na ławce rezerwowych Mistrza Szkocji.

Paweł Kieszek (Estoril) - Estoril Praia wygrał 2:0 z Panathinaikosem Ateny. Polski bramkarz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej portugalskiego zespołu.

Kamil Glik (Torino) - Torino wygrało na własnym obiekcie z FC Kopenhagą 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego zdobył Quagliarella. Kamil Glik rozegrał dobre zawody na środku defensywy "Byków".