Benfica Lizbona

2

Tottenham Hotspur

2

• Było blisko dogrywki, jednak brakło dokładnego wykończenia akcji u gości, a później błąd popełnił Rose. Brawa dla Tottenhamu za walkę, brawa dla Benfiki za awans. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

• I arbiter kończy to spotkanie. Ależ emocje w końcówce!

• Gooooooooool! Lima wykorzystał karnego! Ależ głupota Rose'a, który niepotrzebnie faulował.

• I karny dla Benfiki!

• Kaaane!! To powinien być gol, broni bramkarz!

• Marković wchodzi, schodzi Sulejmani

• Oblak! Genialna interwencja po strzale Sigurdssona! Powinno być 1:3!

• Trzy minuty doliczył sędzia

• Żółtą kartkę dostał Perez

• Miralem Sulejmani leży teraz na boisku

• Padł w polu karnym Benfiki Kane, ale gwizdek sędziego milczy. Jak pokazały powtórki, słusznie

• Salvio! To była doskonała sytuacja, ale również kiepski strzał

• Siqueira leży teraz na boisku. Gra na czas?

• Teraz dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Ależ było blisko gola dla gości! Lennon nie wykorzystał setki! Rozkręcił nam się ten mecz, tu jeszcze będzie się działo!

• Dwa gole zdobył Chadli. Pierwszy po świetnym strzale sprzed szesnastki, drugi po dośrodkowaniu z prawej strony!

• Goooooooool!! 1:2, to jeszcze nie koniec! Chadli po raz drugi!

• Naprawdę, nie ma o czym pisać na razie. Benfica długo utrzymuje się przy piłce, jednak nie atakuje. Choć nie dopuszcza przy tym rywala pod własną bramkę

• Nudny zrobił się ten mecz. Koguty bez wiary, a gospodarze mają swój wynik i już nie muszą forsować tempa. To będzie ciężkie do oglądania ostatnie 25 minut.

• Teraz ataku lewą stroną spróbowali piłkarze Benfiki, nieskutecznie

• Koguty chyba już się pogodziły z porażką. Grają kompletnie bez pomysłu

• Rzut rożny mieli gospodarze, jednak źle go wykonali. Wybili piłkę goście.

• Niezły strzał sprzed szesnastki oddał Townsend, ale trafił w boczną siatkę

• Luisao oddał strzał głową, jednak nie trafił nawet w bramkę.

• Chadli mógł stanąć przed dobrą okazją, ale nie trafił w piłkę

• Który został zresztą kiepsko wykonany. Piłka w rękach bramkarza.

• Tym razem Rose dośrodkowywał z lewej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Kolejna próba ataku ze strony lizbończyków, tym razem nieudana

• Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. Dłużej i spokojniej

• I od razu wysoki pressing stosują gospodarze.

• Mamy gwizdek arbitra ze Słowacji, wznawiamy grę!

• A oto jedyne jak na razie trafienie w tym spotkaniu:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 61% do 39% dla Benfiki
    • Strzały 5 (0) do 2 (1) dla Tottenhamu
    • Rzuty rożne po 3
    • Faule 7 do 1 dla Benfiki
  • Tottenham miał swoje okazje, jednak przez to, że nie potrafił żadnej z niej wykorzystać, to teraz jest w bardzo trudnej, żeby nie powiedzieć tragicznej, sytuacji.

• I koniec pierwszej połowy, Benfica prowadzi 1:0.

• Po raz kolejny Bentaleb zatrzymał Salvio na prawej stronie

• Spokojnie grają gospodarze, tutaj raczej nic się już nie zmieni. Z naciskiem na "raczej"

• A teraz Lennon zatrzymany na prawej flance

• Kolejną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak Maxi Pereira wyjechał za linię boczną.

• A teraz głową uderzył Chadli, ale nie trafił on nawet w światło bramki

• Soldado! Hiszpan znów nie wykorzystał wyśmienitej okazji!

• Ładną akcję prawą stroną przeprowadził Salvio, ale wywalczył tylko corner

• Soldado! To powinien być gol, Hiszpan nie wykorzystał kapitalnej okazji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• A teraz niecelny strzał oddał Salvio

• Sigurdsson oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka po murze wyszła na corner

• A teraz Luisao dostał żółtą kartkę za faul na Soldado

• To powinien być gol! Luisao stanął przed bardzo dobrą okazją, ale nie trafił w bramkę!

• A teraz goście troszkę dłużej utrzymują się przy piłce. Jednak bez większego skutku

• A teraz faulowany na połowie rywala był Rose.

• Tottenham kompletnie nie wygląda jak drużyna, która chce od razu odrabiać straty. Nie wróżę im na razie dobrego wyniku.

• Długo piłkę rozgrywają gospodarze. Nie ma się czemu dziwić, im nigdzie się nie spieszy.

• Spróbowali akcji gospodarze, ale na spalonym był Luisao

• Sędzia daje znak, startujemy!

• Piłkarze już po woli wychodzą na boisko, czekamy na ciekawe widowisko! Na jaki wynik stawiacie?

• Wczoraj cudu dokonał Manchester United, może dzisiaj uda się podobna sztuka innej angielskiej ekipie? Tottenham przegrał pierwszy mecz u siebie 1:3 i zdaje się jednak, że stoi przed nim dużo trudniejsze zadanie.

• Jako, że do pierwszego gwizdka mamy troszkę czasu, to zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet. Można ją znaleźć tutaj.

• Ławka rezerwowych Benfiki: Lopes, Jardel, Almeida, Perez, Lima, Rodrigo, Marković

• Ławka rezerwowych Tottenhamu: Archer, Veljković, Ogilvie, Ball, Eriksen, Winks, Kane

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, w jakich zaprezentują się oba zespoły. Zaraz dorzucę Wam również ławki rezerwowych.

• Witamy! Już tylko nieco ponad 20 minut zostało do pierwszego gwizdka w rewanżowym spotkaniu, w którym Benfica podejmie Tottenham. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.