0

Red Bull Salzburg

0

• Dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Poza pojedynczymi akcjami mecz bardzo przeciętny.

• Koniec spotkania.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Kampl, a w jego miejsce pojawia się Lazaro.

• Mecz przedłużony o 3 minuty.

• Od razu po wejściu strzelał Berisha, z daleka. Ładnie broni jednak Sommer.

• Zmiana w Salzburgu. Zulj opuszcza boisko, a zmienia go Berisha.

• Faulował Philipp Degen w starciu o górną piłkę i został za to ukarany żółtą kartką.

• Strzelał z daleka Hinteregger, ale daleko od bramki.

• Sprzed pola karnego strzelał Die. Uderzył po ziemii, ale złapał ten strzał Gulacsi.

• Pierwsza zmiana w Bazylei. Elneny zastępuje Delgado.

• Żółta kartka dla Kleina, który przerywa dobrą kontrę gospodarzy.

• 2 rzuty wolne dla gości, ale zero zagrożenia.

• Dobra akcja Salzburga. Goście wychodzą z kontrą 2 na 1. Mane nie dograł jednak do Soriano i stracił piłkę.

• Zaostrzyła się nam gra, ale dalej piłka przebywa głównie w okolicach środka boiska. Nieporadność obu zespołów w ofensywie.

• Teraz dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie potrafi go zdominować i stworzyć sobie dobrą sytuację.

• Próbował Soriano z daleka, ale niecelnie.

• Pierwsze 5 minut drugiej części w podobnym tempie co końcówka pierwszej połowy. Na razie brak dobrych sytuacji, żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy.

• Od razu pierwsza zmiana w ekipie gości. Klein zastępuje Schweglera.

• Druga połowa rozpoczęta.

• FC Basel - SalzburgFC Basel - SalzburgFC Basel - Salzburg

• Za kilkanaście minut dalszy ciąg tego spotkania.

• Mecz dobrze zaczęli goście, ale z każdą minutą rozkręcali się gospodarze. Mecz wyrównany więc remis jest sprawiedliwy. Szkoda tylko, że nadal nie oglądamy bramek.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dobra okazja Stockera, który po dobrym dryblingu w polu karnym trafił jednak prosto w bramkarza.

• W ostatnich minutach tempo meczu trochę siadło. Oba zespoły próbują przedostać się pod bramkę rywali, ale i jedni i drudzy dobrze się bronią.

• Dobra akcja gospodarzy. Długie podanie w pole karne do Davida Degena, który zgrywał do Sio. Ten strzelał głową i w bardzo dobrej sytuacji minimalnie przestrzelił.

• Szybka kontra gospodarzy jednak szybko powstrzymana, piłka opuszcza boisko.

• Rzut wolny z narożnika boiska dla gospodarzy. W walce o piłkę, przewrotką składał się Sio, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił w klatkę piersiową Ilsankera i został ukarany żółtą kartką.

• Mane ładnie drybluje w polu karnym i wydaje się, że był faulowany. Sędzia jednak widział tą sytuację inaczej i ukarał Senegalczyka kartką.

• Dośrodkowanie gości, wybite przez obrońców. Piłka wylądowała przed polem karnym, pod nogami Svento, który uderzał z pierwszej piłki, ale strzelił niecelnie.

• Kartkę dostał też Hinteregger.

• Male zamieszanie na boisku. Żółtą kartką ukarany Die.

• Szybko przedostali się w pole karne goście. Strzelał Leitgeb, ale złapał bramkarz.

• Dośrodkowanie z prawej strony na głowę Mane. Senegalczyk niepilnowany, uderzył kozłem, ale złapał piłkę bramkarz.

• Konta Bazylei. Strzelał z 16. metrów Delgado, ale sporo się pomylił.

• Krótkie rozegranie rożnego przez gości, ale niecelnie w pole karne dogrywa Mane.

• Atakuje Salzburg, gospodarze nastawieni na kontrę. Teraz jakieś rozcięcie dłoni Davida Degena, który na chwilę opuszcza boisko.

• Mecz rozpoczęli gospodarze.

• Obie ekipy są liderami w swoich ligach. Bazylea ma 5 punktów przewagi nad Grasshoppersem. Z kolei Salzburg jest już praktycznie pewny mistrzostwa, bowiem ma 15 - punktową przewagę nad Groedig.

• Z kolei Red Bull nieoczekiwanie pokonał Ajax. W Holandii, Austriacy wygrali aż 0:3. Na własnym stadionie posatwili kropkę nad i, wygrywając 3:1.

• W poprzedniej rundzie ekipa ze Szwajcarii wyeliminowała Maccabi Tel Awiw. Po bezbramkowym remisie na wyjeździe, u siebie Bazylea wygrała 3:0 i pewnie awansowała.

• Dobry wieczór. Dziś czeka nas wieczór z Ligą Europy, odbędą się pierwsze mecze 1/8 finału. Michał Przybycień. Zapraszam na spotkanie FC Basel - Red Bull Salzburg.