AZ Alkmaar

0

Benfica Lizbona

1

• KONIEC! W pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy Benfica pokonuje na wyjeździe AZ Alkmaar 1:0 po golu Eduardo Salvio i jest bliżej upragnionego półfinału!

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Maxi Pereira.

• Żółta kartka dla strzelca bramki, Salvio.

• Zmarnowana akcja AZ, Beerens dośrodkowywał w okolicę jedenastego metra, ale niefortunnie w piłkę nie trafił Jóhannsson.

• O cztery minuty mecz przedłużył sędzia spotkania, Svein Oddvar Moe.

• Żółtą kartką ukarany Siqueira.

• Nawet jeśli gospodarzom uda się wyprowadzić kontratak, zbyt łatwo tracą piłką na rzecz rywali już w środku pola. Jeśli szybko czegoś nie zrobią bliżej półfinału Ligi Europy znajdą się Portugalczycy.

• Bramka Eduardo Salvio.

• Zamieszanie w polu karnym AZ! Celne dośrodkowanie Gaitana wykorzystał Lima, który popisał się niezłym strzałem na bramkę Holendrów, ale w niej jeszcze lepszą interwencją zabłysnął Esteban.

• Zmiana w zespole AZ. Z boiska schodzi Gudelj, zastąpi go Henriksen.

• Ostatnia zmiana w portugalskim zespole, za Rodrigo na boisko wbiega Marković.

• Wkraczamy w ostatni, decydujący kwadrans spotkania. O ile gracze AZ w pierwszej połowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, o tyle po przerwie, a szczególnie po zdobyciu bramki na boisku warunki dyktuje Benfica. Czy gospodarze doprowadzą chociaż do wyrównania? Czas ucieka.

• Świetny strzał Rodrigo zza pola karnego, ta akcja mogła pogrążyć AZ Alkmaar! Futbolówka dosłownie o centymetr minęła bramkę Estebana.

• Gra toczy się teraz na połowie AZ Alkmaar. Goście napierają, ale gospodarze jak na razie skutecznie odpierają ich ataki.

• Na kolejną zmianę decyduję się Jorge Jesus. Lima zastąpi na boisku Oscara Cardozo.

• Gaitan fauluje Beerensa, co nie umyka uwadze sędziego, który pokazuje graczowi Benfici żółty kartonik.

• Johansson, który w pierwszej połowie był motorem napędowym ofensywy AZ nie potrafi już z taką łatwością przedzierać się w pole karne portugalskiej drużyny i oddawać groźnych strzałów. Niespodziewana bramka Salvio podcięła skrzydła gospodarzom. Czy Holendrzy otrząsną się z letargu i odrobią straty? Mają na to jeszcze nieco ponad pół godziny.

• Eduardo Salvio uderzał zza pola karnego, ale jego strzał z trudem sparował Esteban, Do piłki próbowało jeszcze dobiec kilku piłkarzy z czerwonych trykotach, ale golkiper AZ znów nie zawiódł i czujny na posterunku uchronił swoją drużynę przed stratą kolejnego gola.

• Portugalczycy ze zacznie lepszej strony prezentują się po przerwie na placu gry. Zapewne w szatni przyjezdnych padło wiele cierpkich słów, szczególnie ze strony Jorge Jesusa, który w pierwszej połowie nie krył niezadowolenia z postawy swojej drużyny.

• Pierwsza zmiana w zespole AZ Alkmaar. Z boiska schodzi Simon Poulsen, a pojawia się Johan Gudmundsson.

• Piłkarze Benfiki rozpoczęli drugą połowę z rozmachem! Najpierw świetną akcją popisał się Oscar Cardozo, ale w ostatniej fazie przegrał pojedynek "oko w oko" z golkiperem AZ, Estebanem. Do odbitej przez niego piłki dobiegł jednak Eduardo Salvio i bez problemów wpakował ją do bramki przeciwników.

• GOOOOOL!! EDUARDO SALVIO!!!!!!

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy AZ Alkmaar bezbramkowo remisuje z Benficą Lizbona, ale to gospodarze dominowali na placu gry, chociaż w ostatnich minutach przyjezdni stawali się coraz groźniejsi.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Kolejny niebezpieczny strzał AZ! Świetnie spisują się dziś Holendrzy. Najpierw gracze Benfiki zablokowali strzał Jóhannssona, ale futbolówka szczęśliwie trafiła jeszcze pod nogi Berghuisa, który z okolic narożnika boiska zmusił Artura do kolejnej kapitalnej interwencji.

• Do głosu w końcu doszli goście. W polu karnym AZ Salvio i Rodrigo próbowali zaskoczyć rywali, ale po nieudanym strzale tego drugiego futbolówka minęła bramkę gospodarzy.

• Ruben Amorim już na ławce Benfiki, w jego miejsce pojawił się Andre Almeida.

• Kontuzji doznał Ruben Amorim, który z grymasem bólu na twarzy opuszcza plac gry.

• Groźna akcja Benfiki! Rodrigo przez moment wahał się czy oddać strzał z narożnika pola karnego, ale ostatecznie zdecydował się zagrać do Cardozo. Ten z kolei nie był w najlepszej pozycji i w mig oddał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Gomesa, którego uderzenie zablokowali czujni defensorzy AZ.

• Piłkarze obu drużyn nieco zwolnili tempo, gra przeniosła się do środkowej strefy boiska. Od kilku minut żadna ze stron nie podjęła prób ataku.

• Piłkarze AZ Alkmaar oddali do tej pory siedem strzałów na bramkę rywali, Benfica zaś tylko dwa.

• Gra toczy się pod dyktando gospodarzy, chociaż z każdą kolejną minutą meczu Portugalczycy nabierają coraz więcej pewności.

• Szaleją dziś Holendrzy w okolicach pola karnego Benfiki. Po raz kolejny kapitalnym strzałem z dystansu popisali się gospodarze, tym razem uderzał Berghuis, ale przyjezdni mają między słupkami świetnie spisującego się tego wieczoru Artura.

• Gospodarze znów w natarciu! To mogła być bramka! Beerens zagrał prostopadle do Jóhannssona, a ten wyszedł na czystą pozycję sam na sam z Arturem, ale nie pokonał portugalskiego golkipera i strzelił prosto w niego.

• Kilka prostych błędów popełnili teraz defensorzy AZ w obronie, to mogło mieć dla nich fatalne skutki. Na szczęście Holendrów rywale nie potrafili wykorzystać żadnego z nich i w Alkmaar wciąż bez goli.

• Wbrew wszelkim oczekiwaniom gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz. Jak na razie stwarzają sobie więcej sytuacji strzeleckich, a kilku piłkarzy AZ popisało się już świetnymi, groźnymi strzałami.

• Gospodarze bardzo często decydują się na zagrożenie bramce Portugalczyków strzałami z dystansu. Przed chwilą swoich sił próbował Elm, jednak źle złożył się do tego strzału i w efekcie futbolówka powędrowała daleko od zamierzonego celu.

• Groźne zapowiadało się dośrodkowanie Gaitana, ale ostatecznie po jego strzale piłka minęła zawodników obecnych w polu karnym.

• Ależ szansa gospodarzy! Beerens szalał na skrzydle, ładnie zszedł do środka, dobrze przymierzył i oddał potężny strzał na dalszy słupek zza pola karnego, a piłka omal nie wpadła do siatki.

• Spokojny początek meczu w Alkmaar, pierwsi na bramkę rywali uderzyli piłkarze AZ, a całkiem niezłym strzałem z dystansu popisał się Beerens, ale Artur popisał się dobrą interwencją.

• Benfica występuję dziś w swoich tradycyjnych, czerwono-białych strojach, z kolei gospodarze przywdzieli dziś czarne trykoty.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn już pojawiają się na boisku. Na stadionie rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Europy.

• Areną dzisiejszego spotkania będzie AFAS Stadion w Alkmaar. Stadion AZ Alkmaar

• Co ciekawe, Dicvk Advocaat, trener AZ Alkmaar jest jedynym szkoleniowcem na tym etapie, który w przeszłości wygrał te rozgrywki zasiadając na ławce trenerskiej. Antonio Conte triumfował w Pucharze UEFA jako piłkarz, zaś Jorge Jesus rok temu otarł się o zwycięstwo, jednak w wielkim finale jego Benfica przegrała z Chelsea.

• Rezerwowi piłkarze Benfiki Lizbona: Oblak, Jardel, Andre Almeida, Sulejmani, Djuricić, Lima, Marković.

• Rezerwowi piłkarze AZ Alkmaar: de Winter, Reijner, Hoedt, Gorter, Henriksen, Gudmundsson, Avdić.

• Tak Benfica trenowała przed dzisiejszym meczem. Benfica zagra na wyjeździe z AZ

• Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcamy więc do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• Do tej pory Benfica gładko przebrnęła przez kolejne etapy wiodące do ćwierćfinału Najpierw podopieczni Jorge Jesusa rozprawili się w dwumeczu z PAOK Saloniki pokonując Greków 4:0. Z kolei w 1/8 finału rywalek Portugalczyków był Tottenham. Chociaż początkowo graczom z Lizbony wróżony trudną przeprawę z "Kogutami" ci poradzili sobie w obu starciach, wygrywając na White Hart Lane 3:1, a na Estadio da Luz remisując 2:2.

• Przygoda AZ Alkmaar w fazie pucharowej LE rozpoczęła się od zwycięskiego dwumeczu ze słoweńskim Slovanem Liberec. Kolejnym rywalem Holendrów była Anży Machaczkała, z którą dzięki bramce zdobytej w meczu przed własną publicznością przez Arona Jóhannssona piłkarze AZ zwyciężyli i awansowali dalej. W rewanżu padł bowiem bezbramkowy remis.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy. Dzisiejszego wieczoru rywalem AZ Alkmaar będzie Benfica Lizbona. AZ Alkmaar - Benfica Lizbona