FC Basel

3

Valencia CF

0

• Koniec! FC Basel pokonuje Valencię 3-0 i jest blisko awansu do półfinału Ligi Europejskiej.

• Stocker pięknie zabrał się z własnej połowy z piłką. Obrońca liczył, że będzie spalony, ale to podanie z własnej połowy było niesamowite. Biegł przez połowę boiska i zabawił się z bramkarzem podbijając piłkę.

• Piatti dośodkowuje po ziemi do Keity, ale ten miał przy sobie obrońcę. To tłumaczy fakt, że trafił prosto w bramkarza. Chyba już nie będzie miał lepszej okazji w tym meczu.

• Degen próbował kapitalnie przelobować Guaitę. Piłka jednak obok lewego słupka. Bez zagrożenia.

• Vargas niepotrzebnie szukał możliwości kończenia akcji samemu. Uderzył w nogi rywala. Piłka wyszła na aut.

• Na spalonym David Degen.

• Dobra zespołowa akcja Valencii. Mathieu nie wiedział czy strzelać czy podawać. Wybrał strzał w bramkarza.

• Centra w pole karne dla Basel z rzutu rożnego. Nadal 2-0.

• Embolo traci piłkę w polu karnym. Nieczysty strzał Barragana. Piłka była blisko Vargasa. Było zamieszanie w polu karnym. Obrońca wraz z bramkarzem wyszli z tej akcji obronną ręką.

• Rzut wolny na linii pola karnego Basel, Parejo mija mur, ale strzela prosto w ręce Yanna Sommera.

• Nie zgadza się z decyzją sędziego. Ale faktem jest to że Embolo dostał żółtą kartkę.

• Za aktywnego Schara wchodzi młody Embolo.

• Za wyróżniającego się dzisiaj Fede wchodzi Pablo Piatti.

• FC Basel - Valencia CF

• Fede mocno dośrodkowywał w pole karne. Vargas powinien zmieścić piłkę w bramce Sommera. Strzelał głową, ale obok prawego boku.

• Na trybunach 350 widzów. To efekt kary za wybryki podczas meczu z Salzburgiem.

• Wrzutka w pole karne Bazylei. Vargas ponad bramką.

• Będzie dośrodkowanie dla Nietoperzy. Dobra dochodząca piłka, ale obrońcy FC Basel byli bezbłędni.

• Degen próbował zagrać piłkę do środka, ale bramkarz gości wyczytał jego zamiary i przeciął piłkę łapiąc ją w ręce.

• Kolejna próba uderzenia z dystansu. Tym razem próbował Stocker.

• Delgado był mocno faulowany przez Paco. Musi zejść z boiska. Za niego wchodzi Egipcjanin Mohamed Elneny.

• Delgado kuśtyka. Udzielana mu jest pomoc medyczna za linią boczną. Szykuje się chyba zmiana.

• Vargas pokazał się z dobrej strony. Zszedł z lewej strony do środka i uderzył po długim roku. Bramkarz sparował a rzut rożny. Później była próba Paco z główki, ale również nieudana.

• Frei niepotrzebnie szukał dogrania. Powinien sam kończyć akcję zespołową.

• Aliji dostał w krocze. Musi zejść na chwilę z boiska. Jest mu udzielana pomoc medyczna.

• Pierwszy poważna akcja dla Hiszpanów. Eduardo Vargas ma czego żałować. Nie wykorzystał podania od Paco.

• W czasie przerwy była jedna zmiana. Za Philippa Degena wchodzi Fabian Frei.

• Wracamy!

• Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. Za parę chwil wracamy.

• Fede próbował strzelać z dystansu. Na marne, bo to był strzał bardzo niecelne.

• O dwie minuty sędzia przedłuża pierwszą część spotkania.

• Rzut rożny dla Valencii. Dośrodkowanie w pole karne. Seidu Keita strzelał głową, ale niecelnie.

• Valencii będzie trudno odnieść szóste kolejne zwycięstwo w Lidze Europejskiej.

• Już 2-0. Piękne dośrodkowanie na Stockera z lewej strony boiska. Piłka była idealnie podana. Minęła jednego obrońcę. Bramkarz został w bramce. Delgado strzela bramkę prawą nogą w prawy dolny róg bramki.

• Matias Delgado zza pola karnego strzela w lewy dolny róg bramki. To był bardzo mocny strzał. Podawał Philipp Degen. Świetne rozegranie piłki drużyny gospodarzy.

• Feghuili próbował dośrodkowywał, ale piłka uderzyła w boczną siatkę Basel.

• Fede próbował swoich sił w strzale na bramkę. Ktoś mógł przeciąć tę piłkę, ale nic z tego.

• Senderos dostaje żółtą kartkę. Chyba trochę ucierpiał.

• Serey Die strzelał, ale chyba tylko dlatego, żeby zapisać się w statystykach. Guaita na razie bezbłędny.

• Mają kłopoty goście. Właśnie z boiska zszedł Philippe Senderos. Zmienił go Antonio Barragan.

• Potężny strzał z dystansu Fabiana Schara. Powinien być rzut rożny, ale sędzia nie widział momentu kiedy piłka otarła się o rękawice bramkarza.

• Stocker rozejrzał się i podał, ale Delgado nie był w stanie dosięgnąć tego podania.

• Kolejny rzut rożny. Goście wybijają piłkę.

• W polu karnym był Valentin Stocker. Piłka odbiła się od obrońcy Valencii. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Marcelo Diaz strzela na bramkę Valencii. Bramkarz miał kłopoty przy obronie tego strzału. Nadal 0-0.

• Bardzo dobre rozciągnięcie gry przez Basel. Teraz to drużyna ze Szwajcarii dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Stocker strzela z zza pola karnego. Guaita łapie piłkę bez problemu.

• Za brutalny faul ukarany żółtą kartką Serey Die.

• Świetna akcja dla Basel, ale David Degen pogubił się przy polu karnym. Philipp Senderos gonił za nim, obydwaj się przewrócili, ale już piłka była w rękach golkipera gospodarzy. Sędzia mógł podyktować rzut karny, ale tego nie zrobił.

• Dłużej przy piłce utrzymują się Hiszpanie.

• Rzut wolny dla Valencii. Jednak to dośrodkowanie było bardzo niecelne.

• Pierwszy rzut wolny dla FC Basel. Senderos jednak wyjaśnia sytuację.

• Gramy!

• Basel jest najlepszym przykładem, na to że drużyna ze słabszej ligi może liczyć się w europejskich pucharach. Szkoda że polskie drużyny nie potrafią brać z nich przykładu.

• Piłkarze przed chwilą wyszli na rozgrzewkę.