Legia Warszawa

2

FC Aktobe

0

• Aż szkoda, że to nie był mecz decydujący o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale cóż... to już się stało. No to co? Celtic w grupie? :) Jest to możliwe! O wszystkim na pewno poinformujemy Was na Ekstraklasa.net. Tymczasem, dobranoc!

• Dwa obrazki z dzisiejszego spotkania: Legia Warszawa - AktobeLegia Warszawa - Aktobe

• Legia potwierdziła dzisiaj różnicę klas jaka dzieli mistrza Kazachstanu od mistrzów Polski. Legioniści pewnie wygrywają z Aktobe, po raz kolejny nie tracą bramki i IV rundę eliminacji do Ligi Europy kończą wynikiem 3:0 w dwumeczu.

• KONIEC! Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Europy!

• Saganowski zagrywa na lewe skrzydło do Brzyskiego, którego cross kończy w górnych rzędach trybuny południowej.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Faulowany Dossa Junior, który po wejściu Ziankowicza stracił buta.

• 18 549 kibiców zgromadziło się dzisiaj na Łazienkowskiej.

• Z boiska schodzi Ondrej Duda. Za niego Marek Saganowski.

• Na trybunach "Mazurek Dąbrowskiego". Wszyscy wstali. Kibice śpiewają wszystkie zwrotki.

• Dusan Kuciak ukarany żółtą kartką. Za przedłużanie gry przy wznowieniu gry.

• Na raty wybijają legioniści dośrodkowanie. Chajrulin wywalczył kolejnego kornera, ale i z niego nic nie udało się gościom ulepić.

• Danilo Neco wywalczył rzut rożny dla Aktobe.

• Teraz uderzenia z dystansu próbuje Neco, ale jest to bardzo niecelna próba. Nie było zagrożenia dla bramki Kuciaka.

• Ale może poczekajmy z tymi osądami! Aimbetow próbuje przelobować Kuciaka, który dobrze skraca pole do wychodzącego na czystą pozycję napastnika. Piłkarz Aktobe nie trafia, a sędzia odgwizduje spalonego.

• Nie spieszy się już Legii, która spokojnie buduje atak pozycyjny na połowie Aktobe. Z kolei goście chyba już bez siły i nadziei na zmianę tego wyniku.

• Dobra długa piłka od Brozia. Już w polu karnym dopadł do niej Kosecki, który miał jednak problemy z przyjęciem piłki, która odskoczyła mu poza boisko.

• Jodłowiec dobrze zagrywa prostopadle do Koseckiego, który biegnie do linii końcowej i "krzyżaczkiem" próbuje podać piłkę do... no właśnie, do kogo?

• O mały włos nie padł gol dla Aktobe! Chajrulin świetnie przeszedł obrońców i z lewej strony dograł piłkę do Zenkowicza, który trącił ją przed samym Kuciakiem z dość ostrego kąta. Futbolówka przeszła niemal po linii bramkowej i wypadła poza boisko.

• Z prawej strony dobrze podłączył się Broź. Na początku stracił piłkę, bo zbyt długo zwlekał z podaniem w pole karne. Chwile później futbolówka wraca do niego, a on dośrodkowuje. Główkował niecelnie Brzyski.

• Poszedł na przebój Brzyski, ale w końcowym momencie zabrakło gazu i przy samej linii końcowej zdołał jedynie wślizgiem zagrać piłkę w pole karne. Czekał tam Radović, ale za słaba była to próba żeby futbolówka doleciała do "Rado".

• Próba prostopadłego zagrania do Aimbetowa, ale przed napastnikiem szybszy jest Kuciak.

• Rzut wolny dla Aktobe. Dośrodkowanie wpada prosto w rękawice Kuciaka.

• Aimbetow zmienia Tsarikayeva i Aktobe wykorzystało właśnie ostatnią zmianę.

• Chajrulin strzelaaa... ale ustrzelił tylko czuły punkt Rzeźniczaka.

• Kosecki ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu. Nota bene... karnego.

• Duda próbuje przelobować delikatnie wychodzącego z bramki Sidelnikowa, ale ten połapał się w zamiarach Słowaka, wyciągnął się i złapał piłkę nad głową.

• Radović świetnie utrzymywał się przy piłce z prawej strony pola karnego. Łogwinienko powalił go na ziemie, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno.

• Kosecki wchodzi za Kucharczyka.

• GOOOOL! Vrdoljak pewnie wykorzystuje karnego!

• Jeszcze żółta kartka dla winowajcy.

• Rzut karny po faulu na Radoviciu!

• Ajaja! Najpierw świetny rajd Radovicia po stracie w środku pola piłki przez Aktobe. W ostatniej chwili Serb oddaje piłkę do Dudy, ale wygarnia mu ją obrońca gości. Po chwili strzał Żyro! Odbija golkiper.

• Seria niecelnych zagrań z jednej i drugiej strony. Aktobe trochę opadło z sił po niedawnym zrywie. Legia wyczekuje.

• Na rozgrzewce w drużynie Legii są Saganowski, Kosecki i Lewczuk. Najintensywniej rozgrzewa się "Kosa", który chyba wejdzie niedługo na boisko.

• Próbował wstrzelić piłkę w pole karne Broź, ale nie było komu strącić futbolówki. Duda wbiegał za wolno.

• Rzut rożny wykonany jednak bardzo słabo. Radzą sobie legioniści. Aktobe stwarza sobie coraz groźniejsze sytuację. Goście zaczynają się odkrywać.

• Legia Warszawa - AktobeLegia Warszawa - AktobeLegia Warszawa - Aktobe

• Płaskie dogranie przed bramkę Kuciaka do Chajrulina! W ostatniej chwili wyciąga mu tę piłkę sprzed nóg Dossa! Rożny.

• Zenkowicz zmienia Antonowa.

• Miroszniczenko! Mocny strzał zawodnika Aktobe przenosi nad poprzeczką Kuciak!!!

• Radović znakomicie zagrywa do wychodzącego z prawej strony boiska Żyro. Ten odwraca się na lewą nogę w polu karnym i próbuje strzelić w okienko bramki Sidelnikowa. Strzał mocny, ale niecelny.

• Nieco za wysoko posyła w pole karne piłkę Brzyski. Nie doskakuje do podania ani Żyro, ani Muldarow.

• Próba strzału Danilo Neco! Mocno uderza zawodnik Aktobe, Kuciak rzuca się w prawy róg bramki, ale piłka i tak przechodzi obok słupka.

• Okres brzydszej i szarpanej gry. Fauluje Jodłowiec.

• Za mocno kopie piłkę Brzyski i podanie ląduje za boiskiem.

• Świetna krótka piłka Radovicia wewnątrz pola karnego. Na futbolówkę wpada rozpędzony Broź, który próbuje strzelić między nogami Sidelnikowa. Połapał się w tym golkiper i wybił na rożny.

• Ładna akcja w trójkącie Brzyski-Radović-Vrdoljak. Piłkę zagraną od tego pierwszego przepuszcza kapitan Legii, a do futbolówki dochodzi Radović, który robi jeden zwód w bok i uderza. Podkręcił jednak za mocno i piłka przeszła ponad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Vrdoljak uderza głową i nabija jednego z obrońców. Kolejny korner.

• Zaczynamy drugą połowę. Legia musi dopełnić formalności.

• Piłkarze obydwu drużyn wracają na murawę. Jako pierwsi wybiegają legioniści.

• Pierwsza połowa zdecydowanie upłynęła pod dyktando Legii. Mistrzowie Polski grają bardzo pewnie i można ze spokojem obserwować to jak wchodzą do Ligi Europy. Ciężko oczekiwać skądś jakiegoś nagłego załamania i odwrócenia losów tego dwumeczu.

• Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi 1:0 z FK Aktobe w rewanżowym meczu IV rudny eliminacji do Ligi Europy. W dwumeczu jest 2:0 dla legionistów. Wracamy po przerwie.

• Nieprzyjemnie mogła się zakończyć ta połowa dla Legii. Przez niefrasobliwość Juniora w polu karnym Legii Aktobe doszło do groźnego strzału. Neco ładnie podkręcił piłkę, ale dobrze ustawiony Kuciak to wyłapał.

• Minuta doliczona.

• Poklepali piłką na połowie rywali legioniści. W końcu na strzał z dystansu decyduje się Jodłowiec, ale odbija w bok Sidelnikow. Do dobitki nie zdążył Michał Żyro.

• Niewiele zabrakło do kolejnej bramki! Jodłowiec dobrze nabiegł na piłkę, ale główkuje obok bramki! Nikt nawet przy nim nie stał.

• Żyro strzela z ostrego kąta, interweniuje Sidelnikow i mamy rożnego dla Legii.

• Szybko reaguje trener Kazachów. Schodzi Korobkin, który był ukarany żółtą kartką i zdecydowanie nie panował nad sobą. Za niego Timur Kapadze.

• Dalekie dogranie Brzyskiego ląduje w rękach golkipera. Ten szybko wznawia i groźna kontrę mają goście. Anderson biegnie na bramkę, w końcu postanawia oddać strzał, który odbija się najpierw od obrońców Legii, a potem trafia w Chajrulina i piłkę mają legioniści.

• Brzyski tym razem bezpośrednio na bramkę Sidelnikowa! Golkiper Aktobe musi interweniować, a Legia ma rzut rożny!

• Seria fauli piłkarzy Aktobe. W końcu powalony tuż przy prawym rogu boiska Radović. Sędzia wreszcie używa gwizdka. Będzie okazja na dośrodkowanie.

• Nie decydował się uderzać Brzyski, który miękko wrzucił piłkę w pole karne. Ostatni doszedł do futbolówki Radović, który główkuje obok bramki!

• Faul na Ondreju Dudzie. Będzie rzut wolny na dwudziestym metrze od bramki gości.

• Długo utrzymywała się Legia na połowie Aktobe blisko pola karnego Sidelnikowa. Nikt nie zdecydował się jednak na uderzenie i w końcu legionistom nie udało się "wejść z piłką do bramki".

• Informujemy, że za mecze z Molde i Steauą Bukareszt Legia otrzymała jeden dodatkowy mecz przy pustych trybunach kary w zawieszeniu na 5 lat. Czy dzisiejsze race spowodują, że pierwszy mecz fazy grupowej na Łazienkowskiej 3 odbędzie się przy pustych trybunach?

• Długo klepią sobie na własnej połowie piłkarze Aktobe. Chyba zapomnieli, że w dwumeczu przegrywają już 0:2.

• Nie ma na stadionie spikera Wojciecha Hadaja, więc kibice sami zaintonowali sobie "Ile goli ma Legia?!" :)

• Kartka dla Ivicy Vrdoljaka.

• Znakomite prostopadłe podanie do wchodzącego w tempo na jedenasty metr Michała Kucharczyka. Świetną piłkę posłał Michał Żyro, a Kucharczyk dopełnił formalności mijając na dużej szybkości wychodzącego bramkarza i strzelając do pustej bramki.

• KUUUUUCHARCZYK!!!!! 1:0!!!

• Anderson Mineiro nabija interweniującego Łukasza Brozia i mamy rzut rożny dla Aktobe. Po raz kolejny dośrodkowanie ląduje jednak bezpiecznie u Dusana Kuciaka.

• Z groźną kontrą po stracie Michała Żyro (był faulowany, ale nie zauważył tego sędzia) mogło wyjść Aktobe, ale znowu zawiodło kluczowe podanie do wychodzącego na wolne pole zawodnika.

• Doigrali się wreszcie piłkarze Aktobe. Ukarany żółtą kartką został Korobkin.

• Dobra długa piłka do Radovicia od Dossy Juniora. "Rado" uwolnił się spod krycia, ale zrobił to nieprzepisowo.

• Kucharczyk długo zbierał się do strzału będąc na dziewiątym metrze do bramki Sidelnikowa. Drobił, drobił i w końcu dał sobie odebrać piłkę.

• Po pierwszym kwadransie tego spotkania możemy powiedzieć, że oglądamy fajne, otwarte spotkanie. Aktobe jeszcze nie odsłoniło się na tyle, żeby pójść z Legia w wymianę ciosów, ale niebawem muszą zacząć ryzykować. Z kolei gospodarze od początku bardzo pewni siebie grają naprawdę dobry futbol. Starają się szybko przejść pod pole karne Sidelnikowa.

• Długo utrzymuje się przy piłce Aktobe, a na stadionie słychać przeraźliwe gwizdy. W końcu goście nie wytrzymali i oddali piłkę.

• Legia Warszawa - Aktobe

• Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego poradzili sobie obrońcy Aktobe. Próba wyjścia z atakiem zakończona jednak na Michale Kucharczyku. Za chwilę technicznego uderzenia próbuje Żyro, ale Sidelnikow nie ma z wyłapaniem tego strzału najmniejszego problemu.

• Tym razem dośrodkowanie po faulu na Kucharczyku. Do wysokiego podania od Brzyskiego nie doskakuje Vrdoljak. Mamy jednak rożny dla Legii.

• Kolejny faul piłkarza Aktobe. Tym razem ucierpiał Vrdoljak. Hamuje Kazachów sędzia. Na razie jednak bez kartek.

• Przełamało się po początkowej niemocy Aktobe. Goście dłużej utrzymali się przy piłce, ale kiedy tylko postanowili śmielej zaatakować natychmiast popełnili błąd i piłkę przejmują gospodarze.

• Próba szybkiego ataku Aktobe, ale piłkę źle przyjmuje sobie Neco i znowu Legia jest w posiadaniu futbolówki.

• Nisko bitą piłkę wybija z pola karnego Tagybergen.

• Faulowany Radović, ale sędzia puszcza grę dając przywilej korzyści dla gospodarzy! Akcja Legii skończyła się jednak na nieudanym dryblingu Żyro i mamy tylko rzut rożny.

• Żyro strzela w Sidelnikowa! Świetnie wyłożył mu piłkę Duda, Żyro był w sytuacji "sam na sam", ale trafił prosto w golkipera.

• A teraz była pierwsza okazja dla Aktobe. Rzut rożny wykonywany przez gości wypiąstkował jednak Kuciak.

• Znowu groźnie! Piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego strąca jeden z legionistów! Gospodarze twierdzą, że futbolówka przekroczyła linię bramkową. Tam byli obrońcy gości, którzy rozpaczliwie wybijali piłkę.

• Mocne dośrodkowanie Brzyskiego trafia prosto w zaskoczonego Sidelnikowa! Piłka odbija się od bramkarza, ale z pomocą przychodzą mu obrońcy! Rożny!

• Michała Żyro fauluje Anderson Mineiro. Będzie okazja na wrzucenie piłki w pole karne.

• Próba ataku Aktobe kończy się na niecelnym podaniu. Legioniści wychodzą z kontrą, ale niecelnie podaje Duda do Radovicia.

• Legia szybko przedostała się pod pole karne Aktobe. Rzut rożny dla Legii, piłkę bije Brzyski, a w polu karnym ręką przyjmuje ją Jodłowiec.

• Zaczynamy mecz rewanżowy IV rundy eliminacji do Ligi Europy! Od środka Aktobe.

• ... a teraz race i pękające balony! Oj, mogą być kary. I jeszcze "Nanana, fu*k UEFA".

• Na Żylecie obok "świnki" pojawiły się jeszcze czarne i różowe balony.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko!

• "Sen o Warszawie" na Ł3! Do meczu pozostały już minuty! Zostańcie z nami, zaproście sąsiadów, dziewczynę, rodzinę i śledźcie te wydarzenia razem z Ekstraklasa.net!

• Ławki rezerwowych:

Legia: Jałocha, Lewczuk, Saganowski, Kosecki, Ryczkowski, Sa, Kalinkowski.

Aktobe: Bekbayev, Badlo, Shablin, Levin, Ziankovich, Kapadze, Aimbetov.

• Idzie oprawa... jest duuuuuża świnka :)))

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki. Do meczu jakieś 16 minut! Oby udanego dla Legii, która ma szansę po raz drugi wejść do fazy grupowej Ligi Europy z rzędu.

• Póki czas, a Putin nie najeżdża nas... ZAPOWIEDŹ! Czytajcie śmiało :)

• Wcześniej informowaliśmy, że w składzie Aktobe jest tylko jedna zmiana. Pomyliliśmy się. Przeoczyliśmy, że nie zagra Pizzelli, który w pierwszym meczu był jednym z najgroźniejszych zawodników mistrzów Kazachstanu. Za niego Tsarikayev.

• Na sektorze gości pustki. Nikt z kibiców FK Aktobe nie przybył do Warszawy. Żyleta powoli się zapełnia. Pozostałe trybuny... jakby to powiedział Darek Szpakowski w FIFIE - mizeria. Ale może będzie lepiej.

• Jeden z polskich pucharowiczów już dzisiaj odpadł. W dogrywce Ruch Chorzów został pokonany 1:0 przez Metalist Charków.

• Na Żylecie już wywieszony transparent. Przygotowane też świnki. Napis głosi: "Because football doesn't matter. Money does.". Słówko "money" w barwach Celticu Glasgow.

• W składzie Kazachów brakuje dzisiaj (w porównaniu z meczem na ich terenie) Roberta Arzumanjana - byłego gracza Jagiellonii Białystok. Poza tym bez zmian w zespole FK Aktobe.

• Kierownikiem drużyny Legii jest dzisiaj dyrektor ds. rozwoju klubu - Dominik Ebebenge.

• Na Żylecie ma dzisiaj zostać zaprezentowana oprawa przygotowana przez grupy kibicowskie. Według nieoficjalnych doniesień (a także naszych przewidywań) uderzy ona w UEFA.

• Ciekawi jesteśmy frekwencji na dzisiejszym meczu. Legia zorganizowała w mediach społecznościowych akcję pt. "#AktobeTicketChallenge", mającą namówić ludzi do nabywania wejściówek na dzisiejszy mecz. Obecnie pod kasami ustawiły się dość spore kolejki.

• Ostatecznie Henning Berg postawił na Dossę Juniora, Inaki Astiz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych, która prezentuje się następująco: Konrad Jałocha, Bartłomiej Kalinkowski, Jakub Kosecki, Igor Lewczuk, Adam Ryczkowski, Orlando Sa i Marek Saganowski.

• W pomocy od prawej powinniśmy zobaczyć Brazylijczyka Danilo Neco, Aszkata Tagybergena oraz Walerija Korobkina, a także Marata Chajrulina. W tej formacji zmiany wydają się być mało prawdopodobne, ale co do obsady kazachskiego ataku są już pewne wątpliwości. Pewne miejsce w składzie wydaje się mieć brazylijski Ormianin Marcos Pizzelli, ale obok niego możemy zobaczyć Ukraińca Oleksija Antonowa bądź też Białorusina Igora Zenkowicza. Wszystko zależy od decyzji trenera Gazzajewa.

• Jeśli chodzi o Aktobe, to w zespole Władimira Gazzajewa można mieć wątpliwości co do dwóch pozycji. W bramce kazachskiego zespołu pewniakiem jest Andriej Sidielnikow, ale już na prawej obronie Dmitrija Miroszniczenkę, który w pierwszym meczu wytrzymał tylko 34 minuty, może zastąpić Taras Carikajew. Parę stoperów będą tworzyć doświadczony Aleksiej Muldarow oraz były stoper Jagiellonii Białystok, reprezentant Armenii Robert Arzumanjan. Linię obrony Aktobe uzupełni lewy obrońca z Brazylii, Anderson Mineiro.

• Oprócz tego powinniśmy zobaczyć dziesiątkę piłkarzy, która odpoczywała w niedzielę, kiedy to Legia ogrywała Koronę w lidze 2:0. Jest to skład, który w ostatnim czasie regularnie gra w meczach pucharowych, czyli w bramce zagra Dusan Kuciak. W obronie od prawej Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior lub Inaki Astiz oraz Tomasz Brzyski. Dwójkę defensywnych pomocników niezmiennie będą tworzyć Tomasz Jodłowiec oraz kapitan drużyny, Ivica Vrdoljak, a przed nimi zobaczymy kwartet ofensywny Michał Żyro – Michał Kucharczyk – Ondrej Duda – Miroslav Radović. Serb ze Słowakiem zamiennie będą pełnić rolę fałszywej dziewiątki, podczas gdy drugi w tym czasie będzie pomagał kolegom w rozgrywaniu piłki.

• W przypadku składu Legii Warszawa jest tylko i wyłącznie jedna niewiadoma. Jest nią obsada środka obrony, jako że do zdrowia wraca Hiszpan Inaki Astiz, który może, ale nie musi zastąpić nieźle spisującego się w pierwszym meczu Dossę Juniora. Czy tak się stanie, przekonamy się zapewne już za kilkadziesiąt minut!

• Witamy w relacji na żywo z rewanżowego spotkania 4. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym mistrz Polski Legia Warszawa zmierzy się z mistrzem Kazachstanu, FC Aktobe. W pierwszym spotkaniu podopieczni Henninga Berga wygrali na wyjeździe 1:0 i dzisiaj liczymy na to, że postawią tylko kropkę nad "i"!