• Posiadanie piłki: Legia 46% - Ajax 54%
    • Strzały: 8 (5) - 8 (5)
    • Rzuty rożne: 4 - 2
    • Spalone: 5 -2
  • Nadzieje były ogromne, szanse również niemałe, ale skończyło się jak zawsze. Ajax wpadł do Warszawy i zrobił swoje, w czym również duży udział miał napastnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik. Legia może teraz skupić się na obronie tytułu mistrza Polski i walce o krajowy Puchar

• Koniec! Pewny triumf Ajaksu w Warszawie

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Guilherme przymierzył z dystansu, ale zrobił to za lekko, by być w stanie pokonać bramkarza

• Andersen był teraz faulowany przez Vrdoljaka

• I znów El Ghazi sprzed pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

• El Ghazi oddał strzał z dystansu, ale był on bardzo niedokładny. Od bramki grę wznowi Kuciak

• Było blisko gola! Jodłowiec oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Cillessen fantastycznie to obronił!

• Kosecki znów dośrodkował z prawej strony i znów górą był holenderski goalkeeper gości

• Kosecki! Sprytny "centrostrzał" z prawej strony boiska, Cillessen z trudem obronił bramkę!

• Spalone 1 - 2
  • Niesamowite, jak szybko prysły nadzieje polskiego zespołu na awans do 1/8 finału rozgrywek. 13 minut wystarczyło, aby Legia skończyła marzyć o kolejnej rundzie, a w końcówce Milik jeszcze dorzucił jednego gola. Czy po przerwie mistrzowie Polski uratują swój honor i zmniejszą rozmiary porażki?

• I koniec pierwszej połowy!

• Milik otrzymał podanie od Kishny, popędził w stronę bramki, minął jadącego na wślizgu Rzeźniczaka i pokonał bezradnego Kuciaka. Legia na kolanach

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Milik, 3:0 dla Ajaksu!

• Kishna dośrodkował z prawej strony boiska, a Kuciak chwycił futbolówkę

• Kucharczyk oddał strzał głową po dośrodkowaniu Brozia z rzutu rożnego, ale zrobił to leciutko i bramkarz bardzo spokojnie chwycił futbolówkę

• Żółtą kartką ukarany Michał Żyro

• Klaassen oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił jednak w światło bramki

• Kishna upadł w polu karnym Legii po starciu z Guilherme, ale sędzia uznał, że o rzucie karnym nie ma mowy. I popełnił BŁĄD, goście powinni otrzymać jedenastkę

• To mogła być bramka! Broź dośrodkował z prawej strony boiska, a van Rhijn tak zgrywał piłkę do bramkarza, że o mało go nie pokonał. W ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej!

• Legia zupełnie nie przypomina tego zespołu, który pokazał świetną grę w drugiej połowie w Amsterdamie. Mistrzowie Polski grają zupełnie bez błysku, bez pomysłu na zagrożenie bramce rywala. A Ajax znów jest diabelnie skuteczny

• Po długim zagraniu z głębi pola sam na sam z Kuciakiem wychodził Kishna, ale arbiter pokazał, że był on na spalonym

• Między sobą rozgrywali przed chwilą piłkę Guilherme i Kucharczyk, co skończyło się zablokowanym strzałem tego drugiego. Piłka jednak szybko wraca w posiadanie gospodarzy

• Żółta kartka dla Ivicy Vrdoljaka

• Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego, ale znów obrońcy Ajaksu bardzo pewnie interweniowali we własnym polu karnym

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i fatalne nieporozumienia bramkarza Legii i obrońców sprawiło, że Viergever po przebitce otrzymał piłkę, którą następnie wpakował do bramki. Beznadziejna sytuacja mistrzów Polski...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Viergever i jest 2:0 dla gości!

• A teraz Rzeźniczak faulował Milika na własnej połowie

• Kontratak gości, Milik przez kilkadziesiąt metrów prowadził piłkę i żaden z obrońców Legii nie odważył się na próbę odebrania mu piłki. Polski napastnik oddał strzał z okolic szesnastego metra i pokonał Kuciaka

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Niestety! Arkadiusz Milik wyprowadza gości na prowadzenie!

• Dossa Junior oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kucharczyka, jednak nieznacznie przestrzelił. Ewentualny gol i tak jednak nie byłby uznany, gdyż arbiter dopatrzył się spalonego

• Kolejne starcie Veltmana z Sa i piłkarz Ajaksu troszkę poleżał na boisku. Rzut wolny ma jednak Legia

• Jodłowiec oddał strzał z dystansu, a Cillessen złapał piłkę, choć zrobił to na raty

• Ostre starcie Van Rhijna z Kucharczykiem, ale arbiter pokazał, że o faulu piłkarza gości nie ma mowy. Gramy dalej

• Długa wrzutka z autu w wykonaniu Kucharczyka, ale znów dobrze interweniowali we własnym polu karnym goście

• Kucharczyk dośrodkował z narożnika boiska, a obrońcy Ajaksu wybili piłkę z własnej szesnastki

• Powalczył nieco na lewej stronie Michał Żyro i dzięki temu Legia ma teraz rzut rożny

• Sporo chaosu, nerwowości widzimy od samego początku spotkania. Obie drużyny popełniają proste błędy, szybko tracą piłkę. Zobaczymy, kto pierwszy ustabilizuje swoję grę

• Indywidualnie, środkiem pola starał się zaatakować Orlando Sa, ale skutecznie powstrzymał go Davy Klaassen. Przy piłce goście

• Pierwsza wrzutka w pole karne. Z prawej strony dośrodkował Żyro, a piłkę z własnej szesnastki wybił Viergever

• Arbiter daje znak, STARTUJEMY!

• Zawodnicy już przybili ze sobą piątki, za chwilkę pan David Fernandez Borbalan zagwiżdże po raz pierwszy!

• Piłkarze obu drużyn już powoli szykują się do wyjścia na boisko. "Sen o Warszawie" tym razem tylko z głośników

• Legia świetnie sobie radzi w europejskich pucharach na własnym boisku, a Ajax fatalnie w spotkaniach wyjazdowych - w jedenastu ostatnich nie wygrał ani razu (trzy remisy i aż osiem porażek).

• Skrót tego, jak wyglądało spotkanie w Amsterdamie

• Wszystko jest jeszcze do odwrócenia, gramy u siebie i mimo że Ajax to silny zespół, to jeśli pokażemy sto procent naszych możliwości, będziemy mieć szansę na awans. To będzie bardzo ciekawe spotkanie, pod względem taktyki, ale także tego, jak drużyny do siebie podejdą. Przekonaliśmy się w zeszły czwartek o tym, że Legia i Ajax to równorzędni rywale, a także o tym, jak bardzo oblicze meczu może się zmienić - powiedział przed tym meczem Henning Berg (za legia.com)

• Optymizmu przed tym meczem dodać może na pewno fakt, że w tym sezonie Legia ani razu nie przegrała przed własną publicznością, co więcej, wszystkie te mecze wygrała. Oby dziś udało się przedłużyć tę dobrą passę

• Legii potrzebne jest oczywiście zwycięstwo różnicą dwóch goli. Przy rezultacie 1:0 na korzyść gospodarzy zostanie rozegrana dogrywka, a potem ewentualne rzuty karne.

• Czego dziś Legia potrzebuje do awansu? Takiej gry, jak w drugiej połowie w Amsterdamie, oczywiście z lepszą skutecznością. Warszawiacy pokazali w trakcie tych drugich 45 minut, że są w stanie zagrać na wysokim poziomie i jeśli poprawią celność pod bramką przeciwnika, to Ajax może wrócić do domu z niczym.

• W weekend obie drużyny grały swoje mecze ligowe, obie dzieliły się punktami. Legia bezbramkowo zremisowała w Kielcach z Koroną, a Ajax 1:1 Willem II. Bramkę dla dzisiejszych gości zdobył Arkadiusz Milik

• Dziś oczywiście na Łazienkowskiej oglądać będziemy piłkarzy grających przy pustych trybunach, ale kibice mistrzów Polski mają zamiar wspierać swoją drużynę spod stadionu.

• Dzisiaj podopieczni Henniga Berga nie mogą pozwolić sobie na kolejny mecz bez zwycięstwa. Zespół prowadzony przez norweskiego szkoleniowca nie wygrał żadnego meczu w tym roku, dwukrotnie remisując i przegrywając. Dziś brak wygranej wyeliminuje go z rozgrywek

• Świetną informacją dla wszystkich kibiców w Polsce jest fakt, że na ławce Legii zasiądzie dzisiaj Ondrej Duda. Słowak pod nieobecność Miroslava Radovicia stał się chyba najważniejszym zawodnikiem Legii i fakt, że jest w odpowiedniej formie zdrowotnej, może okazać się niezwykle ważnym

• A teraz gospodarzy: Malarz, Bereszyński, Astiz, Pinto, Kosecki, Saganowski, Duda

• Mamy już wyjściowe jedenastki, najwyższa pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Boer, N. Moisander, Van Der Hoorn, Riedewald, Sinkgraven, Schöne, L. Andersen

• Już tylko około 50 minut zostało do rozpoczęcia niezwykle ważnego spotkania dla warszawskiej Legii. Mistrzowie Polski podejmą Ajax Amsterdam i będą się starali odrobić stratę jednego gola z pierwszego spotkania

• Legia - Ajax w FIFIE. Kto ma lepszych piłkarzy? [GRAFIKA]

W wirtualnej rzeczywistości nieco lepsi podopieczni Franka de Boera. więcej »

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA - AJAX

Przy pustych trybunach o odwrócenie losów dwumeczu

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa

Przed legionistami jeden z najtrudniejszych meczów obecnego sezonu. Kluczowe starcie, które zadecyduje o tym, czy warszawianie pograją jeszcze w tym sezonie w Lidze Europy. Na chwilę obecną są jedną nogą za burtą. Pierwszy mecz z Ajaxem przegrali bowiem 0:1, a zwycięską bramkę zdobył Arkadiusz Milik. Dziś Polak znów zagra przeciwko "Wojskowym", jednak Henning Berg ma nadzieję, że tym razem obrona stanie na wysokości zadania i zatrzyma reprezentanta Polski. Żeby awansować, potrzebna będzie również gra na odpowiednim poziomie w ofensywie. Tę ma zapewnić Ondrej Duda, który wraca do kadry meczowej po wyleczeniu kontuzji.

Ajax jest do przejścia – to opinia, która krążyła już przed rozpoczęciem dwumeczu z Holendrami, a dodatkowo nabrała na sile po drugiej połowie meczu w Amsterdamie. Spotkanie to było co prawda przegrane przez legionistów, aczkolwiek udowodniło, że zespół Franka de Boera ma mnóstwo słabych punktów, które warszawianie po prostu muszą wykorzystać. To nie udało im się przed tygodniem, kiedy spokojnie mogli wygrać w Holandii, ale piłkarzom Legii brakowało chłodnej głowy pod bramką Jaspera Cillessena. - Mieliśmy więcej świetnych okazji niż Ajax i powinniśmy strzelić więcej bramek niż nasi rywale. Gospodarze częściej posiadali piłkę w pierwszej połowie, my graliśmy defensywie, jednak po przerwie zaatakowaliśmy odważniej, ofensywniej i mieliśmy kilka groźnych okazji. Taki jest futbol. Nie zawsze wygrywa ten, kto ma więcej okazji – tłumaczył po meczu Henning Berg.

Losy dwumeczu mają się odwrócić przy Łazienkowskiej. Przynajmniej w taki obrót sytuacji wierzą stołeczni kibice. Ci sami, którzy nie mogą wspierać swoich ulubieńców z trybun. Na to jednak znaleziono sposób. Doping będzie prowadzony, ale... spoza obiektu. Sympatycy Legii zbiorą się pod stadionem – jako że jest to zgromadzenie publiczne, liczba kibiców może wynosić maksymalnie trzy tysiące.

Czytaj pełną zapowiedź spotkania Legia - Ajax!